SSD DISK - Výběr

Vše kolem disků bez pohyblivých částí - SSD, flash, nand, atp.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
Ripper6
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2010

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od Ripper6 »

Sobo píše: pát 31. bře 2023, 12:59Ma nekdo zkusenosti (nebo nasel nekde na internetu) se Seagate Firecuda 530?
Pokud bys mi poradil, jak tyto disky zmerit spravne v konzoli PS5? :) Mam tam Firecudu pac jsem mel na ni dobrou slevu tu dobu a bezi tam uz asi rok. Problem je ze ji nechci vytahovat ven a stejne tak nelze vytahnout treba jejich naletovanej SSD od Sony co je soucasti. Beha to dobre jak ma, ale mereni by bylo v takovem pripadne zajmave.
Seagate ma smysl treba do PC pro toho kdo chce 4TB, to Solidigm nema.
Win 11, AMD 7950x3D, SSD M.2 Seagate FireCuda 530 4TB, 2x SSD SATA Crucial 4TB, 2x HDD Toshiba ent MG09 18TB. MB Asus ROG CROSSHAIR X670E HERO, RAM G.Skill Trident Z5 Neo 64GB 6000Mhz (AMD Expo), GPU Gigabyte RTX 4090 OC 24G, Case Fractal Design Meshify 2 XL, MSI zdroj MEG Ai1300P PCIE5 1300W, BDXL VERBATIM UHD 4K USB BD-RW. Monitor Sony Bravia 65x95L (Dolby Vision), Sound PC Onkyo HT-S7805 (Atmos,DTS X)
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od durod »

PS5 ma vlastni interni test. Ale je to +- jedno, prakticky jsou mezi SSD rozdily minimalni...
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
michalpuk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. bře 2006
Bydliště: Ostrava

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od michalpuk »

V datartu nyni maji 990pro 2tb za 3800kc s vip uctem asi do nej pujdu :D
https://www.datart.cz/ssd-samsung-990-p ... MZV9P2T0BW
Ryzen 5800x + NH-D15S, Asus TUF B550-PLUS, GIGABYTE GeForce RTX 4090 Windforce, HyperX 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16, Fractal Design Ion 760W, Define R4 window + 4x NF-A14 ULN, Samsung 990 PRO 2TB + Intel 660p 2TB +WD Blue 4TB, Creative SOUND BLASTER Z, LG oled 42 C2
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od durod »

ja vidim VIP cena: 4 727 Kč
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
pre.vit
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. zář 2010
Bydliště: Jihlava

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od pre.vit »

durod píše: pát 14. dub 2023, 12:56 ja vidim VIP cena: 4 727 Kč
3.782,- s kódem v rámci Dny Marianne
Nějvětší chybou člověka je, že má spoustu malých chyb..
.
PC: AMD Ryzen 9 5900x, Fractal Design Celsius S36, MSI MPG B550 Gaming Edge WIFI, Manli GeForce RTX 3080 10GB , 2x16GB Kingston FURY DDR4 3600MHz CL18 Beast Black, Solidigm P44 PRO 2TB + Samsung 970 PRO 1TB (a Samsung 960 EVO 1TB v záloze), Corsair RM850i 850W, Fractal Design Define R6, 32" Asus ProArt PA328CGV, Asus DRW-24F1ST
Mediacentrum: Raspberry Pi2 model B, Onkyo TX-SR605, Philips 65OLED806 65", NAS QNAP TS-453D-4G
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od durod »

Proc ty tajnosti, kody jsou univerzalni. :D
23IT20CZ

990pro kor 2TB je pro moje ucely overkill, za 1600.- jsem objedal do sve PS5 SSD Samsung 980 PRO 1TB M.2, snad bude slouzit.
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Prometheus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. srp 2008
Bydliště: Aussig
Kontaktovat uživatele:

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od Prometheus »

Ahoj, jaký mi doporučíte disk pro systém a VM? Na hry by mohl vhodný Transcend MTE220S 2TB, přestože jak píšete ve vedlejším topicu neexceloval a trpí rychlou degradací.

Vzhledem k použití očekávám vyšší počet zápisů. Preferuji tudíž delší záruku a více TBW.

Předběžně vybírám mezi:
Apacer AS2280Q4U 2TB
Kingston FURY Renegade NVMe 2TB
Transcend MTE220S 2TB
Vždy prodávám i jinde.
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od mr.qeg »

Pro VM ti to snad může být úplně jedno ne? Jednak tam bude hodně zápisů samo o sobě, takže jsi safe a pro případ nouze/rozbití stejně předpokládám, že budeš mít snapshot.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od python.p »

Hodím to třeba sem. Ale za mě slušná nabídka:

https://pc.bazos.cz/inzerat/167529831/w ... 000-kc.php
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od Mr.Nigga »

To je hodně dobrý. Kdo se v tom vyznáte, není to až moc nízká cena za v podstatě nové 2TB U2 SSD?
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od python.p »

Podle toho co píše, už je má stejně zaplacený, tak co. :)

A on né každý chce jít do U.2 SSD :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od mr.qeg »

Tak ve velkých korporátech jsou procesy nastaveny tak, že po refreshi HW se disky musí "bezpečně" nechat zlikvidovat u drahé schválené firmy, aby nikdo nemohl ukrást tajemství. Ta dá korporátnímu IT certifikát. Proč by to ta drahá firma nebo korporátní ajťák šrotovali, když to stačí domluvit, vystavit štempl a párkrát pro sichr přepsat a vydělat ještě na bazoši? :-D :-D Toto bude podobná praxe...
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od python.p »

Když jsou zatavený od výrobce, tak "tenhle" cirkus nebude potřeba, ale jo, přesně tak to funguje. :) Což schvaluju, protože je to zbytečné plítvání HW.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od Mr.Nigga »

Dřív jsme kupovali repasované Delly a každý měl na disku štítek s.necim jako erased a datum.

Možná to zkusím, docela mě láká disk u kterého nebudu muset řešit degradaci a 2 TB by byl taky upgrade. Rychlý je dost a prachy dobrý. Jen nemám kabel, tak ho nebudu moct otestovat až/jestli přijde
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Ripper6
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2010

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od Ripper6 »

Neda mi a chci se zde zeptat, co rikate kdo na kvalitu SATA SSD od znacky Apacer? Kamarad to koupil do stareho PC, no divil se slo mu tam instalovat system ale neslo z disku bootovat. Dal ho na reklamaci.
Duvod vyberu byl ten ze resil zivnost, rychlost a pak pomer cena vykon. Jine se mu zdalo zbytecne drahe.

Apacer AS350X 512GB
:)
Win 11, AMD 7950x3D, SSD M.2 Seagate FireCuda 530 4TB, 2x SSD SATA Crucial 4TB, 2x HDD Toshiba ent MG09 18TB. MB Asus ROG CROSSHAIR X670E HERO, RAM G.Skill Trident Z5 Neo 64GB 6000Mhz (AMD Expo), GPU Gigabyte RTX 4090 OC 24G, Case Fractal Design Meshify 2 XL, MSI zdroj MEG Ai1300P PCIE5 1300W, BDXL VERBATIM UHD 4K USB BD-RW. Monitor Sony Bravia 65x95L (Dolby Vision), Sound PC Onkyo HT-S7805 (Atmos,DTS X)
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od python.p »

Jakože co říkame na jeden mrtvej disk? :D
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Ripper6
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2010

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od Ripper6 »

Ne ne, to bylo mysleno porovnani te znacky jestli je tak odpad vs trba jine znamejsi Crucial treba :) Jestli se mu tolik to usetreni vyplatilo :-D
Win 11, AMD 7950x3D, SSD M.2 Seagate FireCuda 530 4TB, 2x SSD SATA Crucial 4TB, 2x HDD Toshiba ent MG09 18TB. MB Asus ROG CROSSHAIR X670E HERO, RAM G.Skill Trident Z5 Neo 64GB 6000Mhz (AMD Expo), GPU Gigabyte RTX 4090 OC 24G, Case Fractal Design Meshify 2 XL, MSI zdroj MEG Ai1300P PCIE5 1300W, BDXL VERBATIM UHD 4K USB BD-RW. Monitor Sony Bravia 65x95L (Dolby Vision), Sound PC Onkyo HT-S7805 (Atmos,DTS X)
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od marek16 »

Nevyplatilo. Vždycky když jsem sáhl po SSD, co není Samsung nebo Crucial (a to ještě ty trošku lepší řady, ne nutně pro, ale zas né BX), tak jsem nadával jak špaček. Ti ostatní výrobci-přebalovači tam cpou naprosto odpadní NAND i controllery, a výsledkem je shit, kterej se projevuje třeba jako obrázek dole.
Reálně tím "ušetříte" možná do pětistovky, a následně X hodin řešíte reklamace, reinstaly windows a neskutečnej voser při používání.
Je to podobný jako šetřit na pneumatikách, akorát tady neriskujete fyzický, ale duševní zdraví :-D

Obrázek
Quis custodiet ipsos custodes?
iambenny
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2013

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od iambenny »

Když už člověk tlačí na cenu, tak aspoň nějakou značku, co ty storage produkty vyrábí, třeba WD SN570 1TB se dá sehnat za 1100 Kč, což je v podstatě o 50-100 Kč dráž, než ty naprostý noname značky typu Apacer.

Člověk od toho nemůže čekat kvalitu jako od P44 Pro, ale WD si aspoň vyrábí controller, má super soft, je to TLC, dlouhá záruka a slibují až 600 TBW endurance. Za 1100 Kč není o čem za 1TB. :)
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od Spirit »

V com je lepsi Solidigm P44 Pro, ked pouziva taky QLC cipy?
Odpovědět

Zpět na „SSD a flash disky“