BSOD - vše kolem nestabilních Windows 7

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 7.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: BSOD - vše kolem nestabilních Windows 7

Příspěvek od tielka »

Pracuji na tom dám vědět..taktu se bez boje nevzdám... 8-)

co dvě hodiny se WHEA loggeru oběvuje toto upuzornění

ID události: 19
Kategorie úlohy:Není
Úroveň: Upozornění
Klíčová slova:
Uživatel: LOCAL SERVICE
Počítač: Tielka-PC
Popis:
Došlo k opravené chybě hardwaru.

Ohlášeno součástí: Jádro procesoru
Zdroj chyby: Opravený test počítače
Typ chyby: Interní chyba parity
ID procesoru: 0
MiliNess
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. úno 2010

Re: BSOD - vše kolem nestabilních Windows 7

Příspěvek od MiliNess »

To je právě špatné, jelikož dochází k porušení dat např. v TLB nebo vyrovnávacích pamětích CPU.
Jak jsi na tom s verzí BIOSu?
Když nastavíš frekvenci paměti a CPU do defaultu, objevují se ty události také?
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: BSOD - vše kolem nestabilních Windows 7

Příspěvek od tielka »

dneska vyšel nový bios 1806 tak jsem ho flashnul uvidíme co se bude dít.trošku jsem poštudoval a íčku by mohlo pomoct figurčička cpu pll volt.. tato deska umí jenom přidat 0,1 v.takže testuju dám vědět ... :) Nastavení defaultu bych nechal jako poslední možnou možnost .... 8-) to se dá chápat .... :roll:
MiliNess
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. úno 2010

Re: BSOD - vše kolem nestabilních Windows 7

Příspěvek od MiliNess »

Vyšší napájecí napětí == rychlejší smrt. Stačí si nastudovat něco o CMOS technologii.
Ale tvůj CPU->tvoje rozhodnutí.
No tady už jsem zbytečný, jdu někam, kde budu užitečný. Hodně štěstí.
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: BSOD - vše kolem nestabilních Windows 7

Příspěvek od tielka »

Cpu neusmažím a taky to napětí nezvyšuju je to na auto zkusil jsem bclk přidat abych zjistil co na to v WHEA loggeru a žluté trouhelníky na mě hned vyskočily takže jdu s bclk pomalu dolu až to bude stable.takže to dělá i na defaultu...udělal jsem testy a problém je s Turbem... :( sláva turbo jede... :) ale problém je s těmito dvěma figurčičkama hadware prefetcher a adjacent cache line prefetch vypnuto šlape to jak má.... 8-)
Joker182
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. říj 2012
Bydliště: Nýrsko

Re: BSOD - vše kolem nestabilních Windows 7

Příspěvek od Joker182 »

Zdravim,měl bych dotaz ohledně BSOD,občas mi spadne pc a objeví se bsod a resetuje se mi pc,stává se to většinou když mam spuštěné lolko,teamspeak a internet zárověň,jedná se o sestavu v popisu.
Název události problému: BlueScreen
Verze operačního systému: 6.1.7601.2.1.0.256.1
ID národního prostředí: 1029

Další informace o problému:
BCCode: 124
BCP1: 0000000000000000
BCP2: FFFFFA8004D67028
BCP3: 00000000B674C000
BCP4: 0000000000000175
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Soubory, které popisují problém:
C:\Windows\Minidump\030713-16926-01.dmp
C:\Users\Joker\AppData\Local\Temp\WER-31075-0.sysdata.xml
MB:Asus Crosshair IV Extrem,CPU: AMD Phenom II X4 Black Edition 3,9ghz, RAM: Corsair 2x2gb DDR3 1600Mhz,GPU:NVidia Geforce GTX470, HDD:300gb WD Velociraptor,Zdroj:Corsair HX650,Case:Zalman Z11
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: BSOD - vše kolem nestabilních Windows 7

Příspěvek od Alfajk »

sundej oc karty a cpu a zkus to vse na defaultu
potom spust prikazovej radek jako spravce a napis sfc /scannow
aktualizuj drivery vseho...
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Joker182
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. říj 2012
Bydliště: Nýrsko

Re: BSOD - vše kolem nestabilních Windows 7

Příspěvek od Joker182 »

OC grafiky nemam,ta je na defaultu,a CPU mi běží na těch 3,9 v zátěži na 53°C,ale určitě to vyzkoušim
MB:Asus Crosshair IV Extrem,CPU: AMD Phenom II X4 Black Edition 3,9ghz, RAM: Corsair 2x2gb DDR3 1600Mhz,GPU:NVidia Geforce GTX470, HDD:300gb WD Velociraptor,Zdroj:Corsair HX650,Case:Zalman Z11
MiliNess
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. úno 2010

Re: BSOD - vše kolem nestabilních Windows 7

Příspěvek od MiliNess »

Chyba při vyklízení datové cache L1 procesoru == hw závada základní desky či CPU, následek chyby v BIOSu, následek přetaktování CPU nebo přehřívání CPU.
V Ovládací panely->Nástroje pro správu->Prohlížeč událostí->Protokoly systému Windows->klikni pravým myšítkem na protokol Systém, vyber Uložit všechny události jako, ulož to jako
.evtx soubor a ten upni na http://www.leteckaposta.cz
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: BSOD - vše kolem nestabilních Windows 7

Příspěvek od Mr Lucas »

BSOD 124 :arrow: nedostatečné napětí CPU.
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
MiliNess
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. úno 2010

Re: BSOD - vše kolem nestabilních Windows 7

Příspěvek od MiliNess »

Mr Lucas píše:BSOD 124 :arrow: nedostatečné napětí CPU.
Tak to by mě zajímalo, kde jsi na tohle přišel brouku.
Nyny
Nováček
Nováček
Registrován: 28. srp 2013

Re: BSOD - vše kolem nestabilních Windows 7

Příspěvek od Nyny »

Zdravím,
mám tady počítač, na kterém běží Win 7 Ultimate 64bit. Nebo teda spíš neběží, Instalace proběhne úplně normálně, pak nainstaluji ovladače stáhnu aktualizace a stále se vše chová normálně. PC několikrát restartuji a vše OK a najednou při restartu a přihlášení naběhne plocha a PC vytuhne.
Zkoušel jsem vyměnit paměti a stále stejné. Prověřil jsem disk a všechno OK. Instalaci jsem zkusil provézt pětkrát a vždy se stejným výsledkem.

Máte někdo radu jak postupovat dál?
leonin
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 17. lis 2009
Bydliště: Brno

Re: BSOD - vše kolem nestabilních Windows 7

Příspěvek od leonin »

O jaky počitač se přesně jedna komponenty?
Neeo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. říj 2009

Re: BSOD - vše kolem nestabilních Windows 7

Příspěvek od Neeo »

Zdravím páni. Win 7 mi padá do BSoD.
Najprv mi pády spôsoboval ovladač grafickej karty ktorý som preinštaloval. Teraz mi zasa pády spôsobuje ovladač s názvom ntoskrnl.exe (popis súboru NT kernel & System).
Cez windowsáckeho debbugera mi vypisuje nejaké iné údaje:

Kód: Vybrat vše

CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT (101)
An expected clock interrupt was not received on a secondary processor in an
MP system within the allocated interval. This indicates that the specified
processor is hung and not processing interrupts.
Arguments:
Arg1: 0000000000000031, Clock interrupt time out interval in nominal clock ticks.
Arg2: 0000000000000000, 0.
Arg3: fffff880031d5180, The PRCB address of the hung processor.
Arg4: 0000000000000003, 0.

Debugging Details:
------------------


BUGCHECK_STR:  CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT_4_PROC

CUSTOMER_CRASH_COUNT:  1

DEFAULT_BUCKET_ID:  VISTA_DRIVER_FAULT

PROCESS_NAME:  System

CURRENT_IRQL:  d

***********************************
STACK_COMMAND:  kb

SYMBOL_NAME:  ANALYSIS_INCONCLUSIVE

FOLLOWUP_NAME:  MachineOwner

MODULE_NAME: Unknown_Module

IMAGE_NAME:  Unknown_Image

DEBUG_FLR_IMAGE_TIMESTAMP:  0

FAILURE_BUCKET_ID:  X64_CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT_4_PROC_ANALYSIS_INCONCLUSIVE

BUCKET_ID:  X64_CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT_4_PROC_ANALYSIS_INCONCLUSIVE

Followup: MachineOwner

Grafika bola otestovaná na chyby a to isté ramky, žiadne chyby. Tak teraz neviem.
MiliNess
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. úno 2010

Re: BSOD - vše kolem nestabilních Windows 7

Příspěvek od MiliNess »

Ntoskrnl.exe není ovladač, nýbrž jádro operačního systému.
A padá ti to kvůli tomu, že jedno jádro CPU v daném časovém limitu (31 tiků), neobslouží pravidelné přerušení
od systémových hodin. Systém ho pak považuje za "zavěšené", zastaví se,
uloží obsah paměti do stránkovacího souboru, zobrazí BSOD a případně restartuje počítač.
Bývá to způsobeno přehříváním (cpu, chipsetu), přetaktováním nebo vadou základní desky.
Teoreticky by se mohlo jednat i o sw chybu, v praxi jsem se s tím ještě nesetkal.

Příště prosím upni soubory ze složky Windows\Minidump do nějakého internetového úložiště,
minidump obsahuje spoustu dalších informací, než které ti vypíše příkaz analyze.
Neeo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. říj 2009

Re: BSOD - vše kolem nestabilních Windows 7

Příspěvek od Neeo »

Dobre ak treba posielam výpis http://ulozto.sk/x8WCCmQT/082113-40965-01-dmp
Inak som mal tušenie, že by to mohol byť problém s HW. Na dosku som zrovna nemyslel. Systém sa mi neprehrieva, nie je pretaktovaný ani nebol, všetko je v stabilných hodnotách.
_marduk_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2009
Bydliště: Nitra, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: BSOD - vše kolem nestabilních Windows 7

Příspěvek od _marduk_ »

môžete mi niekto pls skontrolovať minidump

vec sa má tak, že cpu prešlo hodinovými testami occt(sva testy) a linx, teplota nepresiahla 45 stupňov

pri kontrole gpu v aide, pri 100% záťaži prešla hodinovým testom cca pri max teplote 73 stupňov
memtest prebehol sedem hodím bez nájdenia chyby

ale dnes som spustil replay gain cez foobar na mp3 čo mám na jednom z diskov, samozrejme záťaž cpu šla na 100 % a po minúte cca reštart systému.
tak nechápem ako 100% záťaž cpu cez linx a occt systém ustál a replay gain nie.
disk kde sa nachádza hudba na ktorú som aplikoval replay gain som otestoval pre istotu hd tune a žiadna chyba sa neukázala
tak už som trochu zúfalý :-)

minidump: http://leteckaposta.cz/883193081

ďakujem veľmi pekne

p.s. zostavu mám tú čo je v podpise, cpu som vrátil na defaultné hodnoty
AMD Ryzen 7 2700X/SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 | Gigabyte B450 AORUS PRO | Kingston HyperX Predator 16GB 3333MHz | MSI Radeon RX 6700 XT MECH 2X | Samsung 970 Evo Plus 500GB | WD60EFAX | WD80EFAX | Seasonic Focus GX 650W | SilentiumPC Signum SG1M | Razer DeathAdder V3 | Genius SlimStar 130 | Genius SP-HF 1250B | Dell S2721DGFA | Sony WH-1000XM4
MiliNess
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. úno 2010

Re: BSOD - vše kolem nestabilních Windows 7

Příspěvek od MiliNess »

To Neeo:
Ten minidump který jsi upnul, pochází z jiného pádu. Je to chyba VIDEO_TDR_FAILURE , tedy jelikož některá grafická operace trvala déle jak dvě sekundy, videoplánovač provedl reset GPU a grafického ovladače.
Při pokusu o reset ale došlo k zavěšení v rutině grafického ovladače nvlddmkm.sys.
Může to být způsobeno chybou v grafickém ovladači, přehříváním GPU, CPU, chipsetu, následky přetaktování GPU, CPU atd. Říkáš, že to je v pořádku, pak by to tedy mohla být nějaká HW závada. (zejména vezmu-li v potaz tu chybu CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT). Zkus čistou instalaci operačního systému, pokud k tomu bude docházet i pak, je to v hardwaru.
MiliNess
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. úno 2010

Re: BSOD - vše kolem nestabilních Windows 7

Příspěvek od MiliNess »

To _marduk_:
Už jsem na to koukal na Živě.cz a nevím. Možná ten SSD disk.

1) V Ovládací panely->Nástroje pro správu->Prohlížeč událostí->Protokoly systému Windows->klikni pravým myšítkem na protokol Systém, vyber Uložit všechny události jako, ulož to jako
.evtx soubor a ten upni na http://www.leteckaposta.cz

2) Stáhni CrystalDiskInfo, v nabídce Úpravy zvol Kopírovat a obsah schránky sem vlož pomocí Ctrl+V.
Neeo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. říj 2009

Re: BSOD - vše kolem nestabilních Windows 7

Příspěvek od Neeo »

Dík, že tak rýchlo reaguješ. Cením si to.
Tých pádov začína byť viac. Nahral som posledný minidump: http://ulozto.sk/x96krVqP/112313-49062-01-dmp
Ten predchádzajúci pochádza z iného dátumu, ale pád spôsobovala grafika. Určitý čas som tu na fóre mal jedno vlákno, kde som riešil ovladač grafiky ktorý padal. Zistil som, že po odpojení jedného monitora pády prestali. Dostal som informáciu, že chcípa grafika alebo odišiel jeden z konektorov. V každom prípade pády prestali a bez problémov na pc bežal BF3. Potom som naištaloval nVidia Experience, nové ovladače grafiky 331.85 a BF4. Začal hrať bez problémov. Pád systému sa znova objavil, ale nie pri hraní ale pri bežnej práci net, office atď. Ako je vidieť z výpisu v minidump je to niečo iné. Obávam sa, že to bude HW problém vidím to na grafiku lebo sa mi to druhý krát potvrdilo, že problém môže pochádzať z tohto HW. Reinštal windows je posledná možnosť do ktorej sa chcem pustiť.
Odpovědět

Zpět na „Windows 7“