Doporučte monitor 30" a více

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
usc
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. říj 2009

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od usc »

Tak opat zaujimava novinka. Predpokladam, ze sa jedna o nejaky vlastny algoritmus + 4:2:0 etc.

Samsung Odyssey Neo G8 is the world's first 4K 240Hz Mini LED LED monitor

https://www.overclock3d.net/news/gpu_di ... _monitor/1

zakrivenie si mohli chlapci uz odpustit :cry:
R9 5950X - Crosshair VIII Hero Wifi - Trident Z Neo 32GB GTZN - 3080 FTW Ultra 10GB - SB ZxR
970 Pro 512GB - 980 Pro 1TB - 640GB Caviar Blue - Ironwolf 4T - Exos 7E8 8T - Exos 16X 16T
Evolv X + 3 x NF-A14 PWM Chromax - Kraken x72 + 3 x NF-A12 PWM - Thor 850W
38GN950 - 2 x u2410 - Alloy Elite RGB - G502 Hero - Z906 - G Pro X Wireless
= OLED C9 + K63 Wireless Gaming Lapboard + G502 Lightspeed =
Flow X13 + MX Anywhere 3
usc
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. říj 2009

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od usc »

https://www.overclock3d.net/news/gpu_di ... ces_2022/1

Vyzera to na evo panel pri 42" OLED
R9 5950X - Crosshair VIII Hero Wifi - Trident Z Neo 32GB GTZN - 3080 FTW Ultra 10GB - SB ZxR
970 Pro 512GB - 980 Pro 1TB - 640GB Caviar Blue - Ironwolf 4T - Exos 7E8 8T - Exos 16X 16T
Evolv X + 3 x NF-A14 PWM Chromax - Kraken x72 + 3 x NF-A12 PWM - Thor 850W
38GN950 - 2 x u2410 - Alloy Elite RGB - G502 Hero - Z906 - G Pro X Wireless
= OLED C9 + K63 Wireless Gaming Lapboard + G502 Lightspeed =
Flow X13 + MX Anywhere 3
usc
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. říj 2009

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od usc »

R9 5950X - Crosshair VIII Hero Wifi - Trident Z Neo 32GB GTZN - 3080 FTW Ultra 10GB - SB ZxR
970 Pro 512GB - 980 Pro 1TB - 640GB Caviar Blue - Ironwolf 4T - Exos 7E8 8T - Exos 16X 16T
Evolv X + 3 x NF-A14 PWM Chromax - Kraken x72 + 3 x NF-A12 PWM - Thor 850W
38GN950 - 2 x u2410 - Alloy Elite RGB - G502 Hero - Z906 - G Pro X Wireless
= OLED C9 + K63 Wireless Gaming Lapboard + G502 Lightspeed =
Flow X13 + MX Anywhere 3
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od Ache »

O tom OLED+QD sem už také někde četl a jo na tohle sem taky zvědavej. Víceméně tak pak všechny OLED pixely budou stejné (modré) a barvu bude určovat QD filtr (R a G). Tím, když už nic se vyrovná životnost všech pixelů. Navíc i barvy (gamut) by mohl být o něco vyšší. Během svátků sem měl možnost pořádně vyzkoušet OLEDku (připojenou k PC) a jasně - kontrast super, ale třeba moje IPSko s QD má jednoznačně sytější barvy (hlavně červená). Což sem popravě až tak nečekal. :nervous:
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Problém s životností se tím oddálí ale nevyřeší, stárnutí jednotlivejch pixelů bude stále problém, menší, ale bude. Ale už by to mohlo bejt celkem good kor s těma novejma metalickejma substrátama co teď přináší LG, to už by dohromady mohlo dát hezkou živostost.

Nicméně barvy tvořené QD jsou dle mého názoru horší jak barvy z RGB zdroje. Když vedle sebe postavim LCD s QD a OLED tak OLED jej naprosto zdemoluje v kvalitě obrazu. Nemá to evidentní skoro neodladitlné přestřely do rudna a nedostatky v modré a občas zelené, naopak každá barva je silná a to ve všech odstínech.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od HEAD »

usc píše: úte 4. led 2022, 13:24 https://www.overclock3d.net/news/gpu_di ... ces_2022/1

Vyzera to na evo panel pri 42" OLED
Ta 42" dostane "evo panel" z dnesni G1 serie.To neni ten novej evo ex s deuteriem.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od Ache »

DOC_ZENITH píše: úte 4. led 2022, 15:47Nicméně barvy tvořené QD jsou dle mého názoru horší jak barvy z RGB zdroje. Když vedle sebe postavim LCD s QD a OLED tak OLED jej naprosto zdemoluje v kvalitě obrazu. Nemá to evidentní skoro neodladitlné přestřely do rudna a nedostatky v modré a občas zelené, naopak každá barva je silná a to ve všech odstínech.
Vše to jsou kecy, po kalibraci máš i na takovým brutálním gamutu krásných ořezaných 100% sRGB v prohlížeči fotek nebo webu (když nebudu počítat ořez monitorem, který ale bohužel v případě MSI není nic extra - barvy a gamma nejsou v sRGB přesné ). Když vedle toho MSI postavím kalibrovaný (také profilem) sRGB monitor, není viditelný žádný rozdíl žádný. To samé platí i pro OLED, po kalibraci na sRGB profilu v barvách není rozdíl a jen OLED má výrazně lepší černou.

Zároveň i QuantumDot (to dnes používané) nesplňuje svým gamutem požadavky na opravodový HDR gamut Rec 2020 a to i přesto, že kromě laserů je to asi nejlepší gamut ever. Takže v budoucnu se připrav na ještě rudější červenou a zelenější zelenou (modrá se od sRGB nijak neliší v žádném používaném gamutu).

proto sem zvědavej na ten OLED + QuantumDot (blue + RG QD jako u LCDček s pravým QD filtrem a ne ty shity s červeným fosforem) - OLEDu k dokonalosti už chybí jen životnost pixelů a gamut (maj při nejlepším to DCI-P3).

EDIT: Ještě doplním, že co mě asi nejvíc vadilo na tom OLED - byla kompenzace těch ploch. otevřenení světlého okna jasně pohasínalo (včetně okolí), fakt dost divné. Na filmy super, ve hrách to taky nějak znát není, ale při práci tohle bude megaopruz.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Kecy? A to co mi leží na stole je co Ache? Už jsme o tom mluvili tisíckrát. Třeba v práci děláme na kalibrovanejch Eizech a představ si nepředstavitelnej scénář. Máme 3 generace. Starý CFFL VA, starý CFFL S-IPS a LED S-IPS. Ty starý VA uměj jen sRGB, ty IPS uměj Adobe RGB a ty nejnovější uměj REC2020/DCI-P3. Pro color mastring je polovelno používat jen ty poslední i když se pracuje v sRGB nebo rec709 ač dle sondy jsou všechny nakalibrovaný a jako 99% accurate. Přesto však je na všech 3 na první pohled okem komplet jinej obraz. Komplet jinej tón/teplota. Kdyby to nebyla pravda vše šlo vykalibrovat tak tyhle pravidla neexistujou ale ony existujou a jsou pro ně pádné důvody. A to se bavíme o obrazovkách s HW kalibrací tzn uploaduje se to přimo do nich, nepoužívá se žádnej ICC profil do softwaru.

Pamatuješ si na naší anabázi předtim jak jsme čarovali s kapátkem, no pro mě je prostě realita že červená tvořená QD z W-LED je tfuj, tahne mi do studena. Když si jí srovnám s červenou z jakéhokoliv jiného zdroje. Plazmy, OLED, nebo třeba jen pure RED diody z ňákýho velkýho reklamního banneru, tak ta mi přijde na 100% červená, ta z QD mi přijde že tahne do studena ač dle sondy je to plně rudá jak má bejt a naopak ještě "sytější". K čertu s tim ale kecy to fakt nejsou, jinak by naše color studio tak nejančilo a nefiltrovalo obrazovky dle typu podsvitu bez ohledu na calibration report.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od Ache »

DOC_ZENITH píše: úte 4. led 2022, 19:51 Pamatuješ si na naší anabázi předtim jak jsme čarovali s kapátkem, no pro mě je prostě realita že červená tvořená QD z W-LED je tfuj, tahne mi do studena.
Ale tam ta červená kapátkem opravdu byla do studena - já sám sem tyhle "červený" obrázky zkoušel i na jiných monitorech a všude (kromě starého TN) to vypadá podobně. Takže to jen zkreslovalo tvoje starý CRT a kdovíjak vysvícený CCFL (ty maj tendenci táhnout do tepla také). :) Každopádně kalibrovanej obraz ti nebude táhnout do jiného odstínu, když o tom hlavně kalibrace je - vyrovnat odstíny :) Fakt je ten, že mezi tímhle MSI s QD @ sRGB kalibrace vs. kalibrovaný DELL U2415 (W-LED 99% sRGB) není žádný zásadní rozdíl @ sRGB obsahu.

btw. že to tvým očím táhne do studena, s tím fakt nic neuděláš :-D (v sRGB obsahu je ale vše po kalibraci stejné jako na sRGB pure monitoru - moderním myslím, né nějakým vysvíceným CRT/CCFL), podle spektra to táhne jen více a více do červené. okrajová červená (#FF0000) DCI i Rec2020 je defakto plně saturovaná červená - jen odlišné vlnové délky (ta Rec 2020 je ještě víc rudá, ale tu zatím asi žádný monitor úplně neumí)
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
usc
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. říj 2009

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od usc »

HEAD píše: úte 4. led 2022, 17:35
usc píše: úte 4. led 2022, 13:24 https://www.overclock3d.net/news/gpu_di ... ces_2022/1

Vyzera to na evo panel pri 42" OLED
Ta 42" dostane "evo panel" z dnesni G1 serie.To neni ten novej evo ex s deuteriem.
jj, ten som aj myslel, tiez vcelku prijemne.. :)
R9 5950X - Crosshair VIII Hero Wifi - Trident Z Neo 32GB GTZN - 3080 FTW Ultra 10GB - SB ZxR
970 Pro 512GB - 980 Pro 1TB - 640GB Caviar Blue - Ironwolf 4T - Exos 7E8 8T - Exos 16X 16T
Evolv X + 3 x NF-A14 PWM Chromax - Kraken x72 + 3 x NF-A12 PWM - Thor 850W
38GN950 - 2 x u2410 - Alloy Elite RGB - G502 Hero - Z906 - G Pro X Wireless
= OLED C9 + K63 Wireless Gaming Lapboard + G502 Lightspeed =
Flow X13 + MX Anywhere 3
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Achec - To CRT jsem použil jen na provnání a tenhle kus rozhodně vysvícenej neni, realita je taková že když se kouknu na červenou na semaforu = červená. Červenou na CRT, na Plazmě, OLED, na CFFL LCD = červená. Kouknu se na brzdu od auta = červená. Na LED oznamovací tabuli co má jen červené LED = červená.

Kouknu se na sytě červenou na LCD s W-LED a QD nad nimi = tmavě červená lehce tahnoucí do vínova.

Já uznávám že to je možná můj osobní problém ale nejsem asi sám když naše color oddělení zakázalo obrazovky s jinym podsvitem protože prostě od pohledu lidskym okem "vypadaj jinak" ač dle kalibrace jsou přesný. Pointa je že i nejčervěnější objekt co najdu in real life mi vipadá červeně, tzn pokud mi monitor zobrazí gamut co je ještě červenější než cokoliv co jsem kdy viděl a tenhle extrém mé oči/mozek interpretujou špatně tak já nevim kde je chyba ale takovou obrazovku prostě moc nemůžu používat a ani nevim proč se mi někdo snaží servírovat větší gamut než kterej v přírodě vidim.

Mě vizuálně vypadaly nejlépe plazmy. Současné OLEDy se jim dost blížej, až na pár much jsou krásný, tzn představa že by se na ně měly začít nasazovat QD který mi dělaj takový problémy mě děsí. Doufejme že se LG nebude opičita bude na trhu výběr.

Edit: I když, hehe, sám jsem si s tou plazmou dost naběhnul, ty totiž vypadaj dobře jen z 2+ metrů díky nedokonalosti našeho zraku. Z blízka vypadaj otřesně, šumivě, pixelatě, bez plynulejch přechodů, celé to funguje na principu extrémního ditheringu že z dálky se to vše sleje a vypadá dobře. Tzn plazma mi vypadala dobře protože využila nedokonalosti mého zraku, stejného orgánu kterej mě u QD LED zrazuje ač papírově to na co se dívám je barevně mnohem lepší, paradox.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od Ache »

DOC_ZENITH píše: úte 4. led 2022, 21:20 1) Pointa je že i nejčervěnější objekt co najdu in real life mi vipadá červeně, tzn pokud mi monitor zobrazí gamut co je ještě červenější než cokoliv co jsem kdy viděl a tenhle extrém mé oči/mozek interpretujou špatně tak já nevim kde je chyba ale takovou obrazovku prostě moc nemůžu používat a

2) ani nevim proč se mi někdo snaží servírovat větší gamut než kterej v přírodě vidim.
1) prostě nesmysl - už jen proto, že když já nastavim tu plnou červenou, tak je to fakt stále méně rudé, než červený laserový ukazovátko (i když to k tomu má blízko) a chceš mi říct, že to červené ti přijde také studené (má přitom jen ještě nižší vlnovou délku).
2) to není pravda - najdi si pojem pointers gamut :-D proto se možná chce dosáhnout až toho rec 2020 (dnes jej monitory umí max na tak 85% - ty QD nečekaně :D )
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Černevenj laser má větší jas nebo gamut? Tyhle 2 věci si nepleťme. Jas mi nevadí.

Btw tenhle problém "do studena" jsem u rudý měl už u extrémně wide-gamut S-PVA co byly CFFL, třeba Samsung 305T plus, ale u wide-gamut S-IPS (HP ZR30W) ne.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od Ache »

DOC_ZENITH píše: úte 4. led 2022, 21:36 Černevenj laser má větší jas nebo gamut? Tyhle 2 věci si nepleťme. Jas mi nevadí.
Je to monochromatický (plně nasycený) světlo pro oko. Přesně to, o co se snaží i QD - tři téměř monochromatické spektrální vrcholy RGB. žádná jiná magie v tom není, holt moc "ostrý" světlo tvoje oči nedávaj... akorát tys tu prve psal o monitoru, který neměl QD, ale jen červený fosfor (gigabyte) a brutálně si musel rozladit HUE odstínů :-D
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
usc
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. říj 2009

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od usc »

Uz to zacina. Dufam ze si zaziadaju 5x taku cenu ako lg za coating, vystupy a elektroniku

ASUS unveils its ROG Swift OLED PG42UQ and PG48UQ gaming monitors

https://www.overclock3d.net/news/gpu_di ... ces_2022/1
R9 5950X - Crosshair VIII Hero Wifi - Trident Z Neo 32GB GTZN - 3080 FTW Ultra 10GB - SB ZxR
970 Pro 512GB - 980 Pro 1TB - 640GB Caviar Blue - Ironwolf 4T - Exos 7E8 8T - Exos 16X 16T
Evolv X + 3 x NF-A14 PWM Chromax - Kraken x72 + 3 x NF-A12 PWM - Thor 850W
38GN950 - 2 x u2410 - Alloy Elite RGB - G502 Hero - Z906 - G Pro X Wireless
= OLED C9 + K63 Wireless Gaming Lapboard + G502 Lightspeed =
Flow X13 + MX Anywhere 3
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od killerek »

Az te 42 uriznou jeste 10 palcu, tak nad tim teprve budu uvazovat :D
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od Ache »

Jo to QD-OLED fakt nebude nic pro Zenita :-D
https://youtu.be/Piteu5gyKq0?t=148
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od HEAD »

Ache píše: stř 5. led 2022, 02:25 Jo to QD-OLED fakt nebude nic pro Zenita :-D
https://youtu.be/Piteu5gyKq0?t=148
Tak to nevim kde udelali soudruzi chybu, ale obraz mi prijde lepsi u klasickyho OLED.QD-OLED je desne presaturovanej a presvicenej a vypada to strasne.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od Ache »

Doufam, že barvy nehodnotíš podle sRGB videa, které si pak stejně zobrazuješ na ořezaným gamutu. :-D Nicméně logicky sRGB obsah bude přesaturován extrémně to je jasný. Ale barevný rozsah takovýho displeje už porkreje téměř rozsah běžnýho oka.
S tímhle rozsahem (Rec2020) počítá HDR obsah, ne SDR: Rozhodně je lepší mít lepší barvy, ne jas miliony nitů.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Rozsahy rozsahy, červené tulipány na sluncem zalité louce fakt nemaj bejt namodralé a na té obrazovkce vpravo jsou. Ta levá je ok. Zase ale žlutá/zlatá je výrazně lepší napravo, což ale má zkušenosti se současnými oldedy neodážej, protože zlatá/žlutá mi na současjch LG přijde krásná, zdaleka ne tak vyblitá jak na tom videu.

Sorry ale mam z toho smíšenej pocit, všichni víme že filmovat sRGB kamerou jiné obrazovky je krajně zavádějící, kor když kamera má tendecni přizpůsobovat vlastní teplotu a expozici dle toho co točí, tzn se zde bude přizpůsobovat té jasnější, Samsungácké obrazovce tzn ta druhá jasně musí vypadat yblitá, ale reálná situace doma v obyváku za šera nebude zdaleka vypadat takhle.
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“