CoolerMaster Cosmos II

Hotové nebo rozdělané projekty - úpravy a modifikace počítačových skříní krok za krokem.
V této sekci se nezapočítají příspěvky.

Moderátor: L4mka

runner11
Nováček
Nováček
Registrován: 26. lis 2009

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od runner11 »

Zdravím, zaujala mne úprava takto luxusní skříně a je škoda, že už nepokračuješ s postem fotek.
Rád bych věděl, jak pokračují úpravy a co je ještě v plánu. Díky.
WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od WuVirr »

Dobrý večer všem,
píši zase po delší době a tak bych se tímto chtěl omluvit všem za delší vzniklou pauzu. Budu mít teď více času a vše doženu snad už do konce týdne. Nebo s tím přinejmenším aspoň trochu zahýbu, nebo mi skončí záruka dřív, než to dám do kupy)))

Dále bych rád odpověděl na dotaz uživateli runner11,na dotaz zda je možné odkoupit nepoužité "šuple" na disky. Momentálně to ještě možné není, zatím si ho ještě ponechám. Také bych ti rád objasnil, že použité šuple je konstruováno jen pro tuto bednu a tak se nikam jinam namontovat nedá, „nepasuje“(je to jen má domněnka tak bych nerad, pokud bych to jednou prodal, prodával zajíce) do 5,25 pozice. Na první pohled se zdá, že zabírá dvě pozice, ale není tomu tak. Je o něco menší na výšku, dvířka jsou tam na pevno a mají jaké si zámky, které zapadají do drážky po boku skříně, dotahují se tak přes ně. Sám budu řešit problém, jak vyplním vzniklou mezeru, protože mohu použít jen jednu záslepku co je opravdu z 5,25 pozice pak tam zůstane asi 20mm mezera. Co se tíká roztečí děr na uchycení tak to nevím, zda budu pasovat do standardizovaných der 5,25 pozice, nemám vyzkoušeno. Je to trochu nefér od výrobce nedá se toto šuple nahradit jinačím, třeba za lepší provedením.

Přidám ještě pár fotek, trochu jsem zase kutil v dílně.
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od Mr Lucas »

Těším se na další fotky :) Teďka jsem tuhle case koupil taky a musím říct, že opravdu nemá chybu. Co se týče těch Hot swap šuplíků na HDD, tak jejich nestandardní výška mě taky dost zarazila :( , zatím jsem si z nich udělal odkladiště na nepotřebné kabely.
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od WuVirr »

ALPHACOOL VPS655 - SINGLE a moje první zkušenosti a poznatky s Flex Sleeve

Nejdřív bych rád řekl pár slov k balení. Je to malinká papírová krabička, která jde opravdu po rozbalení a opětovném zabalení těžko zavřít. Rozměr je asi (VxŠxD) 70x70x70mm. Balení neobsahuje žádný návod k použití, jak zařízení namontovat. Myslím, že právě u tohoto tipu zařízení je důležité namontovat ho správně, aby se neponičilo. Přeci jen stojí 2000Kč.
http://www.alphacool.cz/produkt/Alphaco ... rg1=010604

Našel jsem na internetu tento návod je v Němčině.
http://www.ekwb.com/shop/EK-IM/EK-IM-3830046995599.pdf
PICT1910.JPG
Zakoupil jsem si Bitspower Flex Sleeve 3mm ,barva červená a černá. Navlékal jsem ho na průměr drátu 1 a 2 mm. Na slabší drát jde mnohem lépe. Je také nutné počítat s tím, že na silnější drát je třeba více omotávky než na slabší. Na toto zjištění jsem přišel pozdě a tak mam ukončení každé jinak dlouhé. Po změření drátu jsem objednal metr červené a dva černé. Po natažení červené jsem s hrůzou zjistil, že je to krátká ale řešení se nabídlo, udělám černý pramen stejně ukončený a tak to nebude vypadat tak divně. Odměřil jsem stejnou délku a jako u červeného a ejhle po natažení to bylo krátké, měl jsem ustřihnout taky metr a bylo by to stejné. Teď už to vím pro příště budu chytřejší.

Pro ty co s tím ještě nikdy nepracovali jako já před tím.
PICT1920.JPG
Manipulace je velmi snadná. Roztřepený konec zastřihneme a zapalovačem nahřejeme trochu se to speče a nebude se to dál třepit. Nejhůře to jde asi přes konektor přetáhnout, když se dostaneme na izolaci je to sranda. Levou rukou uchopíme pevně konec, pravou pak posunem směrem k levé hezky se to stlačí, pak pravou přidržíme a levou poposuneme tak se to opakuje až na konec. Až dojdeme ke konci a máme to zastřihnout na míru kousek se vrátíme a zastřihneme pak zase zpět ke konci. Navlečeme smršťovací bužírku a konce takto zajistíme. Je na každém jak dlouhé si je nastřihá pak jen zapalovačem hezky do kola ohřejme tak abychom nespálili omotávku. Jelikož jsem to dělal poprvé tak jsem použil smrštovačku bez lepidla ta s lepidlem drží pak po smrštění jak čertova víra. Průměr bužírky jsem použil, co jsem měl doma, příště bude dobré, když si koupím tu nejpřesnější teď jsem experimentoval. Dopadlo to, jak to dopadlo))
Doufám že jak jsem to popsal to bude dávat aspoň někomu trochu smysl .
PICT1921.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) WuVirr dne čtv 31. říj 2013, 16:21, celkem upraveno 1 x.
WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od WuVirr »

Dva dny to leželo takto v dílně a furt mi to nedalo nějak spát. Tak jsem to ještě trochu doladil a dal tomu trochu fazónu.
PICT1923.JPG
PICT1924.JPG
PICT1925.JPG
V pátek mam volno a všechno začnu pomalu dávat dohromady, nafotím a hodím jsem různé komponenty a vychytávky. Na konec budu montovat velké plexy desky ale o tom až potom.

Slunce v buši.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od WuVirr »

Rád bych vám chtěl ukázat komponenty, co použiji k vodnímu okruhu, možná to sem úplně nepatří, ale třeba to někomu pomůže při rozhodování. Není to z důvodu, že bych se chtěl chlubit. Když jsem se rozhodl, že postavím vodní okruh, byla to pro mě jedna velká neznámá. Nedokázal jsem si představit a naplánovat vše tak jak u klasických PC komponentů. Co vše to vlastně obnáší, nikdy dřív jsem nic podobného nedělal. Z fotek co jsou na internetu toho člověk moc neuvidí a tak jsem trochu fantazíroval a šel do toho. Když není možnost jít do skladu a sáhnout do regálu a mít na výběr z "X" možností, muselo to klapnout na poprvé, přeci nebudu dělat 10 objednávek a pokaždé platit poště :twisted: Tak jsem řešil problém, kolik koupit hadice, kolik chladicí kapaliny, kde použít koleno, kde prodloužení. Musel jsem zapojit hlavu a fantazii jak to vlastně bude celé vypadat. Prodejce mě kolikrát opravoval ,řekl toto si nekupuj kup raci toto. V tomto směru jsem byl spokojený. Tak snad to dopadne dobře.
Zítra na to budu mít celí den tak jsem dám od každého fotku ,snad to není proti pravidlům sekce :evil: . Někady mě až překvapilo co vše je součástí balení.

Slunce v buši.
WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od WuVirr »

VIDNÍ OKRUH NA PROCESOR Intel Core i7-3930K
PICT1959.JPG
Okruh je složen:
Blok CPU - Swiftech APOGEE HD Limited Edition 24K Gold
Vodní pumpa - ALPHACOOL VPS655-SINGLE
Laing TOP - Koolance PMP450-S Laing D5 Deluxe ,Model - COV-RP450
Expanzní nádoba - Koolance TNK-501 Single 5.25" Bay Reservoir
Radiátor - XSPC Triple Radiator EX360
Hadice - Primochill PrimoFlex Pro LRT Black Tubing - 16/11mm (2m)
Fitinky - Bitspower 1/4" Matt Black Rotary 45-Degree Compression Fitting For 16/11 Tube (6x)
Bitspower 1/4" Matt Black Compression Fitting For 16/11mm Tube (2x)
Bitspower G1/4" Matt Black Mini Dual G1/4 Fitting (2x)
Bitspower G1/4" Matt Black Multi Transfer Adapter (2x)
Bitspower 1/4" Matt Black Rotary 90-Degree IG1/4" Extender (2x)
Bitspower 1/4" Matt Black Stop Fitting (2x)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od WuVirr »

Swiftech APOGEE HD Limited Edition 24K Gold
PICT1934.JPG
Balení obsahuje.
Cel měděný blok s povrchovou úpravou (24k Gold)
Dvě sponky na hadice
Teplo vodivá pasta Prolimatech PK-1 Thermal Compound
Kit na Socket 2011
Druhý rámeček
Návod k montáži (český návod chybí)
!!!Tento blok je určen výhradně pro použití pro procesory Intel se socketem 775, 1155, 1156, 1366 a 2011!!!
Apogee-HD-Gold.jpg
Tento blok je vyráběn v limitované edici, přesný počet vyrobených kusů mi není znám. Moje výrobní číslo je 252.
PICT1948.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od Voracek »

WuVirr píše:přesný počet vyrobených kusů mi není znám.
ale je :wink: http://www.overclock.net/t/1181405/swif ... ed-edition 100 kusů pro evropu
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od WuVirr »

Díky za doplnění.
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od Voracek »

jen tak ze zvědavost.....kolik tě ten blok stál??
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od WuVirr »

Ahoj teď jsi mě trochu zaskočil. Musel jsem prolistovat štos faktur ,ale dohledal jsem to. Zaplatil jsem za něj 2220 Kč.

Když už odpovídám, tak se s vámi podělím o jednu myšlenku, která mi trochu vrtá hlavou. Všimněte si, že blok má celkem 4 otvory. Tak mě napadlo, využiji jen dva a dvě zátky tam zůstanou. Co takhle jednu demontovat a nahradit jí čidlem pro snímání teploty vody v bloku. Mám na mysli toto čidlo.
http://www.alphacool.cz/produkt/Bitspow ... rg1=010600
Musel bych to přeměřit, zda se tam vůbec vejde na hloubku, ale když si rozkliknete obrázek je tam slušný nákres pěkně okótovaný. Třeba mi někdo poskytne nějaký jiný náhled na věc, třeba "to je úplně zbytečné, teplotu snímá senzor v procesoru" a podobně. Ono když to neudělám teď, tak až okruh zavodním těžko ho tam budu přidávat. To až jedině při první výměně kapaliny.

Slunce v buši.
WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od WuVirr »

Laing TOP - Koolance PMP450-S Laing D5 Deluxe ,Model - COV-RP450
PICT1966.JPG
Balení obsahuje celkem 3 Ó kroužky. Na fotce jsou patrné jen dva, ale oba průměry. Dva jsou na matici pro montáž expanzní nádobky. Jedna z každé strany matice a jeden pro matici vodní pumpu.
PICT2011.JPG
Koolance PMP450-S Laing D5 má celek 3 otvory s 1/4" závitem pro montáž fitinky. Vstupní , výstupní otvor a otvor pro expanzní nádobku, zde je zátka.
PICT2013.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od WuVirr »

Příjemně mě překvapili montážní šroubky Anticyclone jsou vyrobeny z průhledného plastu. Šroubek na křížový šroubovák.
PICT1978.JPG
PICT1977.JPG
PICT1975.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od WuVirr »

Koolance TNK-501 Single 5.25" Bay Reservoir
PICT1981.JPG
Balení obsahuje čtyři šroubky nutné k montáži. Expanzní nádobka má celek devět otvorů. Standartní 1/4" závit, sedm z nich má zátku dva jsou volné.
PICT1988.JPG
Z boku jsou patrné čtyři otvory, dva slouží pro uchycení do 5,25 pozice, otvory mají vyříznutý závit.
V čirém plexy jsou otvory pro UV LED pro nasvícení UV kapaliny nebo pro klasické barevné LEDky. Kabel se vede skrze vyfrézovanou drážku k napájení.
http://www.alphacool.cz/produkt/Hyper_U ... rg1=010318
http://www.alphacool.cz/produkt/Hyper_B ... rg1=010318
PICT1990.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od WuVirr »

PICT1995.JPG
PICT1997.JPG
PICT2001.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od WuVirr »

Jen pár fotek…
PICT2018.JPG
PICT2022.JPG
Měl jsem trochu obavu, zda se vedle sebe vejdou a budou sedět na díry. Přeci jen je to 12 děr ale vyšlo to velice dobře.
PICT2024.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od WuVirr »

Mam to ještě jen tak postahované abych si udělal obrázek, jak to bude celé v konečné fázi vypadat.
PICT2025.JPG
Na další fotce je dobře vidět jak kolínko vyšlo kolem ventilátoru opravdu jen tak tak a to jsem musel použít prodloužení. Jsem sám překvapený, jak to vychází zatím podle představ.
PICT2029.JPG
Pohled z pozice 5,25.
PICT2037.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
WuVirr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2012
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od WuVirr »

Musím si zase drobet postěžovat na konstrukci skříně. Klipsny na 5,25 pozice jsou naprosto šílený, vůbec nestahují komponenty. Ty se tam prostě volně houpou, jak se jim chce. Malí oceloví kolíček z jedné strany a zadruhé přiohlí plíšek k přimáčknutí je absolutně nedostateční. Jsou tam otvory na šroubky ale, pokud má komponent jen dírky na šroubky v přední části je to umění se vůbec strefit. Budu je muset rozebrat (klipsny) a nějak to stáhnout šroubem, jinak to nemá držení. Regulátor je na tom úplně stejně jako expanzka děsný pak dám fotku, jak to dopadlo. :evil:
PICT2033.JPG
Z práce jsem si půjčil kleště na polyetylen hadice na vzduch, dobře a hlavně rovně střihají i tuto měkkou hadici. Kleště jsou od Würtha..
PICT2047.JPG
PICT2048.JPG
Slunce v buši
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
M4r1hu4n3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. srp 2006

Re: CoolerMaster Cosmos II

Příspěvek od M4r1hu4n3 »

Pěkný, vážně se mi to líbí.
"Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti." Jan Amos Komenský
Odpovědět

Zpět na „Projekty“