Zaklínač 3

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od marek16 »

https://forums.cdprojektred.com/index.p ... 1114090%2F
We are currently investigating the following issues:
CPU core utilisation.
We are working to improve how the game handles CPU core utilisation.

Performance of the DirectX 12 version.
We are continuously working to improve the overall performance and stability of the DirectX 12 version of the game, and hope that you'll see improvements with the coming patches.

Performance on next-gen consoles.
We’ve received reports from players who have noticed a decrease in frame rate while playing in Performance Mode on next-gen consoles. This is especially noticed in more demanding areas of the game like Novigrad and Beauclair.

Ray traced global illumination improvements.
We’re working on reducing global illumination lighting leaks.

Ray traced shadows improvements.
We’re investigating an issue with vegetation shadows “popping” depending on Geralt’s proximity and angle.

Restoring horizon-based ambient occlusion on PC.

Game crashes.
We are continuously investigating game crashes that are reported to us via telemetry and tech support tickets.

Battle Preparations quest still not working after the patch for some players.
We are aware that some players who experienced an issue where it could be impossible to interact with Avallac'h before patch 4.01, may now experience an issue where there are no dialogue options that can progress the quest after the fix. We're working on the underlying cause and steps to reproduce it.
Quis custodiet ipsos custodes?
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od marek16 »

A hotfix for The Witcher 3: Wild Hunt is out on PC.
It primarily addresses the performance issues that appeared after Patch 4.01.
The game version won’t change.

EDIT: tak to ničemu nepomohlo, Hierarch square a okolní novigrad je pořád děs běs.
Quis custodiet ipsos custodes?
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od marek16 »

2GB patch: https://www.thewitcher.com/cz/en/news/4 ... of-changes
PC-SPECIFIC

Improved CPU core utilization in the DX 12 version.
Restored horizon-based ambient occlusion. Players who had previously turned Ambient Occlusion off will need to do so again. You can find it in Options → Video → Graphics.
Fixed an issue where the "My Rewards" section was not localized in REDlauncher.
Fixed an issue with a flickering landscape in Toussaint that occurred when NVIDIA HairWorks was disabled.
Fixed an issue related to particle optimization which could result in temporary stuttering.a
aaaa pořád je to garbage, 4k, 4070Ti, RTGI ON, jinak RT OFF, hairworks off, snížený excesivní detaily, a stejně to jede takhle:
2023-03-13 15_29_22-20230313_152602.jpg - IrfanView (Zoom_ 1207 x 905).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Quis custodiet ipsos custodes?
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Paul »

Jo na tom náměstí a rybím trhu je prostě 60 s RT bez šance, ale jinde v novigradu a mimo něj to běhá ok. Dost pochybuju že někdy dostanou to náměstí na 60 stable.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Delarge »

Zkusil jsem po delší době s posledním patchem a nejnovějším NV driverem (zkoušel jsem i čistej install clean verze bez GFE) a neustálý crashe do desktopu po chvíli hraní. To je fakt zoufalost.
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 23H2
JohnXXL
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. úno 2007
Bydliště: Brno

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od JohnXXL »

Delarge : hraju na 2080ti s ovladacema 528.24 a bez jedinyho padu treba i 2h hrani vkuse.. na svoji sestave s 5960x.
MB: Asus ROG Strix Z690-A D4 CPU: Intel Core i7-13700K Cooling: Water block RAM: 128GB Crucial DDR4 3200MHz@3600MHz CL18 Čerpadlo: EKWB D5 Vario Motor + Alphacool D5 TOP Radiator: MO-RA3 420 LT black 4x NF-A20 PWM Chromax
VGA: RTX 2080Ti WATERFORCE HDD: FireCuda 530 2TB + 970 EVO 1TB, 2x WD Purple 8TB Case: Chieftec BigToWER + Seasonic 850W Monitor: EIZO FlexScan EV2460BK
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Delarge »

Jo, asi zkusim ještě starší drivery, tyhle 531 verze se nějak moc nezadařily.
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 23H2
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od alienGT »

Delarge píše: čtv 16. bře 2023, 05:57 Jo, asi zkusim ještě starší drivery, tyhle 531 verze se nějak moc nezadařily.
Uz se to na foru resi vic jak 2 týdny, že 531.xx jsou trash. Totalni game-breaker, jak to tu někdo nazval.
Zustante na 528.49
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Delarge »

Hmm, tak 528.49 taky crash, sice o pár minut později, ale přece :-D Tak ještě ty 528.24 a půjdu hrát radši něco jinýho.

EDIT: Zkusil jsem i 528.24, zkusil jsem všechno možný - karta na defaultu, vypnutej Afterburner, vymazat mody, udělat verify/repair a pořád během několika minut výtuh a pád do Windows s tím jejich oknem hlášení chyb. Přitom to na stejný sestavě pár měsíců zpátky jelo relativně normálně. Tak nevim, co se během tý doby změnilo. Ještě uvidím, co udělá kompletní reinstal hry...
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 23H2
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Delarge »

Dneska vyšel hotfix a vypadá to, že neustálý pády jsou pryč.
It improves the stability of the game running on the GeForce RTX 40 Series Graphics Cards related to DLSS 3
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 23H2
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od marek16 »

Patch 4.03 for The Witcher 3: Wild Hunt is being rolled out and will soon be available on PC, PlayStation and Xbox! This update contains various gameplay and quest fixes.
List of changes: https://thewitcher.ly/Patch403EN
PC-SPECIFIC

Fixed an issue with ray-traced vegetation shadows “popping”, depending on Geralt’s proximity and angle.
Fixed an issue where repeatedly disabling and enabling ray-traced reflections and shadows could cause black shadows to appear at the edge of objects.
Addressed the issue where the DirectX 11 version of the game could crash on launch or after loading a save on certain AMD GPUs.
Added support for Intel Xe Super Sampling, an upscaling technology that uses machine learning to improve performance and image quality.
Fixed some lighting issues with Screen Space Reflections when ray-traced global illumination is off.
Performance improvements to ray-traced global illumination and ray-traced reflections.
Fixed an issue where purple splashes could appear on the screen when riding Roach through puddles of water.
With the exception of potions and decoctions, it's now impossible for Geralt to eat or drink underwater. // While the team agreed it might be possible to drink liquids from a corked flask, consuming pints of ale or grilled meats underwater is too much of a stretch.
člověk neví jestli se má smát nebo brečet - killnuli výkon té hry na polovinu i bez RTX, a řeší jestli může geralt žrát pod vodou, tve fakt rád bych viděl prioritizační meeting v té firmě :-D
Quis custodiet ipsos custodes?
_DAVE_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. říj 2005

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od _DAVE_ »

Tak ještě že mám tu původní 1.31 DX11 verzi hry, kde to s nějakým tím modem pořád nevypadá vůbec zle a výkon je ok.
Stejný osud s čachry kolem DX11 / DX12 potkal i RE2,3,7 - s moc kladným přijetím se nesetkal. Teď tu DX11-non RT verzi zabijou úplně.
HTPC: i5-11400f (95W), 32GB RAM, RTX3060 12GB, case Grandia, 3DTV-LG 47", TriDef/VorpX FULL stereoscopic driver.
RPCS3 + Nintendo GC +Wii + WiiU + Switch emulator.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od HEAD »

Aspon ze na tom porad makaj.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Paul »

marek16 píše: čtv 11. kvě 2023, 14:11 člověk neví jestli se má smát nebo brečet - killnuli výkon té hry na polovinu i bez RTX, a řeší jestli může geralt žrát pod vodou, tve fakt rád bych viděl prioritizační meeting v té firmě :-D
Whining must never stop

líbí se mi jak ignoruješ že ten patch dost solidně vytahuje výkon nahoru a to jak po CPU (Novigrad) tak GPU (lesy) stránce - otestovaný na vlastním PC - stejně tak opravuje ten problém s RT stíny - ale protože řeší i pár větších detailů, tak je potřeba si kopnout :twisted:
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od marek16 »

Neignoruju - nicméně za á o tom v release notes nikde nepsali (takže nemám důvod to čekat), za bé to nemůžu otestovat, páč mám GPU na reklamaci, a za cé jsem testoval pečlivě každej dosavadní patch, a za půl roku se to nepohlo ani o píď, takže mám zdravou (a opodstatněnou) dávku skepticismu :razz:

Prubnu až se mi vrátí grafika a velice rád svůj názor upravím, je to jedna z mých nejoblíbenějších her, ale co s ní v poslední době udělali, to je fakt hrůza. :)

btw taky to není jen whining, psal jsem jim dokonce i na linkedinu se screenem z Hierarch square, aby s tím něco udělali, protože jinak než takhle veřejně se člověk ničeho nedomůže...
Quis custodiet ipsos custodes?
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Paul »

Já tam teda jasně čtu ..

Performance improvements to ray-traced global illumination and ray-traced reflections.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
GamesPeter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2011
Bydliště: 393 01

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od GamesPeter »

Tak jsem to taky teď znova nainstaloval po shlédnutí páté epizody 3. série seriálu. Chtěl jsem hlavně odzkoušet v tom Novigradu, jak si povede 7800X3D oproti 9900K. Přijde mi, že optimalizaci trošku zlepšil, protože jsem zaznamenal daleko nižší využití VRAM i to využití CPU musí být lepší, ale to se těžko porovnává, když se v blbě optimalizovaný hře vyzkouší moderní CPU s 3D V-cache.

Bohužel jsem si všiml 1 nemilého problému. V lednu jsem to hrál s 9900K a RTX4080 a FG a všechno v pohodě. Včera když jsem to zapnul, tak s FG se děje pravidelný stutter v učitých případech např. při rychlém otáčení myší kolem postavy. Prvně jsem si říkal, že když se kouknu vzhůru do oblak, tak mi s 90 FPS to skočí rovnou na 138 FPS a pak když se podívám hned zpátky do země, tak pokles těch 48 FPS je znát, ale hra než aby se zastavila na 90 FPS, tak dropne přes 70-40-30 a pak hned vystřelí k 90 FPS. Stává se to, když lezu i do inventáře, bestiáře, mapy a pak zpátky. To samé na začátku každé 2 cutscény, uprostřed dlouhé cutscény i sem tam při jejím konci. Občas se to stává i když chi zahájit rozhovor, třeba s kovářem atd. Říkal jsem si, aby to nebyl problém AMD cpu, protože na Intelu to bylo OK a po vypnutí se nic takového neděje. Nedalo mi to a pak jsem se kouknul na officiální web a fórum cdprojektred.com a dost lidí tam zmiňovalo tenhle stutter s FG ON, hlavně majitelé AMD CPU. Takže CD projekt nějak posral implementaci FG a faká to tak dobře jen s Intel cpu a není to schopný dodnes fixnout. No třeba to fixne za dalšího půl roku, jako teď před měsícem fixnul ty doskakující stíny....

https://www.youtube.com/watch?v=ss2H6up ... om4KGaming
https://forums.cdprojektred.com/index.p ... .11111308/

Zaznamenali jste taky tenhle problém na AMD platformě s RTX 40xx a FG ON?

Hra mi jinak crashnula 1 po několika hodinách. Našel jsem problém, kdy chybí načítací obrazovky a místo toho je jen černá tma, ale hra se normálně načítá + Geralt má v nějakých cutscénách hnědé až černé vlasy a vousy. :D :-D
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D COOLER: Noctua NH-D14, MB: MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI RAM:, 64GB (2X32GB) Kingston Fury Beast Black 6000MHz CL36 GPU: Gainward RTX 4080 Phantom 16GB, 1. SSD: Kingston A2000, M.2 1TB, 2. SSD: Crucial MX500 1TB, PSU: ASUS TUF GAMING 850W, CASE: CoolerMaster Cosmos II, LCD: LG 27GL850 27" 1440p @ 144 Hz OS: Microsoft Windows 11 Home 64bit MOUSE: Logitech G502 Lightspeed + Logitech G240 mouse pad, KEYBOARD: Logitech G915 Lightspeed TKL GL Tactile
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od dexterav »

pokiaľ viem AMD cpu majú problémy z FG ON oficiálne
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
PetrPanda
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. bře 2015

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od PetrPanda »

GamesPeter píše: ned 2. črc 2023, 10:32 ...
Zaznamenali jste taky tenhle problém na AMD platformě s RTX 40xx a FG ON?
...
Můžeš zkusit tohle https://www.reddit.com/r/Amd/comments/1 ... utter_fix/
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“