Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Je to takovej jeho předchůdce, já tu desku mám, je ok, FSB dá vysoký ale u 150 si už nejsem jistej spíš ne, ale neni to žádná top hvězda, mam lepší desky, navíc ta moje má ňákej bug že u RAM je vždy CL3 bez ohledu na to co se nastaví v biosu. Používal jsem jí spíš jako test desku na testbench protože v sestavách byly lepší a na týhle bylo na testy cool že má ty post ledky na sobě. Pořád jí ještě někde mam a funkční už ale ani nevim kde, ale všechny mode experimenty přežila. Já mám i BXmastera ale s jen jednim funkčnim RAM slotem. Ten chytá prach ve sklepě na 100% protože opět jsou tu lepší varianty, má jen 1x ISA slot v praxi je cool mít aspoň 2. Nicméně dát tolik za odrbanou pravbděpodobně mrtvolu mi přijde drobátko mimózní.

Za podobný prachy je na Ebayi celý kombo ok desky, cpu, chladiče i good RAM

https://www.ebay.com/itm/115659105355

Sice ten CPU by to chtělo vyměnit, protože Celer s FSB66 je slow, ale zase je to vysokej model pro ňáký honiče starejch FSB66 platforem.
Jak šel čas tam se více klonim směrem těch desek co maj na sobě rovnou s370 místo slotu, pokud teda je alespoň Coppermine compatible což zde ano. Mod Medocino na Coppermine je sice easy, ale nad to ještě pak dělat mod na Tualatin to už je jak 2 písečný hrady na sobě, navíc native coppermine deska, tam má člověk jistotu že voltage controller umí nastavit pod 1,8v. Obvzláště se mi líběj tyhle later modely s ofiko podporou FSB133.

Na toto téma, na aukru je deska co se mi velice líbí:

https://aukro.cz/mb-gcb60-bx-intel-pent ... 7030788619

Sice kondíky jsou jak týden na slunci odleželé mléko, ale i v tomhle stavu nabíhá. Je to DFIčko, mohla by dávat pěkná FSB a 3x ISA. Napište pokud někdo zde o ní bude bojovat, pokud ne pokusim se jí sebrat.

Btw když už jsem byl na tý Ebayi, tak na mě vypadlo tohle. Ani jsem nevěděl že se dělaly FSB100 PIII Copperminy nad 1Gghz. Cena je sice mimo a je lepší si modnout tuleně, ale cool CPU kdyby někdo chtěl fakt top ofiko podporovanej CPU do BX:

https://www.ebay.com/itm/144685847309
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Ty prachy za ni jsou mimozni ikdyby byla funkcni, ale takhle to nedava smysl zadny. Drazsi nez co se da funkcni sehnat na e-bay.

Na to DFI jsem koukal a zda by stala za hrich, ale nevim co s ni. Zadna hvezda to neni a mam dve dobry ASUSky. Mozna tak ten procik, prekvapive zadny Cu PIII nemam, jen Celery. Spis MSI jen do sbirky k dalsim MSI deskam, nebo Abit protoze jsem ho tehda mel a je aspon TOP.
Obrázek
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od elcrys »

I funkční MSI BX Master jsem pořídil levněji, ale to bylo ještě než lidi na Aukru zmagořili:
https://aukro.cz/pentium-iii-mmx-650-25 ... 6980164518
DOC_ZENITH píše: sob 4. úno 2023, 11:35 Jak šel čas tam se více klonim směrem těch desek co maj na sobě rovnou s370 místo slotu, pokud teda je alespoň Coppermine compatible což zde ano....
To je mi ale změna. Ještě 2-3 roky zpátky jsem zde byl za tuto preferenci sborově pranýřován :)
Podle mě je nej v tomto ohledu ABIT BX133-RAID, kterou se mi taky povedlo splašit:
https://aukro.cz/stara-atx-zakl-deska-a ... 6977496843

Coppermine Pentium III 1.1 GHz (SL5QW) jsem koupil v balíku několika desítek neidentifikovaných socket 370 CPU před zhruba 4 lety - úhrnem tuším za pár set korun. Bylo tam i pár pozdních Coppermine Celeronů s HS v Tualatin stylu, ty jsou super na testování, jelikož člověk nemusí nanášet pastu a jádro je chráněné proti odštípnutí. Jeden mi mezitím zabila vadná Slot 1 redukce, tak jsem si ho zkusil delidnout.
Ještě bych chtěl sehnat alespoň jedno z vyšších Pentium Coppermine-T (jakási technologická příprava na Tualatin), ale přes koleno to lámat nebudu.

EDIT: Tak jsem našel i tu CPU aukci, byť jsem myslel, že jsem ho původně koupil v jiném, větším balíku S370 CPU:
https://aukro.cz/procesory-socket-370-i ... 6970808084
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Hladis píše: pát 3. úno 2023, 21:34 Sehnal jsem PCI Yamaha DG s SB-Linkem https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... 724E-v.png Tak, jsem zvedavej co to vyplodi.
Dobra karta, jde tam nahrat klasicky Yamaha 4MB Wavetable vzorek a zvuci to super. Urcite levnejsi varianta nez shanet primo DB50XG apod.... S SB-Link to ma jeste zajistenou skvelou pure DOS kompatibilitu. Samo pokud se to da do desky, ktera ma SB-Link taky. Dobry kus PCI zvukovky pro Win98+DOS hrani. Nakonec nema nejaky vysoky self noise, takze ok a ma jumpery pro vypnuti interniho zesiku. Urcite se tahle karta da doporucit.
Obrázek
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od havli »

Pro pobavení - na ebayi se zjevila V5 6000. Aktuální cena $9500 a to je konec zatím daleko :roll:

https://www.ebay.com/itm/325521605074?h ... Swq6Zj1EN1
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od elcrys »

Hladis píše: ned 5. úno 2023, 18:08
Hladis píše: pát 3. úno 2023, 21:34 Sehnal jsem PCI Yamaha DG s SB-Linkem https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... 724E-v.png Tak, jsem zvedavej co to vyplodi.
Dobra karta, jde tam nahrat klasicky Yamaha 4MB Wavetable vzorek a zvuci to super. Urcite levnejsi varianta nez shanet primo DB50XG apod.... S SB-Link to ma jeste zajistenou skvelou pure DOS kompatibilitu. Samo pokud se to da do desky, ktera ma SB-Link taky. Dobry kus PCI zvukovky pro Win98+DOS hrani. Nakonec nema nejaky vysoky self noise, takze ok a ma jumpery pro vypnuti interniho zesiku. Urcite se tahle karta da doporucit.
Yamaha není špatná, sám jsem ji taky už testoval:
viewtopic.php?p=9758257#p9758257
viewtopic.php?p=9758579#p9758579

Kompatibilita bez SB-Linku nebyla ale úplně 100% (testován především DOS). Škoda, že SB-Link byl brán spíše stylem aby si lidi mohli osadit moderní PCI zvukovky do starších MB, které většinou ještě měly ISA. Okolo P4 už SB-Link umřel úplně.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Tak jelikoz prisla funkcni soft emulace a nikdo se do nej moc nehrnul, tak se SB-Link neprosadil. Kazdopadne jeho pritomnost na tehle Yamaze dela z ty karty slusne pouzitelnou zvukovku na DOS a PCI zvukovka ma sve vyhody proti ISA. Skoda, ze ta Yamaha nema Wavetable header, takze externi wavetable jde jen pres Gameport, coz uz neni tak komfortni. Taky Yamaha soundfont funguje jen pod Win, v pure DOSu nikoliv. Kazdopadne pro OPL puristy je to s SB-Link asi gold karta i pro desky s ISA, jelikoz je to nejspis levnejsi, nez shanet drazsi ISA kartu a ma to vyhody PCI.
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jaké jsou ony výhody PCI? Já jsem pro zvukovku žádné nenašel. Spíš nevýhody, čím více zařízení na PCI tím se celé sběrnice více zpomalí, omezující výkon PCI grafiky kdyby tam třeba byla. SB-link je typicky na platformách kde je i fyzicky ISA, celá tato věc mi tedy přijde naprosto zbytečná. Proč dávat něco do sestavy kam si můžu osadit AWE32. A kdyby mi šlo o moderné features typu EAX nebo A3D, můžu si vedle toho dát jinou zvukovku, ale takovéto zvukovky obvykle osazuji do strojů kde ISA neni, typicky o generaci modernějších, těch posledních kde fungujou win98. Typu K7/K8 s VIA, nebo P4ky/Core s I865 nebo SIS645 a pod.

Elcrys - s těmi sloty vs sockety nakonec zvýtěžil pragmatizmus a vyhrál zub času. Jak vše stárne, je čím dál více a více zasviněné, povrchy stárnou, korodujou, atd, se kontakt jako takovej stává problémem. Když mi SLOT1 mašina nepostne je to blbym kontaktem ve slotu nebo je něco jiného špatně? U S370 se tomuto bodu vyhnu.

Slot1 je lepší v tom že tam člověk narve mnohem více původně nepodporovanejch možností a snadněji, viz redukce kde se switchuje voltáž přímo na nich. Človek sit tedy může nastavovat co chce a dělat overvolty i na deskách co to jinak nepodporujou 100x snadněji než pin-modovat a drátovat socket.

Btw mam na cestě z koreme 5 kusů těch adaptérů co se přidělávaj na spodek CPU a dělaj Tualatiny plně Coppermine board kompatibilní. Žádná fušařina či bastl a hodlám proměnit pár Celerů 1100 a 1200, předtestovanejch že uměj FSB133 OC na def voltáži. K mé sbírce 3 profi modlejch Tuleňů co teď mam ala dva 1400 Celery a jednu 1400 P III přidam ještě tyhle, ideální kandidát třeba do té fujitsu desky, takové 1200 přepinované na FSB133 bude asi to nej. I když native P3-S 1400 buse asi furt rychlejší díky větší a rychlejší cache.

Byla tu řeč o Copperminech, já je osobně moc nemusim. Když si vezmi 600Mhz Katmaie co bude fungovat všude tak 600Mhz Coppermine mi nic nepřnese, je rychlejší jen cca o 5%. OC Copperminů je rovněž Celekem mizerný. Je cool a bylo hlavně ve své době, když seženeš ňákého low-celera, třeba 533A a ocneš ho na FAB100-112 tzn 800-900Mhz, podobná story jaká se předtim dělala na 333A Medocinu. Takto jsem i kdyby upgradoval jeden z mejch komů, ale z dnešního pohledu je tohle řešení stále slower jak blbej 600Mhz Katami či plná Coppermine P3, protože Celer má nejenže menší cache ale i poloviční asocitivitu. Člověk potřebauje cca 200-250Mhz aby se toto dorovnalo. Tzn ve své dobně cheap a good sollution, ale z pohledu retra nepodstatné a většina Copperminů má problém dávat větší frekvence jak oněch cca 900. Většina se láme pod 1Ghz. Mam tu třeba 600tku co dá 850 ala Oc FSB na 133 alle to je fakt hranice na default vcore. 900 nedá ani s overvoltem. Pak tu mam ňáký lepší kusy, třeba 900 a 950 a ta 950 nedá stable 1050 ever. Pak tu mam 3 slotový 850tky, kde jen jedna dá OC na FSB112.

Ty starý steppingy Copperminu prostě maj svůj limit kolem těch 900Mhz a u těch novějších je to loterie. Tam mam kusy co nejdou a pak mam random celera 950 co jde na 1200 bez zvedání voltáže. Je sice cool ale Tuleně jsou o řád lepší co se výkonu týče. Starý steppingy kolem 900 a novější random 900-1250 s šílenou kusovostí. Takovou že sám Intel s tim měl průser ala unstable P3ky 1133 na defaultu jak byla tehdy ta kauza. Coppermine T jakožto poslední revize je zvláštní. Je Coppermine board compatible ale SMP umí jen v Tualaltin ready SMP deskách. Prej dává 1200-1300 pravidelně, problém je že se dělal max 1Ghz model a jen s FSB133 tzn meh na BXku si jej moc neužiješ a modelej Tuleň předvede více.

Další věc, a jeden z důvodů proč raději moduji Celery Tuleně a neshánim další 1400stovku je že jak jde čas tak pozoruji jak na BX tak na I815 deskách klesající potenciál na vysoká FSB. Dam příklad, v mym hlavnim retro kompu kde je Asus s370 BX deska 2 ISA sloty, LAN i zvuk v ISA a v PCI je samotná V5 5500 PCI kterou na té sběrnici nic nebrzdí a protože se nepoužívá AGP tak můe bejt vysoké FSB, bla bla good stroj. Tak ten dával easy FSB150. Cca 3 roky dozadu už to nedával a musel jsem odstranit jeden modul RAM a dát tam ten nejlepší 256MB modul co mám aby to bylo stable na 150. Letos už to nebylo stable ani tak, musel jsem to snížit na 140. Zkoušel jsem I815 desky a žádná, ani ty nej Abity se nevyškrábala nad 145.

S tímto výhledem je lepší shánět ty Celery a počítat s tím že se prostě velká FSB nepojede.
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od elcrys »

DOC_ZENITH píše: úte 7. úno 2023, 18:11 ...Btw mam na cestě z koreme 5 kusů těch adaptérů co se přidělávaj na spodek CPU a dělaj Tualatiny plně Coppermine board kompatibilní...
To jsou ty, co musí člověk oddělat (ideálně odpájet) pár pinů z CPU, aby to šlo složit a bylo funkční?

Já bych rád sehnal Lin-Lin adaptér, kde může člověk nechat CPU komplet v origo stavu, ale minimálně za poslední rok jsem na žádný nenarazil:
https://imgur.com/ThlqW1v

Nějaký Tualeron bych mohl obětovat, ale asi dokážu dát do kupy zajímavější sestavu i bez toho.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

DOC:
No jaky jsou vyhody PCI ? Nelezou ti z toho pazvuky, praskani, sum a velky self noise, neblbne to ve Win hrach...... obecne lepsi kvalita vystupu nez jaky ma drtiva vetsina ISA zvukovek. Ne ze by tyhle cheap PCI karty byly nejaky hvezdy, ale proti vetsine ISA noiseblasteru a orezanych OEM cheap smejdu je tam rozdil co z toho leze. Samo nevim co s tim udela treba nasazeni SLI Voodoo2 a jak to sbernice pobere, ale takovy konfigurace nedelam.
Obrázek
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Hmm, opustena Banschee od Elsa, jen par sledujicich a vzhledem za jaky nesmysl chodi, viz, treba boj o tuhle https://aukro.cz/lucky-star-image-world ... 7030905387 , tak jsem to tam mrsknul. Nikdo dalsi se nepral, tak snad ulovena pekna Banschee. https://aukro.cz/graficka-karta-elsa-vi ... 7030768184

Magicky napis Diamond a nekteri ztraci racionalitu. Obyc TNT2 za takovy nesmysl, kdyby to aspon byla Ultra https://aukro.cz/nvidia-riva-tnt2-32mb- ... 7031206765

Koukal jsem, o tu BX440 DFI zadny boj nebyl.
Obrázek
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od python.p »

Nepsal jsi to i na FB? Někde jsem zahlédl, že se řeší stejná karta. :D

myslím tu poslední.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Ne, nepouzivam socka site. Jinak pozoruju to bezne, ze co ma na sobe "Diamond", tak cena jde automaticky nahoru za sebevetsi pitomost. Uz ted to vytahli na vic nez kolik stoji ebay. :roll:
Obrázek
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od python.p »

Tak ta aukce leží v žaludku více lidem. :D Vtipný.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Nelezi nikomu "v zaludku", je to spis bizar pro pobaveni.
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Pitomá TNT2 absolutě nechápu k čemu. Ani to neni žádnej top sběratelskej model. Příchod GF2MX killnul celou TNT řadu. Snad jediná hra co je má ráda je incomming ne?

Tu Banshee jsem viděl ale nesahnul na ní. Pokud Basnhee tak jedině PCI. Nedovedu si moc představit systém kde je AGP slot a sedí mi tam banshee když jsou k dispozici mnohem lepší alternativy. V PCI u ňáké lepší K6. Tak ostatně vypadal ve své době můj PC + banshee má velice dobrou kvalitní obraz.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

No Diamond patril v te dobe k oblibenym, pro sberatele ci nostalgiky to cenu ma, ale vseho s mirou. Tohle je samozrejme ulitly, i tu moji Ultru od Creative mam za par stovek. Vykonove jsou lepsi alternativy, ale na to se v tomhle moc nehraje ze.

PCI Banshee mam od Creative, ale AGP mi na testy chybela. Vsech jsem se kdysi zbavil. Ne ze bych ji nejak cilene shanel, ale kdyz se naskytne prilezitost a ELSA byly dobry karty, tak proc ne.
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Já ani nevim proč byl Diamond tak oblíbenej. Mezi voodočkama a jinejma kartama early 3D éry než to zabalili mi nejpřijde nijak top. Tam naopak musim pochválit třeba MSI, které se po FX zhoršilo do té doby bylo cool. Leadteky jsou good. Asus prakticky nikdy neni shit. Atd. V 2D éře, S3jek a pod si dokonce myslim že nepatři ani mezi nadprůměr. Alespoň má CRT tvrdí že jsou mezi S3kama výrobci s mnohem lepšim obrazem než ty od Diamondu třeba. Low-contrast low-brightness plečky to jsou.

Diamond byl takovej standard, ale rozhodně ne něco super navrch.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Protoze marketing. Vsude mel reklamu, podobne pak Creative. Vytahni si stary Level-Score a bude ti to jasny. Na Voodoo 1 si udelali jmeno, jelikoz to casto bylo Voodoo1=Diamond.

MSI bylo dobry i dal, u desek mely velky vykyvy, ale u GPU byli stale dobri.

//
Kdyby nekdo pochyboval, tak i takova S3 Trio64V+ od Diamondu sponuje cenu do nebes :lol: https://aukro.cz/pci-graficka-karta-s3- ... 7031311611
Obrázek
JohnXXL
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. úno 2007
Bydliště: Brno

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od JohnXXL »

Kdyz vidim ty nesmyslny ceny S3 na aukru asi prohrabu pudu a ze srandy neco na aukro hodim. :-D :-D
MB: Asus ROG Strix Z690-A D4 CPU: Intel Core i7-13700K Cooling: Water block RAM: 128GB Crucial DDR4 3200MHz@3600MHz CL18 Čerpadlo: EKWB D5 Vario Motor + Alphacool D5 TOP Radiator: MO-RA3 420 LT black 4x NF-A20 PWM Chromax
VGA: RTX 2080Ti WATERFORCE HDD: FireCuda 530 2TB + 970 EVO 1TB, 2x WD Purple 8TB Case: Chieftec BigToWER + Seasonic 850W Monitor: EIZO FlexScan EV2460BK
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“