Projekt : Lamborghini Prodigy

Hotové nebo rozdělané projekty - úpravy a modifikace počítačových skříní krok za krokem.
V této sekci se nezapočítají příspěvky.

Moderátor: L4mka

kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Dneska jsem vyzkoušel barvu. Barvu jsem nanášel na zbytek bočnici od skříně. Tu jsem obrousil a nanesl na ni barvu. Základní barva nebyla použita, ale při lakování skříně bude.
Srovnání barvy chladiče a bočnice :
Obrázek

Omluvte kvalitu fotek, ale s mobilem to asi už lepší nebude. Po dokončení bude celý projekt nafocen pořádným foťákem, takže to bude kvalitativně úplně jinde.

Jinak, zde přidávám seznam HW, který bude použit. Jelikož se jedná pouze o takový "showcase", tak nečekejte nějaký high end hardware.
CPU: Intel Pentium G3258
MB: Gigabyte Z87N-Wifi
GPU: Sapphire Radeon HD 6970
RAM : ?
HDD : Seagate Barracuda 7200.14 2TB
Chladič CPU : Gelid Tranquillo rev. 2
PSU: Jelikož se mi tu už asi rok válí Corsair AX750 tak bude použit. Kdybych ho neměl, tak bych určitě volil nějakou 400-500.
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od morke »

Jak už někdo psal, vrstva barvy na pasivu chladiče sníží účinnost chlazení. Možná jen nějakých pár stupňů, ale tou barvou jsi zaizoloval aktivní plochy.
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Jojo, bylo to tu už řešeno. Jak jsem už sem teďka psal, nebude použit žádný high end hardware, takže si myslím že uchladit tu 3258 nebude s tímto problém. Mám k dispozici ještě jedno Tranquillo, takže pak udělám teplotní testy. Jinak celý PC je stavěný spíše na design, než na nějaký super výkon a kdybych chtěl pak měnit CPU třeba za 4670k, tak koupit nový chladič, který už bude mít tmavý pasiv už není takový problém.
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od Bez_n1ck »

Mightycarmods zkoušeli vliv laku na mezichladiči ztlačeného vzduchu auta. Ten test byl takovej nic moc a udělali z něj úplně špatnej výsledek, ale rozdíl v chladícím výkonu byl asi 4%.
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Takže další update, i když dnes pouze textový.
Ve čtvrtek jsem začal s lakováním. Pustil jsem se do dílů se kterými se už nebude nic dělat tj. bočnice, madla horní část skříně a kryt zdroje a disků. Začal jsem klasicky zdrsněním povrchu, následné odmaštění a nanesení plniče. Po zaschnutí se ukázalo, že některé díly, které jsem tmelil mají sem tam nějaký nedostatek, takže jsem musel některá místa znovu tmelit. Po tmelení se celý proces opakoval. Nyní už pouze čekám až vše pořádně vytvrdne abych mohl nanášet první vrstvu barvy.
M4r1hu4n3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. srp 2006

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od M4r1hu4n3 »

Používáš po tmelení a broušení kontrolní prášek?
"Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti." Jan Amos Komenský
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Abych řekl pravdu, tak jsem až do teď nic takovýho neznal. Na nedostatky jsem přišel až po nanesení sprejového tmele a jeho vybroušení pod vodou. Na celé bočnici byly asi 4 dírky o velikosti cca 1-2mm ale i to se musí opravit.
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Zase je to další malý update. Přidávám fotky z lakování.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
michondr
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2012
Bydliště: Lhenice

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od michondr »

Pěkné, jsem zvědavý na výsledek. Jen bych použil spíše červenou, zdá se mi pro lambo více charakteristická. Jinak palec hore
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od Mr Lucas »

Znak Lamba je žluto černý, takže barva je rozhodně OK :)
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

michondr píše:Pěkné, jsem zvědavý na výsledek. Jen bych použil spíše červenou, zdá se mi pro lambo více charakteristická. Jinak palec hore
Červenou bych rozhodně nepovažoval za charakteristickou barvu pro lambo. Pokud vím, tak jediné červené modely co od lamba znám je Countach a prototyp Aventadoru J. Ale žlutou barvu můžeš vidět na všech zbývajících modelech a že jich je.
Breathlless
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. říj 2004
Bydliště: Kralupy
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od Breathlless »

Přesně tak , červená je dominantou Ferrari, kdy další barvy jsou stříbrná a černá ( vyjímečně bílá a žlutá ). Naprotitomu u vozů traktorysty Lamborghini se používaly všechy možné barvy.
Spíše by se ale dalo říci, že žlutá barva podtrhuje agresivní nebo sportovní/závodní emoci.
AMD Athlon X2 7750 BLACK EDIT @3,1GHz , ASUS M3N78 pro , 4x2GB Corsair extreme 800MHz, ASUS 5770 512MB, Black Power 650W
Chlazení :Zalman ZM-WB5, ZM-NWB1, ZM-GWB3, čerpadlo AQ 1000l/h, Expanzka LQT, výměník 3x120 + 3x zalman ZM-F3
Temp: Ide: CPU 42/GPU45, Burn: CPU 48/GPU 56
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Takže dneska jsem si trochu pohrál se vzhledem grafiky. Ještě zbývá vyčistit a upravit větrák, dále se musí ještě trošku doupravit celkový vzhled karty a následně složit dohromady.

Původní vzhled chladiče:
Obrázek

Slečně se dolů moc nechtělo, ale nakonec jsem zvítězil :D
Obrázek

Obrázek

Téměř výsledný pohled na chladič:
Obrázek

Musím přiznat, že jsem se už dlouho nenas*al tak hodně, jako při lepení těch úzkých pruhů. Bylo to moje první fóliování, ale s výsledkem jsem celkem spokojen. Jak se úprava karty libí Vám?
Cocroach
Černá karta
Černá karta
Registrován: 26. pro 2012
Bydliště: Vyškov

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od Cocroach »

úprava karty vypadá pěkně, jen škoda, že je to referák
Herpes
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2013
Bydliště: Mikulov

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od Herpes »

No myslím si, že ten kompič bude asi stejně hlučný jako Murcielágo SV....kombinace nastříkaného pasivu a referenční karty v kombinaci s minimem prostoru...:) jinak barva pěkná...nevím kdo tu psal Červená... :cry: :angry2: :angry2: To by byla kombinace jak řízek s pistaciema...
CPU// AMD FX-6300 with GELID Tranquillo rev.3, MB// ASUS M5A78L-USB3, RAM// 12 Gb Kingston Hyperx Blue 1600 Mhz (CL9), GPU// ASUS HD7770 1GD5, PSU// EVGA 600 BQ - 600W, HDD// WD WD10EAVS 1 TB + Intel 520 120 Gb SSD
michondr
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2012
Bydliště: Lhenice

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od michondr »

No jo, spletl jsem si to s oranžovou
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Herpes píše:No myslím si, že ten kompič bude asi stejně hlučný jako Murcielágo SV....kombinace nastříkaného pasivu a referenční karty v kombinaci s minimem prostoru...:) jinak barva pěkná...nevím kdo tu psal Červená... :cry: :angry2: :angry2: To by byla kombinace jak řízek s pistaciema...
Ohledně té grafiky... původně jsem tam chtěl něco jako Gigabyte R9 280x WF3, ale pak když mi kámoš nabídl tu 6970 za super cenu, tak jsem neváhal a vzal ji. Navíc by asi ta 280x byla k tomu G3258 trochu zbytečná. 6970 jsem zkoušel v BF3 a 4 a nijak extrémně hlučná nebyla. Navíc jak už tu bylo psáno, tento počítač není určenej primárně na hry, na to mám jinou sestavu.
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Takže další mini update.
Na řadu přišel větráček od grafiky.

Obrázek
Obrázek

Celá konstrukce skříně už dostala finální lesklý bezbarvý nástřik.

Obrázek
Obrázek
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od Bez_n1ck »

Ale ten větrák už jsi fakt stříkat neměl :cry:
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od Krteq »

Co by ne, akorát bych ho vzal spíš černou než bílou. Žlutý Lambo s bílíma kolama jsem asi ještě neviděl :)

@kusik: Dobrá práce, jsem zvědav na výsledek
Odpovědět

Zpět na „Projekty“