SSD DISK - Výběr

Vše kolem disků bez pohyblivých částí - SSD, flash, nand, atp.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od python.p »

Hezky pěkně ! Asi to objednám, ať to mám ready pro případnou potřebu. Díky.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od Ache »

hmm. Takže do budoucna ten 500GB 970 EVO asi fakt nahradit nějakým enterprise do U.2 (1,92 nebo 3,84 TB) + redukce? Uvidíme, jestli se i ty tvoje 9300 PRO osvědčí, tak asi nebude co řešit. Na disku co drží "rychlé data" i po čase pak nějaký ten DirectStorage už smysl dává. "konzumní" klasický NVME disky už asi lepší nebudou.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od mr.qeg »

Je nějaká taková "serverová" non-shit alternativa do laptopů? Tam asi smůla, co? V pracovním Dellu radši ten HD Tune ani nechci pouštět :-(
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od python.p »

Do notesu bych to asi neřešil. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od mr.qeg »

No je pravda, že naši ajťáci jen objednají u dodavatele a nějaké výměny disků jistě řešit nebudou. Ale na 4 roky to asi bude celkem fail. A to já jsem podezříval, že je vše tak pomalé kvůli všem těm našim antivirům. :-D
smile4me
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. říj 2003
Bydliště: Orlová (Ostrava)

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od smile4me »

Zdravím, sháním 2,5" sata ssd do postaršího pc. Bylo mi jen řečeno, že je to sestava koupena z bazoše pro malého kluka, kde má 128GB ssd na kterém mu došlo místo a zda-li bych mu nesehnal a nenainstaloval nový větší disk, kdy 128GB zůstane se systémem a zbylý bordel bude rvát na ten nový. Samozřejmě do starého "krámu" nechce rvát drahý disk, tak rozpočet je max 1500,- a i to je moc. Je nějaký disk, který byste doporučili? Zatím jsem vybral na alze Apacer AS350 Panther 1TB za 1339,-.
Děkuji :)
Case:Nanoxia Deep Silence 4, Zdroj:Seasonic S12II-620, MB:Asus Z97M - Plus, CPU:Intel Core i5-4690K, Paměti:Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Ballistix Sport , VGA:MSI R9 390 GAMING 8G, HDD:SSD Crucial M500 120GB, Toshiba P300 1TB, Mechanika:ASUS DRW-24F1ST, Monitor:Philips 246E7QDSW, Repro:Bose Companion 2 Series II
rhinos
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. srp 2006

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od rhinos »

Já bych teda raději přenesl systém na ten nový disk a ten druhý použil jako zálohu na blbosti.
Něco podobného jsem měl teď doma a po instalaci par drobností s OS tam bylo asi 50% zabráno...

Z jiného soudku...kde berete šroubky na připevnění NVME SSD když dojdou nebo se ztratí?
AMD Ryzen 7 5700X | Gelid Solutions Glacier | MSI X470 Gaming Plus MAX | Gigabyte P850GM 80+Bronze |
32 GB DDR4 3600 Kingston Fury Beast RGB | GIGABYTE RTX 3080 Ti EAGLE 12GB
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od Zivan »

Taky bych to tak udelal. Co mam zkusenosti, tak kdyz mel nekdo 120GB SSD na system, pak pridal treba druhe 240GB, na nej presunul cast dat, tak po chvili mi zas volal, ze ma C plne a co s tim ma delat. Na plose xGB filmy, hromada veci ve slozce stazenych souboru, hry nainstalovane na C...
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
mouldy
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2009

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od mouldy »

Po zbavení se všech starých SSD a HDD mi zbyla KC3000 na hry. Uvažuju ještě o jednom SSD na systém.
Co takhle starší ale solidní a levný ADATA XPG SX8200 Pro 512GB?
Ryzen 9 7900X @ ASUS AI OC || Corsair iCUE H150i RGB PRO XT || ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WIFI || Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36@6200 CL30 || Gigabyte RX 7900 XT up to 3,1Ghz/22Ghz 1,02V PTM7950 || Kingston KC3000 2TB || Toshiba 6TB Surveillance S300 || ROG STRIX 1000W GOLD || Be quiet! Silent Base 802 Airflow mode + iCUE || Dell S3422DWG
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od Mr.Nigga »

rhinos píše: úte 28. úno 2023, 09:10 Z jiného soudku...kde berete šroubky na připevnění NVME SSD když dojdou nebo se ztratí?
Jsou tam M2 buď 2,5 nebo 3 mm. Koupíš v železářství
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
ThomasVT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. říj 2006
Bydliště: Jih

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od ThomasVT »

Ahoj, poprosím o radu s výběrem SSD na programy (photoshop/premiere) a jednu dvě hry, chtěl bych 1TB M.2, co něco takového?

Kingston SSD KC3000 - https://pevne-disky.heureka.cz/kingston ... /#prehled/

Předpokládám jediný "limit" při použití disku viz. link bude rychlosti na úrovni pcie 3.0?
Případně jiné doporučení v té cenovce do 2000,- ? (klidně i levnější, do teď funguju s těmi programy na obyč 7200ot. HDD)

Díky za doporučení
Ryzen 5 1600@default,ASUS Expedition GTX 1050Ti 4GB@default, 2x8GB Kingston HyperX 3200MHz,ASUS RoG Strix B350-F, Samsung 850 SSD 250GB, Seasonic Focus plus GOLD 550W
Baneshee
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od Baneshee »

Chybu s tím Kingstonem neuděláš, rychlosti padnou samozřejmě na limit PCIE 3.0, ale to ani nepoznáš (sekvenční čtení a zápis reálně nepoužiješ, leda bys měl 2x NVMe SSD s tahal data mezi nima).
Alternativa třeba Crucial P3, Solidigm P41 Plus, WD Black SN770

Ale reálně na takové nenároční použití vystačíš i se SATA SSD nebo nejlevnějším NVME typu Kingston NV2, od těch dražších pocitově sotva poznáš rozdíl
Ryzen 5800X @ 100W | Noctua C12P SE14 | 2x16GB Crucial Ballistix @ 3466MHz | Zotac RTX3070 8GB | Asus Prime X470-Pro | Samsung 250GB NVMe & Crucial MX500 1TB & WD Green 3TB | Samsung SH-S223Q | FD Define R3 Black | Seasonic Focus Plus 650W | Dell U2715H
ThomasVT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. říj 2006
Bydliště: Jih

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od ThomasVT »

Baneshee píše: úte 28. úno 2023, 16:13 Chybu s tím Kingstonem neuděláš, rychlosti padnou samozřejmě na limit PCIE 3.0, ale to ani nepoznáš (sekvenční čtení a zápis reálně nepoužiješ, leda bys měl 2x NVMe SSD s tahal data mezi nima).
Alternativa třeba Crucial P3, Solidigm P41 Plus, WD Black SN770

Ale reálně na takové nenároční použití vystačíš i se SATA SSD nebo nejlevnějším NVME typu Kingston NV2, od těch dražších pocitově sotva poznáš rozdíl
Paráda, díky moc za info. Vyberu něco z těch co jsi poslal. Přeju pěknej den.
Ryzen 5 1600@default,ASUS Expedition GTX 1050Ti 4GB@default, 2x8GB Kingston HyperX 3200MHz,ASUS RoG Strix B350-F, Samsung 850 SSD 250GB, Seasonic Focus plus GOLD 550W
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od python.p »

Asi bych šel s ohledem na okolnosti dneska do Crucialu P5 Plus.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Já taky. Nebo pokud satu tak MX500. Sorry ale snažit se za každou cenu ušetřit pár korun k tomu aby člověk měl Dramless model s garantovanejma shit NAND to snad nestojí za to.
smile4me
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. říj 2003
Bydliště: Orlová (Ostrava)

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od smile4me »

rhinos píše: úte 28. úno 2023, 09:10 Já bych teda raději přenesl systém na ten nový disk a ten druhý použil jako zálohu na blbosti.
Něco podobného jsem měl teď doma a po instalaci par drobností s OS tam bylo asi 50% zabráno...
Zivan píše: úte 28. úno 2023, 10:51 Taky bych to tak udelal. Co mam zkusenosti, tak kdyz mel nekdo 120GB SSD na system, pak pridal treba druhe 240GB, na nej presunul cast dat, tak po chvili mi zas volal, ze ma C plne a co s tim ma delat. Na plose xGB filmy, hromada veci ve slozce stazenych souboru, hry nainstalovane na C...
Jj, říkal jsem to samé, že by to bylo lepší to mít vše na jednom disku, protože si myslím, že vše bude narvané na ploše, ale prý že si všechen bordel přesune na tu terovku, tak čas ukáže.

Každopádně myslíte, že ten Apacer AS350 Panther 1TB bude na komp pro malé děcko stačit?
Case:Nanoxia Deep Silence 4, Zdroj:Seasonic S12II-620, MB:Asus Z97M - Plus, CPU:Intel Core i5-4690K, Paměti:Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Ballistix Sport , VGA:MSI R9 390 GAMING 8G, HDD:SSD Crucial M500 120GB, Toshiba P300 1TB, Mechanika:ASUS DRW-24F1ST, Monitor:Philips 246E7QDSW, Repro:Bose Companion 2 Series II
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od python.p »

Nevím jak ty, ale já nejsem tak bohatej abych si mohl kupovat levné věci. Za mě MX500.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Jameo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. zář 2010
Bydliště: Měnin

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od Jameo »

Mužu se zeptat kdo je Solidigm co je to za firmu mají dobry disky?
Toto jsem vyděl na czc Solidigm P41 Plus to je dobry disk?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Solidigm je bejvalá Intel SSD divize po akvizici Hynixem a vyčlenení do separé společnosti. V podstatě Hynix s podporou vývojářů z Intelu. Ano dělaj dobrá SSD, ale i špatná. P44 PRO je super. P41 neni. Je to Dramless low-end cetka, navíc asi i QLC. Nebrat.
Jameo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. zář 2010
Bydliště: Měnin

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od Jameo »

Díky na ten P44 PRO se mrknu.
Odpovědět

Zpět na „SSD a flash disky“