Doporučte monitor 30" a více

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Lukoborec píše:trochu jsem musel přehodnotit požadavky, nakonec se dívám po 32"

Babo raď, LG 32GN65 nebo Gigabyte M32Q? Stojí těch 5000 navíc za to? Líbí se mi plné barvy, ale zároveň se mi nelíbí šedá černá, když to tak zjednoduším...
Tady si nevybereš, To LG má, jako všechny 32" 1440p VAčka, pomalej panel a trpí na dark smearing. M32Q je ok a fast a jeden z mejch heap favoritů. Ale je to klasická IPS černá + neumí virtual 4K mode na HDMI kdyby jsi náhodou někdy chtěl připojit PS5. Já nevim no, já taky rád černou, ale dnešní VA nejsou tak černý jak chci + ten smearing by mě asi dost štval, když už mam nic moc černou tak ať je to aspoň fast.

Já jsem ještě ňákou dobu sledoval tohle.

https://www.czc.cz/acer-predator-xb323u ... 20/produkt

- fast
- extra širokej gamut.
- na HDMI umí 4K60 input.

Ale nakonec jsem si řekl EE že radši počkam na ty 4K modely.
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od marek16 »

Ještě jedné věci jsem si všiml u těch "svých" monitorů - Samsung má čitelnější text na ne úplně bílým pozadí, Dell tam má jakoby takový bílý "halo", zdá se mi že okolo textu/pod ním jakoby svítí a zhoršuje to čitelnost (dost mi to vadí). Nevíte jak se tomu jevu říká, případně jak se toho zbavit?
A nemůže to bejt třeba HDMI kabelem? Kdosi někde v recenzi psal, že monitor měl naprd barvy, dokud nenahradil HDMI display portem...

Foto tady: https://imgur.com/a/XmcPvj4
Quis custodiet ipsos custodes?
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od Ache »

To tam máš nastavenej nějakej sharpen filtr - to by snad mělo jít u DELLu regulovat (minimálně ve standard režimu).
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Lukoborec
Nováček
Nováček
Registrován: 18. bře 2006
Bydliště: u Olomouce

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od Lukoborec »

DOC_ZENITH píše:
Lukoborec píše:trochu jsem musel přehodnotit požadavky, nakonec se dívám po 32"

Babo raď, LG 32GN65 nebo Gigabyte M32Q? Stojí těch 5000 navíc za to? Líbí se mi plné barvy, ale zároveň se mi nelíbí šedá černá, když to tak zjednoduším...
Tady si nevybereš, To LG má, jako všechny 32" 1440p VAčka, pomalej panel a trpí na dark smearing. M32Q je ok a fast a jeden z mejch heap favoritů. Ale je to klasická IPS černá + neumí virtual 4K mode na HDMI kdyby jsi náhodou někdy chtěl připojit PS5. Já nevim no, já taky rád černou, ale dnešní VA nejsou tak černý jak chci + ten smearing by mě asi dost štval, když už mam nic moc černou tak ať je to aspoň fast.

Já jsem ještě ňákou dobu sledoval tohle.

https://www.czc.cz/acer-predator-xb323u ... 20/produkt

- fast
- extra širokej gamut.
- na HDMI umí 4K60 input.

Ale nakonec jsem si řekl EE že radši počkam na ty 4K modely.
to je darda za toho predatora na to, že může dojít kus s vadnejma pixelama nebo fleky na obrazovce.... 4k nevyužiju

kloním se k tomu gigabytu a budu se modlit za extra kus s dobrou uniformitou :D
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od Ache »

MSI se nějak rozjíždí...
4K 32" s Quantum Dot - jako moje 27" MAG274QRF-QD. :!: To by nemuselo být taky blbý.
https://pcmonitors.info/msi/msi-mpg321u ... -hdmi-2-1/
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Marek -

JJ, máš to oversharpend, je to vidět i na ikonách na ploše, na tom Samsungu je obraz normální.

Pokud ti někdo hlásil že po výměně DP za HDMI měl lepší barvy, tak to na 90% byl jen lem** co si nedokázal správně nastavit výstup. HDMI defaultuje do YBCR DP do RGB (oboijí jde ale přenastavit jinak). u RGB máš limited a nebo full range, pokud tam měl limited range bylo to vyblitý, ale to se nastaví v control panelu grafiky, jinak jekejkoliv solidnější monitor bude mít na všech vstupech obraz stejnej.


Lukoborec - No je drahej no, ale zas velkej rozsah barev, což oceníš v HDR, ale zas budeš hejtovat tu ultra silnou rudou při snaze to odladit pro sRGB content. Jen jsem ho sem hodil jako příklad toho po čem jsem pokukoval, ale v praxi bych mezi 32" 1440p vzal ten Gigabyte M32Q. Já si totiž nehraju na ňáký papírový a u IPS stejně nic moc HDR. Chci aby to bylo fast, kontrast nebyl total blitka typu LG nano IPS a barvy jakžtakž seděly (po ručnim doladění) a bylo to aspoň 120% sRGB ala umělo to trochu saturaci, DCI-P3 nebo Adobe RGB fakt nutné neni kor když monitor nemá dobrej sRGB clamp. Já jsem toužil po rychlym VAčku s hlubokou černou ale na to si asi budu muset nechat zajít chuť.


Edit: Chlapci, z ničeho nic u nás dnes začal bejt dostupnej Gigabyte M32U, je to levnější varianta toho FI32U (méně RGB a jiného balastu), pokud panel bude stejnej snad by to mohlo bejt OK a cena je už přijatelnější.

Tak jsem se rozhodnul že ho objednám, to že ceny půjdou u něčeho dolu v týhle ekonomice min na rok nečekám, ani nečekam příchod těch VAček co už maj 2 roky spoždění, prostě to zkusim a uvidim co se stane, snad bude fajn a necham si ho. Vesměs vim do čeho jdu jen abych nechytil ňákej shit kus s dead pixely, backlight bleedem a pod.
usc
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. říj 2009

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od usc »

Shaquille píše:
usc píše:Si robíš kozy :twisted:
The 43" QN90A features Motion Rate 120 (60Hz Refresh); when stepping up to the 50" QN90A, you will gain Motion Rate 240 (120Hz Refresh) with additional gaming benefits
https://images.samsung.com/is/content/s ... tfiche.pdf
Image refresh frequency rate (default) - 60 Hz

Ale Samsung v tom ma neskutecny bordel, mluvil jsem primo s produktakem a ten taky nevi presne. Porad je sance, ze je tam 120 Hz.
No myslim, ze na pravdu si pockame az v recenziach typu RTINGS

EDIT: nasiel som toto https://hardforum.com/threads/the-samsu ... 485/page-1 Zatial som to nestihol precitat cele, ale vyzera to, ze Samsung vykastroval najmensi model :(
R9 5950X - Crosshair VIII Hero Wifi - Trident Z Neo 32GB GTZN - 3080 FTW Ultra 10GB - SB ZxR
970 Pro 512GB - 980 Pro 1TB - 640GB Caviar Blue - Ironwolf 4T - Exos 7E8 8T - Exos 16X 16T
Evolv X + 3 x NF-A14 PWM Chromax - Kraken x72 + 3 x NF-A12 PWM - Thor 850W
38GN950 - 2 x u2410 - Alloy Elite RGB - G502 Hero - Z906 - G Pro X Wireless
= OLED C9 + K63 Wireless Gaming Lapboard + G502 Lightspeed =
Flow X13 + MX Anywhere 3
usc
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. říj 2009

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od usc »

DOC_ZENITH píše:
Edit: Chlapci, z ničeho nic u nás dnes začal bejt dostupnej Gigabyte M32U, je to levnější varianta toho FI32U (méně RGB a jiného balastu), pokud panel bude stejnej snad by to mohlo bejt OK a cena je už přijatelnější.

Tak jsem se rozhodnul že ho objednám, to že ceny půjdou u něčeho dolu v týhle ekonomice min na rok nečekám, ani nečekam příchod těch VAček co už maj 2 roky spoždění, prostě to zkusim a uvidim co se stane, snad bude fajn a necham si ho. Vesměs vim do čeho jdu jen abych nechytil ňákej shit kus s dead pixely, backlight bleedem a pod.
Daj potom vediet ako to dopadlo.
--------------------------------------------------------------------
Inak 32" 4K 144Hz modely:

ASUS PG32UQ
ViewSonic XG320U
Acer XB323K
Acer XB323QK NV
Philips 328M1R (120hz VA)
Philips 329M1RV
Gigabyte Aorus FI32U
MSI MPG321UR-QD
AOC AG324UX

Niektore su HDR 400, niektore 600
niektore pouzivaju AUO panel, ine Innolux etc.
----------------------------------------------------------------------

BTW Vysli LG 34GP950 recenzie:
https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/34gp950g-b
https://www.displayninja.com/lg-34gk950g-review/

Displayninja robi kupodivu vcelku slabucke reviews

OT: Mne pride zajtra druhy kus PG279QM, som zvedavy
R9 5950X - Crosshair VIII Hero Wifi - Trident Z Neo 32GB GTZN - 3080 FTW Ultra 10GB - SB ZxR
970 Pro 512GB - 980 Pro 1TB - 640GB Caviar Blue - Ironwolf 4T - Exos 7E8 8T - Exos 16X 16T
Evolv X + 3 x NF-A14 PWM Chromax - Kraken x72 + 3 x NF-A12 PWM - Thor 850W
38GN950 - 2 x u2410 - Alloy Elite RGB - G502 Hero - Z906 - G Pro X Wireless
= OLED C9 + K63 Wireless Gaming Lapboard + G502 Lightspeed =
Flow X13 + MX Anywhere 3
Mayki
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2004
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od Mayki »

Nevíte náhodou někdo, jaký Freesync rozsah má ten monitor Gigabyte M32U? Nějak jsem to nikde nenašel...
Ryzen 9 5900X, Asus ROG Strix X570-E, G.Skill Ripjaws V Black 32GB(2x16GB) 3600MHz, RX 6800XT a to vše pod vodou
Nějaké info : http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=68&t=259257 a fotky : https://imgur.com/a/S5C76
Alien Arcade Cabinet : https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=68&t=270645
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Skutečně se to nikde neuvádí i Gigabyte to tají, njn asi ti to povim až já. Na ten monitor zatim nejsou recenze takže vše je tak trochu v mlze.
martys1
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 03. led 2018

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od martys1 »

Gigabyte M32U mě také zaujal, budu rád, když pak někdo napíše osobní zkušenost, až ho vyzkouší :D. Nejdříve jsem se díval na ASUS ROG Swift PG32UQ, ale po prvních recenzích ... Je i docela drahý za cca těch 30 tis. Kč. Ten M32U nevypadá zas tak zle, cena kolem cca 23 tis. Kč taky celkem jde. Chci se z těch mých 60 Hz posunout na těch 144 Hz. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti, ten přechod je znatelný? Ještě jsem přemýšlel o Aceru XB323K, ten by měl mít HDR 600 a snad i rychlejší panel než ROG Swift PG32UQ, ale ještě pořádně ani nevyšel, v Evropě bude cca až kolem Q1 2022 a cena bude taky asi mnohem větší. Spíš mě to vychází na ten M32U, ale abych si nakonec "obrazově" ještě oproti mému původními LG 32UD99 snad nepohoršil...tak nevím. A jaký je rozdíl mezi AORUS FI32U a Gigabyte M32U? Chybí u M32U jen RGB Fusion podsvícení a nějaká ta výbava, panel je u obou stejný? Díky za info.
AMD RYZEN 7 5800X + Corsair H150i RGB PRO XT | ASUS ROG STRIX X570-F Gaming | G.SKILL Trident Z Royal DDR4 4000 MHz, CL16-16-16-36 | SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 6900 XT Special Edition | ASUS ROG THOR 850P - 850W | SSD - WD SSD Black SN850 2TB, AORUS NVMe 1TB, Crucial MX200 1TB, 3x HDD 4TB | Creative Sound BlasterX AE-5 | 32" 4K GIGABYTE M32U | Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile | Razer DeathAdder V2
usc
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. říj 2009

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od usc »

Inak vie mi niekto inak potvrdit/vyvratit ako je to s Acerom? Vacsinou si udavaju vyssie ceny ako konkurencia - napriklad pri 38" verzii s LG panelom. Je v tom zapocitana i lepsia kontrola kvality? :-D Par ludi uz pisalo, ze Acer to ma lepsie.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
OT:

Ohladom PG279QM:
Opat priblizne rovnaky ips glow na rovnakom mieste, vyssi (stale nizky) kontrast - 805:1 nekalibrovany, 754:1 kalibrovany. Mierne lepsie farby a ako bonus vignette po lavej a pravej strane, kde prvy kus bol rovnomerne biely, tuna to zasahuje 5cm cez okraj, alebo je to proste len taky rozmazany glow.

Min rok som vratil:
LG 27GL850 - kontrastova vrazda
2x Asus XG279Q - mrtve body, nizky kontrast, druhy kus mal retenciu obrazu
2x AW3420DW - bleed a glow v rohoch ako standard

Tento rok:
2ks LG 38GN950
5ks AW3821DW
2ks PG279QM

Z toho co sa tyka bleedu a glow pri 38" bol prijatelny JEDEN kus AW3821DW, ktory som si chcel nechat, no nasiel som zaseknuty pixel. 4/5 AW malo zaseknuty pixel, pricom pri piatom som nehladal - bol uplne priserny v ostatnych oblastiach. Priblizne polovica z 38" mala kontrast nad 900:1. Najma v oblasti okolo 930-940:1. Vacsina mala L-kovy bleed v rohoch.


99% elektroniky ktoru som doteraz kupil som si nechal a nemal snou problem, no toto je vskutku extrem. Postovne vychadza dohromady cez 100e :roll: Nehovoriac isto o "nadseni" predavajucich. Pricom som sa snazil brat rozne kusy z roznych obchodov, najma co sa tyka malych predajcov. Najviac vsak z Alzy a Mall, ktorych to predpokladam az tak nezatazi.

Docela by ma zaujimalo, ci sme specificky trh, pripadne, ci to posielaju do celeho sveta a zaroven mi pride divne, ze clovek, co da napr .1450e za monitor by nebol nadsenec a ten ho v pripade obdobnych vad samozrejme vrati.

Ja uz neviem co objednat :twisted: Aw2721D je tiez panelova loteria. I ked VRAJ by mal ovplyvat lepsim kontrastom. Nema sRGB clamp. To by som este prekusol.

Apropo trocha statistiky - uz som to sem myslim daval :

The Definitive Asus ROG PG279Q Backlight Bleed Test - 20 Monitors Unboxed and Tested

https://www.youtube.com/watch?v=mje_fmayu0k
R9 5950X - Crosshair VIII Hero Wifi - Trident Z Neo 32GB GTZN - 3080 FTW Ultra 10GB - SB ZxR
970 Pro 512GB - 980 Pro 1TB - 640GB Caviar Blue - Ironwolf 4T - Exos 7E8 8T - Exos 16X 16T
Evolv X + 3 x NF-A14 PWM Chromax - Kraken x72 + 3 x NF-A12 PWM - Thor 850W
38GN950 - 2 x u2410 - Alloy Elite RGB - G502 Hero - Z906 - G Pro X Wireless
= OLED C9 + K63 Wireless Gaming Lapboard + G502 Lightspeed =
Flow X13 + MX Anywhere 3
Fox_25
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2008

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od Fox_25 »

https://www.youtube.com/watch?v=9NeEIh2Z5jQ

Zkoušel jsi tohle? Jinak ten PG279QM je pěkný masakr, to je horší než první generace AOC 24G2U za 5000 a už tam to nebyla nějaká sláva.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od Ache »

Fox_25 píše:Zkoušel jsi tohle? Jinak ten PG279QM je pěkný masakr, to je horší než první generace AOC 24G2U za 5000 a už tam to nebyla nějaká sláva.
Tak ten nebyl úplně blbej až na to, že neexistoval snad kus bez vadnýho pixelu + to trpělo na ten pohyblivý dithering (pri pohybu oka byl při určitý rychlosti vidět klasický šachovnicový dither. Ta první generace ale ukázal, že jde vyrobit IPS s kontrastem až 1500:1 (čímž to srovnává kontrast s původními kvalitními S-PVA panely). Dokonce to mělo i slušně nastavený barvy v defaultu. Naopak ta druhá generace (tišše uvedená), má klasických 1000:1 a barvy rozhozený.

Ono celkem je zajímavý, že ty největší čína panely jako Panda nebo BOE v tomhle AOCu (IPS like tachnologie ADS):
https://pcmonitors.info/reviews/aoc-q32 ... brightness
dosahují výrazně vyšších kontrastů než třeba takové prověřené LG (které je typicky kolem 850:1). bohužel ty panely zase trpí na kvalitu (pixely, špína...)
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tak, Gigabyte M32U, jdu o něm něco napsat.

Vypadá to že si ho nechám. Chytil jsem totiž dobrej kus, žádnej bad pixel a i nulovej backligh bleed, naprosto čistý.

K obrazu, začnu negativama. Jakmil jsem to poprvý zapnul hned mě praštil do držky silnej IPS glow. V práci co máme IPS tak jsou to buďto starý S-IPS nebo nový ale high-end Eiza, a všechny maj A-TW polarizer kterej potlačuje glow. Mezi herními fast panely ale toto jaksi neexistuje, takže od začátku bylo jasné že tohle buďto překousnu a nebo poletí zpátky. Nakonec jsem to překousnul, protože při pohledu zpříma je to ok a většinou u toho budu sedět že, a druhak, je to aspoň čistej glow tzn do šeda, netahne do béžova či hněda jak jsem už viděl, ala nekazí barvy.

Co se černé a kontrastu týče, tak typické IPS. Horší jak má S-PVA Sonka ale na IPS to jde, žádná vyblitá tlečka typu LG, takže ok.

Co se barev týče na první pohled se na mě podívala průměrná, tzn na můj vkus nevlídná QD obrazovka. White-point trochu teplej, pleťový barvy naopak do zelena/žlutozelena a lehce zasaturované věci do červena a sytě červená táhnoucí se do červeno-fialový.

Zde ale začínaj pozitiva, možnost ladění barev je parádní. Monitor má nejen globální saturaci, a gain konkrétních barev, ale má také seapré saturace + HUE na jednotlivejch baevnejch složkách a to i CMY, nejen RGB, Gigabyte tomu říká 6-axis, navíc (což je good) tak saturace v tomhle submenu ovládá hlavně ony přepálené tóny. Po chvíli hraní se mi tedy podařilo barvy vyladit tak že jsem s nima vesměs spokojenej. Zelený jsem stahnul gain aby pleťová barva vypadala ok, zvednul jsem jí naopak saturaci aby tráva byla zelená a červený jsem pootočil HUE tak aby byla červená, ne do fialova. Výsledek je tedy celkem pěknej obraz. Pointa ale je ta že si s tim jde vyhrát a jde to vyladit, ty možnosi tu jsou.

Další plus je rychlost. Panel je fast. Můj starej monitor byl ok, narozdíl od moderních VA neměl smearing a měl agresivní OD, takže v pohodě. Tohle je ale citelně rychlejší, je jednoznačně vidět že v pohybu je zachováno více detailů a to i ve stavu OD OFF.

Co se OD týče, tak oproti recenzím toho FI32 vidim jednu změnu, ala u 144hz nevidim overshoty ani u ballanced profilu. U 60hz jsou lehké i u toho picture-quality. Dynamickej Od bohužel stále useless. Tzn pokud někdo chce ject s freesync tak pokud se budete držet na vysokejch FPS a jen občas padnete k 60 a níže tak picture quality, pokud ale trvale kolem 60 bude to chtít off. 144 bez freesync klidně ballanced profil. I tak je ten panel ale celkem fast, okem těžko detekuji rozdíl mezi on a off.

Co se ULMB/black frame insertion týče (tak se to v menu nejmenuje, Gigabyte tomu říká jinak, zapoměl jsem), tak funguje. Vyslyšel jsem varování že bude tahnout do červena protože monitor nepoužívá QD filtr pod LCD ale přímo na podsvitu a že červenej fosfor má delší dosvit. No, v praxi žádná krize. Musel jsem hledat abych našel ňáký červenání, možná v některejch dřevěnejch odstínech ale vesměs ne. Možná když jsem v UTčku poslal modrou kouli ze shock-riffle tak měla trochu více fialovej okraj ale ten měla iihmo i bez toho, vesměs je to ok ale myslim si že je to zbytečné, protože i bez toho je display hodně fast, moc jsem nepozoroval benefit. Navíc, aktivace tohoto režimu lockne brightness a světlost je dost nízka, mnohem menší než mejch optimálních 30-35% tzn chce to temnou místnost.

Monitor má ještě ňákej svůj novej atypickej blue-light filtr (kterej je tam asi konstatně nemá žádné ovládání, v menu jde jen zanput demo aby bylo vidět co to dělá, ala ve většině situací nic), kterej tahá UV odstíny do safe hodnot, proto možná ta více do fialova korona u tý koule? Kdo ví, ale neberu to jako problém protože je to obecně cajk, jiné barvy to neovlivňuje a to že mi to vytahne UV odstíny jinam vítám, lepší než mít ňákej filtr co celej obraz zežlutí.

Obecně test očí ok, při jasu 35% a mé tmavé místnosti po večeru vše ok, žádné pálení, ani náznak, tzn to světlo co baklight produkuje označim za safe.

Co se HDR týče, tak znáte můj názor, já IPS monitory nepovažuji za HDR obrazovky, nicméně, funguje to a po zapnutí to alespoň nezkurvilo totálně obraz jak už jsem mnohokrát viděl. Byl trošku přesvětlnejl, ale ač to lockne jas a jiná nastavení, tak je tam black equalizer separé menu kde to jde stahnout aby to vypadalo ok, ale nejde ovládat backlight a je to napálený jak prase takže by to za večer vypálilo oči, prostě HDR no. Vypínám.

Co mě ještě potěšilo ač to neni přímo zásluha monitoru, je že integger scaling funguje perfektně jak z 1080p tak 720p. Dále, NV asi vylepšila v tomhle ohledu drivery protože dříve to nešlo (nebo to přišlo s Turingem), ale nyní je možné klonovat obraz i když na sekundárnim výstupou mam jen 1080p, tak na primáru zapnu 4k 144hz a na druhym dostanu downasamplovanej klon na 1080p 60 a vypadá dobře, je to plynulé a je to i bez tearingu, tzn perfektní situace v jakou jem ani nedoufal.

Pozoroval jsem trochu color bandig, hlavě ve světlejch tónech, ale to může bejt tim klonem protože druhej display je jen 8-bit, ještě to pak zkusim na sólovku.

Tzn sečteno a podtrženo celkem spokojenost, je fast, obraz po odladění celkem pěknej, KVM funkce se mi taky hodí, krom toho glow neni moc co velkýho krtizovat.
Mayki
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2004
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od Mayki »

A ten rozsah freesync? Je to aspoň 60-144?
Ryzen 9 5900X, Asus ROG Strix X570-E, G.Skill Ripjaws V Black 32GB(2x16GB) 3600MHz, RX 6800XT a to vše pod vodou
Nějaké info : http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=68&t=259257 a fotky : https://imgur.com/a/S5C76
Alien Arcade Cabinet : https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=68&t=270645
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od Ache »

Každej 120+Hz monitor podporuje rozsah alespoň dvojnásobný, takže o LFC bych se nebál.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Nedíval jsem se, podívám se doma přes CRU co to o sobě opravdu říká, nebylo zatím co v CRU editovat protože vše funguje. Freesync jsem dal ON ale upřímně, nepoznam na první pohled rozdíl mezi ON a 144hz off, tearing tam skoro neni a i tak na něj nejsem háklivej. Lag je nulovej hrál jsem UTčko a hrálo se mi parádně.

Jo a pánové ještě zmínim, nic tam nesvítí, žádné RGB, žádné gamer kolotoče a i front LED jde vypnout.
Mayki
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2004
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od Mayki »

Hmm, to konečně vypadá jako kandidát vhodný pro mé občasné hraní... :)
Ryzen 9 5900X, Asus ROG Strix X570-E, G.Skill Ripjaws V Black 32GB(2x16GB) 3600MHz, RX 6800XT a to vše pod vodou
Nějaké info : http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=68&t=259257 a fotky : https://imgur.com/a/S5C76
Alien Arcade Cabinet : https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=68&t=270645
usc
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. říj 2009

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od usc »

DOC_ZENITH píše:Tak, Gigabyte M32U, jdu o něm něco napsat.
...
Vdaka za podrobne info a zaroven gratulujem k peknemu kusu!

Takze ani pri pohlad priamo na stred nemas v rohoch viditelny glow?

A jedna sa "ludovejsiu" verziu Gigabyte Aorus FI32U, ci uplne iny panel?
R9 5950X - Crosshair VIII Hero Wifi - Trident Z Neo 32GB GTZN - 3080 FTW Ultra 10GB - SB ZxR
970 Pro 512GB - 980 Pro 1TB - 640GB Caviar Blue - Ironwolf 4T - Exos 7E8 8T - Exos 16X 16T
Evolv X + 3 x NF-A14 PWM Chromax - Kraken x72 + 3 x NF-A12 PWM - Thor 850W
38GN950 - 2 x u2410 - Alloy Elite RGB - G502 Hero - Z906 - G Pro X Wireless
= OLED C9 + K63 Wireless Gaming Lapboard + G502 Lightspeed =
Flow X13 + MX Anywhere 3
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“