Stránka 1 z 1
ASUS EEE 1015cx - nesehnatelné drivery pro XPéčka
Napsal: ned 3. úno 2013, 05:20
od Jindy
Zdravím,
už nějak čas poměrně spokojeně každý den do hluboké noci pracuji na tomto střízlíkovi (viz předmět tématu) a coby počítač pro Office 2003 a Photoshop 7.CE, různé webdesignové aktivity, mailování, surfování, stahování, jde za ty peníze o pěknou věcičku.
Nejvíc jsem rád z toho, že je chlazen pasivně, takže jediný hluk dělá 350GB disk, který třeba časem vyměním za SSD, ale do té doby budou snad lepší modely. Mám teď možnost vzít něco s podobnou cenou, vyměnit tento model za jiný, lepší.
Co se týče všech 10" Asus netbooků EEE, nastala potíž v tom, že drivery k nim, resp. k chipsetu NM10 Express jsou dostupné pouze pro Windows 7 nebo Ubuntu, nikoliv pro XP.
Sice jsem své Windows 7 Ultimate ořezal tak, že jsou rychlejší, než Starter, ale přesto má počítač evidentní problémy při spouštění dvou či třech aplikací naráz. Multitasking tudíž takřka nefunguje. A co se zvuku týče, opět nelze hrát v jakémkoliv - byť nenáročném MIDI sekvenceru - víc not naráz, než dvě až tři. Toto se mi nestávalo ani u původního letitého EEE 910, kde jsem v klidu provozoval FL Studio a skládal celé tracky. Tady to není možné a já nevidím jediný důvod, proč by tomu tak mělo být.
Procesor je o generace dál, než u EEE 910, žeré méně energie, je výkonnější, dvoujádrový a ta grafika rovněž není k zahození. Jistě, 1GB ram je problém, ale jestliže nespouštím na RAM náročné aplikace (a to nedělám, nemá být problém - beztak mi po startu systému zbude 800 MB volné RAM + 2GB z PowerBoost oddílu na SD kartě, která podporuje RAM.
Já bych řekl, že problém jsou zkrátka Windows 7 a jejich úplně změněná pravidla přístupu k hardwaru, která byla u XP jiná a dle mého názoru více vyhovovala právě netbookům.
Chtěl bych tedy poprosit někoho zasvěceného, zda neví, kde poshánět drivery k chipsetu N10 Express, grafice 3600, zvukovce, aetheros wifi a vůbec ke všem těm podstatným věcem, které jsou nezbytné pro regulérní chod EEE 1015cx pod Windows XP.
Sice jsem si u Alzy zaplatil službu, která mi garantuje odkup produktu za +- původní cenu, ale zatím jsem nenarazil v kategorii 10" netbooků, co by bylo lepší, než ten model, který už mám.
Věřím, že hardware a drivery (snad s pomocí místních borců?) vychytám a pak ten stroj mám už jen pár drobných mušek. Např. za cenu toho, že jsem požadoval matný displej, tento model naopak oplývá lesklým zpracováním víka i obroučky displeje, což jsem však již vyřešil pomocí speciální fólie.
Jinak klávesnice mě opravdu nadchla, u stolu se s opravdickou myší na tomto drobkovi píše fantasticky rychle. Akorát touch-pad se příliš nepovedl - mohl být větší a především levé a pravé tlačítko mají příliš tuhý stisk, což vede po čase používání k tomu, že se zamačkávají stále hlouběji a brzy se začnou zasekávat. Rovněž některé klávesy jako pravý Shift nejsou zcela spolehlivé.
Kontrolka Caps lock by je také nezabila, ale to už je o něčem jiném...
Kromě mého hlavního dotazu, jímž je, zda někdo neví o driverech pro tento model (chipset, grafiku, zvukárnu, procesor etc.), by se mi hodil i podrobný servisní manuál, jelikož bych rád časem upgradoval disk i RAM, což obojí jde, jen to není žádná legrace.
Nakonec by se mi hodily tipy na max. 10" netbooky se slušným výkonem, LED displejem, slušným rozlišením, s pasivním chlazením, s matným displejem i matným šasi a případně i s DVD vypalovačkou. To by bylo splnění mého snu, ale k tomu asi už nedojde...
Re: ASUS EEE 1015cx - nesehnatelné drivery pro XPéčka
Napsal: ned 17. úno 2013, 19:38
od Danny15
Do ntb se vždy instalují XP Home, nikoli Profi. Jelikož Home Edition nepodporují dvoujádrové procesory, tak se nedivím. Myslím, že máte ve správci úloh 4 jádra - nepletu se ?
Re: ASUS EEE 1015cx - nesehnatelné drivery pro XPéčka
Napsal: úte 19. úno 2013, 01:36
od Jindy
Už nevím, proč jsem psal předchozí zprávu tak zdlouhavě a proč i tahle druhá dopadla také zdlouhavě, nicméně teď nemám sílu na editaci a pokrácení. Předem se omlouvám za další nekoncepční a užvaněnou zprávu plnou postřehů kolem modelu EEE PC 1015cx. Nechce se mi psát ofiko recenzi a myslím, že by neměla dobrou čtenost, protože je tenhle model jen jedním z plejády již nepříliš oblíbených EEE netbooků, na něž se už recenze příliš nepíšou. Počkám na nějaký vypilovanější model, Lenovo chystá hodně namáklý netbook s 10" LCD, vyšším rozlišením, DVD mechanikou (při zachování stejné tloušťky, jako klasické 10" netbooky!), lepším zpracováním, stejnou či vyšší výdrží, rychlejším hardwarem a tuším i s touch screenem. Na práci v terénu paráda, až na touchscreen, který v případě, že displej nelze překlopit tak, aby se z netbooku stal tablet, zcela postrádá smysl.
Všechny ty nové ultrabooky s touchscreenem a absencí otočení displeje jsou vážně směšné. Celé se to při dotyku klepe a viklá jako nějaká hračka z tržiště a to včetně top modelů za 30 tisíc i víc. Vážně epic fail!
Každopádně jádro problému s absencí XP driverů pro můj netbook EEE 1015cx přetrvává. Spočívá v tom, že pro chipset NM10 / NM20, netbookový Atom N2600 a s ním spojenou integrovanou grafiku GMA3600 neexistují drivery pro XPéčka. Alespoň ne od výrobce a ani nikdo jiný to ještě oficiálně nenaprogramoval. (Kromě toho, Atom N2600 v netbookové verzi je oproti desktopové verzi ochuzený od nativní podporu 64-bit aplikací - tzn. nelze instalovat 64-bit Windows - a tuším ani hyperthreadingem, pročež se zobrazují "jen" dvě fyzická jádra namísto čtyř "virtuálních". Je to od Intelu fakt podpásovka, protože jinak tento Atom není úplně marný.)
O tomto problému existují na zahraničních fórech stovky zoufalých vláken. Jen několik jedinců hlásilo (bez důkazů a bez rad pro ostatní), že se jim problém podařilo obejít tím, že si sehnali XPéčkový driver pro tuto specifickou grafiku GMA3600 (potažmo NM10 chipset) od jiného výrobce notebooků. Mám ten pokusný driver na disku, ale zatím se mi v tom nechce vrtat. Kdyby ho někdo chtěl, hodím na Ulož.to
Obstaráním nesehnatelného driveru pro grafiku to však nekončí. Je nutno obstarat drivery pro všechny ostatní obsažené komponenty, tzn. pro wi-fi, realtek zvukna, kamera, sata řadič atd., což z ASUS stránek opět nelze nijak stáhnout. Jednotlivé drivery člověk musí vyhledat někde u konkurence a zkoušet, co bude fungovat metodou pokus / omyl v XPéčkách. A na to zatím nemám čas ani náladu, leč ty drivery sehnat lze, jelikož jde o provařené standardní komponenty.
Už se do těch XP tolik nehrnu proto, že jsem vyladil W7 Ultimate natolik extrémně, že běží rychleji než Starter edice a přitom mám všechny funkce verze Ultimate. Stačilo povypínat stovky nepotřebných funkcí skrz msconfig a TuneUp stejně, jako se to dělá u XP a věřte nebo ne, odezva systému je teď naprosto okamžitá, i při cca 10ti instancích (pro netbook) náročných aplikací jako je Photoshop CS6, Photoshop 7 CE, Illustrator CE3, Thunderbird, Winamp, Word, Chrome s desítkami otevřených oken atd.
Zvládá to s W7 Ultimate s klidem pracovat a manipulovat např. i s obrazy o velikosti 15000px x 25000px v 300 dpi. K tomu přispívá i využití portu pro SD karty coby RamBoost, jelikož tenhle netbook má pouze 1GB RAM a to napevno připájenou, takže jí nelze nic rozšířit (jedině přepájením modulu na 2GB).
V podstatě jsem už spokojený a na XP se asi vykašlu, byť bych nejspíš získal ještě o něco víc výkonu a mohl systém ještě víc osekat a hlavně RAM by se ulevilo. Nicméně už se nerad k XP vracím, W7 jsem si velmi oblíbil na všech mých PC, samozřejmě vše ve vzhledu Windows 2000. S utilitami jako Classic Shell, Fences 2, Ultramon a navrácením Quick Start panelu, se systém stává z mého pohledu dokonalým prostředím pro jakoukoliv tvůrčí práci omezenou pouze mou fantazií. Vše je krásně uspořádané, přehledné, plynulé a hlavně ve starém dobrém základním šedém vzhledu Windows 2000 - bez něj nedám ani ránu.
A teď ještě ASUS na informační stránce toho mého netbooku zobrazuje doporučení, abych přešel na Windows 8 i přes to, že k tomu nenabízejí drivery a i kdyby měli, udělal by to jen idiot. Holt reklamní masáž Microsoftu na jejich krach zastiňující pomalu už i hrůznost Visty nebo Milenium vyznívá strašně zoufale. K tomu když si člověk přidá Windows Phone 8, které jsou horší než Android a iOS dohromady (tito dva výtečníci též nejsou - třeba oproti Maemo - nic skvělého), vypadá to snad, že za pár let Microsoft zkrachuje. Kdo ví, ale pokud budou dál razit to, co razí už od vzniku Windows Phone 7, první to stáhne ke dnu Nokii a potom se poveze i Microsoft, x86 platforma a pak tu zůstanou tisícovky nadstaveb Linuxu pro ARM, tudíž bude nutné přepisovat veškerý profi software pro tuto platformu. Škoda, že skončila platforma PowerPC u Applu, bývala to skvělá alternativa když člověk nechtěl Linux ani Windows a chtěl pracovat se zvukem a grafikou.
Ale zpět k věci. Teď už je jen pár věcí, co mi na tomhle laciném netbooku vadí a to lesklý povrch horního krytu (vyřešeno matnou folií), absence BlueTooth (vyřešeno připojováním mobilu přes WiFi), mono reproduktor a fakt, že Atom těžce nezvládá víc, jak tříhlasou polyfonii při hudební kompozici v DAW skrz VSTi, VSTfx a samplerů. Jde o letitou a známou potíž všech netbooků na Atomu, o které dobře ví každý, kdo se někdy na těchto strojích pokoušel o seriózní hudební kompozici. Tento problém jsem však vyřešil přechodem na kompozici v MIDI sekvenceru, kde lze přehrávat a živě komponovat i stovky stop. Jde sice o krok zpátky, ale pokud si člověk najde dobrý software s vymoženostmi moderních DAW - zejména s Piano Roll -, pak nejde o žádnou tragédii. (Našel jsem japonský software Sekaiju, který nabízí myriády možností, piano roll a navíc jsem v kontaktu s autorem, který ochotně zakomponuje má vylepšení audio funkcí, grafiky a překladu do češtiny, tzn. vydá na mou žádost novou verzi - fakt dobrý člověk.)
Při exportu do MIDI a po importu MIDI do velkého studiového PC s Cubase či jiným DAW je následná změna instrumentace a produkce na náročných syntech a samplerech s hromadami efektů dílem okamžiku. Jestliže totiž člověk komponuje v MIDI včetně veškeré instumentace a dynamiky zhruba tak, aby to znělo jak má, stačí posléze jen udělat copy a paste hotové notace do lepších nástrojů a je hotovo.
Každopádně jakmile zmerčím něco radikálně lepšího za přibližně podobnou cenu, jde EEE 1015cx z fleku zpátky do Alzy. Musím však konstatovat, že jsem ani po létech nezanevřel na netbook platformu, protože na rozdíl od tabletů nebo ultrabooků jde o levnou skladnou věc na níž lze celkem pohodlně VYTVÁŘET obsah. Pro mě a mé potřeby neustále generace obsahu nejsou tablety nebo notebooky větší, než 10" použitelné v posteli, v terénu, ani jinde, než na stole (ultrabooky 13" a víc), nebo jen pro surfování na netu (tablety). Mně úplně vyhovuje smartphone s QWERTY do 3,8", netbook 8-10", záložní velký notebook a obrovské desktop PC. A když chci klid od mobilů a všech zářících obrazovek, beru si jen Kindle 3G, na němž lze díky klávesnici také jakž takž obsah i vytvářet a s neomezeným 3G netem jde o zařízení přímo geniální.
Re: ASUS EEE 1015cx - nesehnatelné drivery pro XPéčka
Napsal: čtv 28. bře 2013, 19:10
od makaroon
Zdravím.A tento balíček ovladačů pro Win XP jste zkoušel?Netbook by měl být prakticky totožný s tím vaším ikdyž má trošku jiné označení..Já právě uvažuji o koupi Asus Eee X101CH tak jsem trošku sondoval jak to vypadá s podporou pro Win XP a z googlu mi vypadlo toto:
http://www.driversfree.org/en/drivers-c ... -windows-7
Je tam i balíček pro Win 7-
Re: ASUS EEE 1015cx - nesehnatelné drivery pro XPéčka
Napsal: čtv 28. bře 2013, 19:46
od Jindy
Díky, zajímavé, snad i funkční. A ano, zmiňované modely jsou téměř totožné, ovladače by měly být kompatibilní. Rozdíly jsou jen v designu šasi, absenci či prezenci bluetooth modulu a v kapacitě baterie.
Mně se (tuším) celo-matný X101CH líbil a líbí mnohem víc, ale problém je, že se prodává jen verze se slabou, tříčlánkovou baterií, zatímco 1015CX má baterii cca 3x silnější, devítičlánkovou.
Aktuálně stále vyčkávám, až přijde nějaký nový netbook, který bude celý z matných plastů, s matným displejem, s bluetooth, silnou baterií a hlavně s neokleštěným procesorem. Tento model Atomu totiž Intel "speciálně" pro netbooky okleštil o několik zásadních vlastností, které totožně značená "desktopová" varianta má. Deaktivovali celou 64-bit architekturu!
Tahle verze Atomu pro netbook vyznívá jako podraz na koncové uživatele a já pevně doufám, že to bude napraveno. Už proto bych nikomu dalšímu tyhle stroje nedoporučil.
Re: ASUS EEE 1015cx - nesehnatelné drivery pro XPéčka
Napsal: čtv 28. bře 2013, 20:30
od makaroon
Já měl zato, že 1015CX má 6 článkovou baterii 4400mAh.Já měl před tím netbook Asus Eee PC 1015PN s dvoujádrovým Atomem N550 1.5GHz který měl krom intelácké grafiky GMA 3150 ještě grafiku Nvidia ION 2.Vyměnil sem tam i paměť 1GB RAM za 2GB.Tento model měl také 6 článkovou baterii takže výdrž pokud sem nejel přes ION poměrně slušna.Co se týkálo výkonu tak sem neměl žádnou výtku.Co mi ale vadilo byla tloušťka a váha netbooku.Za tloušťku mohla i ta 6 článková baterie.Jinak to řešení těch dvou grafik a vzájemné přepínání mezi nima dle potřeby taky nebylo úplně ideální.
Proto teď chci tenký, lehký netbook a tohle splňuje ten ASUS Eee X101CH - tento netbook je opravdu parádně tenký a navíc má ještě pasivní chlazení - ten větráček mě u předchozího netbooku taky štval.Původně sem si vybral ACER ASPIRE ONE D270 - ten se jevil parametrově velmi dobře ale dočetl sem se, že větráček běží prakticky pořád, dále je tlustější než ASUS Eee X101CH a ty lesklé plasty taky nemusím.
Jedinné co mi u ASUSU Eee X101CH vadí a tak trochu polevuji od svých nároků je baterie - je tam jen 3 článková.A teď úplně nakonec sem zjstil, že není možné vyměnit paměť RAM - je tam napevno 1GB RAM připájená na základní desce.Kvůli tomuto faktu sem i na chvíli od tohoto modelu upustil protože sem měl v plánu ihned po koupi automaticky paměť vyměnit za 2GB.No a četl sem i pár stížností, že se určitým uživatelům zdá netbook pomalý, seká se apod.Otázka je co to bylo za uživatele a kolik tam měli nainstalovaných zbytečností, které systém nějakým způsobem brzdily.Někdo psal, že se netbook i přehřívá.Z toho mám taky trošku obavy - přece jen tam ten větráček není.Jak na tom byl ten 1015CX - byl někdy nějaký náznak přehřívání?
Re: ASUS EEE 1015cx - nesehnatelné drivery pro XPéčka
Napsal: pát 29. bře 2013, 23:41
od Jindy
EEE na této čipové sadě mají přiletovanou RAM a HDD také tuším nejde normálně vyměnit, začíná to být všechno jen na jedno použití, dle toho trendu, co odstartoval Apple. Nicméně na netu jsou už od začátku prodeje návody, jak to vyměnit, s trochou zručnosti snad i bez porušení záruky.
Doporučuji nejprve zjistit před koupí všechno info i přes to, že jde o lacinou věc.
Další mínus je zvuková karta - horší, než v kdejakém mobilu a reproduktor to má jen jeden, tzn. mono (à propos, mono repro značí odfláknutost a lacinost, včetně TOP smartphonů). Ani po připojení sluchátek to nemůžu poslouchat, takhle zlý zvuk neměly ani 10 let staré integrované zvukovky v deskách pro P4 (15 let stará SB AWE64 hraje líp). Jedině NSR má tohle lepší, ale to je všechno; preferuji kvalitní zvuk třeba s šumem (viz vinyl zvuk plný šumu, ale krásný), než zahuhlanou ucpanou hnidu relativně bez šumu.
První EEE 901, které jsem měl a které náhodou tvoří mou letitou první zprávu na PCTuning (
http://pctuning.tyden.cz/index.php?opti ... Itemid=106) bylo kvalitativně mnohem lepší, než to, co vyrábějí dnes. Ale u konkurence, např. Acer, je to ještě horší. Člověk si nevybere. Jedinou variantou je koupit nějaký luxusní netbook za 40 papírů např. od Sony.
Netbooky přestaly být mezi majoritou zákazníku populární už před několika lety a proto trh s nimi vypadá, jak vypadá. V tom roce 2008 byla situace ještě jiná; dneska si netroufnu ani napsat na netbook recenzi, protože to už přestává být populární konzumní věc, tzn. potenciálně nízkou čtenost, zbytečnou práci. Jsou to zkrátka odfláknuté šunty, ale co dneska není. Konec konců i všechny ty tablety a smartphony neustále jen optimalizují, což znamená hlavně optimalizaci výrobních nákladů. Takže proč stereo, stačí mono. Proč kov, stačí plast. Zákazníky si to stejně najde, viz plastová hračka Galaxy SIV, která se za 18 tisíc CZK prodává jako rohlíky.
Re: ASUS EEE 1015cx - nesehnatelné drivery pro XPéčka
Napsal: sob 30. bře 2013, 11:38
od makaroon
Mohu se zeptat kde jste viděl ty návody na výměnu RAM, která je přiletovaná na desce?Pokoušel sem se hledat ale nic sem nenašel.Docela by mě zajímalo co kdo vykoumal - jediné co mě napadá jak to vyměnit je vzít rovnou pájku - do toho bych se ale asi nepouštěl.Co se týče HDD tak o problému s výměnou sem zatím neslyšel.
Každopádně je to přesně tak jak píšete - z většiny elektroniky se v dnešní uspěchané době stává více a více jen spotřební zboží.Výrobci jedou na kvantitu misto na kvalitu.
A představa, že mi na tom netbooku odejde ta integrovaná paměť třeba po 2 letech kdy už netbook nebude v záruce - to ten netbook běžný uživatel může rovnou vyhodit.Z vlastní zkušenosti vím, že paměťi vydrží sloužit dlouho let ale taky vím, že se nejedná o nic neobvyklého když z ničeho nic odejde.Tohle beru jako takový podraz na zákazníka - nevěřím tomu, že by se tam nenašlo místo na slot tak jako u předchozích modelů - ikdyž je tento model super tenký - to určitě nebude důvod pro přiletovanou paměť.
Re: ASUS EEE 1015cx - nesehnatelné drivery pro XPéčka
Napsal: sob 30. bře 2013, 14:13
od Jindy
Už nevím, na jakých adresách jsem to přesně našel, ale skrz Google to lze skrz správně formulované dotazy v angličtině (!!!) na 100% nalézt (sorry, nebudu to teď hledat znovu). Já to hledal před půl rokem, teď bude infa na zahr. fórech ještě víc. V tuzemsku to nikoho nezajímá, nikdo nic neví, (nejen) pročež jsem si drivery pro XP už také dávno našel pomocí cizojazyčné komunity.
Tuším, že jsem snad narazil na zprávu, že tam (alespoň co se týče 1015cx) po otevření ještě je jeden volný slot pro paměť, ale další diskutéři se k tomu buď nevyjádřili, nebo to označili za bullshit. Ohledně naletovanosti HDD to také nevím na 100%, ale vím jistě, že konstrukce už nepočítá s jednoduchou výměnou žádné komponenty. Třeba jde o poslední EEE, které mají šasi ještě sešroubované; budoucí mohou být klidně "lepené".
Zajímal jsem se o možnosti upgradu jen zkraje koupě tohoto zařízení, jen tak, přestože se do toho osobně rozhodně pouštět nebudu a nikdy jsem ani nechtěl. Připlatil jsem si v Alze službu plného proplacení ceny produktu při vrácení nepoškozoného zboží do 2 let, takže jen čekám, až bude jiný, lepší model. Ale už mně dochází trpělivost, brzy to vrátím a koupím asi jedno 10" VAIO za 30 papírů, líbí se mi, finanční stránka u netbooku (nebo čehokoliv jiného) v mém případě nehraje roli. Mám spoustu jiných notebooků a ultrabooků, netbook je pro mě jen spotřební, zbytná "hračka", na které píši, když se válím v posteli. A tam se teď válím skoro pořád
Nicméně právě ona zvýšená portabilita / tenkost modelu 101CH klidně může být důvod pro absenci rozšiřujícího portu pro RAM. Říkám jasně, že žádné EEE z této série není oficiálně nijak interně rozšiřitelné. Je to záměr výrobce.
A co se portability týče, můžu říct, že i když není model 1015CX úplně nejtenčí, je mnohem skladnější a lépe přenositelný, než např. 1,4cm ultrabooky s úhlopříčkou 13" nebo 14". Prostě je to velikost LCD v palcích, která dává člověku dojem velikosti nebo skladnosti, nikoliv tloušťka (v rámci mezí). "Kapesní" byl i první téměř 4cm tlustý Gameboy, ale nikdy to nebudou zařízení s obrazovkou větší, než 6" či 7".
S tímto mým názorem se rozhodně neztotožňují ti, pro něž je vrcholem blaha třímat v ruce "2mm" tenký smartphone s úhlopříčkou pět palců, který se drží zhruba stejně pohodlně, jako kreditní karta nebo čepel nože.
Mám např. dva QWERTY smartphony - Samsung i927 s tloušťkou 13mm a starší Nokii N900 s toušťkou 18mm. Rozdíl půl centimentru je opticky znát a lidem, kteří jsou fixováni na co nejnižší tloušťku smartphonu (že by následky módní deformace posedlosti po tenkých liniích lidského těla?), se samozřejmě mnohem víc líbí i927. Leč používám oba dva už několik let a tu tloušťku vůbec neřeším, ba naopak. Tloušťka smartphonu kolem 1 až 2 cm je dle mého názoru optimální a pokud výrobci dokáží vyrobit modely tenčí, pak by ušetřené místo měli nahrazovat větší baterií a nikoliv prázdnem.
Každopádně, sic se X101CH prodává v Alze lépe, než 1015CX, vychází mi poměr cena/výkon/výdrž pořád mnohem lépe u toho modelu, který jsem si zvolil. Stačí vzít ten nejlacinější model s Ubuntu, fláknout tam Windows 7, pořádně je optimalizovat a není problém. V případě připlacení pár stovek za to, aby to odkoupili za plnou cenu, bych to udělal teď hned úplně stejně, protože se v horizontu roku určitě objeví nové modely. Takže proč si to nekoupit jako hračku, kterou může člověk každé dva roky obměňovat s minimálními výdaji (platí jen v případě, že se člověk dokáže k zařízení chovat po dva roky tak, že nebude mít ani škrábaneček, což dovedu).
No, jen podotknu, že nejsme v tématu nákupní poradny nebo něčeho podobného. Kupte co je libo a když budou dojmy vzhledem k ceně vesměs negativní, jde to vždy vrátit do 14ti dnů. Lepší, než ztrácet čas na fórech je si ty věci vyzkoušet, pokud se člověk nedovede rozhodnout.
PS: Ad "supertenkost" - na to chč*je pes
Fakt je to jen módní obsese, která povede bůhví kam.
Re: ASUS EEE 1015cx - nesehnatelné drivery pro XPéčka
Napsal: sob 30. bře 2013, 15:54
od makaroon
Tak z vašeho příspěvku je cítit silná averze vůči všemu "módně tenkému".Osobně k tomu nevidím žádný důvod.Já třeba rozhodně nepatřím ke stádu "ajfouňáků" nebo k jiným podobným trendovým skupinám, které s každým novým modelem zvedají tržby těchto korporací.K těmto masám podlehajícím masáži masmedií a kupujícím tyto výrobky aby byli jak se říká IN, já se rozhodně neřadím.
Jen se mi prostě líbí tenké lehké věci a na tom nevidím nic špatného - každý máme nějaký vkus.Já třeba taky vlastním Nokii N97mini s QWERTY - nemám s ní co se týče tloušťky problém ale dovedl bych si ji představit o pár milimetrů tenčí - zvláště když telefonuji tak mám občas pocit, že držím u ucha malou cihličku - třeba taková Nokia E51 co jsem měl před tím byla akorát.
Cituji:
A co se portability týče, můžu říct, že i když není model 1015CX úplně nejtenčí, je mnohem skladnější a lépe přenositelný, než např. 1,4cm ultrabooky s úhlopříčkou 13" nebo 14". Prostě je to velikost LCD v palcích, která dává člověku dojem velikosti nebo skladnosti, nikoliv tloušťka (v rámci mezí).
To je snad každému jasné, že 13" je více než 10" ikdyž je třeba 10" netbook tlustější.Navíc tady byla řeč o X101CH takž bych ho rozměrově porovnával s 10" netbooky a né s 13" nebo 14".
Už nevím, na jakých adresách jsem to přesně našel, ale skrz Google to lze skrz správně formulované dotazy v angličtině (!!!) na 100% nalézt (sorry, nebudu to teď hledat znovu).
No hledat to nemusíte.To po vás nikdo nechce.Jen se myslel, že když se o to tak zajímáte jestli to třeba nemáte v záložkách.A samozřejmě, že jsem to hledal pod anglickými výrazy - typu:ASUS Eee X101CH upgrade ram, memory upgrade apod. ale moc toho na mě z googlu nevypadlo.
No to je jedno, poradím si sám.