Projekt Muscle

Hotové nebo rozdělané projekty - úpravy a modifikace počítačových skříní krok za krokem.
V této sekci se nezapočítají příspěvky.

Moderátor: L4mka

Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Voracek »

Tohle uchycení mi zabralo 20 minut Bungee Mod by mi zabrla o dost dal ale možná by to bylo bezpečnější a lepší....promyslim to
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Voracek »

Dnes sem doladil to uchycení disku.. necám to na těch tyčkách myslim si že to je dostatečný a bezpečný
Dále sem zkusil do case HW pro kterej to je...

Obrázek

všechno sedí...
jediný co mě mrzí je ten zadní výfukový ventilátor.. je uplně nalepenej na zdroji což být nemusel doufám že to nebude dělat problémy nebo randál ale znova se mi opravdu celej zadek dělat nece :D
leda že bych tam plácnul kus plechu a zkusil to zavařit ale nevim....

ještě udělam plech po kterym bude vzduch od předního horního ventilátoru "klouzat" přímo ke GK myslim si že CPU si s jedním přívodovym fanem postačí... :D

Celkový stav je takový že stačí pozavářet pár nepořebnejch děr, několik děr o pár mm posunout....vymyslet nožičky,dodělat bočnici a může jít na barvu :) a ještě abych nezapoměl na cable management ten bych viděl tak že těch 5 nepotřebnejch kabelů schovam mezi bočnici a zdroj.. možná pro ně tam udělam nějakou krabičku.....

edit: ještě bych zapoměl na power buton a USB power budon bych asi koupil tento http://gme.cz/p-r1500a-p631-256 a umístil bych ho do horní šikminy o umístění USB ještě přemýšlím... mám 2x2 usb

když sem u té barvy jakou barevnou kombinaci by jste zvolily vy?

Obrázek

já bych to viděl takhle přední perforace bílá,rámeček kolem ní matně modrej zbytek bílej a plexi modrý ale budu rád když mi sem někdo napíše jinou kombinaci ;)
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
HentaiRush
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2007
Bydliště: Téměř Praha

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od HentaiRush »

Nech to tak jak je, ať je to pořádnej industriál. :)
Wannabe dickface... :]
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Voracek »

HentaiRush píše:Nech to tak jak je, ať je to pořádnej industriál. :)
co si konkrétně myslel?

jinak sem dneska pokročil s návrhem plexiskla na bočnici a konečně mě napad dobrej vzor na horní díl...

Obrázek

to začerněný fixou pujde pryč a zespoda se tam nalepí plexi..myslim si že se to k tý bočnici bude celkem hodit :)

ale co mě mrzí že mám možnost mít jen zelené a červené plexi (zadarmo dostačující množství)
modré bych si asi musel koupit.... což se mi zrovna 2x nece :D
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
HentaiRush
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2007
Bydliště: Téměř Praha

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od HentaiRush »

No, myslel jsem to tak, že proč to barvit do nějáký barvy, když to vypadá dobře surový jak to je. :)Já bych to snad klidně i trochu načal flexou a hodil na déšť. :)
Wannabe dickface... :]
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Voracek »

HentaiRush píše:No, myslel jsem to tak, že proč to barvit do nějáký barvy, když to vypadá dobře surový jak to je. :)Já bych to snad klidně i trochu načal flexou a hodil na déšť. :)
no uvidíme až tam bude to plexi tak to třeba bude vypadat líp ale původně sem chtěl aby to bylo takový elegantní PC ne žadnej post-apokalyptic mod....
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
gejmer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2008

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od gejmer »

Jo jó! Pěkně zvrhlej apokalyptic mod :D
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Voracek »

Takže přes víkend jsem udělal kryt na kabely ještě musím koupit průchodky na kabely které půjdou od zdroje ven....dnes snad ještě přidám fotky nicméně tedka nebudu moct pracovat, při zabrušovaní jednoho z plechů jsem si samozřejmě zapoměl nasadit ochranné brýle a do oka se mi zapíchla malinkatá špona takže mam jedno oko zalepený a alespon tak týden ještě zalepený bude :sad:
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
gejmer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2008

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od gejmer »

Voracek píše: zapoměl nasadit ochranné brýle
Nezapoměl, prostě ses na to vyprt :P Dělám to taky.
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Voracek »

gejmer píše:
Voracek píše: zapoměl nasadit ochranné brýle
Nezapoměl, prostě ses na to vyprt :P Dělám to taky.
Jop prokouknul si mě :D aspon si to budu pamatovat :D
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
omnittron
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 29. črc 2011

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od omnittron »

Voracek píše: když sem u té barvy jakou barevnou kombinaci by jste zvolily vy?

Obrázek

já bych to viděl takhle přední perforace bílá,rámeček kolem ní matně modrej zbytek bílej a plexi modrý ale budu rád když mi sem někdo napíše jinou kombinaci ;)
Původně to mělo být delší, ale forum mě asi 5x odhlásilo.
Asi tak, s výběrem barev bych souhlasil. Větráky jsou bílé, deska gigabite, tradičně modrá a bílá a nebál bych se použít černou.
Nebo přední mřížka modrá s modrým podsvícením a zbytek bílej. Plexi klidně čiré a podsvítit modře, a vnitřek by modrej taky nebyl marnej. Pokud budeš používat mat, tak bych to doporučil acryl od prisma color a nebo folii, jinak na tom bude všechno vidět
Btw: Čím to budeš vůbec chladit. Je tam dost místa na takového malého vodníka, 240x120x40cm radiátor dopředu na ty dva 120 fany, expanzka a pumpa by se tam také vešla.
Ještě bych tam udělal nějakou falešnou stěnu, kam by se schovala kabeláž( tatík bude asi schopnej zámečník, to by neměl být problém)
To, že ti zdroj dotýká ventilátoru by nemělo vadit, jen bych do spodu(do dna) vyřízl díru na větrák,dal na ní prachovej filtr a zdroj bych obrátil vzůru nohama, Ať si chladí sám sebe tomu procesoru tam stejně nepomůže.
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Voracek »

omnittron píše:
Voracek píše: když sem u té barvy jakou barevnou kombinaci by jste zvolily vy?

Obrázek

já bych to viděl takhle přední perforace bílá,rámeček kolem ní matně modrej zbytek bílej a plexi modrý ale budu rád když mi sem někdo napíše jinou kombinaci ;)
Původně to mělo být delší, ale forum mě asi 5x odhlásilo.
Asi tak, s výběrem barev bych souhlasil. Větráky jsou bílé, deska gigabite, tradičně modrá a bílá a nebál bych se použít černou.
Nebo přední mřížka modrá s modrým podsvícením a zbytek bílej. Plexi klidně čiré a podsvítit modře, a vnitřek by modrej taky nebyl marnej. Pokud budeš používat mat, tak bych to doporučil acryl od prisma color a nebo folii, jinak na tom bude všechno vidět
Btw: Čím to budeš vůbec chladit. Je tam dost místa na takového malého vodníka, 240x120x40cm radiátor dopředu na ty dva 120 fany, expanzka a pumpa by se tam také vešla.
Ještě bych tam udělal nějakou falešnou stěnu, kam by se schovala kabeláž( tatík bude asi schopnej zámečník, to by neměl být problém)
To, že ti zdroj dotýká ventilátoru by nemělo vadit, jen bych do spodu(do dna) vyřízl díru na větrák,dal na ní prachovej filtr a zdroj bych obrátil vzůru nohama, Ať si chladí sám sebe tomu procesoru tam stejně nepomůže.
Takže:dík za reakci : k těm barvám udělat pouze přední sítku modře se mi zdá málo... bylo b tam tý modrý podle mě dost málo jinak sfolií sem nikdy nic nedělal takže by to pro mě byla novinka... poptám e po tom a uvidím

co se týče chlazení tak vodník nepřipadá v úvahu (hlavně finančně :( ) časou koupim nějakej pořádnej cooler a bude to jinak CPU se i s tim boxem uchladí celkem v poho... i když při BF3 je to fakt vrtulník....

Ano tatík je velmi zručnej zámečník se spoustou věcí mi pomohl...

nicméně Kryt na kabeláž sem vyráběl naprosto sám bez jeho pomoci 8-) 8)

Obrázek

Obrázek

Původně to mělo být pouze na ty kolíčky jenomže horní plech byl trochu napruženej a nešel srovnat takže sem tam ještě bouchnul dva zapuštěný šrouby a je to ono :)
A zdroj se mi opravdu obracet nechce ;) navíc představa kolik prachu by nachytal ze země se mi moc nezamlouvá

Ještě musim předělat uchycení HDD do toho krytu kabelů se vyvrtaj dě dírky do kterejch se strčí kulatina na který visí disk aby to bylo trochu pevnější tohle je takový pochybný...
ještě jetu otázka chlazení disku asi na něj jednoduše plácnu nějakej takovej chladič a bude to :D :D :D
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Voracek »

Ted přemejšlim nad tlačítkem nejvíc se mi zamlouvá (hlavně cenou a rozměrem) tohle http://www.ebay.com/itm/19mm-12V-Blue-C ... 5af59fec60

přes ebay se mi to kupovat nece..nevíte někdo kde by se to u nás v ČR dalo za podobný peníze (max 150Kč) koupit?
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
jamesbond007
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. úno 2013
Bydliště: Liptovsky Mikulas

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od jamesbond007 »

Me se nejvic libi tohle, jenze dat za kompletni set, tj tlacitko, led a spinac dat 1200kc je moc...

http://www.conrad.cz/alu-tlacitko-s-kru ... l5.k704936

Nebo pak levnejsi varianta

http://www.conrad.cz/tlacitko-zajistene ... im.k701310

Jinak pokud udelas mrizku modrou a zbytek panelu bilou, bude to dobre.
jak si prisel na to zvlastni okno?
ZOTAC H77-ITX WiFi,Cpu i5 3570k, Kingston HyperX 8Gb ram, Kingston HyperX 128Gb SSD,
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Voracek »

jamesbond007 píše:Me se nejvic libi tohle, jenze dat za kompletni set, tj tlacitko, led a spinac dat 1200kc je moc...

http://www.conrad.cz/alu-tlacitko-s-kru ... l5.k704936

Nebo pak levnejsi varianta

http://www.conrad.cz/tlacitko-zajistene ... im.k701310
:D říkal sem max 150Kč tlačítko :D ale jinak sou pěkný...
jamesbond007 píše:Jinak pokud udelas mrizku modrou a zbytek panelu bilou, bude to dobre.
Už seš několikátej co mi tohle navrhuje ale já si řikam, že by byla škoda ten plech okolo mřížky nezvýraznit...a že by s tou bílou barvou zaniknul :/
jamesbond007 píše:jak si prisel na to zvlastni okno?
Myslíš to na tý bočnici?....no to víš po pár pivech se fantazii meze nekladou :D :D :D
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Voracek »

Omlouvám se že tu teď nic nepřidávám (a ještě chvíli nebudu) mam spoustu učení do školy navíc se mi nedaří odchytit člověka kterej by mi možná mohl opatřit modré plexi
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
jamesbond007
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. úno 2013
Bydliště: Liptovsky Mikulas

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od jamesbond007 »

Voracek píše:Nedaří se mi odchytit člověka kterej by mi možná mohl opatřit modré plexi

Az ho sezenes, dej vedet. Potrebuju 17x19cm a 25 eur je hodne
ZOTAC H77-ITX WiFi,Cpu i5 3570k, Kingston HyperX 8Gb ram, Kingston HyperX 128Gb SSD,
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Voracek »

jamesbond007 píše:
Voracek píše:Nedaří se mi odchytit člověka kterej by mi možná mohl opatřit modré plexi

Az ho sezenes, dej vedet. Potrebuju 17x19cm a 25 eur je hodne
uvidime kdyz ho bude mit vic nez potrebuju ja tak se treba domluvime ;)
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Woyta »

Osobne bych disk utisil spise tim, ze bych ho dal do chladiciho boxu a pridelal pomoci malych silentbloku se zavity M3 ke dnu.

Trosku skoda, ze jako zaklad neposlouzila kvalitnejsi skrin ale zase kdyz vidim kolik plechu jsi vymenil, tak si rikam, proc jsi nezacal od nuly a nestavel skrin na miru. Potrebne rozmery tu najdes.
Kabelaz bych spise likvidoval, a tahal novou na miru nez delal box na jeji schovani.

Tisic lidi tisic chuti. Take bach se spise priklanel k ne zrovna dokonalemu vzhledu. Celo se primo nabizi k necemu postapokaliptickemu. Vojenska tmava sed, sedrene napisy, nejake bojove poskozeni.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
Odpovědět

Zpět na „Projekty“