lowcost NAS

Hotové nebo rozdělané projekty - úpravy a modifikace počítačových skříní krok za krokem.
V této sekci se nezapočítají příspěvky.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

lowcost NAS

Příspěvek od Maor »

Takže ať všichni vidí, že to funguje. Potřeboval jsem nějaké úložiště na síti a nechtělo se mi pořizovat předražený NASy, který za ty peníze nenabízí nic, co bych ocenil a navíc bych byl omezen maximálním počtem disků.
Takže jsem bazarově koupil FM1 desku gigabyte A75M-d2h a tříjádro AMD A6-3500 za 2000,- a 4GB ram Patriot za necelých 200,-. Pak ještě padlo něco na tapetu a šroubky. Chladič CPU a zdroj jsem doma už měl z různých likvidací počítačů a hromad z Aukcí.
Pak byly použity 2 arctic F9pro PWM 230,- a chladič na systémový disk od scytche asi 150,-

Obrázek
takhle posloužil merkur na 3x wd2003FYYS a jeden wd1002fbys. Nebylo dost šroubků na HDD, abych to mohlo mít 4 stojny
Obrázek
tady je deska, stojí za všimnutí si, že chladič má uchycení na s775, takže bylo potřeba udělat uchycení na AMD. i s větrákem má chladič pod 3cm na výšku.
Obrázek
a tady stará dobrá krabice...
Obrázek
se zdrojem...
Obrázek
už s povrchovou úpravou a dvěma 9cm fany od AC aby se nepekly disky
Obrázek
těsně před umístěním na poličku.


celkem to dělá: 2600,- bez disků a výkon to má i na nějakou tu hru, ale spíš převody videa a tak, což by nas nedal. Ještě je potřeba to trochu dodělat, teď bych to viděl na beta test

E:
Materiál byl zvolen karton, protože se s tím jednoduše pracuje a nic nestojí. Jednou jsem dělal kruhovou díru do casu z plechu a nikdy víc. Samozřejmě, mechanická odolnost není nic moc, ale na moje účely stačí. Další výhodou oproti plechu je, že na každý šroubek nemusím vrtat otvor, stačí jen prorazit dirku bodlem.
Použití běžné bedny by bylo příliš rozměrné a muselo by se vymýšlet nové místo, takhle to nahradilo stařičkého Durona, který se válel v desce na poličce jen tak, takže když na to člověk hodil knížku, tak větrák nemohl sát vzduch...
Obrázek
Rozměry jsou vc=v1=16cm, v2=6cm, š1=19cm, š2=21cm, šc=40cm, h=26cm
Co se týče požární bezpečnosti, tak jsem toho názoru, že plynový sporák je mnohem nebezpečnější. PC se nachází v místnosti, kam se často leze a přes noc je to vypnutý, takže vážná porucha hrozí jen přes den a to by hned někdo cítil a zabránil by větším škodám.
Naposledy upravil(a) Maor dne čtv 17. led 2013, 15:36, celkem upraveno 3 x.
X-COM
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: lowcost NAS

Příspěvek od X-COM »

Jaký to má příkon?
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: lowcost NAS

Příspěvek od Butch »

Proc pouzivat hnusnou krabici kdyz by to slo narvat do pekne skrinky za necelych 800Kc?

http://www.czc.cz/fractal-design-core-1 ... 15/produkt

Chapu ze asi neresis vzhled, to poznas casem az te manzelka bude peskovat :-D
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: lowcost NAS

Příspěvek od Maor »

X-COM: nevím, neměl jsem ještě půjčený wattmetr, ale CPU jsem snížil napětí o 0,15V. Je to spíš na zálohu, takže zapínám přes wake on lan.
Butch: To je věc názoru, komp plní funkci NAS/doplněk k netbooku, když je potřeba CPU výkon na práci.
Ještě to fotnu ve výsledném umístění... ale dřív na poličce byly hozený komponenty(nějakej Duron atd), Takže teď je to tišší, malé a nepůsobí to jak černá díra(ale jinak nic proti dnešním casům). back panel je vyvedenej dopředu, kvuli dostupnosti portů. Ještě budu dodělávat žlábek na kabely, aby to nebylo tak industriální.
Stoobi
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 06. úno 2004
Bydliště: Potštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: lowcost NAS

Příspěvek od Stoobi »

Já bych pochopil, kdyby to bylo třeba ze dřeva nebo nějakého plastového boxu, ale kartonová krabice? Na možnost ohně raději ani nemyslím, ale možnosti uchycení jsou, tedy vlastně nejsou žádný. Přitom v každým marketu dneska koupíš plastový box za 50 korun a do něj už se dá uchytit distanční sloupek, apod. Nebo alespoň pořídit bazarovou case za dvě kila a je to taky funkční a hlavně bezpečný...tohle je podle mě spíše prasárna.
HentaiRush
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2007
Bydliště: Téměř Praha

Re: lowcost NAS

Příspěvek od HentaiRush »

Prasárna je to slušná.. Když už člověk do toho vloží HW za několik tisíc, case za pár stovek je už jen maličkost.

Navíc už tuplem neřeším, když do toho člověk jednou za pár měsíců poleze, z té vrstvy prachu a bordelku se akorát pokaká..
Wannabe dickface... :]
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: lowcost NAS

Příspěvek od Maor »

něco jsem přidal do prvního příspěvku.
jsem rád, že se Vám to líbí, i když to tady vypadá jak u oDDborníka, ale to se nedá nic dělat, víte co by vám na to napsal...
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: lowcost NAS

Příspěvek od havli »

Mno, proti lowcost resenim nic nemam, ale melo by to mit aspon nejakou uroven. Ja jsem dal dohromady tohle:

Obrázek

Starej mATX case jsem ziskal vicemene zadarmo. Neni to uplne optimalni - mozna bude potreba doresit chlazeni a pozice na dalsi hdd se musi dobastlit.... ale je to aspon trochu solidni zaklad.

Jen dodam, ze idle spotreba je 59W. Zdroj je nejakej starej 300W co se mi tu valel. Casem se poohlidnu po lepsim a spotreba snad pujde o kousek dolu.
Obrázek
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: lowcost NAS

Příspěvek od Maor »

havli píše:ale melo by to mit aspon nejakou uroven.
Nevím, co máte proti papíru. Má sice nižší mechanickou odolnost, ale jinak se s ním pracuje mnohem jednodušeji.
jamesbond007
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. úno 2013
Bydliště: Liptovsky Mikulas

Re: lowcost NAS

Příspěvek od jamesbond007 »

ja si myslim ze papir je velice prakticky material na sablony. na hotovou case uz ne. i kdyz to polepis tapetou tak to furt vypada jako krabice
ZOTAC H77-ITX WiFi,Cpu i5 3570k, Kingston HyperX 8Gb ram, Kingston HyperX 128Gb SSD,
jagoda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. pro 2012
Bydliště: Bratislava

Re: lowcost NAS

Příspěvek od jagoda »

karton vyzera hnusne,izoluje teplo,a moze zacat horiet, za par € zozenies bednu alebo spravis lepsie riesenie...
ak ti to je cele sumafuk tak ja nemam slov :? :shock: :o :?: :?: :?:
i7 2600k / 16GB DDR3 / GTX760
Odpovědět

Zpět na „Projekty“