Stránka 1 z 1

Integrovaná GK 2xLCD?

Napsal: úte 21. úno 2012, 20:43
od LukášST
Zdravím,
řeším jeden problém, že má kolega PC s integrovanou grafikou a chtěl by mít druhý monitor. Jenomže, monitor ještě nemá a já nevím jestli pokud do DVI výstupu zapojíme druhej monitor, tak tam bude rozšířená plocha nebo bude stejnej obraz jako na stavajícím VGA.

Ví někdo? HDMI výstup to nemá.. Odhadem je to tak 3-4roky staré PC...
Nejraději bych tam koupil obyčejnou GK s dvěma DVI výstupy a mělo by to šlapat ne ? :)

Díky za rady

Re: Integrovaná GK 2xLCD?

Napsal: úte 21. úno 2012, 20:45
od Alfajk
jeste jsem nevidel 2 monitory na jakykoliv integrovany grafice,pochybuju o tom,ze to pujde(krome rozdvojeni stejnyho obrazu)

Re: Integrovaná GK 2xLCD?

Napsal: úte 21. úno 2012, 21:10
od Mr Lucas
Já bych řekl, že v kominaci VGA a DVI bude rozšířená plocha fungovat. Záleží ale na grafice. Měl jsem HD 3300 a tam mam pocit, že rozšířená plocha bezproblému fungovala.

Re: Integrovaná GK 2xLCD?

Napsal: úte 21. úno 2012, 22:51
od LukášST
Tohle je fakt starý.. takže tam dám raději klasickou grafiku ;)

Re: Integrovaná GK 2xLCD?

Napsal: úte 21. úno 2012, 23:17
od Mr Lucas
Jestli je ten PC starej 3-4 roky, tak je to přibližně stejně starý jako ten Radeon HD 3300. Já bych to nejdřív vyzkoušel, za to nic nedáš. Přídavná grafika se pak dá dokoupit doslova v mžiku.

Re: Integrovaná GK 2xLCD?

Napsal: stř 22. úno 2012, 07:25
od LukášST
On je trochu problém, že ten monitor druhej monitor je cca 11m od PC :)
Objednám kabel a zapojím to.. Pokud to nepůjde, tak na grafice stejně bude DVI výstup, tak kabel použiju tam.
Spíš mě zajímá, jestli tuhle prkotinu jako jsou 2monitory, podporujou i základní GK za cca 700kč :D
např. http://www.alza.cz/msi-n210-d512d2-d235734.htm

Díky

Re: Integrovaná GK 2xLCD?

Napsal: stř 22. úno 2012, 08:36
od Krteq
Pokud napíšeš model desky, tak ti možná i dobře poradíme. Takhle můžem jen hádat :(

Re: Integrovaná GK 2xLCD?

Napsal: stř 22. úno 2012, 09:23
od Mr Lucas
LukášST píše: Spíš mě zajímá, jestli tuhle prkotinu jako jsou 2monitory, podporujou i základní GK za cca 700kč :D
např. http://www.alza.cz/msi-n210-d512d2-d235734.htm

Díky
Jasně, že dva monitory podporujou všechny dedikovaný grafiky, dokonce bych řekl, že to zládnou i všechny integrovaný.

Re: Integrovaná GK 2xLCD?

Napsal: stř 22. úno 2012, 14:31
od LukášST
Bohužel nevím co je to zač :( budu vědět více snad zítra :)

Re: Integrovaná GK 2xLCD?

Napsal: stř 22. úno 2012, 18:11
od DOC_ZENITH
Většina novějších integrovanejch grafik nedovede 2x analog nebo 2x digitál, ale 1x analog + 1x digitál ano.

Ale tvůj problém je ta vzdálenost. VGa aby bylo na takovou dálku čistě tak potřebuješ opravdu solidní kabel, a DVI nebo HDMI jsem ještě neviděl fungovat na takovou vzdálenost bez aktivních repeaterů nebo těch nejlepších kabelů, 10 metrů funguje většinou jen v nízkejch rozlišeních /datovejch tokách, atd.

Všeobecně se dá říci, že tam kde by VGA začínalo bejt neostré, s duchy nebo podobně, tak DVI/HDMI už nefunguje vůbec.

Re: Integrovaná GK 2xLCD?

Napsal: čtv 23. úno 2012, 08:48
od LukášST
Aha.. No tak to bude ještě sranda :) Bohužel je to DVI signál...