Projekt : Lamborghini Prodigy

Hotové nebo rozdělané projekty - úpravy a modifikace počítačových skříní krok za krokem.
V této sekci se nezapočítají příspěvky.

Moderátor: L4mka

geronimo63
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2014

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od geronimo63 »

wau tak to bude bomba tak držím palce :-) :-D
Tuning is my life
PC Motherboard ASUS P8H77-M ,Srdce zostavy Intel Core i5 3350P @3.10
,Ram Kingston Hyper-X 8GB Blue, GPU ASUS Nvidia GTX650 TI OC 2GB
BIG Disk 1TB Seagate Baracuda 7200 + Exterm. Disky 1TB WD Elements, Adata SH02 320GB ,
Šťavu dodáva Cooler Master Thunder 600W ,Všetko Napchané v Skrini Cooler Master Glite 430 Black
WIFI 2.4GHz 300Mbps Wireless N PCI Adapter CNP-WF511N2
Herpes
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2013
Bydliště: Mikulov

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od Herpes »

To vyšívání je dobrý nápad...Akorát chtělo by to skříň nastříkat na oranžovo nebo na jedovatou zelenou, tak jak Lamba jsou... :)
CPU// AMD FX-6300 with GELID Tranquillo rev.3, MB// ASUS M5A78L-USB3, RAM// 12 Gb Kingston Hyperx Blue 1600 Mhz (CL9), GPU// ASUS HD7770 1GD5, PSU// EVGA 600 BQ - 600W, HDD// WD WD10EAVS 1 TB + Intel 520 120 Gb SSD
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Herpes píše:To vyšívání je dobrý nápad...Akorát chtělo by to skříň nastříkat na oranžovo nebo na jedovatou zelenou, tak jak Lamba jsou... :)
Neboj se, bílá skříň rozhodně nezůstane :D Potřebuji ale dodělat všechny detaily atd. a pak můžu jít na lakování. Jako nejvíce použitou barvu na case plánuji klasickou žlutou, která je u Lamborghini celkem častá. Ta bude doplněna o trochu černé a bílé/ stříbrné drobnosti.
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Hodně dlouho jsem přemýšlel o tom, co dát na horní mřížku. Zkoušel jsem vystřihovat šablony různých tvarů, ale nakonec jsem se rozhodl pro takový ostřejší tvar, protože i většina aut od Lamborghini takové ostřejší tvary využívá. Na mřížce budou jenom 3 kusy, protože pod mřížkou budou 2 120mm větráky, ktery budou foukat vzduch dovnitř skříně a kdyby byl vršek zakrytý celý, tak by ty větráky ztratily smysl.

Obrázek
geronimo63
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2014

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od geronimo63 »

a tie polo :arrow: nebudu dvihnuté ? jak na obrázku kde si ukázal to čierne Lambo
Tuning is my life
PC Motherboard ASUS P8H77-M ,Srdce zostavy Intel Core i5 3350P @3.10
,Ram Kingston Hyper-X 8GB Blue, GPU ASUS Nvidia GTX650 TI OC 2GB
BIG Disk 1TB Seagate Baracuda 7200 + Exterm. Disky 1TB WD Elements, Adata SH02 320GB ,
Šťavu dodáva Cooler Master Thunder 600W ,Všetko Napchané v Skrini Cooler Master Glite 430 Black
WIFI 2.4GHz 300Mbps Wireless N PCI Adapter CNP-WF511N2
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Původně jsem chtěl něco "3D" ale když jsem udělal pár těch papírových návrhu a podíval se na case zepředu, tak to vypadalo hodně divně v kombinaci s tím původním madlem. Takže tohle mě jediny přišlo jako použitelny. Nijak to neruší pohled zepředu, ale splní to svůj účel, když se díváš z jíné strany.
geronimo63
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2014

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od geronimo63 »

aha a dáš tie madla preč ?
Tuning is my life
PC Motherboard ASUS P8H77-M ,Srdce zostavy Intel Core i5 3350P @3.10
,Ram Kingston Hyper-X 8GB Blue, GPU ASUS Nvidia GTX650 TI OC 2GB
BIG Disk 1TB Seagate Baracuda 7200 + Exterm. Disky 1TB WD Elements, Adata SH02 320GB ,
Šťavu dodáva Cooler Master Thunder 600W ,Všetko Napchané v Skrini Cooler Master Glite 430 Black
WIFI 2.4GHz 300Mbps Wireless N PCI Adapter CNP-WF511N2
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od Bez_n1ck »

Tohle rozložení bych zrovna nepoužil. Kreješ tím velkou plochu ventilátorů - 3D by bylo lepší. Každopádně by ale fany měly foukat ven a ne dovnitř.
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od Stratos »

skusil bych ty tri profily z jedne strany nadzvednout aby se zakladnou skrine tj stropen sviraly trojuhelnik, Tim bys vyresil lepsi pruvan... Kazdopadne strop by mel foukat ven a ne dovnitr...
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

O Vašich nápadech ohledně toho rozložení atd. jsem trošku popřemýšlel a jediny co mě napadlo je toto .

Obrázek

V prostředku je mírně ohnout tak o cca 0,5 cm a přední kus zříznout tak aby plynule navazoval na další a nevznikl tam takový hrb z ničeho nic. Co se týče toho směrování větráku, tak jsem ho zvolil kvůli tomu, že v přední části nebude žádnej větrák který by foukal na chladič procesoru a grafiky, tak mě napadlo, že by mohly ty 2 hodní dodávat dovnitř vzduch. Nechám si samozřejmě ohledně tohoto poradit, protože s tím nemám nějaké super zkušenosti, ale i tak bych byl rád, jestli i po tom co jsem teď napsal (že vepředu nic nebude co by foukalo) jestli to nebude lepší tak, jak jsem to původně myslel. Díky
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od Bez_n1ck »

I tak to bude lepší. Teplý vzduch stoupá vzhůru, takže tlačit ho vehementně zpět dolů nemá smysl a zbytečně budeš dělat kravál, aby jsi porazil přírodu.
Ty žebra takhle vypadají IMHO lépe, zkusil bych je dát pod úhlem cca 15°. To by ještě nemuselo vypadat moc blbě a bylo by to už docela rozumný pro tok vzduchu.
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od Stratos »

jo tohle je urcite lepsi nez predtim jeste bych ten uhel co sviraj zvetsil.. Jinak jak pise Bez_n1ck urcite nema smysl se prat s tim teplym vzduchem co stoupa nahoru a jit proti nemu..
Breathlless
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. říj 2004
Bydliště: Kralupy
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od Breathlless »

A ten original tvar co má ten Aventador se ti tam nelíbil ?
AMD Athlon X2 7750 BLACK EDIT @3,1GHz , ASUS M3N78 pro , 4x2GB Corsair extreme 800MHz, ASUS 5770 512MB, Black Power 650W
Chlazení :Zalman ZM-WB5, ZM-NWB1, ZM-GWB3, čerpadlo AQ 1000l/h, Expanzka LQT, výměník 3x120 + 3x zalman ZM-F3
Temp: Ide: CPU 42/GPU45, Burn: CPU 48/GPU 56
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Breathlless píše:A ten original tvar co má ten Aventador se ti tam nelíbil ?
Neříkám, že se mi nelíbí, ale když jsem ten samej tvar vyřízl a dal na skříň, tak mi to k tomu moc nesedělo. Ta pološipka se mi tam libí víc, sice to není tvar z aventadoru, ale jak jsem psal na úplném začátku projektu: Case je inspirovaný všemi vozy Lamborghini, ale nejvíc prvků jsem chtěl dát z Aventadoru, ale abych se přiznal, z Aventadoru je vzitá pouze linka podle které je říznutá bočnice.
Breathlless
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. říj 2004
Bydliště: Kralupy
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od Breathlless »

Mě se zdá, že nejvědší problem je u tvýho projektu ty zaoblený madla skříně, ty se k celkovýmu konceptu vůbec nehodí. Takový oblý tvar nemělo žádné lambo snad s vyjímkou Miury. Takže ty ostré linie se budou hrozně bít. Dal bych je pryč , nebo minimálně ty přední. Můj názor. :wink:
AMD Athlon X2 7750 BLACK EDIT @3,1GHz , ASUS M3N78 pro , 4x2GB Corsair extreme 800MHz, ASUS 5770 512MB, Black Power 650W
Chlazení :Zalman ZM-WB5, ZM-NWB1, ZM-GWB3, čerpadlo AQ 1000l/h, Expanzka LQT, výměník 3x120 + 3x zalman ZM-F3
Temp: Ide: CPU 42/GPU45, Burn: CPU 48/GPU 56
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Mě se ty madla právě libí, ty tuhle skříň odlišují od jiných ITX skříní, ktery vypadají všechny naprosto stejně. Navíc kdybych chtěl teď ty madla oddělat, tak bych mohl začít znova řezat novy plexiskla na bočnice a koupit pixlu tmelu, abych ty díry po madlech zahladil.
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Jelikož jsem dneska došel dřív z práce, tak jsem se rozhodl něco málo zase udělat na skříni, takže je tu malý update :)

Podařilo se mi nainstalovat power button, sice to má ještě nějaky maly mouchy ale nic strašnýho.

Obrázek

A taky se mi podařilo naohýbat horní plexi.

Obrázek
Obrázek

Jak se Vám zatím celý projekt líbí?
michondr
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2012
Bydliště: Lhenice

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od michondr »

já bych ty horní plechy ohnul více
kusik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. říj 2011
Bydliště: Tvarožná

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od kusik »

Nevím, jaké horní plechy přesně myslíš, ale jestli ty pološipky z plexiskla, tak ty jsou ohnuty do výšky cca 1cm a to je dostačující. Je pravda, že jsem to mohl vyfotit líp, aby byl ohyb pořádně vidět. Kdybych to teď chtěl ohnout ještě více, tak by se to asi úplně nepovedlo, protože chytit všechny ty 3 kusy úplně stejně jako předtím je skoro nemožny a tak by byl každej kus jinej.
Joker182
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. říj 2012
Bydliště: Nýrsko

Re: Projekt : Lamborghini Prodigy

Příspěvek od Joker182 »

Je to pěkný,držim palce ať se povede dle plánů,ale to plexi nahoře mi prostě nesedí,být tam o jeden kus víc a víc ohlý,něco jako měl můj Zalman Z11 líbilo by se mi to víc,ale chápu tvoje argumenty.
MB:Asus Crosshair IV Extrem,CPU: AMD Phenom II X4 Black Edition 3,9ghz, RAM: Corsair 2x2gb DDR3 1600Mhz,GPU:NVidia Geforce GTX470, HDD:300gb WD Velociraptor,Zdroj:Corsair HX650,Case:Zalman Z11
Odpovědět

Zpět na „Projekty“