Projekt : Lamborghini Prodigy

Hotové nebo rozdělané projekty - úpravy a modifikace počítačových skříní krok za krokem.
V této sekci se nezapočítají příspěvky.

Moderátor: L4mka

kingdusk
Nováček
Nováček
Registrován: 01. pro 2011
Bydliště: Česká Lípa

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kingdusk »

Ta padáková šňůra asi nebude dutá co ?.. :D
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od Bez_n1ck »

No právě že je. Paracord je jen obal, samotný nosný lanko je v něm.
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Je to v podstatě barevný obal, ve kterém se nachází dalších 5 bílých provázků, ktery se dají vytáhnout ven.
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Takže dnes další update.
Jelikož jsem nebyl skoro celej den doma, tak se mi podařilo oflexovat jenom napájení grafiky a 4pin. Kabeláž se pak asi bude muset ještě nějak dát dohromady aby to trochu vypadalo. Taky jsem konečně vyfotil snýtovanou skříň, ale dopředu se omlouvám za kvalitu fotek, protože se utahanej a už se mi s tím nechtělo nějak moc zabývat, ale zase jsem chtěl aby tady bylo něco novýho, takže :

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Herpes
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2013
Bydliště: Mikulov

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od Herpes »

Ta kabeláž je luxusní:) kolik ti to už sežralo kešulí?
CPU// AMD FX-6300 with GELID Tranquillo rev.3, MB// ASUS M5A78L-USB3, RAM// 12 Gb Kingston Hyperx Blue 1600 Mhz (CL9), GPU// ASUS HD7770 1GD5, PSU// EVGA 600 BQ - 600W, HDD// WD WD10EAVS 1 TB + Intel 520 120 Gb SSD
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Přesně spočítany to nemám, protože jsem tu padákovku kupoval ještě na něco jinýho, ale 1m šňůry stojí 12kč
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Zdravím všechny po delší době. Protože jsem nastoupil na VŠ a mám naprosto blbej rozvrh, tak nestíhám vůbec pracovat na skříni takže můj termín na dokončení do konce září posouvám na neurčito, ale budu se snažit dělat v každé volné chvíli. Dneska jsem ale trošku zaspal takže jsem aspoň v klidu dodělal kabeláž.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

PS: Moje dosavadní zápisy z přednášek na VŠ obsahují nákresy dalších 4 skříní, které bych chtěl někdy v budoucnu stavět, takže jak budou nějaky prázdniny nebo mě ze školy vyhodí tak bude o zábavu postaráno :D :D
michondr
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2012
Bydliště: Lhenice

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od michondr »

Lolíček :D ten popis je zajímavější než postup na skříni
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Jelikož jsem měl dneska ve škole volno, tak jsem udělal opět něco málo na skříni. Viz obrázky (omlouvám se za deformaci některých obrázků):

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jak se Vám to líbí?
MrJojo97
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. čer 2014
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od MrJojo97 »

Parada len myslim ze tie znaky na ventilatoroch budu vyzerat torchu blbo ked to bude rozkrutene :D
PC -> Acer Predator 17 (i7 7700HQ, GTX 1060 6GB, 16GB Ram, Samsung 960 Pro 512GB)
Mobil -> Honor X
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od Bez_n1ck »

Mno, kritizovat je lehký, ale řekl bych, že badge na větrácích jsou zbytečný, na desku jsi ho dal naopak (a navíc bude schovanej pod chladičem CPU, takže je taky zbytečnej), nápis jsi měl asi nechat pochromovat a u žlutý jsi IMHO ukrutně netrefil odstín.
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Myslím, že když roztočíš jakejkoliv obrázek, tak nebude poznat co to původně bylo :D Jde spíš o to, že jsem chtěl komponenty nějak odlišit od sériovky
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Znak na desce je záměrně otočenej. Je to kvůli tomu, když se budeš dívat druhou bočnicí (je pravda, že nebude plně vidět, ale prostě jsem to tam chtěl) co se týče zbytečnosti... myslím, že ty 2 koruny za tisk mě nezabijí. Barva je odlišná jenom kvůli tomu, že je to foceny s bleskem.
MrJojo97
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. čer 2014
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od MrJojo97 »

tie napisi na GPU a skrinke su nahodou pekne to je nalepka alebo malovane (tie napisy)
PC -> Acer Predator 17 (i7 7700HQ, GTX 1060 6GB, 16GB Ram, Samsung 960 Pro 512GB)
Mobil -> Honor X
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Je to nálepka. Nakreslil jsem si to v Corelu a známej mi to vytiskl na profi tiskárně.
MrJojo97
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. čer 2014
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od MrJojo97 »

Aha bolo by frajerina mat to nastriekane napr cez nejaku sablonu :)
Ja som tiež rozmyšlal ze by som sa pustil do casemoddingu lebo mam tu Cooltek W1 ktora je dost velka a ak by som ju prerobil dala by sa tam dať aj mATX možno ATX doska ktorú potrebujem kvoli PCIe
PC -> Acer Predator 17 (i7 7700HQ, GTX 1060 6GB, 16GB Ram, Samsung 960 Pro 512GB)
Mobil -> Honor X
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Dneska jsem měl zapůjčený procesor - 4770k, tak jsem vyzkoušel chladič před a po nastříkání. Rozdíl byl v průměru 4°C. Navíc co jsem si dříve neuvědomil, tak chladič je větší a přesahuje tak slot na grafiku, musí být tedy otočen tak, že vyfukuje vzduch na zadní stranu PCB grafiky, Tento problém se dá ale vyřešit tím, že se dozadu skříně dá větrák, který bude odebírat vzduch z pasivu a vyfukovat ven.
MrJojo97
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. čer 2014
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od MrJojo97 »

Alebo orežeš chladič :D
PC -> Acer Predator 17 (i7 7700HQ, GTX 1060 6GB, 16GB Ram, Samsung 960 Pro 512GB)
Mobil -> Honor X
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Přidávám pár fotek, ktery jsem stihl nafotit než jsem sestavu po zkoušce chladiče rozebral. Zbývá ještě vyřezat pár dílů z plexi a dořešit startovací tlačítko a budu se blížit ke konci projektu.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Abych se přiznal, skoro jsem na toto téma zapomněl, protože skříň už je delší dobu hotová a už pouze čekám až si na mě udělá fotograf čas a konečně to pořádně nafotíme Fotky teď bohužel nemohl updatovat, protože PC už je v plném provozu a nemám ho doma. Takže jakmile budou výsledné fotky, tak je sem hned hodím a uzavřu toto téma.

Příznivce mojí práce mohu ujistit, že se v brzké době rozjede nový projekt, na kterém již pomalu pracuji ale jelikož všechny plechy atd. vyřezávám ručně doma a jsem celý den v práci, tak to jde velmi pomalu. Můžete se tedy těšit na můj nový scratch build projekt, který oslovil několik společností, které se mě rozhodly sponzorovat, takže nebude nouze ani o pořádný hardware.
Odpovědět

Zpět na „Projekty“