názor projektor & náročné hry, filmy

Stolní i přenosné projektory - rady a zkušenosti, včetně výběru.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
Remmi
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 27. lis 2010
Bydliště: Vyškov

názor projektor & náročné hry, filmy

Příspěvek od Remmi »

Ahoj, rád hraji nové hry v max nastavení a koukám jako všichni ostatní na filmy ve fullHD a rád bych získal velkou úhlopříčku obrazu. V prvé řadě jsem koukal po velkém LCD 30", pak po nvidia surround, kde je sice úhlopříčka a obraz velký, boční lcd se dají do stran nasměrovat, ale vadí mi přechody mezi lcd a velké rozlišené na které je už potřeba nejlépe sli řešení grafických karet a tedy se to dost prodraží. A tedy můj zrak spočinul na projektoru, který bude full hd, dodá mi požadovanou možnou úhlopříčku z možností její změny bez takové náročnosti na HW, jako je u triple lcd, kde nebudu muset investovat do více grafického řešení pro optimální hodnoty fps.

Zajímal by mě váš názor, vyplatí se v tomto případě zakoupit projektor, bude i hraní svižných akcí či jiných nových her na něm použitelné bez ztráty kvality, tak jako na 30" lcd nebo nv surround ?

...v merku mám EPSON EH-TW3200

použití
- hry (BF3 apod. multi akce, strategie atd.)
- filmy fullHD + domácí kino
- pro práci ve win bych si asi nechal jeden lcd monitor, abych nezatěžoval zbytečně projektor nebo je to jedno a lze ho využít i na klasické prohlížení webu apod. ?

Ještě by mě zajímalo jestli je vůbec možné připojit projektor k PC do grafiky GTX680 přes HDMI, kde bych využil i moje 5.1 repro s xfi zvukovkou, dále jak ho PC detekuje, zda se to bude chovat jako klasik LCD pro rozšířenou plochu. Omlouvám se za blbý dotaz, ale v tomhle trochu plavu. :)

díky
Strady
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. úno 2012

Re: názor projektor & náročné hry, filmy

Příspěvek od Strady »

Popořadě na filmy je EPSON EH-TW3200 parádní, to je bez debat. Co se týče her není to špatný ale záleží na velikosti obrazu. Při uhlopříčce od 180cm a víc člověk nestíhá -obzvlášť BF3 to se nedá. Ale takový auta např Dirty nebo NFS se dají hrát i na velké.

Samozřejmě projektor připojíš přes HDMI z grafiky a rozšíříš obrazovku nebo přesuneš na druhý monitor (projektor).

Zvuk, pokud ho už máš teď zapojený 5.1 tak přidáním HDMI do grafiky nestraníš :-)
Remmi
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 27. lis 2010
Bydliště: Vyškov

Re: názor projektor & náročné hry, filmy

Příspěvek od Remmi »

1. Nemáš prosímtě představu, jak je to s kvalitou obrazu, př. BF3 a když se srovná např. klasik LCD panel 24-30" nebo tři lcd v NV surround versus stejná nastavená úhlopříčka obrazu s projektoru ?
2. Zajímá mě i otázka Hz, jak je to zde vyřešené ? Např. NV surround je fajn velký obraz, ale v akčních hrách je nutné zapnout Vsynch a upnout FPS na 60, aby se nevyskytovalo svislé trhání obrazu, bohužel pro rychlé akce to není zrovna ideální, proto se poohlížím po projektoru, který mi dá velký obraz (pro hraní např. úhlopříčku 110 cm), HW PC bude pracovat jen s HD rozlišením a počet snímků bude vyšší než obnovovací frekvence klasik LCD v režimu Vsynch.
3. je možné použít promítání na klasik zeď v zatemněné místnosti či je plátno potřeba dokoupit, případně jaké by si doporučil ve zkušenosti s EPSON EH-TW3200.

díky :roll:
Strady
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. úno 2012

Re: názor projektor & náročné hry, filmy

Příspěvek od Strady »

Pokud hraji Dirt na projektoru při úhlopříčce 2m tak jsem nic nezpozoroval. Samozřejmě BF 3 je trochu něco jiného. Bohužel nemohu ani vyzkoušet kvůli Originu ten si do PC nedám.
Jinak zatím promítám na zeď a ani nemám 100% zatemnění a jsem spokojen.

Je těžké tak to radit to člověk musí vidět. Každý mám citlivost zraku a sluchu individuální, to co někomu vadí druhému nemusí.
Vím, že na projektor není možné se někde podívat a vyzkoušet, tak že pokud jsi z Prahy tak rád předvedu - Samozřejmě pokud budeš mít zájem 8-)
Remmi
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 27. lis 2010
Bydliště: Vyškov

Re: názor projektor & náročné hry, filmy

Příspěvek od Remmi »

díky za odpovědi nějak si to přeberu, ještě to na netu proštuduji a pak uvidím zda do toho půjdu a nahradím projektorem moje uskupení v nv surround. Díky za nabídku předvedení, bohužel jsem z druhého konce republiky, takže to budu muset nějak oželet a jít do toho naslepo. ;)
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: názor projektor & náročné hry, filmy

Příspěvek od Stratos »

rekl bych ze zde asi :lock:
Odpovědět

Zpět na „Projektory“