Projekt Muscle

Hotové nebo rozdělané projekty - úpravy a modifikace počítačových skříní krok za krokem.
V této sekci se nezapočítají příspěvky.

Moderátor: L4mka

Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Voracek »

Jojo taky si ted řikam že sem moch začít od začátku ale bohužel už je to skoro pul roku co sem to začal dělat a tehdy sem netušil že bude tolik novejch plechů :D

S tim vojenskym motivem máte pravdu.. trochu se to k tomu nabízi nicméně to fakt není muj styl :D nehodí se mi to do pokoje a kdybych dělal něco na rezavej a omlácenej styl tak bych volil jiný materiály ;) ...... jednoduše si to nedokážu představit....
jediná reálná barevná kombnace nad kterou ted přemejšlim je nějakej lehkej toxic ptz mám "skoro" neomezenou možnost zelenýho plexi takže bych to udělal v tomhle duchu... ale už mi k tomu nebude ladit deska,grafika,ramky... prostě nic :/

musim se dokopat k tomu abych to konečně dodělal... je na tom ještě kupa práce = vyřezat horní díl, udělat uchycení bočnice + vyřezat otvory do počnice+ kusy plexi do bočnice atd....

ještě taky musim trefit díry na distanční sloupky :D dělam je už asi po 3 a furt se mi nadaří :D asi si to polepim izolepou a na ní si to narýsuju :D

edit : netušíte kde by se dala koupit na zkoušku UV ledka vim že se dá koupit v GME ale nechce se mi platit pošta a cestu na pobočku zrovna ted nemam :D jinak sem z Náchoda kdyby ste tam někdo věděl kde :D
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Woyta »

Pokud nekoupis nejake vykonejsi tak svitej malo.
Takze jsem pouzival UV katody.
Dnes jsou sehnat i UV led pasky ale s tema zatim nemam zkusenost.

Na rozkresleni je nej siroka papirova maska.

Se zelenym plexi se da hodne vyradit.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
omnittron
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 29. črc 2011

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od omnittron »

Řešíš světlo a UV ledky? A barvy?
Toho toxiku bych se nebál, Chladič na grafice, tak jako pasivy na desce, a nebo hliníky na ramkách prostě sundáš a přestříkáš.( samozřejmě, že ne na stykovou stranu)
UV ledka ..budeš používat UV aktivní barvy? Jestli ne tak je ti Uv ledka k ničemu. Jinak se dá za nějakou tu kačku sehnat na alphacoolu a poštovnému se nevyhneš. Já mám třeba u nás v krámku, kam chodím pro ledky,odpůrky atd., UVčka objednané už 3/4 roku - každý týden pro ně chodím , a furt se dozvídám, že je naskladňují. Takže poštovné.
Pokud bys chtěl jiné barvy, třeba tu zelenou, katody nejsou nakonec tak drahé, jako pásky, ale pokud máš neomezený přístup k zelenému plexi, tak bych toho využil.(teda pokud nechceš utrácet)
Z plexi si nařezej tenké pásky, zas ne tak tenké, aby ti při vrtání nepraskly, tak centimetr, budeš potřebovat 0,6 vrták, a ledky 5mm,( můžeš i 3mm,tzn i menší vrták) ledka stojí 4 koruny. Na 40cm pásek ti bude stačit 4-5 ledek, jenom do plexi navrtáš dírky a do nich dáš plexi a světlo se roznese. Ke každé ledce budeš potřebovat ještě odpůrek cca 3-7 korun. Pokud to budeš zapojovat do klasického 4pin molex ze zdroje dáš tam 12v odpůrek a pokud malého 3pinu(jako větrák, nebo system fan na desce)použiješ 5v odpůrky.
To samé můžes udělat s bočnicí, kde ledky navrtáš do hrany.
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Voracek »

Ok takže sem dnes, při posezení na záchodě :D došel k závěru že case bude červeno-bílý ta zelená mi tam prostě nesedí a navíc to plexi není typické toxic barvy je to pouze lehce nazelenalé plexi a k toxic barvám to má daleko :D navíc budu moc ještě čerpat bílé (neprůhledné plexi) což tu sytě červenou hezky doplní
barevně je ta červená zhruba taková : http://andysshotglass.com/Images/RedPlex02.jpg

Ale opravdu nevím kdy se do toho zase pustím..... celé výkendy ted budu pravděpodobně trávit jako dřevorubec :D spadnul nám v lese takovej menší dub :D - průměr 120cm :D
takže nařezat,naložit,rozštípat,nařezat na malý polínka a narovnat :D a to není práce na jeden víkend :D
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Woyta »

Jen jeden strom? To by jsi mel mit za chvili.
Horsi bylo kdyz prisel dopis o lesu a behem tydne muselo jit k zemi 70 stromu.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Voracek »

Woyta píše:Jen jeden strom? To by jsi mel mit za chvili.
Horsi bylo kdyz prisel dopis o lesu a behem tydne muselo jit k zemi 70 stromu.
Jo kamo jenomze ten strom ma dole prumer kolem 120 cm mozna este vic navic neni celej spadlej...dostal bleskem a jedna větev (1/3 stromu) spadla na zem (přesnějc na sráz dolů) takže větev rozřezat a postupně tahat traktorem a navijákem nahoru zabralo nám to celej víkend....
dál je teda potřeba pokácet ten strom rozřezat naložit,naštípat atd... a to fakt není na jeden víkend....

70 stromů?? de o to jakejch :D jestli to sou nejaký smrčky nebo podobný chcípáci tak to není problém další věc je v kolika lidech a s jakou tehcnikou.. mi to děláme ve 3 a s jednim traktorem :D

nicméně je to docela OT :D nebudeme to dál rozvádět... doufam že se najde chvilka času na práci na casu...
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Voracek »

Takže aby ste nebyli ochuzeni o mé přemýšlení tak tady máte nákresy horního dílu

Obrázek

Obrázek

plech bude bílej, to červený bude vyříznutý a podlepený červeno-vínovim plexisklem a kolem děr nechám černej proužek tak jako je to na náčrtu ;)
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Voracek »

Jelikož budu teď mít tejden prázdniny a v dílně nemá táta nic rozdělanýho tak se pokusim case dokončit - dneska sem zavařil a převrtal nepřesný dírky na uchycení mb a doladil kryt na kabeláž zdroje
díry na uchycení MB sou stejně trochu nepřesný takže některý hlavy šroubů sou mimo bílý kolečko okolo díry nevadí to ničemu?

zbývá mi předělat uchycení disku - bude na stejnym principu jako to co už mám hotový a někde tady je vyfocený ale udělám ho z pořádný kulatiny aby se to neohejbalo jako teď

flexou vyřezat pruhy na horní části case - s tim mi pomůže otec je to docela umění

vyrobit bočnici (1,5mm) - ta současná je dost slabá a to uchycení sem se rozhodl udělat uplně jinak - normálně tam narvu 8 šroubů se zapuštěnou hlavou, pak na to nakreslit a opět vyříznout pruhy

A pak zbejvá už jen barva a kompletace barvu mi nejspíš nechá udělat otec v práci
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Voracek »

Takže předělal sem to uchycení disku a vykašlal se na ty O kroužky na kterejch sem to původně chtěl nechat a dal tam obyčejnou gumičku z bundy někde už sem to viděl a je to opravdu asi nejlepší - pevný ale zárověn to tlumí vibrace zde foto

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Potřeboval bych vědět jak se jmenuje taková ta gumová hranatá průchodka která se dává do lepších skříní třeba dozadu pro vývod hadic nebo dovnit pro protáhnutí kabelů za mb pod slovem "průchodka" mi to najde jen obyčená malý kulatý průchodky na kabely ale já potřebuju hranatý - na vyvedení kabelů z krytu (24 pin , 4pin , sata , molex)
průchodka.png
přesně toto potřebuju sehnat
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Voracek »

Takže dnes dotvořena bočnice a vyřezány pruhy
Obrázek[/URL
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

červené plexi

Obrázek

zelené plexi

Obrázek

Který plexi by ste tam dali?
Původně sem si představoval to červené plexi v kombinaci s bílimy plechy + ten plech na čele by byl červenej ale když si to teď představuju tak se mi to přestává líbit, trochu už sem přemejšlel o otřískaný verzi že bych to hodil do barvy a pak jednoduše porejhal flexou
Obrázek
tady sem to zkoušel ale je toho tam moc dal bych tam pak třeba jen pár větších rejhanců
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Voracek »

Tak lidiiiii poradtě ty barvy :D
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
Trady
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. led 2013
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Trady »

Ja bych to dal do černého matu, ty cervene plexi a dovnitr zarivky :)
CPU: i5-3570K@4,2Ghz (4,4ghz max air) | CPUcooler: GELID Tranquillo rev.2 | MB: Gigabyte Z77X-D3H (rev 1.1) | GPU: Gigabyte GTX 660 OC| RAM: DDR3 Kingston HyperX PnP 2x4Gb@1600Mhz CL9| HDD: SATA 6Gb/s WD Caviar Blue 1TB| SSD: Crucial M4-128Gb | CASE: Fractal Design Define R4 - Black Pearl | PSU: Seasonic S12II-520 | SYSTEM: Windows 10 Profesional
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Voracek »

Obrázek


Obrázek


Obrázek

dneska dopilovány otvory, zkouška HW....objevil sem spoustu nedostatků na který sem zapoměl (USB,tlačítko,otvory pro kabeláž od vetilátorů a spousta dalších drobností)
tatík mi přines jeden kus zeleného plexi, nevypadá špatně :) je to podsvícený provizorně - bílým led páskem
zítra snad přinese zbytek plexi
co se barvy týká tak přemýšlím o tom že bych celou case nechal očernit a nějaký části pak přestříkal zelenou / červenou barvou kupříkladu tu plechovou část přední masky - mřížku bych nezakrejval, jen at se na ni chití par kapek barvy
nebo bych udělal zelený pruhy na bočnici a hornim dílu (tam kde nejsou díry pro plexi) a ty pruhy protáhnul až dopředu
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Projekt Muscle

Příspěvek od Voracek »

Když sem zkoušel zdroj do case tak sem si všimnul že pod vetilátorem je kus jakéhosi plexi které brání odchodu studeného vzduchu ven ale zároveň si myslim že může dělat lehkej hluk co myslíte vyplatí se ho odstranit?

Obrázek

Dodělán 2. držák na disk

Obrázek
mám jen jeden disk ale kdybych náhodou někdy dokoupil tak aby tam šel dát + díra pro sata kabely

díra pro 24pin a kabel od ventilátorů
Obrázek

díra pro vývod kabelů ven - pro led pásek kterej mí svítí na klávesnici

Obrázek

nožičky - ze železa - ještě na ně zespodu přijde nalepit kus gumy něbo něčeho podobného - jsou tam napevno přivařené - dalo mi to docela práce to osoustružit nařezat - na soustruhu sem nikdy dřív nedělal - když nepočítám ty kulatiny na disky

Obrázek

Obrázek

A tím se loučím - ve středu jedu na výměnný pobyt do německa - na 10 dní

Na case mi zbývá dodělat přední USB, tlačítko power a reset + zavařit a vyvrtat několik zmrvených závitů, pak vše důkladně obrousit a vymyslet barevnou kombinaci - ještě nemám obě verze plexi takže se nemůžu rozhodnout

Jinak závěrem: case je místama lehce křivá a některé věci, které nejsou vidět by zasloužily udělat znovu nicméně už to nemá cenu case dokončím a pak budu přemýšlet o něčem dalším - lituju že sem si na začátku neuvědomil že z celé původní case mi zbydou 2 plechy

Vzhledem k tomu že je to můj první pokus sem s tím docela spokojen :)
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
jagoda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. pro 2012
Bydliště: Bratislava

Re: Projekt Muscle

Příspěvek od jagoda »

hlavne to uz daj do farby :D
i7 2600k / 16GB DDR3 / GTX760
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Projekt Muscle

Příspěvek od Voracek »

To bych rád ale ještě musim něco dodělat a hlavně ještě nevim do jaký barvy :D vnitřek bych nechal očernit a zbytek pujde bud taky na černění nebo do bílý barvy... podle toho který plexi tam nakonec dám :D
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
jagoda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. pro 2012
Bydliště: Bratislava

Re: Projekt Muscle

Příspěvek od jagoda »

vnutro matne cierne, vonku leskla bledomodra a biela , vnutro vysvietit na bledomodro...
i7 2600k / 16GB DDR3 / GTX760
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Projekt Muscle

Příspěvek od Voracek »

původně sem to chtěl udělat bílo - modrý... jenomže sem nesehnal modrý plexi a to z alphacool je malý takže bych musel koupit 2 a to se mi moc nechce... takže mám k dispozici jen světle zelenou a tmavě červenou..... zelená není špatná ale já čekám až budu mít tu červenou abych jí tam zkusil a pak se rozhodnul
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
jamesbond007
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. úno 2013
Bydliště: Liptovsky Mikulas

Re: Projekt Muscle

Příspěvek od jamesbond007 »

pod vetilátorem je kus jakéhosi plexi které brání odchodu studeného vzduchu
ten plast tam je hlavne kvuli izolaci a jeho odstranenim riskujes uraz elektrickym proudem.

Hlavne dej tu bednu pred strikanim opiskovat (otryskat) rez nevypada pod barvou ani trochu pekne a pridelas si praci.

ten bilej led pasek tam klidne nech, aspon to nesviti jak v Las Vegas. je decentnejsi nez katoda.

Dej zluty plexi a cerny mat, bude to vypadat "nebezpecne"
http://www.zakruta.cz/dopravni-znaceni/ ... erne-pruhy
ZOTAC H77-ITX WiFi,Cpu i5 3570k, Kingston HyperX 8Gb ram, Kingston HyperX 128Gb SSD,
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Projekt Muscle

Příspěvek od Voracek »

jamesbond007 píše:Citace:
pod vetilátorem je kus jakéhosi plexi které brání odchodu studeného vzduchu


ten plast tam je hlavne kvuli izolaci a jeho odstranenim riskujes uraz elektrickym proudem.
:O tak to by mě nikdy nenapadlo...jak tam ten plast jako funguje?
jamesbond007 píše:Hlavne dej tu bednu pred strikanim opiskovat (otryskat) rez nevypada pod barvou ani trochu pekne a pridelas si praci.
Je to v plánu :) ale barvu pískováním asi nesundám... takže ji stejně budu muset obrousit.. nebo se pletu?
jamesbond007 píše:ten bilej led pasek tam klidne nech, aspon to nesviti jak v Las Vegas. je decentnejsi nez katoda.
o katodě sem nikdy nepřemejšlel.... je to drahý a ta bezpečnost a funkčnost mi přijde trochu nejistá... když už tak bych tam dal pásek kterej by ladil s barvou plexi
jamesbond007 píše:Dej zluty plexi a cerny mat, bude to vypadat "nebezpecne"
http://www.zakruta.cz/dopravni-znaceni/ ... erne-pruhy
Tak něco takovýho by se mi tam opravdu líbilo.. sice je to trochu odlišný od mí původní elegantní slušný představy ale líbí se mi to :) jen škoda že žluté plexi po kamarádech asi neseženu... a kupovat se mi ho moc nechce.. no ještě se poptám.... každopádně dík za skvělej nápad :)
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
Odpovědět

Zpět na „Projekty“