Stránka 1 z 1

parkovani hlav u WD10EZRX

Napsal: čtv 7. bře 2013, 15:10
od huld4`
Pozna nekdo prosim z tohoto screenu na kolik sekund mam nastaveny parkovani hlav ? Zkousel jsem to spocitat, ale nejsem si jistej jestli sem bral v potaz spravny cisla...

Diky..

http://i.imgur.com/QwhlkCE.png

Re: parkovani hlav u WD10EZRX

Napsal: sob 9. bře 2013, 07:22
od MV
Já bych to viděl spíš jako pokračování tady, ne?
http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php? ... f#p8454274

Jinak podle tvého screenu je to 6372

Re: parkovani hlav u WD10EZRX

Napsal: sob 9. bře 2013, 09:14
od huld4`
No prave a kdyz sem pocital 595h a 6372 zaparkovani tak me to vychazi na nejakych 336s,ale nekdo nekde me tvrdil, ze tyhle disky to maji nastaveny na 6 nebo 8s proto je me to divny a nevim jestli to pocitam spravne...

Jinak na pokracovani tam to mozna je, ale prijde me, ze na ty stary temata skoro nikdo nereaguje a hlavne v topicu se tam jedna o jiny disk.

Re: parkovani hlav u WD10EZRX

Napsal: sob 9. bře 2013, 11:19
od Odar
wdidle by ti mal vypisat aktualnu hodnotu, na aku to mas nastavenu

Re: parkovani hlav u WD10EZRX

Napsal: ned 10. bře 2013, 09:53
od MV
Prostě to neřeš a pokud Ti to vadí, tak to vypni, ony se ty hlavy možná neparkují vždycky a proto matematicky nevychází (kvůli diskové aktivitě, nevím).
Jak psal kolega wdidle3 /r ti napíše jak je aktuálně timer nastaven. Je to easy, pár parametrů. Po nastavení pak počítač vypni+zapni, nestačí jen reboot.

Re: parkovani hlav u WD10EZRX

Napsal: ned 10. bře 2013, 13:07
od huld4`
tak to bylo na 12,8sec a ja sem to dal teda na 300s.

Diky za rady.

Re: parkovani hlav u WD10EZRX

Napsal: stř 5. úno 2014, 10:16
od Riku
Taky mi WD10EZRX každých pár vteřin parkuje hlavy a to cvakání mě začíná štvát.
Mohl by mi prosím někdo napsat stručný návod jak to vypnout? Googlil jsem, že pomocí WDIDLE3, ale nejsem si jist postupem abych něco nezmrvil :)

Re: parkovani hlav u WD10EZRX

Napsal: stř 5. úno 2014, 10:30
od Lokomotiva
Ovládací panely-Hardware a zvuk-Možnosti napájení-Upravit nastavení schématu-Pevný disk-Vypnout pevný disk po
Nikdy

Re: parkovani hlav u WD10EZRX

Napsal: stř 5. úno 2014, 10:36
od Riku
To bylo první co jsem udělal po instalaci disku..

Re: parkovani hlav u WD10EZRX

Napsal: stř 5. úno 2014, 11:07
od zombux
wdidle3 = nechat disk zapojený sólo, nabootovat do dosu, tam to přenastavit a voila :)
existujou i hotové bootcd, např. http://www.jzab.de/content/wdidle-bootcd (za funkčnost neručím, náhodný nález na googlu)

Re: parkovani hlav u WD10EZRX

Napsal: stř 5. úno 2014, 12:26
od Riku
A mohu to vypnout úplně? Někde se píše, že to může dělat problémy a je lepší nastavit třeba 5 minut, jinde zas, že klidně vypnout :oops:

Re: parkovani hlav u WD10EZRX

Napsal: stř 5. úno 2014, 12:47
od zombux
jasně, vypnout přes /D.