Stránka 1 z 1

OS přestal komunikovat s USB flash

Napsal: sob 6. dub 2013, 15:31
od Pupik
Ahoj, mám problém, který možná někdo z vás už řešil. Rozhodně patří do sekce OS, protože se nejedná o problém hardware, ale o problém OS. Upozorňuji, že vždy řádně flash disk odpojuji. Mám USB flash Transcend JetFlash 500 32GB a najedenou mi přestala spolupracovat se dvěma PC. Na jednom pecku je OS WindowsXP a na druhém Windows7 (oba jsou 32bit). Mám ještě dvě další pecka a na nich flash maká bez problémů (na jednom z nich i WindowsVista). V práci jsem taky zkoušel na 4 peckách a flash maká bez nejmenších problémů. Tak abych ušetřil dotazy:
Změna názvu flash nepomůže.
Změna písmena disku nepomůže.
Změna USB portu nepomůže.
Odinstalování ovladače nepomůže.
Formátoval jsem pomocí utility od výrobce, nepomůže.
Flash jsem formatoval jak na FAT32 tak na NTFS, nepomůže.
Naformátoval jsem na FAT32 a pak konvertoval - convert N: /FS:NTFS /NoSecurity, abych vyloučil problém s právama, nepomůže.
Smazal jsem soubor INFCACHE.1, nepomůže.
Od jednoho němce jsem na googlu našel řešení pomocí drivecleanup, který v podstatě vymaže všechny "záznamy" disků, které jsem k systemu připojil, ale taky nepomohlo.
Jakákoli jiná flash funguje bez problémů.
Pokoušel jsem si najít v registru záznamy k této flash a smazal je, bohužel u některých "záznamů" mi to systém nedovolil. Po restartu se flash chová uplně stejně jako, před smazáním záznamů (vytvoří si znova, ty které mi system povolil smazat).
Ještě informace jak se chová systém. Tak WXP mi napíše, že "Zápis se zpožděním se nezdařil" "Systému se nepodařilo uložit data souboru H:\$Mft. Data byla ztracena. Chyba byla pravděpodobně způsobena selháním hardwaru počítače nebo síťového připojení. Pokuste se uložit soubor jinam". Ve správci systému někdy přidělí písmeno disku a někdy ne. Nicméne když přidělí písmeno, tak stejně s diskem nelze nic dělat - napíše to, že došlo k chybě.

Windows7 se chová jako by ji načetl. Písmeno disku někdy přidělí někdy ne. Ve správci disků je vidět, ale pracovat s ním nelze. Dle mého názoru je problém v registru nebo někde v nějakém dočasném souboru zařízení. Nemůžu prijít na to kde. Snad se tady najde nějaký nadšenec nebo človíček, který by to dokázal vyřešit. Samozřejmě se to dá vyřešit přeinstalováním OS, ale jen proto, že nepřipojím jednu flash, to nehodlám udělat. Všem kteří mi věnují čas a pokusí se mi pomoci, předem děkuji. :)

Re: OS přestal komunikovat s USB flash

Napsal: ned 7. dub 2013, 22:11
od esfilip
Zkus jí v nouzovém režimu... a dej vědět

Re: OS přestal komunikovat s USB flash

Napsal: úte 9. dub 2013, 22:36
od Pupik
esfilip píše:Zkus jí v nouzovém režimu... a dej vědět
Ahoj, tak jsem to vyzkoušel. Jak ve WXP, tak ve W7 to v nouzovém režimu maká. Kopíroval jsem na nich data a bylo to bez problémů. Data jsem kontroloval na pecku, které s flashkou nemá problém a data jsou OK. Schválně jsem potom připojil flash po restartu jak na WXP, tak na W7 a flash se chová jako před tím, takže nemaká. Máš nějaký nápad? ;-)

Re: OS přestal komunikovat s USB flash

Napsal: úte 9. dub 2013, 22:38
od esfilip
mám... spust msconfig a po spuštění a nebo ve službách je spuštěno po startu pc něco co to blokuje... zkus to projet a co nepotřebuješ nebo se ti zdá podezřele tak vypni

Re: OS přestal komunikovat s USB flash

Napsal: úte 9. dub 2013, 23:29
od MiliNess
Většinou to blokuje antivirový program. Podívej se do nastavení AV, zda nemáš blokována vyměnitelná média.

Re: OS přestal komunikovat s USB flash

Napsal: úte 9. dub 2013, 23:49
od Pupik
esfilip píše:mám... spust msconfig a po spuštění a nebo ve službách je spuštěno po startu pc něco co to blokuje... zkus to projet a co nepotřebuješ nebo se ti zdá podezřele tak vypni
Nic podezřelého jsem nenašel. Ale nedalo mi to a postupně jsem vypínal aplikace. Nakonec to dělala aplikace HDD control. Nepřišel jsem na to, protože jsem ji vypl a flash disk nemakal. Jenomže teď jsem ji přes msconfig zakázal pustit. Koukal jsem se na to proč nepomohlo vypnutí aplikace pouhým ukončením, ikdyž jsem aplikaci vypl, tak v paměti běžel jestě jeden proces, ktery to blokoval. Člověk se snaží na to jít systematicky, ale stejně se najde nějaká možnost, kterou nevidí. Děkuji ti za radu. Problém je vyřešen. Stejně mi to nedá a podívám se proc HDD Controler nemá tuhle flash rád :-D.

Re: OS přestal komunikovat s USB flash

Napsal: úte 9. dub 2013, 23:51
od Pupik
MiliNess píše:Většinou to blokuje antivirový program. Podívej se do nastavení AV, zda nemáš blokována vyměnitelná média.
Kdepak, antivir a firewall jsem vyloučil hned na začátku. To byla první věc kterou jsem zkoušel.