Projekt Angry penguin

Hotové nebo rozdělané projekty - úpravy a modifikace počítačových skříní krok za krokem.
V této sekci se nezapočítají příspěvky.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
srubovak

Projekt Angry penguin

Příspěvek od srubovak »

Nazdarek. Asi pred pol rokom som zohnal clekom lacno pouzivanu Silverstone sg-05 a aj ked to je celkom fajn skrinka nedalo mi urobit par uprav. V prvom rade sorry za par veci. Nemal som nejako v umysle ten mod hadzat na net tak nemam moc zdokumenotvany postup prace. Vacsinu veci som fotil az ked uz bolo skoro vsetko hotovo ale to je prd jedno, az tak zlozite to nie je.
Dalsia vec su moje zrucnosti vo foteni a modovani. :D
Oki tak idem na to .
Co sa tyka napadu, tak ten vznikol pri pohlade na Africkeho Pingu a z faktu ze som Gnu/Linux nadsenec. Co sa tyka Pc case mam radsej ciste tvary tak som isiel skor cez farbu (kombinacia ciernej a bielej+ modra vo vnutri) a dojem zamrznuteho interieru. Neviem ci mi rozumiete... nechcel som proste aby mi z pc trcali pinguiny cmulajuce cencule a pod.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zmeny som sa rozhodol urobit aj hlavne z lenivosti. V prvom rade ma na tej skrinke sr*li hlavne vsetky tie perforacie a nechcelo sa mi furt upratovat bordel ktory cez nich siel dnu :D. Zdroj mam otoceny hlasicky dole a pouzivam ho ako outtake fan. Tym padom vrchna a prava bocna perforacia bola na dve veci.
1. otvory pre samovolny vstup prachu do pc
2. mozete prechadzat prstami po plechu a nerovnosti v podobe perforacie mozu sposobovat rozne druhy rozkosi, ktore mozu byt aj sexualneho charakteru. (osobne vyskusane.)

Moja zostava nie je taktiez ziadne plazmove delo, nepotrebuje teda tolko vzduchovania. Tie 2 vrchne rady dier som nechal len tak z rozkose (vid. bod 2) ... nie koli gpu vetraniu.
GPU je starucka, ale oddana 9600GT + accelero S1 Ktory by to mozno utiahol aj pasivne, no nakoniec mi paranoja prikazala namontovat 2x 5cm fan. Idu na 12V ale nepocujem ich vobec takze ok. Btw. nie su to tie 2 Gelidy na spodnej foto. Boli priliz vysoke tak som ich vymenil za 1cm Aireny ktore tam sadli ako prdel na nocnik.
Ok pokracujem... Katody + plexi okno su trochu detske sracky, no nejako mam radsej ked vidim do vnutra pc. Asi je to nejaka uchylka pravdepodobne... ale taktiez je prijemne ked vam pc v noci posvieti na klavesnicu :D

Obrázek

Obrázek

katody idu aj vypnut... potom svietia uz len diody na doske, co mi zatial nevadi.

Obrázek

Vzor som urobil brusnym papierom, transparentnym lakom a cinskym dremlom ktory som kupil za 10Evri v kauflande :D Mam ho uz 2 roky a funguje jak novy.
Skusali ste uz na dremel priviazat zubnu kefku ?

Obrázek

takto vyzera ten bordel z vnutra. Tam som sa hlavne snazil urobit poriadok v kabloch a sral ma aj kos na hdd ktory zakryval polovicu ventilatora. Tak celu hdd cast urobil nanovo z plechu. Pred tym som tam mohol mat iba 1x 3.5 a 1x2.5 hdd ... teraz mozem dat 2x 2.5 hdd pozdlzne vedla seba + 1x 3.5 hdd dole. 2.5tky sa srubuju zospodu ked dam prec ten velky. vrchna cast pre DVD mechaniku ostala povodna...
A Kniha je najlepsi priatel cloveka... mozete ju pouzit ako podnos na hocico ale aj ako podlozku pri pajkovani ! a je k tomu aj esteticka... asi ... neviem :D


Obrázek

A toto je riesenie pre kable z predneho panela ktore idu pod tuto plexi "kapotu", potom popod maticnu az ku konektorom. Tiez sa mi tam zmestila mala citacka kariet a usb 3.0 port. Tie povodne boli iba 2.0.

Obrázek

a posledna vec je uchytenie vetrakov na accelero S1... to je skor taky pokus a neviem ci to je efektivne nejako ... hlavne je ze drzia a chladi to :D teplota v idle je nejakych 38 - 40 stupnov co mi schvalila aj paranoja :D

Obrázek
marek_93
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 23. črc 2013

Re: Projekt Angry penguin

Příspěvek od marek_93 »

Trošku zíram :shock: . Takéto dačo si raz chcem postaviť do obývačky.
acebsod
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2012

Re: Projekt Angry penguin

Příspěvek od acebsod »

Wau :o naprosto úžasný ;) hlavně to plexi je luxusní ;)
Pc:MB: Gigabyte 8I945P-G-RH, CPU: Intel 2x 3,4 GHz soc.775, RAM: 4GB DDR2, GPU: Sapphire Radeon 6570 1 GB, SSD: Intel 520 60 GB, HDD Seagate 500 GB, PSU: Seasonic S12II-620W, Monitor: Samsung syncmaster S24B300, 24"

NTB: CPU Intel Core i3 - 2,4GHz, RAM 8GB DDR3 1600Mhz, GPU GT635M 2GB & HD 4000, OS W8.1 -64bit

Klávesnice: Gigabye aivia K8100, Myš: Gigabyte ECO600
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt Angry penguin

Příspěvek od Mr Lucas »

Osvětlený case moc nemusím, ale tohle je nádhera :up:
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Projekt Angry penguin

Příspěvek od Flegy »

pekne, akorat na tech bilejch prvcich sis mohl vic pohrat se strikanim :oops:
Odpovědět

Zpět na „Projekty“