!Pokud máte problémy se zvukovými kartami Creative!

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Fenous
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. led 2009
Bydliště: Praha

Re: !Pokud máte problémy se zvukovými kartami Creative!

Příspěvek od Fenous »

Nepomuzu ti, jenom napisu vlastni zkusenost: prinesl jsem si domu SB Xtreme gamer a zapojil, nainstaloval ovladace, ale XP kartu proste nenasly, prohazoval jsem ji ve slotech, odinstalovaval ovladace a znovu instalova, hral jsem si s tim asi od sesti vecer, a najednou, ve 2 rano, kdyz uz jsem mel nervy v kyblu, se mi karta objevila a zacalo to fungovat. Jenze ja jsem nic nezmenil ani neudelal, proste to najednou po kdovikolikatym restartu zacalo jit. Takze jedina rada, kterou muzu dat: zkouset, zkouset, a kdyz nebude nic pomahat, tak zase zkouset, treba se to chytne.
hajcus
Nováček
Nováček
Registrován: 01. črc 2008

Re: !Pokud máte problémy se zvukovými kartami Creative!

Příspěvek od hajcus »

Ja bych mel taky dotaz. Donutim nejak hrat Windows, WinAmp, ci Media Player Classic pres vsechny 5.1 repro? Mam Audigy 2 ZS GOLD a reproduktory hrajou vsechny pouze v testu ve Windows nebo pri prehravani DVD v PowerDVD. Do Winampu sem zkousel nejaky pluginy ale nic nende. :(
A.L.I.
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 08. led 2010

Re: !Pokud máte problémy se zvukovými kartami Creative!

Příspěvek od A.L.I. »

Fenous:Tak dik moc za radu :D Tak dneska mam na to cely dne tak budu zkouset a zkouset snad se to chytne..Ale zatim porad nezname zarizeni.. :(
kreatin
Nováček
Nováček
Registrován: 29. led 2009

Re: !Pokud máte problémy se zvukovými kartami Creative!

Příspěvek od kreatin »

Nazdar komunito,včera jsem si na instal. win.7 ultimate 64.bit verzi,stáhl jsem si nové ovladače na zvuk.Zatím v některých hrách mě prostorový zvuk funguje bez problému,ale MTW 2 mě po zvolení v nastavení zvuku v hře na EAX 4,3,2 prostě at zkuším jakoukoliv verzi tak mě to napíše ,že (zvuk není asi hardwarově podporován) .Předchozím systému XP vše fungovalo perfektně.Má zvukovka je "Creative X-Fi mX Xtreme Gamer".Zatím googlím po netu ,ale kdo by mohl pomoci ať napíše ,třeba i blbost, ale ono to může pomoci
MB: Asus Rampage II Extreme, CPU: Core i7 920 D0 2.66@4312MHZ,CHladič:Noctua NH-D14,Pamět:6 GB 3x2 Corsair 1600Mhz 9-9-9-24-1T @1833Mhz,Geforce GTX 780 Phantom "GLH",zdoj: Flotron Everest 800W 12cm fan. 85Plus,
hajcus
Nováček
Nováček
Registrován: 01. črc 2008

Re: !Pokud máte problémy se zvukovými kartami Creative!

Příspěvek od hajcus »

kreatin píše:Nazdar komunito,včera jsem si na instal. win.7 ultimate 64.bit verzi,stáhl jsem si nové ovladače na zvuk.Zatím v některých hrách mě prostorový zvuk funguje bez problému,ale MTW 2 mě po zvolení v nastavení zvuku v hře na EAX 4,3,2 prostě at zkuším jakoukoliv verzi tak mě to napíše ,že (zvuk není asi hardwarově podporován) .Předchozím systému XP vše fungovalo perfektně.Má zvukovka je "Creative X-Fi mX Xtreme Gamer".Zatím googlím po netu ,ale kdo by mohl pomoci ať napíše ,třeba i blbost, ale ono to může pomoci
Mas nainstalovane Creative Alchemy? Creative ma na svych strankach novou verzi ktera jiz podporuje W7 ... tusim ze verze 4.1 to je
kreatin
Nováček
Nováček
Registrován: 29. led 2009

Re: !Pokud máte problémy se zvukovými kartami Creative!

Příspěvek od kreatin »

Tak jsem to zkusil a nic :sad: ................zkusím ještě odinstalovat ovladače a znova je na instalovat možná to pomůže...........ono stejně to byla 1 instalace novejch win.7.Možná stejně udělám znova reinstalaci systému a potom se možná ukáže kde byla nebo nebyla chyba........až se teda nato pořádně vyspím :D
MB: Asus Rampage II Extreme, CPU: Core i7 920 D0 2.66@4312MHZ,CHladič:Noctua NH-D14,Pamět:6 GB 3x2 Corsair 1600Mhz 9-9-9-24-1T @1833Mhz,Geforce GTX 780 Phantom "GLH",zdoj: Flotron Everest 800W 12cm fan. 85Plus,
hajcus
Nováček
Nováček
Registrován: 01. črc 2008

Re: !Pokud máte problémy se zvukovými kartami Creative!

Příspěvek od hajcus »

Si myslim ze kdyz to u nekterych her jde a u treba jedny ne ze to nebde asi ovladacema ... :(
kreatin
Nováček
Nováček
Registrován: 29. led 2009

Re: !Pokud máte problémy se zvukovými kartami Creative!

Příspěvek od kreatin »

Nové alchemy po laborování v nastavení nakonec pomohly a vše zatím funguje :roll:
MB: Asus Rampage II Extreme, CPU: Core i7 920 D0 2.66@4312MHZ,CHladič:Noctua NH-D14,Pamět:6 GB 3x2 Corsair 1600Mhz 9-9-9-24-1T @1833Mhz,Geforce GTX 780 Phantom "GLH",zdoj: Flotron Everest 800W 12cm fan. 85Plus,
A.L.I.
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 08. led 2010

Re: !Pokud máte problémy se zvukovými kartami Creative!

Příspěvek od A.L.I. »

Zdravim tak nakonec jsem koupil novou zakladku (ta stara odesla),ted mam Gigabyte, vsechno je nainstalovano,stazene nejdovejsi ovladace a zvuk uz jde :mrgreen: akorat ze jenom predni repra zadek a centr+sub. vubec...Pritom v nastaveni primo v programu od Creativu to normalne jde..Nevi nekdo co s tim?Presel jsem na Windows 7 32 bit.
hajcus
Nováček
Nováček
Registrován: 01. črc 2008

Re: !Pokud máte problémy se zvukovými kartami Creative!

Příspěvek od hajcus »

A.L.I. píše:Zdravim tak nakonec jsem koupil novou zakladku (ta stara odesla),ted mam Gigabyte, vsechno je nainstalovano,stazene nejdovejsi ovladace a zvuk uz jde :mrgreen: akorat ze jenom predni repra zadek a centr+sub. vubec...Pritom v nastaveni primo v programu od Creativu to normalne jde..Nevi nekdo co s tim?Presel jsem na Windows 7 32 bit.
A v testu reproduktoru ve Windows ti svechny reproduktory jdou? Toto taky resim. Prevest STEREO napriklad z WinAmpu do vsech reproduktoru ci donutit vstup LINE IN na zvukovce prevest zvuk do vsech repro.. Zatim se mi to nepodarilo. Jediny co hraje pres vsechny reproduktory je PowerDVD pri prehravani DVD s 6ti kanalovym zvukem a podarilo se mi zprovoznit take vsechny reproduktory pri prehravani AVI s AC3 5.1 zvukem v programu KMPlayer. AVI s prostorovym zvukem mi prostorove v nicem jinem nehraje.
A.L.I.
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 08. led 2010

Re: !Pokud máte problémy se zvukovými kartami Creative!

Příspěvek od A.L.I. »

Jo v testu vsechno slape,ale pri prehravani hudby nebo filmu to hraje 2.0 ..Nevim proc,kde muze byt chyba..Zatim teda pouzivam integrovanou,kde vse funguje jak ma..
FlexaBender
Nováček
Nováček
Registrován: 14. říj 2007

Re: !Pokud máte problémy se zvukovými kartami Creative!

Příspěvek od FlexaBender »

A.L.I. (jestli se sem po takove dobe podivas ): je to nejspis kvuli tomu, ze hudbu a filmy mas ve stereo. Zkus nejake DVD s 5.1 zvukem a melo by to jit. Pro hrani hudby ze vsech bednicek ze stereo zdroje musis zapnout v nastaveni zvukovky X-FI CMSS 3D

A ted muj problem: mam X-FI extrememusic a Win 7 Pro 64b a 5.1 bednicky a pri prehravani stereo hudby/filmu se mi po nejakem case (5-20 minut) samovolne prepnou vystupy z prednich na zadni bednicky a nebo jen na leve (predni a zadni) a po nejakem case se to prepne zase zpet. Bednickama to neni. Mam nainstalovane posledni drivery. Na jine sestave s Win XP jela 3 roky bez problemu.
laginoo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. kvě 2005

Re: !Pokud máte problémy se zvukovými kartami Creative!

Příspěvek od laginoo »

Zdravim, zajimalo by me jestli se nenajde nekdo kdo by vedel jak mam vyresit problem se zvukovkou x-fi titanium + win 7 x64 kde mi vznika problem pri pripojeni repro pres optiku tak se win nejsou schopny vypnout, zustanou viset na obrazovce vypina se. Drivery pouzivam 2.17.8 a udajne existuje nejaky fix co to ma resit, ale ke stazeni se mi ho nepodarilo najit.
MB: TUF B550M+ CPU: Ryzen 5 5600 RAM: Crucial Ballistix 4X8GB DDR4 3200 VGA: Sapphire PULSE RX 6600 8GB HDD: SSD WD Blue 500GB, HDD 1TB, HDD 1TB AUDIO:Logitech Z-5500 PSU: Enermax Infinity 720W CASE: NZXT Phantom, Mugen Max, Noctua NF-S12B redux
laginoo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. kvě 2005

Re: !Pokud máte problémy se zvukovými kartami Creative!

Příspěvek od laginoo »

níkdo se stim nesetkal, snad nejsem jediny kdo na teto karte pouzivy opticky vystup a nove win 7
MB: TUF B550M+ CPU: Ryzen 5 5600 RAM: Crucial Ballistix 4X8GB DDR4 3200 VGA: Sapphire PULSE RX 6600 8GB HDD: SSD WD Blue 500GB, HDD 1TB, HDD 1TB AUDIO:Logitech Z-5500 PSU: Enermax Infinity 720W CASE: NZXT Phantom, Mugen Max, Noctua NF-S12B redux
mazuji
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. zář 2008
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: !Pokud máte problémy se zvukovými kartami Creative!

Příspěvek od mazuji »

ja mam s roku 2002 zvukovku a ja sni nemam problemy
SphinxBB
Nováček
Nováček
Registrován: 27. kvě 2011

Re: !Pokud máte problémy se zvukovými kartami Creative!

Příspěvek od SphinxBB »

Zdravim, zakupil som zvukovku Auzen Bravura, ktora ma zvukovi ci X-Fi od creativu. Zvuk je pocutelne lepsi ako na integrovanej, mam vsak jeden problem, ktory riesim a to je kolisanie hlasitosti zvuku. Skusal som nove ovladace, stare ovladace, vypinal som kdeake "enhancment" v nadstaveniach, ale stale to robi. Zacne hrat pesnicka gitarky pohoda, zacne sa zvysovat hlasitost a v momente, ako zacnu hrat bubny, basova gitara sa zvuk utlmi a pocas celej pesnicky zvlastne kolise. Vraj pomaha reinstal win (pouzivam WIN7 64-bit aj XP a robi to pod obomi) Skusim este toto, ale ak mate nejake skusenosti, prosim napiste.
shapet
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 01. bře 2004

Re: !Pokud máte problémy se zvukovými kartami Creative!

Příspěvek od shapet »

SphinxBB píše:Zdravim, zakupil som zvukovku Auzen Bravura, ktora ma zvukovi ci X-Fi od creativu. Zvuk je pocutelne lepsi ako na integrovanej, mam vsak jeden problem, ktory riesim a to je kolisanie hlasitosti zvuku. Skusal som nove ovladace, stare ovladace, vypinal som kdeake "enhancment" v nadstaveniach, ale stale to robi. Zacne hrat pesnicka gitarky pohoda, zacne sa zvysovat hlasitost a v momente, ako zacnu hrat bubny, basova gitara sa zvuk utlmi a pocas celej pesnicky zvlastne kolise. Vraj pomaha reinstal win (pouzivam WIN7 64-bit aj XP a robi to pod obomi) Skusim este toto, ale ak mate nejake skusenosti, prosim napiste.
Auzeny mají vetšinou problémy s uzemněním.
Odizolujte na backplate kovové části (stačí izolepou), nastavte všude default a maximum volume na 75 %. Zbytek dolaďte na repro hardwarově. Ve Windows Seven musíte nastavit zvlášť software karty a zvlášť nastavení v multimediích. Na hlavním panelu klikněte a změňte si procenta na dB. 3 dB bude akorát původních 75 %.
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: !Pokud máte problémy se zvukovými kartami Creative!

Příspěvek od dexterav »

niekedy niečo podobné stvára automatická regulácia hlasitosti
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
bumbusak
Nováček
Nováček
Registrován: 03. srp 2011

Re: !Pokud máte problémy se zvukovými kartami Creative!

Příspěvek od bumbusak »

Zdarec, Audigi 4 pro mám už nějakej ten rok a stále mám nainstalovaný windows XP, ale přemýšlím o přeinstalování na windows 7, tak nevíte, jak je to s podporou?
serwill
Nováček
Nováček
Registrován: 10. lis 2012

Re: !Pokud máte problémy se zvukovými kartami Creative!

Příspěvek od serwill »

Čaute Mám zvukárnu SB Audigy ES (sb0160) vím že se tykle kraksny vyhazujou ale přece jenom....

Mám takový problém taky z 5.1. Místo 5.1 mam 5.0,zkrátka na černém jacku mám napojené zadní bedny, na zelenem jacku přední bedny a na digital/out_3 mam center ze subáčem ale funguje jen center. zkoušel jsem hafo zbůsobů a stále nic. Zkusil jsem asi 10 ovladačů a nic.

Potom jsem vyzkoušelZvukovku SB Live 5.1 (SB0100) a SB Live 5.1 (CT4830) A u těchto dvou jsem sotva rozjel 4.0.. Prosím někoho o radu .... Už se stím trápím třetí den a mam za sebou přes 100 restartů systému

Děkuji :-))
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“