SSD DISK - Výběr

Vše kolem disků bez pohyblivých částí - SSD, flash, nand, atp.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Náhoda. Kingston nedělá ani vlastní nand ani controllery. Je to jen lepič nálepek, pár jsem jich měl v rukou co se dokonce hlásily jako Adata protože evidentně koupili vnitřek od nich a asi zapoměli změnit pár věcí ve firmwaru.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od Shaquille »

Pouzil jsem Kingston tak ve 100 strojich... Je to uz hromada let a problem byl snad se dvema disky.
Kingston pouziva controllery Phison uz minimalne 10 let... Jestli se nepletu, tak maji s Phison i nejaky spolecny podnik.

Ono po tom, co jsem videl foto tveho zdroje, kterym ses "chlubil" nekde vedle ve vlakne si rikam, ze jestli mas i ostatne HW v podobnem stavu, tak se neni co divit, ze mas problemy temer se vsim ;) Ale mozna, ze zdroj byl jen vyjimka a ostatni komponenty jsou u tebe jako v bavlnce...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Nevim co to tady blafeš. Problémy skoro se všim? Vždyť já nemám problémy skoro s ničim a stejně mam 100x více problémů než vy, ale to je tim že mi projde rukama tuna hardwaru, já se starám o stovky kompů a tak když někde problémy jsou hned se o nich rozkecám a narazim na ně 100x častěji než jiní lidé. K topicu - Říkám já snad že mám problém s Kingston SSD? Ne, žádné mi zatim neodešlo. Moc jich nemám a některý jsou jen převlečený cheap Adaty, a nikdy bych tuhle značku nefavorizoval třeba před Crucialem, ale nikde jsem neřekl že jsou problémový nebo že mi odešly nebo že nefungujou. To mi zas necpi něco co jsem neprohlásil.
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od *obelix* »

kluci nehádejte se :-) už jsem to objednal :D:D ... kostky jsou vrženy.
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od Shaquille »

Tak kdyz *obelix* napise, ze Kingston pouziva dlouhodobe a nema problemy a ty odpovis "Nahoda a lepic nalepek", tak to nevyzni tak, ze proti Kingstonu nic nemas ;)
Ale OK, nechme toho, stejne to nikam nevede. Uznavam, ze resis vice problemu...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jediný proti čemu jsem žásadně jsou nyní u SSD Samsungy vyrobený od Března 2021 ( 870EVO i 980PRO) totální chcípárna.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od Shaquille »

tuk tuk tuk... mam jich zatim jen par z posledni doby, prevazne v noteboocich pro kancl praci, takze zadne velke vytizeni. Ale pro jistotu jsem zkontroloval, ze probihaji pravidelne zalohy :)
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
rhinos
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. srp 2006

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od rhinos »

a co 980 normalni o nich jsou nejake blbe zpravy?
AMD Ryzen 7 5700X | Gelid Solutions Glacier | MSI X470 Gaming Plus MAX | Gigabyte P850GM 80+Bronze |
32 GB DDR4 3600 Kingston Fury Beast RGB | GIGABYTE RTX 3080 Ti EAGLE 12GB
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Nevim, nemám tu žádnej, přišel mi jako shit i papírově. Stejně jak 870EVO poté co udělali tu novou revizi co má 3x větší propad po zaplnění cache, je to defakto stejnej HW jak v té 980 a tam mi přijdou na trhu lepší alternativy i mezi obyč konzumáky, viz Crucial P5.
celebrant.athlon
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. dub 2005
Bydliště: Rosice u Brna

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od celebrant.athlon »

rhinos píše: stř 12. říj 2022, 15:32 a co 980 normalni o nich jsou nejake blbe zpravy?
Mám dva 1TB kusy, pár stránek zpět jsem dával screen z HDTune. Nevypadalo to tehdy moc růžově, čím starší data, tím pomalejší čtení. Rok stará data a propady až na kB/s. Přečtení těch dat nakopne dané buňky a opakované čtení je rychlejší, opakovaný error scan se zrychlil z 25 minut na 15 minut. Ale dávat si do kalendáře job na pravidelné projíždění error scanu se mi nechce..

Teďka zkouším kopírovat soubory z jednoho ssd na druhé a to, že NVMe SSD neudrží stabilně ani 100 MB/s je poněkud úsměvné. Chvilu 600 MB/s, chvilu 10 MB/s... :roll:
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ano a kvůli tomuhle si myslim že se nám vůbec nerozšiřuje direct storage. Myšlenka která spočívá na tom že stroje budou mít NVME drive co kopírujou několik GB/s s minimální přístupovkou a bude se z nich přímo texturovat do Vram a pod. narazila na těžkou realitu dnešních nekvalitních NAND pamětí.
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od Dithius »

Tak co Teda vzit za comozna za nejkvalitnejsi DRAM and NAND flash SSD? :/

PCI-Ex x8 slotovku? :D
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od DOC_ZENITH »

No... řekni si kapacitu a cenovej strop a něco ti klidně na Ebayi najdu heh. Já jsem nedavno sehnal Micron 9300 Pro 15.36TB a nemám pár let co řešit.
Tronar
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. srp 2017

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od Tronar »

Za kolik byly?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tenhle:

https://www.ebay.com/itm/194976521126

Je to dost ale vzhledem k tomu co je to za hardware je to lepší koupě než třeba GPU ve stejné hodnotě. Toť můj názor. Hlavně malé či staraší U.2 či slotová SSD se daj pořídit fakt cheap a jsou to mnohem lepší disky než konzumní cetky co akorát tak vynikaj v benchmarcích co se dělal uvnitř jejich SLC cache... a pak začnou při delšim zápisu padat na držku a po pár měsísích začnou degradovat a zapomínat starší dat ai když se vůbec nepoužívaj a nic se na ně nezapisuje.

Chápu že je to pro někoho možná moc, ale pak je tu třeba tohle:

https://www.ebay.com/itm/294989164562?h ... R4Lcm_z6YA

8 Tera, nový, rok záruka, koukěnte se kolik stojej konzumní shit quality 8, či i 4TB disky v obchoched. Těch 11 můžu dát za 870EVO 4TB a jít se za půl roku věšet až bude mít vadný sektory, lidi nebuďte blázni.

Adaptéry jak to píchnout do PC jsou hojné, jsou varianty do slotů z M.2 na U.2 kabel a pod. Pro běžného usera při dnešních dekách kde je M.2 slotů jak nas**** je asi nejvíce easy toto:

https://www.ebay.com/itm/403889393216?h ... R-jh6vz6YA

Bum a jedete.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od python.p »

Potřebovat tolik místa, tak jako joooo !
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Tronar
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. srp 2017

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od Tronar »

Diky Docu. Po U2 discich uz jsem pokukoval driv.
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od Dithius »

DOC_ZENITH píše: pát 14. říj 2022, 20:28 Adaptéry jak to píchnout do PC jsou hojné, jsou varianty do slotů z M.2 na U.2 kabel a pod. Pro běžného usera při dnešních dekách kde je M.2 slotů jak nas**** je asi nejvíce easy toto:

https://www.ebay.com/itm/403889393216?h ... R-jh6vz6YA

Bum a jedete.
Jako jediny nedostatek co me sere, je ze tam je pridavne napajeni v podobe Sata Konektoru. Ja nemam zadne sata zarizeni.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
Rimmsi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. led 2015
Bydliště: Hodonín

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od Rimmsi »

DOC_ZENITH píše: pát 14. říj 2022, 20:28 Tenhle:

https://www.ebay.com/itm/194976521126

Je to dost ale vzhledem k tomu co je to za hardware je to lepší koupě než třeba GPU ve stejné hodnotě. Toť můj názor. Hlavně malé či staraší U.2 či slotová SSD se daj pořídit fakt cheap a jsou to mnohem lepší disky než konzumní cetky co akorát tak vynikaj v benchmarcích co se dělal uvnitř jejich SLC cache... a pak začnou při delšim zápisu padat na držku a po pár měsísích začnou degradovat a zapomínat starší dat ai když se vůbec nepoužívaj a nic se na ně nezapisuje.
Ale ještě musíš doplatit nemalé DPH a Clo.
Mac Pro 7.1 | Xeon W3235 | RX 6900XT | 96GB Ram | Apple SSD 1TB | Samsung 970 Pro 1TB | Micron 9200 Pro 7,6TB | 2x Samsung 850 Pro 1TB | Sonnet Fusion M.2 2x4 | Sonnet Allegro USB 3.2 | EIZO CS2740 | BOSE Companion 5
Apple MacBook Pro Retina 15,4 Mid 2015 | i7 4770HQ | | Intel Iris Pro 5200 | 16GB Ram | Samsung ssPolaris 1TB
IBM T60 | UXGA AFFS | T7600 | ATi X1400 | Samsung 3GB | Intel 535 240GB
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: SSD DISK - Výběr

Příspěvek od python.p »

To sou malé věci.

Já mám třeba problém, že nemám na desce volný PCIe :D a z M.2 to tahat by byl oser. :D
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Odpovědět

Zpět na „SSD a flash disky“