Projekt : HAF 912 +

Hotové nebo rozdělané projekty - úpravy a modifikace počítačových skříní krok za krokem.
V této sekci se nezapočítají příspěvky.

Moderátor: L4mka

Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Projekt : HAF 912 +

Příspěvek od Dithius »

to se mi fakt libí :)
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : HAF 912 +

Příspěvek od kusik »

Během víkendu se mi naskytla chvilka času, tak jsem si připravil mezikus, který bude přípevněn k původnímu hornímu plechu.
Obrázek

Tímto dílem jsem chtěl docílit toho, aby původní mřížka nevypadala tak "agresivně", ale aby k tomu líp padla a vypadlo to lépe než můj původní návrh horního panelu ( obrázek trochu výše :) ) . Pokud bych Vás mohl poprosit, tak bych chtěl znát Váš názor, který horní díl se Vám líbí víc :?: Díky
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : HAF 912 +

Příspěvek od kusik »

Tak přidávám zase několik fotek po tmelení vrchní části case.
Obrázek

Obrázek

Tmelení ještě není zcela u konce, takže to vypadá jak vypadá.... Budu rád za každou připomínku, návrh atd. :)
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : HAF 912 +

Příspěvek od kusik »

Tak, když teď budu mít 14 dní volno, budu se snažit nějak razantně pohnout.
Jelikož z venku se toho už moc dít nebude, budu se teď soustředit na vnitřek. Na fotkách můžete vidět návrh krytu pro koš na mechaniky a částečně i krytu na zdroj, u kterého ještě nemám úplně představu jak ho udělat, ale bude v podobném stylu jak kryt mechanik.

Obrázek

Obrázek

Za každé připomínky dotazy atd. budu rád :wink:
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : HAF 912 +

Příspěvek od kusik »

Nakonec mi to nedalo a zkusil jsem vytvořit i ten spodní kryt...

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Došel jsem k názoru, že by mezi rovnou plochou a zkusenou měla být větší mezera...
Jak se Vám to líbí?
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : HAF 912 +

Příspěvek od kusik »

Tak jsem se konečně dostal k hotovým dílům...

Obrázek

Obrázek

Tento díl se ještě bude musel naohýbat a bude to ok

Obrázek

Poprosil bych Vás o nějaké zhodnocení, abych věděl, jestli se to líbí nebo ne. Díky :wink:
M4r1hu4n3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. srp 2006

Re: Projekt : HAF 912 +

Příspěvek od M4r1hu4n3 »

U mě dobrý :) Ten návrh pasuje k původnímu vzhledu skříně. Jsem zvědav na barvy a vyhrání si s detaily.
"Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti." Jan Amos Komenský
Beats
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. bře 2013

Re: Projekt : HAF 912 +

Příspěvek od Beats »

Musíš vědět jestli se to líbí hlavně tobě :) jinak opravdu pěkný mě se to osobně líbí :)
Notebook: Lenovo LEGION Y520 CPU: i5-7300HQ, GPU: GeForce GTX1050 Ti 4GB DDR5, SSD+HDD: OS W10Pro x64- Samsung SSD 256GB + 1000GB HDD 5400 rpm, RAM: 16GB DDR4 MONITOR: 15,6'' Full HD LED 1920x1080 NOTEPAD: Cooler Master Notepal U3, Mouse: Logitech G502, Headset: Logitech G230, Gamepad: Xbox One controller red edition
Mob.: Samsung Galaxy S7 32GB Gold
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : HAF 912 +

Příspěvek od kusik »

Já jsem zatím spokojenej... pokud by na tento case byly dobry ohlasy, tak bych se chtěl pustit do dalšího z mých návrhů a to skříň inspirovanou supersportem :)
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : HAF 912 +

Příspěvek od kusik »

Tak jsem si zkoušel vytvořit nějakej potisk, který bych možná dal na skříň

Obrázek

Až teď jsem si všiml, že bočnice jsou popsany naopak... a ta co má byt veskutečnosti napravo tak je zrcadlově otočena :D :D
M4r1hu4n3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. srp 2006

Re: Projekt : HAF 912 +

Příspěvek od M4r1hu4n3 »

Ty pruhy takhle useklý rozhodně ne.
"Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti." Jan Amos Komenský
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : HAF 912 +

Příspěvek od kusik »

Tak co si myslíš, že by se tam hodilo? Nechci mít ty bočnice prázdny a myslel jsem si, že když je ten vzor i na ostatních dílech, tak bych to hodil i tam...
M4r1hu4n3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. srp 2006

Re: Projekt : HAF 912 +

Příspěvek od M4r1hu4n3 »

Vzor není špatný, jen nedodělaný. Rozhodně větší a nepřesekávat na okrajích. Vypadá to dost blbě.
"Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti." Jan Amos Komenský
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : HAF 912 +

Příspěvek od kusik »

Konečně přidávám další fotky...
Upozorňuji, že přichycení není konečné, jenom jsem neměl jiné šroubky...

Obrázek

Obrázek

A nakonec HW, který půjde brzo do skříně...

Obrázek

Obrázek
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : HAF 912 +

Příspěvek od kusik »

Konečně jsem to naohýbal...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Děkuji za Vaše názory...
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : HAF 912 +

Příspěvek od kusik »

Musel jsem zkusit, jestli se mi eATX deska vleze do ATX skříně... Grafika je použita stará GTX 460, novou GTX 770 mám teď v PC, tak se mi ho nechtělo kvůli zkoušce rozdělávat

Obrázek

Obrázek

Jinak na skříni jsou nějaké ty větší úpravy téměř hotové, takže nyní zbývá jenom doladit všechny nepřesnosti a skříň rozebrat, aby mohla jít na nový lak a pak už zbývá jenom vymyslet nějaký vzor, nebo něco co by skříň oživilo.
jonasjag
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2012
Bydliště: Jičín, Podůlší

Re: Projekt : HAF 912 +

Příspěvek od jonasjag »

Vypadá to dost stylově, jinak zapřemýšlej nad kombinací pálené černé a nějakou barvu která by působila jako čerstvě vykované železo ( jako už chlazené myslím :D ), prostě takovou tvrdě kovovou, to si myslím že by k drsnému vzhledu skříně včele s mřířkou nemuselo vypadat vůbec špatně, ale musel by jsi to vychytat s kombinováním, protože takovouto kombinací se to dá lehce zkazit...
nevidany
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2005
Bydliště: Č. Budějovice, Praha

Re: Projekt : HAF 912 +

Příspěvek od nevidany »

Pěkná práce, byť design je otázkou vkusu. Možná ten plexík uvnitř... neměl by mít spíše oblé rohy? Stejně jako na bočnici.
Co se barvy týče, antracitová šedá + podtržení stříbrnou (případně chrom) se k tomu podle mě hodí nejvíce. A nebo čistě bílá, tou se nic nezkazí :) Ale nebudu do toho kecat. Ať to odsejpá přeji.
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : HAF 912 +

Příspěvek od kusik »

Díky za Váš názor. Co se týče vnitřního plexi... přemýšlel jsem o oblých rozích, ale jelikož jsou ty "průduchy" téměř na kraji, tak mi to oblé k tomu nějak nesedlo. Kdyby byly ty průduchy někde uprostřed, tak bych dal ty rohy oblé. Ohledně barev, přemýšlel jsem a zatím mám představu, že základ bude bílý a všelijaké drobnosti by byly tou antracitovou šedou.
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Projekt : HAF 912 +

Příspěvek od Dithius »

trochu OT že ten VX corsair zdroj nebude součástí PC ? a je tam jen ilustrativně, protože davat k tak uctyhodné desce tenhle takřka odpad to by byl barbarismus.

jinak co se týče case tak držím palce, prozatím to vypadá velmi nadějně a čekám na finální fotky
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
Odpovědět

Zpět na „Projekty“