Stránka 1 z 1

HD 6870

Napsal: úte 26. čer 2012, 20:44
od patushik
Zdravím,
potřeboval bych pomoct s jedním problémem, který řeším už delší dobu. Nejedná se o nic zvláštního, je to problém, který řeší většina z nás, ale u mě je trochu specifický a už si opravdu nevím rady. U některých her, se mi stává, že vždy když např. chci hru uložit nebo loadnout a nebo z ní vyskočit, vypne se mi celý počítač, a to tak že uplně, musím vypnout zapnout zdroj, aby šel znovu zapnout. Samozřejmě jsem řešil teploty, nejprve CPU, tam je teplota cca 40-50 stupnu a pak GPU, tam je teplota po vyčištění a chladiče a nanesení pasty 45stup idle a při zátěži (např max payne3) má as 66stupnu. Ještě jsem ji zkoušel testovat ve furmarku tam teplota lezla k 90stup. Jen ve zkratce má sestava, AMD PHENOM II X6 1090T, SAPPHIRE RADEON HD 6870 1024MB, 8gb dd3 corsair, zdroj fotron 650W.. Teď naposledy řeším tento problém u hraní max payne 3, během hry vše OK, dám opustit hru a pc se vypne. To samé mi dělá např u skyrim, mass effect 2 atd.. dělalo to občas i během hry, ale to je spíš výjimka. Jinak bych řekl, že vše funguje jak má, tohle je jediný problém, ale celkem zásadní, řeším ho dá se říct od začátku co mám tento počítač, cca rok a půl. Předem všem děkuji za jakékoliv rady... PS. pc bych reklamoval, ale mám ho sestaven z komponentů a je těžký něco reklamovat, když nevím který komponent to způsobuje.

Re: HD 6870

Napsal: úte 26. čer 2012, 21:23
od patushik
zdroj je blackpower 650, pak tam mám arctic coller a tři větráky na odvod tepla

Re: HD 6870

Napsal: úte 26. čer 2012, 21:39
od patushik
opravdu budu vděčnej za jakoukoliv radu, díky:)

Re: HD 6870

Napsal: pon 30. črc 2012, 19:38
od cabman
Tak to asi budeš muse tonést celý počítač do servisu a oni se na to podívají. Řekl bych že od neproavděpodobnějšího k nejmíň to bude deska, grafika, paměťi, zdroj, něco s os a nebo taky nic z toho ... prostě cokoliv a pokud nemáš komponenty na výměnu tak nemáš nejmenší šanci

Re: HD 6870

Napsal: sob 18. srp 2012, 00:50
od rodier
to nemuze bejt problem HW pokud muze x hodin hrat a just kdyz da vypnout tak se to podela.
To bude softwarove. blbej crack, blbej ovladac, blbej system.
Zkus reinstall. Pripadne zkus tam nechat treba jen 1 kus pameti.. a jestli se to nestane driv. Je mozne, ze dojde k zaplneni pameti, naplneni vadneho mista..

Re: HD 6870

Napsal: sob 18. srp 2012, 01:18
od Jeltík
Tohle je od zdroje, vyměň ho a budeš happy, Fortrony, navíc pokud jsou starší fakt kvalitou neoplývají.

Re: HD 6870

Napsal: sob 18. srp 2012, 07:46
od Mr Lucas
Přesně tak, je to klasický případ s vadným zdrojem. Vyzkoušej jiný, popřípadě kup rovnou Seasonic S12II-520.