CoolerMaster Cosmos II

Hotové nebo rozdělané projekty - úpravy a modifikace počítačových skříní krok za krokem.
V této sekci se nezapočítají příspěvky.

Moderátor: L4mka

WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od WuVirr »

Tak jsem vyřešil problémy s 5,25 pozicemi.
PICT2049.JPG
PICT2050.JPG
PICT2052.JPG
Slunce v buši.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
runner11
Nováček
Nováček
Registrován: 26. lis 2009

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od runner11 »

Zase jsem se dostal ke sledování tvých úprav skříně. Díky za pokračování.
Mohu se zeptat, kde pracuješ, že tam máte takové hezké kleště? :-)
WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od WuVirr »

Buď zdráv
pracuju jako automechanik pro nákladní auta. Kleště používám na zastřihávání polyetylenových hadic na rozvod vzduchu pro vzduchovou soustavu na autech. Kleště díky šípovitému tvaru zaručují rovný střih, ten je velice důležitý pro další práci s hadicí.

Díky za sledování, budu pokračovat v pastování. Teď se chystám zakrýt plexy ty 140mm ventilátory v předu dole a na zadní stěně.
WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od WuVirr »

Zdravím všechny, tak jsem se konečně pustil do výroby zakrytování 140mm ventilátorů uvnitř skříně.
PICT2076.JPG
Uříznout něco rovně lupínkovou pilkou dá fušku a stejně je to pokaždé zubatý tak že nezbyde nic jiného než pilovat. Povedlo se mi poměrně rychle napasovat.
PICT2081.JPG
Zítra se snad dostanu na vyříznutí díry, tak zase nahodím pár fotek, jak se dařilo.
mřížka 140mm.jpg
Ještě mam dotaz, má někdo zkušenosti s tímto typem mřížky rád bych jí použil na zakrytí otvoru. Zdá se mi jako dobrá volba, snad nebude způsobovat moc velký hluk při proudění vzduchu. Dík za rady a připomínky.

Slunce v buši.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od Mr Lucas »

Tato mřížka je dle mě nejlepší co se týče hluku a propustnosti proudícího vzduchu, takže směle do toho :)

Jinak zatím paráda :up:
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
M4r1hu4n3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. srp 2006

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od M4r1hu4n3 »

Navíc se dá každá druhá vyříznout. Nemusí to být takhle nahusto (pokud teda nemáš malé děti)
"Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti." Jan Amos Komenský
WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od WuVirr »

Salamalajkum, tak jsem zase chvilku něco kutil. Objednal jsem si dvě mřížky a desku plexy .

Včera jsem si to napasoval na míru a dneska jsem potřeboval obkreslit si díry. Udělal jsem to tak že jsem měl ventilátor přišroubovaný vždy na dva šroubky proti sobě do kříže nebo spíš do "X". Když jsem měl díry obkreslené, vyvrtal jsem je. Desku jsem polepil páskou a ventilátor na desku přišrouboval.
PICT2084.JPG
Pak jsem opatrně mezi lopatkami obtáhl díru.
PICT2085.JPG
Pak už zbylo jen díru vyříznout. Vyřezával jsem to ručně pilkou tak že jsem si musel nejdříve vyvrtat dírku, protáhnout plátek a znova utáhnout pilku.
PICT2089.JPG
Za chvilku jsem to měl vyřízli, posuďte sami. Není to jak od laseru ale docela to ujde))).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od WuVirr »

Ještě jedna fotečka.
No řeknu vám, že docela bolela ruka, než jsem to vyřízl ,příště si raci dojdu koupit díru někam do krámu nebo třeba k Vietnamcům ty mají všechno a za lidovku)))
PICT2092.JPG
Slunce v buši.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Loki5567
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 25. črc 2011

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od Loki5567 »

Není to jako od laseru, ale dobrý 8-)
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D // MB: MSI MAG X670E Tomahawk // RAM: G.Skill Trident Z5 Neo 4x16GB 6000Mhz@6000 30-38-38-96 // GPU: MSI RTX 3080 Gaming X Trio // Storage: Corsair SP510 480GB + Corsair SP510 960GB + Crucial Opal 1100 2TB // PSU: Corsair HX1000i + CableMod // Case: Phanteks EVOLV X // Cooling: EK Quantum Velocity + EK-Quantum Vector RTX 3080 + SC Protium 150 D5 Polished Silver + Alphacool NeXxXos X-Flow 360 + EK-CoolStream PE 360 + 6x NoiseBlocker NB-Eloop B12-PS PWM //
WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od WuVirr »

Díky za uznání dělám co můžu na domácí podmínky. Oprášil jsem aspoň dětskou sadu pro domácího kutila, co jsem dostal jako kluk kde byla i tato pilka + teda podložka na vyřezávání, ale ta se už za ty roky někam ztratila.
WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od WuVirr »

Tak jsem to konečně dodělal, jeden by neřekl, co to dá práce. :lol:
PICT2094.JPG
Malým půlkulatým pilníkem jsem dopiloval vrypy od pilového plátku, drobné nerovnosti a vlnky jsem zarovnal. Brusnou houbičkou jsem pod vodou obrousil a vyhladil všechny hrany, teď je to hladké jak dětská prdýlka. Houbička je mnohem lepší než papír pro broušení pod vodou, lépe se drží, tvaruje, nevyjíždí z ruky, tak je zaručený že si neobrousíte i to co nechcete. :lol:
PICT2099.JPG
Jinak ta dírka napravo dole je pro kabel od ventilátoru, jen jí budu muset drobet zvětšit.

Slunce v buši a pěkný víkend.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od WuVirr »

Přidám zase pár fotek, povedlo se mi dokončit první kryt ventilátoru. Ještě mě čeká jeden, ale ten už doufám nebude tak těžké udělat, když vím jak na to.

První fotka je čelní rámeček + mřížka.
PICT2103.JPG
Druhá fotka. Abych kabel protáhl, musel jsem rozebrat koncovku. Ježíšek mi však nadělil sadu LAMPTRON na rozebírání koncovek všech druhů v PC.
PICT2105.JPG
Něco pro zajímavost.
PICT2129.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od WuVirr »

PICT2132.JPG
Z plechu, tloušťka 1,5 mm jsem si ohnul dva vingly. Odměřil jsem si díry, navrtal je a udělal závit M4 .Plech je dost silný na to aby se závit vyřízl.
PICT2109.JPG
Přišrouboval je k rámečku.
PICT2111.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od WuVirr »

Na úplný konce jsem pak přidělal boční krytku na dva šrouby.
PICT2118.JPG
PICT2124.JPG
Lidi co myslíte, jak by vypadali hlavy šroubů natřený na černo nebylo to tak lepší??
Jo abych nezapomněl, omlouvám se skříň je děsně zaprášená od pilin z plexiskla.
Slunce v buši.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od WuVirr »

Tak jsem zase dneska musel řešit drobný problém který připočítám k četným nedostatkům této skříně. V plánu bylo osadit dvířka spodního boxu na HDD. Dvířka původně obsahovala dva 120mm ventilátory CoolerMaster. Ty jsem měl v plány vyměnit za své Noiseblocker NB-Multiframe S-Series.
Jen že k mému údivu tam prostě nejdou nijak namontovat. Do dvířek se dají umístit jen klasické plastové a hranaté ventilátory vše ukážu na fotkách.

Ventilátor se ve dvířkách středí na 4 kolíčky.
PICT2137.JPG
Celí ventilátor tam pak drží jen a pouze na dvouuch zobáčcích které ho drží tak aby se neuvolnil.
PICT2139.JPG
Jistě uznáte, že problém byl zřejmí a řešení jen jedno.
PICT2141.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) WuVirr dne pát 4. dub 2014, 21:26, celkem upraveno 1 x.
WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od WuVirr »

Vyřešil jsem to tak že jsem dva kolíčky, opatrně odštípl kleštěmi a pak zařízl odlamovacím nožík. Obkreslil jsem si díry ,vyvrtal a vše přišrouboval. Každý ventilátor vždy jen na dva šroubky M3. Zda se to povedla posuďte už sami.
PICT2144.JPG
PICT2145.JPG
PICT2146.JPG
Slunce v buši.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od WuVirr »

Přidám pár fotek.
dával jsem do dohromady vodní okruh.
Práce s hadicemi pohodová jsou měkké, jen na fitinku jde dost stuha. Tak jsem si je drobet roztáhl, než jsem je nasadil. Do vodního bloku jsem ještě umístil čidlo na teplotu, je to zde dobře patrné. Napojím ho do čelního panelu od Lamptronu. Kleště se taky dobře osvědčili řez je pěkně rovný.
PICT2148.JPG
PICT2154.JPG
PICT2167.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od WuVirr »

PICT2168.JPG
Hadici od radiátoru k expanzní nádobě jsem ještě po focení zkrátil zhruba o 10 mm může se zdát že je zplacatělá v lomu ale po zakrácení se to o poznání zlepšilo.
Hrál jsem si už taky z kabeláží, nakoupil jsem SINGLE SLEEVED BitFenix Alchemy.
PICT2169.JPG
Uspořádat kabely ve dvířkách na HDD byla drobet fuška ale myslím že se to povedlo.
PICT2172.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od WuVirr »

Jedna z poledních prací s plexisklem je jakási výplň co schová nepotřebné otvory uvnitř skříně. Má tvar L. Nejdříve jsem si udělal na soustruhu sloupky. Z jedné strany se závitem na matku M3 a na druhé díru se závitem na šroub M4.
PICT2163.JPG
Celkem bude deska držet na čtyřech sloupkách.
PICT2177+.JPG
Deska není ještě hotová, je třeba jí vyvrtat a udělat nezbytné výřezy na nutnou kabeláž snad teď něco o víkendu udělám. Když ano zase to sem postnu.
PICT2179.JPG
Jinak jsem se ještě rozhodl, že všechny hlavy šroubů natřu nakonec na červeno)))

Slunce v buši a pěkný víkend všem co sem zavítáte.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
M4r1hu4n3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. srp 2006

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od M4r1hu4n3 »

Pěkný, to je z plexi? Budeš nějak upravovat ty hrany a opravovat řezy? Vidím v tom rohu zub nebo se mi to zdá? Jinak nápad super, zahladí to vzhled.
"Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti." Jan Amos Komenský
Odpovědět

Zpět na „Projekty“