Zaklínač 3

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Zaklínač 3

Příspěvek od Vlastik80 »

Obrázek
Odhalen Zaklínač 3. Bude třicetkrát rozlehlejší než předchozí díl
Třetí počítačové dobrodružství zaklínače Geralta z Rivie od polských tvůrců ze studia CD Projekt RED nabídne otevřený svět, třicetkrát větší než předchozí díl. Fanoušci se mohou kromě bojů těšit i na politické intriky a mnoho obtížných voleb, jež mají dopad na další hraní.
Zaklínače 3 (anglicky Witcher 3) odhalilo ve světové premiéře březnové číslo amerického magazínu Game Informer. Plný název hry zní The Witcher 3: Wild Hunt.
Vývojáři přinesou svět prostý jakýchkoliv nahrávacích obrazovek a kapitol, což umocní zážitek ze hry. Umožňují to podle jejich slov vlastní nástroje studia (REDengine 3). Mimochodem, herní svět by měl být dokonce větší než populární titul Skyrim, a to skoro o 20 procent. Projet ho na zádech koně z jednoho konce na druhý zabere zhruba 30 až 40 minut.
Díky aktivitě čtenáře, který si přečetl digitální kopii časopisu, víme více. Důležitý je samozřejmě boj s monstry, jejichž výskyt, ale dokonce i schopnosti se odvíjejí od toho, jestli je například noc, den či poledne.
Těšit se můžeme na od základů předělanou umělou inteligenci nepřátel, přičemž vývojáři dodávají, že tentokrát bez předem připravených sekvencí (skriptů). Důležité taktéž je posbírat co nejvíce informací o nepříteli, díky čemuž je boj snadnější. Jinými slovy: Geralt ví, kam monstrum zasáhnout, což nepříteli způsobí větší zranění.
Počítá se s lektvary a výrobou vlastní výbavy, nicméně možností, jak získat pořádnou zbraň do boje, bude víc.
Vydání hry je naplánováno až na rok 2014. Vývojáři počítají s PC a všemi dostupnými high-endovými platformami. Ačkoliv tak přímo nezmínili vydání na novou generaci konzolí, je přinejmenším pravděpodobné, že Zaklínače 3 si zahrajeme na novém PlayStationu a Xboxu.

Pokud chcete vědět víc, mrkněte ještě na toto video:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... gIsYuPIKco

"Zaklínač 2 se může pochlubit skvělou atmosférou, a to především díky svému prostředí. Ať už jde o rušný život na ulicích měst nebo nádherná panoramata v přírodě, na tuhle hru se zkrátka skvěle dívá, za což vděčí i mnohdy netradiční a zajímavé kombinaci barev," napsal David Sillmen v recenzi druhého dílu a udělil hodnocení 85 procent.
Do hry jsou zakomponovány i takové libůstky, jako je milostný příběh.
Autor: Ondřej Zach

Zdroj: http://bonusweb.idnes.cz/zaklinac-3-odh ... ntent=main
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Still.Lord »

30x větší než předchozí díl? Wow.. CDP věřím že nekecají.. :)
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od pilarius »

"březnové číslo amerického magazínu Game Informer"
Huh? To vydávaj s měsíčním předstihem?

Hlavně ať je to víc jako jednička (která byla až na loadingy dokonalá), a méně jako dvojka (která mě opravdu moc nebavila a nebejt to Zaklínač, tak to snad ani nehraju).
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
Sir_-_Death
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 20. úno 2006
Bydliště: Chyšky

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Sir_-_Death »

Konečně! Co víc napsat :). Snad jen, aby to atmosférou a prostředím vlezlo zpátky k jedničce. Dvojka už nebyla tak "sapkowská".
Herní PC: i7 9700k + Lian-li Galahad 360; MSI Meg Z390 Ace; Corsair Vengeance RGB Pro SL White 4x8GB 3200 MHz; MSI GeForce RTX 3080 Gaming Z Trio; SSD: Crucial MX500 - 250GB + Kingston A1000 240GB NVMe; HDD: WD Blue - 1TB; Corsair RM850X White 850W, NZXT H7 Flow Black&White
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Paul »

Jednička i dvojka jsou geniální, tohle bude taky.
A má se to odehrávat kolem Novigradu/Skellige archipelago.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Broxik »

V cem vam vadila 2ka? me prisla paradni. Jako asi bych udelal jinak ten konec se me moc nelibil ale jinak sem byl spokojen. Po tom patchi 2.0 navic pribylo hodne zbroje ke crafteni a tak. Co vice si prat :). Navic ta kouzelnice hmm bych ji klidne ukazal ze nejenom zaklinac umi! :lol:
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od pilarius »

Broxik: Je to čistě subjektivní, ale dvojka měla tak možná pětinu atmosféry jedničky a přišla mi asi třikrát tolik lineární (což někdy u her upřednostňuji, ale tady to byl mínus). Hlavně mi chyběly atmosférické side questy. Ovládání a interface mi taky přišly horší. Grafika byla sice lepší, ale nejspíše díky vybraným lokacím mi taky přišla méně atmosférická. Chyběl mi taky český dabing, který byl v jedničce velmi povedený. Uznávám ale mnohem lepší hlavní příběhovou linii druhého dílu oproti prvnímu. Když to shrnu, tak jde hlavně o side questy a celkový pocit z atmosféry dvojky oproti jedničce.
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
Sir_-_Death
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 20. úno 2006
Bydliště: Chyšky

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Sir_-_Death »

Mně dvojka nevadila, bavila mě moc. Jen ta atmosféra v jedničce byla prostě lepší. Taková ta "naše slovanská".
Herní PC: i7 9700k + Lian-li Galahad 360; MSI Meg Z390 Ace; Corsair Vengeance RGB Pro SL White 4x8GB 3200 MHz; MSI GeForce RTX 3080 Gaming Z Trio; SSD: Crucial MX500 - 250GB + Kingston A1000 240GB NVMe; HDD: WD Blue - 1TB; Corsair RM850X White 850W, NZXT H7 Flow Black&White
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Paul »

Pro mě to, že měla dvojka jinou atmosféru je výhoda, ne nevýhoda. Odehrávala se jinde, ne u Wizimy, tak je jasný že to bude mít jinej styl.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Hladis »

Neni na skodu ze to trochu zmenili a oba dily jsou perfektni. Myslim ze by byla tezka chyba jit cestou Bioware a jet jednim stylem XX her :cry:
Obrázek
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od pilarius »

Hladis:
Které hry máš na mysli? DA 1 a 2 jsou úplně jiné (jednička asi tak dvacetkrát lepší), ME se taky mezi díly docela měnil, hlavně mezi 1 a 2 (ale naštěstí k lepšímu), mezi 2 a 3 pak rapidně dolů kvalitou příběhu. :D
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od dexterav »

no neviem čo išlo pri ME1 na ME2 k lepšiemu ešte aj tá blbá grafika bola horšia , RPG zmizlo v podstate úplne

už sa na Zaklínača teším je to moja srdcovka
takisto sa teším na ich cyberpunk hru :mrgreen:
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
jakubom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. čer 2010

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od jakubom »

No já nevím, mně teda zaklínač moc RPG nepřišel, teda hrál jsem tak max 10 hodin ale přesto...
První co mě odrazuje na RPG hrách je, když nemůžu jít kam chci... možná jsem tomu měl dát jenom šanci ale i tak mě to moc nechytlo..
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Hladis »

pilarius píše:Hladis:
Které hry máš na mysli? DA 1 a 2 jsou úplně jiné (jednička asi tak dvacetkrát lepší), ME se taky mezi díly docela měnil, hlavně mezi 1 a 2 (ale naštěstí k lepšímu), mezi 2 a 3 pak rapidně dolů kvalitou příběhu. :D
Bioware recykluje porad dokola od dob BG a KOTORu stejny scenar, stejny charaktery, stejny postup...........no masy to ale bavi a jak Bioware rekli "Proc neco menit ,kdyz to sype". No nekoho mozna bavi hrat tisic a jeden zpusob porad dokola ,ale me teda ne. I DA:O byla jen dalsi kopie.
jakubom píše:No já nevím, mně teda zaklínač moc RPG nepřišel, teda hrál jsem tak max 10 hodin ale přesto...
První co mě odrazuje na RPG hrách je, když nemůžu jít kam chci... možná jsem tomu měl dát jenom šanci ale i tak mě to moc nechytlo..
Zahraj si Skyrim nebo nejakou MMO ,ale tam pribeh budes hledat lupou......
Obrázek
balaam
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2007
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od balaam »

Já zas nesnáším open world hry... Třeba zrovna ve Skyrimu, to cestování bylo šílený. Někam musím dojít a trvá to pomalu stejnou dobu, jako když tam jsem a dělám quest. No, to trochu přeháním, ale open world = nejasnost, kam jít + kupa času ztracená držením "W" a koukáním se po virtuální přírodě. Snad jediná hra kde ten open world miluju je Dark Souls. To, že Witcher 3 přechází do open world typu her, se mi jako skalnímu fanouškovi vůbec nelíbí. Zaklínač 1 byl skvělý, dvojka byla dokonalá... Větší důraz na souboje, méně hluchých míst... Side questy jako "jsem alchymista, potřebuju 10 žaludků od bahenních monster" mě fakt neberou, těch mám až až z MMORPG... Jsem zvědav na Zaklínače 3, ovšem trochu se začínám bát. Otevřený svět je na nic :/.
Desktop: CPU:Intel Core i7 920, MB: Asus Sabertooth X58, GK: Sapphire AMD R9 270X 2GB, 12GB RAM, 1.7TBHDD, Zdroj: Corsair GS800 - 800W, Win. 8 Professional 64b. NAS: WD 2TB.
Sir_-_Death
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 20. úno 2006
Bydliště: Chyšky

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Sir_-_Death »

balaam píše:... Side questy jako "jsem alchymista, potřebuju 10 žaludků od bahenních monster" mě fakt neberou...
:worship:
Naopak open worldy mám rád, ale musí být zajímavý a být v nich na co koukat. Jen u Z3 si zatim nedokážu vybavit, jak to spojení open world + důraz na příběh bude fungovat. Jestli plněním vedlejších úkolů neutrpí vyprávění příběhu. Uvidíme.
Herní PC: i7 9700k + Lian-li Galahad 360; MSI Meg Z390 Ace; Corsair Vengeance RGB Pro SL White 4x8GB 3200 MHz; MSI GeForce RTX 3080 Gaming Z Trio; SSD: Crucial MX500 - 250GB + Kingston A1000 240GB NVMe; HDD: WD Blue - 1TB; Corsair RM850X White 850W, NZXT H7 Flow Black&White
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Broxik »

K tomu dabingu pilariusi nevim jak ty ja ziju kousek od siemkaru, a jako decko sem sledvoal kacera donalda rychlou rotu atd na polacich:). Takze co se tyka poslechu s nima nemam zadny problem . Jen samozrejme neumim tak mluvit. Proto sem si dal zaklinace tak jak jej autori zamysleli v orignile. A myslim si ze ten polsky jazyk to te syrove brutality docela sedi. Siema kurwa! 8)
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od pilarius »

Broxik: Já dvojku samozřejmě hrál s polským dabingem, ale oproti českému to byla co se týče kvality subjektivně prostě slabota.

Na jedničce jsem strávil kolem 100 hodin, dvojka mi zabrala jen něco málo přes 40, jestli se dobře pamatuju. To o něčem taky vypovídá. :(
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
Nerboard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. črc 2006
Bydliště: Kosice

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Nerboard »

No neviem neviem ale cesky dabing v jednotke bol tak dost "do steny". Na polsky to nema a najslabsi zo vsetkych je asi anglicky. To mi vobec nepasuje do zaklinaca neviem preco, ale 100 ludi 100 chuti.

Neviem sa dockat na trojku. Ak to bude fakt tak ako prezentuju - open world ako skyrim ale hlavne questy na vas nebudu cakat - takze ked sa budete vela tulat tak linka pokroci nejak ale samozrejme asi nie velmi dobre. Som zvedavy. V skyrime mi hlavne vadilo to ze som sa mohol tulat svetom kade tade ale nevidel som ziaden dopad pretoze som nerobil main plot. Dovtedy sa nic nehybalo a to dost ubera na zazitku ked nemate dopad na svet ale len tam chodite a zabijate.
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Paul »

Já zase zkoušel všechny dabingy v obou hrách, včetně exotickejch jako ruský, španělský...a jako nejlepší dabing mi přišel anglický v obou hrách. Soudím to hlavně dle hlasu Geralta a Triss. Geralt má v anglickém naprosto bad ass hlas, zatimco v češtině zní jako ožrala se zácpou. Polský je taky kvalitní, ale Geralt nezní tak dobře a Triss zní doslova hrozně.
Sto lidí sto chutí, ale já rozhodně preferuju anglické hlasy s českými (velmi kvalitními) titulky.

Jinak proč je dvojka kratší než jednička ? Protože je polovina hry jiná na základě pár voleb. Ve skutečnosti kratší není.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“