Star Citizen

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Ptolemaya
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. kvě 2013
Bydliště: Praha

Re: Star Citizen

Příspěvek od Ptolemaya »

:D ja uz dva dny v kuse pri pristani vybuchuju :D ( Andromedu shanim taky :D )
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Star Citizen

Příspěvek od Octopuss »

O týhle "hře" jednou bude záznam v nějaký historický učebnici nebo co :D
Nakonec kam se hrabe Duke Nukem Forever (nebo co to bylo). Tohle je vaporware jinýho druhu :D
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Star Citizen

Příspěvek od HafanPetr »

Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Star Citizen

Příspěvek od Atapi »

Kdyžtak je zas free fly na týden. Hra už začíná vypadat docela slušně (ještě aby ne když naposled jsem to zkoušel tak dva roky dozadu a ještě na gtx 1060 :lol: ), snad kromě stability servrů, která jsem slyšel je stále dost tragická, jsem nějakýho zásadního problému zatím nevšiml.
Obrázek
Ptolemaya
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. kvě 2013
Bydliště: Praha

Re: Star Citizen

Příspěvek od Ptolemaya »

Porad tu neni nikdo kdo uz SC neveri a nechce prodat ucet ( nebo lode? ) Kdyztak SZ
Elkim
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2014
Bydliště: Olomouc

Re: Star Citizen

Příspěvek od Elkim »

To vypadá hrozně libově, snad to bude brzy na PTU :)

https://www.youtube.com/watch?v=tvoeZAfCfP4
Ptolemaya
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. kvě 2013
Bydliště: Praha

Re: Star Citizen

Příspěvek od Ptolemaya »

Asi se to nestane ale nema nekdo 12900k a star citizen? Porad se emuzu odhodlat k upgradu i kdyz mam nachystanou apex a 12900k jen nejsou nidko ramky... ma to smysl prejit z 10900k? ( gpu je 3090 ) jde i pcie pac rychlejsi disk by mohl taky pomoci..
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Star Citizen

Příspěvek od Alfajk »

nemůžu poreferovat, ale na i5 3570K@4,2GHz, kingston sv300 a gtx 1070 + 16GB ram (zásadní bottleneck) už v 9 z 10 případů ani nenaloaduju do hry a spadne to na timeout, protože to trvá moc dlouho, bohužel mám všechny ram sloty plný - 4x4 a výměna za 4x8 by byla dost neekonomická, na tak starym kompu...
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Elkim
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2014
Bydliště: Olomouc

Re: Star Citizen

Příspěvek od Elkim »

Tak jsem právě stáhnul 3.15, spawnul se v Orisonu. Detaily high, 3440x1440, RTX 3090, R5950X, hra je na PCIe 4.0 NVMe AORUS SSD, vše odladěno na max výkon. AVG 42 FPS, 1% 22.9 FPS, 0.2% 16.9 FPS. AVG CPU MAX 80%, GPU AVG 80% a to byla cca třetina logu v klidnější lokaci, kde skoro nic není. Hroznej stutter, takže nic novýho pod sluncem. Ale ta nová lokace vypadá bombově.
Ptolemaya
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. kvě 2013
Bydliště: Praha

Re: Star Citizen

Příspěvek od Ptolemaya »

aha tak to mam stejne ja hledal chybu new babbage je spatny a mam nvme jen pcie 3. Takze to vypada ze ani o generaci vejs si nepomuzu.
Elkim
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2014
Bydliště: Olomouc

Re: Star Citizen

Příspěvek od Elkim »

Jako je to divný. Většinou se problémy objeví, až když jádra hitujou 100% a ještě když to visí na jednom, dvou. Ta hra krásně žere všechny jádra, load je víceméně rozloženej ale i tak je to hrůza. Kdysi jsem se bavil s lidma z Intelu o usecasu Optanu v SC a co jsem pochopil, tak je ta hra dost low QD heavy. Ale to je víc jak dva roky zpět.
Ptolemaya
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. kvě 2013
Bydliště: Praha

Re: Star Citizen

Příspěvek od Ptolemaya »

Me prijde divny hlavne to, ze na qhd mam skoro stejne fps jako UHD :) A to jsem kvuli tomu prodaval ten svuj x27... Proto jsem myslel ze brzda bude jinde.
Elkim
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2014
Bydliště: Olomouc

Re: Star Citizen

Příspěvek od Elkim »

Však mrkni na https://robertsspaceindustries.com/telemetry :) Ta hra prostě s lepším hardwarem už moc neškáluje. Ať uděláš co uděláš, furt budeš mít cca těch 40-50 FPS. A teď kde je ten bottleneck, tipuju, že někde u nich na serveru :D

Schválně můžeme porovnat :)

Obrázek

// Tak jsem si udělal pořádnou test scénu a sedí na CPU. Dokonce to tam 5950X žere o cca 20W víc, jak KCD a to je co říct :lol:
Ptolemaya
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. kvě 2013
Bydliště: Praha

Re: Star Citizen

Příspěvek od Ptolemaya »

Tak ted jsem z toho v pasti.. mam sice procak na defaultu a gpu danou na 90 procent ( gpu jestli mas 3090 tak nam plus minus sedi ) Ale to cpu???
https://ctrlv.cz/5pDZ
Elkim
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2014
Bydliště: Olomouc

Re: Star Citizen

Příspěvek od Elkim »

Buhví jak to počítaj :) hele Planet Volumetric Clouds Off/Very High dělá rozdíl v FPS 45%.
Ptolemaya
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. kvě 2013
Bydliště: Praha

Re: Star Citizen

Příspěvek od Ptolemaya »

Hele co jsem cetl tak se prej star citizen prej chova vic jako pracovni vykon. Tam by mohl byt ten velkej rozdil.. Ja to mam ted na defaultu vse plus 3090 podtaktovanou pac me na te svini piskaji civky :/ ( Asus strix ) trosku to pomaha a hlavne nemam co hrat. Ale u toho cpu je to celkem dost rozdil.
Je fakt ze ted to pc bezi na prasaka bez jakyhokoliv tweakovani pac uz jsem ho asi trikrat chtel prodat nebo vymenit x.x Jinak o tom ze nejvic star citizen fps omezuje server vim to uz se hodnekrat resilo, ale nekdy mam ty skubance sileny.. to snad ani nejsou fps dropy.

Jo ty volumetric mam na prostrednim ted, predtim na very high ( ale cloud jsem zatim nikde nevidel :D:D )
Elkim
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2014
Bydliště: Olomouc

Re: Star Citizen

Příspěvek od Elkim »

The Data
All data presented on the public telemetry page reflects the data CIG receives from clients while playing the game and connected to the server. This data is used to assess and improve performance across a variety of hardware.

Variables affecting FPS
Since user-controlled variables can greatly impact FPS, there is no way to predict client performance. As such, it is entirely possible to experience lower FPS on machines with high GPU and CPU scores, or to experience higher FPS on machines with Low GPU and CPU scores.

Reading the Heat-map
The heat-map values presented are averages, representing general performance across a range of machines. The data shown is an aggregate of all clients running the game. The sample machines described are examples of the top configurations that generate the CPU and GPU scores in the absence of other factors.

My Stats
Your computer is awarded GPU and CPU scores, displayed on the page when you are logged in.

The GPU score is a rating of your GPU's performance in compute shader performance with a focus on speed of integer and floating point math as well as incoherent branching effectiveness and memory throughput.
This measures how fast your card can fetch, process, execute and write back data.

The CPU score is a rating of your CPU's performance in a combined test of speed of integer and floating point math as well as branching effectiveness and memory throughput.
This measures how fast your processor can fetch, process, execute and write back data.

To see how your hardware stacks up, get in the latest game build (you must have been running Alpha 3.2 or higher for us to record your data.)
All statistics shown here are pulled from your last game session.

Já mám 3090 na 850mV@1830 MHz. Co jsem ale tak koukal do roadmapy, tak tam bude hromada "AI". Jen je otázka, kdo to počítá :D
Ptolemaya
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. kvě 2013
Bydliště: Praha

Re: Star Citizen

Příspěvek od Ptolemaya »

Jj ja mam hozenou na prasaka na ten silent bios a 90 procent PL. Jako nejvetsi blbec se citim ze jsem vymenil 4k monitor za QHD a pomohl jsem si asi 5ti fps :D:D
riXo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2007
Bydliště: Bratislava

Re: Star Citizen

Příspěvek od riXo »

Star Citizen prekonal hranicu crowdfundingu - 400$M
https://robertsspaceindustries.com/funding-goals

Uz nejaku dobu najdrahsia 'hra' co sa tyka ceny vyvoja, len pre porovnanie nejake ine:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_m ... to_develop

Momentalne o cca 80$M+ drahsia ako kompletne naklady (pripadne odhady nakladov) vratane marketingu hier ako napr. GTA V, RDR2, CP2077
Ja osobne to pozorujem len z dialky a bohuzial zatial asi najzaujimavejsi aspekt je cela drama medzi Citizenmi a zvyskom hernej populacie, ktori maju velmi rozdielne nazory.

Z urciteho pohladu je mi to trochu luto, kedze Freelancer je moja srdcovka a SC mohol byt uskutocnenie povodnej vizie Robertsa, ale teraz mi skor pride ze sa toho nikdy neodckame.
SFF1 - Ryzen 9 5900X@4.5GHz@1.1V + NH-U12A, MSI B550i, 32GB 3600MHz CL16, MSI 3080Ti, 2TB NVMe, 4TB SSD, 3TB HDD, Corsair SF750, NR200P, LG 27GL850 + EIZO EV2750 + LG C1 55, Onkyo A-9010, Quadral SM120 II
SFF2 - Ryzen 7 2700, MSI GTX970, Raijintek OPHION EVO SFF3 - Intel i7 8700k, MSI RTX2080, Dan A4 SFX v4.1
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Star Citizen

Příspěvek od Atapi »

A pidinovinka k tomu, právě jde zase zkusit zadarmo, do konce listopadu. Ale tahle verze zrovna nic moc co koukám, člověk zakopne o kdejakou blbost a zabije se, propadává podlahou, animace křivé jak někde z hororu a podobně. :lol: Minule mi to ale už přišlo docela v pohodě, plnil jsem si mise (včetně FPS misí) a žádný extra problém jsem nezaznamenal, jenom časté lagy a fps dropy kvůli špatným servrům.

Jsem velmi zvědavý jak (a kdy) dopadne ten jejich server meshing, to je teď asi jedna z věcí co by tu hru mohla posunout k normálnímu hráči a ne že člověk kvůli servu musí opakovat mise, sem a tam relogovat atd., to mě tam fakt štvalo naposled nejvíc.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“