Zaklínač 3

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Frostys »

je moznost datace hrat v prubehu samotny hry, stejne tak je moznost je klidne hrat az po dohrani, ja zkusil obe moznosti a moc rozdil v tom neni
Ale asi je lepší se do příběhů pustit až po základní hře... A nejsou tam z těch DLCček náhodou nějaké nové itemy, questy, skilly nebo postavy? Co to npcčko z Heart of stone? Už si to moc nepamatuju, poskytoval asi enchanty nebo něco. Nedá se ho využít už od začátku?
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Alfajk »

dava enchanty a jde pouzivat na samotnym zacatku HoS, ale je docela drahej, v prubehu hry jsem na nej nemel penize
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od J X P »

have talent z datadisku byl pro mne "Jedlik". Regenerace HP na 20 minut po snedeni cehokoliv mi umoznilo hrat hru svym tempem a pritom byt stale pripraven :-). Byl asi jinak uvlastovkoal k smrti :D
---
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od fmx rider »

Zahrál jsem si teď na podzim W3 znovu a konečně i s oběma velkýma DLC (poprvé jsem ho hrál jak vyšel). Nebudu tady vypisovat jak je to skvělá hra, ale co mně naopak vadilo...

Dělal jsem všechno na co jsem narazil, kromě Skellige mám hotové i všechny otazníčky všude, ale co mě skutečně nasralo, že otazníkem je označený po padesáté ten stejný úkol, ale že v průběhu hraní nenarazím na perfektní úkol kde Klepna mluví (přečetl jsem si o něm až tady)... sorry, ale doprdele, kdo tohle vymyslel. A vsadím se, že úkolů na které jsem nenarazil je daleko víc.

Další věc je délka hry. Trvalo mi to teď komplet 152h a je to prostě moc. Hra může být skvělá sebevíc, ale ta délka to u mě strašně zabíjí. Nechci říct, že jsem se do hraní nutil a pořád bych tomu dal 5/5, ale ta "intenzita" zážítku u mě osobně postupně hodně upadala kvůli délce.

No a teď si jdu pustit hádejte jaký seriál :)
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Frostys »

No, tak kdyby ses věnoval jen příběhu a nějakým side questům, tak by ta herní doba byla kratší. Ale když se patláš s nějakýma debilníma otazníkama, tak se nediv.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Alfajk »

bez zbytecnejch otazniku to jde se vsema side questama a dlc dohrat za 65 hodin pohodovym tempem, bez cteni knizek a pruzkumu si myslim, ze i za 40... taky nemam rad dlouhy hry, ale tady za to stala kazda minuta a ta delka vubec nebyla na skodu
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od J X P »

Pche, a co teprve Skelige .... :D

Ja prvni dohranim i splnil Achievementy na 97% za 335 hodin :-).
---
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od elcrys »

Nedavno jsem dohral hlavni hru (cca 180 h na Blood and Broken Bones) a souhlasim s tim, ze herni zazitek je rozlehlosti hry dost rozbredly. A to jsem v pocatcich hry delal systematicky pruzkum sveta, nez jsem zjistil, ze to k nicemu neni, hra s tim nepocita a takove chovani spis tresta.

Podle meho nazoru nelezi hratelnost v rozlehlosti open-world hernich svetu (to si asi mysli marketing). Herni zazitek je ale dnes spis usit na miru lidem, kteri klouzou po povrchu takovych svetu a rikaji si "to je super, ja tady muzu delat to, ci ono", ale pokud se nekdo nahodou podiva detailneji, uvidi spise prazdnotu. Ja treba vyzbiral veskere otazniky a splnil veskere sidequesty, a to, co bylo ve Skellige mimo hlavni quest, jsem uz povazoval za vrchol repetetivnosti. Navic se hra stala kratce po zacatku hodne jednoduchou, prestoze hra v urcite fazi vylevelovanosti hrace uz neodmenuje exp. body (aneb proc plnit sidequesty a kontrakty, kdyz i penize jsou problemem jenom v uplnem zacatku). Taky materialni odmena veskereho takoveho snazeni je chaba - na co mi je 1000 posbiranych mecu a brneni, kdyz prakticky vsechny jsou horsi, nez klasicke Witcher vybaveni, ktere zrovna mam (a ke kteremu me hra dovedla za rucicku).

Rekl bych, ze kdyby vyvojari orizli herni svet na polovinu, s vetsim durazem na hlavni pribehovou linku, mohlo to byt lepsi. Proste mene je nekdy vice a lepe bych celkovou soudrznost hodnotil u prvnich dvou dilu.
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od TankGeorge »

Když hra byla aktuální, tak se to tu probíralo a je to dělané tak, abys plnil úkoly podle levelu postavy. Nějaké kompulzivní "systematické" bloncání po mapě je kravina. Jedeš si hlavní quest a v okolí máš vedlejší, plus zakázky na podobném levelu. Jakmile si dle libosti oběháš všechny vedlejší věci na příslušném levelu, tak se posuneš v hlavním questu. Tímhle stylem jsem hru dokončil na 90% a neměl tolik negativní pocity z rozhlehlosti. U open world se tomu těžko vyhneš.

Taky jsem nikdy nechápal, jak lidi skáčou na open world marketing. Udělat zábavnou otevřenou hru je velmi těžké a vzácné, ale udělat to velké a rozsáhlé naopak není nic složitého. Proto mi rozum nebral a nebere, jak se lidi můžou posrat z projektů, kde používají algoritmické generování. Hype kolem No Mans Sky byl fakt úlet a Star Citizen je třeba taky brát s velkou rezervou.
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od HEAD »

Ja w3 zrovna hraju.Predtim jsem hru rozehral dvakrat a vzdy jsem udelal vsechny otazniky ve velenu a pak me v novigradu hra absolutne prestala bavit a vykaslal jsem se na to.Tentokrat ignoruju otazniky a delam jen hlavni + vedlejsi questy + zakazky.A kdyz potrebuju vybaveni, tak quest na hledani pokladu a tentokrat jsem u hry zatim vydrzel.
Dokoncil jsem hlavni quest ve skellige a chystam se do kaer morhen.Zatim je tam porad chut hrat.

Kazdopadne musim rict, ze me jednicka a dvojka bavili vic.Dohral jsem je nedavno pac hraju witcher 1/2/3 namodovany najednou.Byli proste vic linearni(ale ne zas az tak moc.Proste dobrej mix mezi linearnosti a velikosti)
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Natural »

Nevím jak se vám nemůže líbit otevřený svět. Je to pravda trochu otrava to cestování a hledání jeskyní atd, ale to já vyřešil po svém - cheaty jak jinak :mrgreen: Na hratelnost to nemá vliv a uspoří to celkem dost času, nemusím hledat mapy u obchodníků a tabule na Fast travel. Ale hlavně nemusím stát u tabule abych se někde dostal (ikdyž jsem od ní pár kroků, tak to dost zdržuje).
Na to, jak je mapa velká, tak reálně se dá na koni projet za pár minut.
Zábava to rozhodně je, srovnal bych to s gta.
Jediný problém vidím v problematickém ovládání(pohybu), mluvím především o útesech apod. Kolikrát je fakt peklo hledat cestu a nejlepší jsou úhybný manévry, kdy spadnete a zabijete se. Nějaká brzda by se hodila. Autosave měl být rozhodně častější, protože dělat znovu třeba 30minut hraní, dokáže rozhodně nas?at.

E: jinak první dva perky - jídlo na 10? minut a nosnost taky dost pomůžou.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Alfajk »

cas autosave i pocet pozic na nej si muzes manualne upravit, pri tretim hrani jsem si to namodoval a k tomu cestovani bych urcite doporucil "fast travel anywhere", kdy muzete rychlocestovat odkudkoliv (ale pouze pokud jste to rucne objevili - zadnej cheat to neni) + to pridava par cestovacich znacek na mista, kde se pohybujete nejcasteji s pribehem/questem, aby to usetrilo cas (jmenovite centrum baronovi pevnosti, krizovatka v novigradu atd...)
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od TankGeorge »

Otevřený svět umožňuje hrát individuálním stylem. Je to dvojsečná zbraň, protože ne každý styl hraní je ideální. Kompletovat otazníčky na Skelige je cesta k tomu, jak si TW3 dokonale otrávit hned vedle lootování nesmyslného harampádí, bohužel pro všechny kompletionisty.

Mám to dohrané 2x. Podruhé jsem jel NG+ s modama a už bych to bez modifikací nehrál. Pro mě jsou dvě zásadní - ImmersiveCam a FriendlyHUD. FH umožňuje hrát bez minimapy s nenápadnýma 3D značkama a IC kameru jsem si nastavil mnohem blíže přes rameno, takže se při hraní více věnuju prostředí a ne jízdě podle GPS. Ale to není po chuti každému. Kdyžtak Witcher Mod Manager je perfektně funkční aktuální nástroj pro modování TW3 - Nexus Vortex stojí za vyliž.

Jo a seriál je celkem fail :mrgreen: Nečekal jsem nic extra, ale i tak převažuje zklamání. Fakt umění to posrat tak, že člověk zvažuje koukání na 20 let starou polskou MEME verzi :mrgreen:
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Alfajk »

vůůůůbec, seriál je pecka, knižní postavy asi nesednou každýmu, ale mě se to líbí, zatím 3/8 dílů a těším se na další :-D
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Delarge »

Já bych řekl, že to je někde mezi failem a peckou :-D Vesměs průměrná úvodní osmihodinovka do světa Witchera s potenciálem do dalších sezon.
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Natural »

Alfajk píše:cas autosave i pocet pozic na nej si muzes manualne upravit, pri tretim hrani jsem si to namodoval a k tomu cestovani bych urcite doporucil "fast travel anywhere", kdy muzete rychlocestovat odkudkoliv (ale pouze pokud jste to rucne objevili - zadnej cheat to neni) + to pridava par cestovacich znacek na mista, kde se pohybujete nejcasteji s pribehem/questem, aby to usetrilo cas (jmenovite centrum baronovi pevnosti, krizovatka v novigradu atd...)
Nechápu jak si došel na to, že to není cheat.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Alfajk »

protoze tam v prvni rade musis sam dojit a nedostanes se nikam, kam bys normalne nemel pristup, jako cheat jsou tam horsi mody...
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Natural »

Nic proti tomu, ale stále je to cheat :) Prostě obejdeš nějaká "pravidla".
stoRmjE
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. čer 2015
Bydliště: Praha 2

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od stoRmjE »

Natural píše:Nic proti tomu, ale stále je to cheat :) Prostě obejdeš nějaká "pravidla".
At si každej cheatuje nebo dělá pravidla v singlu jaký chce. Horší je když máš kámoše, který v káždý hře použije "god", "giveall" a nejlépe "the End" a pak vás ještě pozve do kooperace. Se diví že hraje pořád sám :)
keistown
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. srp 2009

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od keistown »

Presne, kdyby to ale bylo v ingame storu za 5 euro 5 quick travelu, tak bys zadny pravidla neobchazel a cheat by to nebyl. 8)
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“