Projekt : Lamborghini Prodigy

Hotové nebo rozdělané projekty - úpravy a modifikace počítačových skříní krok za krokem.
V této sekci se nezapočítají příspěvky.

Moderátor: L4mka

kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Po bohužel z osobních důvodů nedokončeném prvním projektu rozjíždím nový projekt. Jak již mohl název napovědět, bude se jednat o úpravu celkem oblíbené Mini ITX skříně - Bitfenix Prodigy. Skříň bude upravována do stylu vozů Lamborghini, přesněji modelu Aventador. Pokud by úprava šla přesně podle představ, tak bych se chtěl upravit i hardware. Důvodem pro stylizaci této case je jednak to, že model Aventador je jeden z mých nejoblíbenějších supersportů a navíc je to pro mě taková challenge, protože Stoobi vyrábí taky case se stylizací Aventadoru, tak bych chtěl vědět, jestli dokážu vyrobit něco v podobných kvalitách jako Stoobi. Foto budu dodávat jakmile to bude možné, ale jelikož mě čeká závěrečný ročník na SŠ, tak to bude trvat déle. Pokud budete mít jakékoliv dotazy, připomínky atd. tak neváhejte napsat :) . kusik

Obrázek

Obrázek
M4r1hu4n3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. srp 2006

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od M4r1hu4n3 »

Mělo vážně cenu zakládat tuhle diskuzi kvůli páru fotografií neupravených skříní?
"Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti." Jan Amos Komenský
Mirek E.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. úno 2008
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od Mirek E. »

Kdyz uz jsi to zalozil, me by u tehle skrine zajimalo, zda se daji dat pryc ty oblouky, ty se mi na tom totiz moc nelibi.
B650M-HDV | 7600X + Elite 360 | Trident Z5 6000/30 | 7800XT Nitro+ | SN850 1TB | Focus GX 650W | Prime AP201 | UltraGear 32" QHD 165Hz
B650M-HDV | 7600X + Pure Rock 2 | Trident Z5 6000/30 | 1080Ti | KC1000 1TB + P3 Plus 2TB | Focus Plus 850W | FD Meshify C
PS5 1TB | MP600 PRO LPX 2TB
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Ano, ty oblouky se dají oddělat. Diskuzi jsem založil proto, že začínám na skříni pracovat. Některé věci už mám rozpracované, ale nemám to jak vyfotit.
HentaiRush
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2007
Bydliště: Téměř Praha

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od HentaiRush »

Stoobi píše:6.6.2006 - doplnění pravidel této sekce

Ode dnešního dne vstupuje v platnost nové pravidlo, které upravuje zakládání nových threadů v sekci Casemodding - projekty.

Každý, kdo bude chtít ostatním ukázat postup svého casemoddu musí již v prvním postu uvést několik fotografií case a začínajících úprav. Především z důvodu množícího se poštu threadů bez fotek, kde se jen a pouze probírá teoretická část modu. Tu samozřejmě nezakazuji, ale hlavní náplní této sekce jsou fotky postupu.

Při porušení tohoto pravidla budou takové thready bez oznámení přesouvány na smetiště dotazů. Díky za pochopení.
Wannabe dickface... :]
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Tak po hodně dlouhé době dávám první fotky s úpravami. Musím přiznat, že jsem na to neměl vůbec čas, takže to zatím vypadá jak vypadá. V nejbližších dnech mi dorazí plexisklo z německa, takže využiju svoje volno pro tvoření.

Obrázek

Obrázek
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od Stratos »

ze sis dal na cas skoro 1 rok :)
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Konečně dorazilo plexi, takže nadešel čas pro tvorbu kartonových šablon

Obrázek
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Skoro všechny díly z plexi už jsou vyřezány. Jelikož jsem řezal flexkou, tak je potřeba jednotlivé díly ještě pořádně dobrousit, aby to nějak vypadalo :D

Obrázek
Rozměření je základ

Obrázek
Použita bude původní síťka, která byla na horní straně, musí se ale upravit.

Obrázek
Už i kryt disků a zdroje je nachystaný, jenom se musí ještě navrtat uchycení MB a vyřezat díry pro vedení kabeláže.

Obrázek
Celkový vzhled

Jediné s čím se momentálně trápím je design horního krytu. Vždycky něco nakreslím vyříznu a nějak mě to tam vzhledově nepasuje. Pokud budou nějaké dorazy nebo dokonce i nějaký návrh na ten kryt, budu rád :wink:
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od Stratos »

ja bych ti celkem rad poradil ale v tom dizajnu se celkem ztracim :).. Na strope bude teda nakej vodni blok nebo jak to chces mit reseny?
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Chci tam udělat něco takového, protože na horní části budou 2x 120 fany ktery budou nasávat vzduch do skříně a chci aby ten design byl podobný jako u Aventadoru. Problém je, že nevím jak to tam dat. Jestli je dat trochu pod úhlem aby to bylo takové 3D? Nebo jenom "položit" jednotlivé části na vršek skříně?

Obrázek
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Po krátke diskusi s českým zastoupením Gigabyte se mi tato firma rozhodla dát
sponzorský dar v podobě základní desky Gigabyte Z87N-Wifi. Moc bych jim chtěl poděkovat a doufám, že budou s konečným výsledkem spokojeni. Takže tedy uvádím oficálního sponzora tohoto casemodu - společnost Gigabyte.

Obrázek

Pro pár rejpalů: Jak už jsem viděl u worklogů od L4mky - "sponzor je tvá mamka nebo peneženka?".
Můžu Vám říct, že se o moji peneženku ani mamku nejedná. Dohodl jsem se se společností a na základě toho mi byla deska darována.

Deska:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Pokračující práce
Obrázek

Obrázek
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Dneska přišel na řadu chladič a poslední úprava plexi, které zakrývá zdroj a disky.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Na chladiči je teprve první vrstva barvy. Po důkladném zaschnutí ji mírně přebrousím a dám finální vrstvu. Taky jsem si zavzpomínal na třetí třídu, ve které jsme měli předmět domácí práce a ve kterém jsme se učili vyšívat. Na co přesně si zkouším šití se dozvíte v dalším updatu takže doufám, že se těšíte :wink:
Herpes
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2013
Bydliště: Mikulov

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od Herpes »

Nezmenší se náhodou schopnost odvádět teplo, když nastříkáš pasiv?
CPU// AMD FX-6300 with GELID Tranquillo rev.3, MB// ASUS M5A78L-USB3, RAM// 12 Gb Kingston Hyperx Blue 1600 Mhz (CL9), GPU// ASUS HD7770 1GD5, PSU// EVGA 600 BQ - 600W, HDD// WD WD10EAVS 1 TB + Intel 520 120 Gb SSD
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Na pasivu bude přidělanej větrák, takže by problém byt neměl.
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Přidávám fotky chladiče po nástřiku a důkladném zaschnutí.

Obrázek

Obrázek
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Takže po delší době a asi cca 30 pokusech dávám pár fotek. Upozorňuji, že to není úplně hotovo. Musím ještě dodělat pár úprav, ale i tak bude myslím vidět to co bylo zamýšleno.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tento koženkový "kryt?" jsem dělal z toho důvodu, že jsem chtěl kousek interiéru auta přenést na skříň a nenapadlo mě to dát nikam jinam než na ten kryt. Jak se Vám to zatim líbí?
L4mka
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 05. říj 2013

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od L4mka »

Vypadá to super :) Těším se na další pokračování
geronimo63
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2014

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od geronimo63 »

Wau vyzerá to dobre a vidím tam dieru na Lamborghini Znak a ten znak bude power button ?
Tuning is my life
PC Motherboard ASUS P8H77-M ,Srdce zostavy Intel Core i5 3350P @3.10
,Ram Kingston Hyper-X 8GB Blue, GPU ASUS Nvidia GTX650 TI OC 2GB
BIG Disk 1TB Seagate Baracuda 7200 + Exterm. Disky 1TB WD Elements, Adata SH02 320GB ,
Šťavu dodáva Cooler Master Thunder 600W ,Všetko Napchané v Skrini Cooler Master Glite 430 Black
WIFI 2.4GHz 300Mbps Wireless N PCI Adapter CNP-WF511N2
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

geronimo63 píše:Wau vyzerá to dobre a vidím tam dieru na Lamborghini Znak a ten znak bude power button ?
Přesně tak, už se na tom pracuje ;)
Odpovědět

Zpět na „Projekty“