Vypalování audio CD

Nero, Clone CD a další programy k vypalování a diagnostice.
Odpovědět
B.E.N.D.E.R.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. zář 2009
Bydliště: Litovel, Nová Ves (Olomoucký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Vypalování audio CD

Příspěvek od B.E.N.D.E.R. »

Mám dotaz, jaký použít program na vypalovaní audio CD? Vždy budu kopírovat originál (chci si udělat CD do auta a originál placky tam nechci ničit). Také by mne zajímalo jakou rychlostí, protože mi to občas pěkně blbne a jestli mi můžete doporučit i nějaká kvalitní media?

Díky moc.
PC - CPU: Intel Core 2 Duo E8400 - MB: Gigabyte GA-G31M-S2L - RAM: Kingstom 4GB DDR2 800MHz CL5 - VGA: ASUS 3870 512MB DDR5 - HDD: SSD 128GB + HDD WD 1TB
MT - Apple iPhone 6S 128GB
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Vypalování audio CD

Příspěvek od kotas »

na vypalování a ripování ti bohatě stačí třeba ASHAMPOO 6 ve verzi FREE, jako CD používám osobně SONY CD-R nebo VERBATIM. Doporučuji vypalovat co nejnižší rychlostí! Maximálně 12x! Já osobně pálím 4x, ale moderní mechaniky umí minimálně 16x, což je špatně, proto mám doma na pálení AUDIO CD (z FLAC) starou PLEXTOR, která mí pálí 4x :!:
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Vypalování audio CD

Příspěvek od zombux »

v první řadě je třeba kvalitní vypalovačka, což je dneska už snad nemožný úkol někde sehnat. kvalitní média jsou samozřejmost. rychlost 8x se mi ve spojení s Pioneerem a Verbatimy osvědčila do auta úplně v pohodě, výpaly na notebookové vypalovačce na stejná média 40x rychlostí skončily failem a auto je odmítlo číst.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
B.E.N.D.E.R.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. zář 2009
Bydliště: Litovel, Nová Ves (Olomoucký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypalování audio CD

Příspěvek od B.E.N.D.E.R. »

Verbatim nějaké konkrétnější?

Vypalovačku mám LG GH22N a vypaloval jsem s ní snad jednou a to už ji mám přes dva roky :D je připojená přes SATA. Program jsem použil tehdy Nero, měl jsem nějakou verzi co jsem dostal k te mechanice.

Mám se zkusit poohlédnout po nějaké lepší vypalovačce?
PC - CPU: Intel Core 2 Duo E8400 - MB: Gigabyte GA-G31M-S2L - RAM: Kingstom 4GB DDR2 800MHz CL5 - VGA: ASUS 3870 512MB DDR5 - HDD: SSD 128GB + HDD WD 1TB
MT - Apple iPhone 6S 128GB
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Vypalování audio CD

Příspěvek od kotas »

Lepší mechaniku stejně neseženeš, protože žádná z nových neumí vypalovat AUDIO CD méně jak 16x :|
Z médií stačí tyhle (Verbatim AZO - mají modrý povrch a přehraje je většina přehrávačů) > http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... V09H03HSAA
Nebo jsou tady i přímo AUDIO CD> http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... V09H0CO3IN
Ale u těch AUDIO CD už to taky není, co to bejvalo, případně já třeba používám SONY CD-R média>http://www.czc.cz/sony-cd-r-700mb-48x-s ... 0CDQ80NSPD a ty fungují výborně všude a pálím je na moje staré mechanice Plextor rychlostí 4x a přehraju je úplně všude a kvalitně a hlavně bez chyb :!:
B.E.N.D.E.R.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. zář 2009
Bydliště: Litovel, Nová Ves (Olomoucký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypalování audio CD

Příspěvek od B.E.N.D.E.R. »

Díky, Verbatim AZO mám doma, nemusím nic kupovat.

Mechaniku měnit zatím taky nebudu.

Ashampoo staženo.

Pak dám vědět jak to přelouskalo auto. (Autorádio LG)
PC - CPU: Intel Core 2 Duo E8400 - MB: Gigabyte GA-G31M-S2L - RAM: Kingstom 4GB DDR2 800MHz CL5 - VGA: ASUS 3870 512MB DDR5 - HDD: SSD 128GB + HDD WD 1TB
MT - Apple iPhone 6S 128GB
Odpovědět

Zpět na „Vypalovací software“