Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Pointa byla v tom že 865 neměla mít PAT, měla to bejt výsada a výhoda 875, ale výrobcům boardů se nakonec povedlo aktivovat PAT i na 865 takže výhoda 875 už byla jen ta extra sběrnice pro Intelácký gigabit LAN kde mohly sedět napřímo napojený na NB a nesedět na brzdící PCI.

V Praxi ale měla 875 i nevýhody, například na rozdíl od 865 měla vypnutou podporu multiCPU (865 byl poslední Inteláckej non-server chipset podporující multiCPU provoz), což vedlo k tomu že jsme nakonec měli 865 desky pro Core2, ale 875 ne.

V praxi to celé byl stejně jeden čip, jen umělě vysegmentovaná situace Intel style. Překvapilo mě jak strašně malej ten křemík je pokud to někdo viděl bez chladiče, na to že je tam dual-channel řadič a integrovaný GPU je to fakt tintítko.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

havli píše: úte 1. bře 2022, 22:54 Pfff, 46 CPU, to je tak na jednu cast meho testu, musis pridat :P

Jinak ale hezke vysledky. Ja taky musim konecne zapracovat na testech CPU. Ale jeste ladim techniku pro mereni spotreby a napred chci uzavrit definitivne kapitolu s grafikami.

2,8 GHz pri temer default napeti znaci solidni kus, ja jsem s 939 X2 tolik stesti nikdy nemel. Ale zase jsem vyhral loterii na jednojadrech.

Co se tyce 875P, pokud je plne aktivni PAT, mel by ten chipset dosahovat o neco nizsich latenci pri pristupu do pameti. Meritelne napriklad v Aida64, atd. Jestli to je i v praxi rychlejsi, to nevim.
Tak ja nejdu po vsech CPU, nemam zadny stary X86, Pentia, Cyrix a AMD Kacka, toho jsem se vseho zbavil a mel jsem toho pomerne dost. Taky vubec nemam AMD prociky, ktery prisly po 939 platforme a vubec nemam zadnou AM platformu. Jinak v tom seznamu jsou nekolikrat stejny CPU, jen OCnuty, viz jejich frekvence.

Mam tu A64 4000+, tedy nejvyssi consumer jednojadro s 1M cache, ale ten jsem OCnout na limity nezkousel, jen decentne a 2.6GHz dal bez zvvyseni voltaze. Vychazi mi ve hrach o kousek vzdy pomalejsi nez X2, ikdyz ma 1M cache proti 2x512 a X2 zvlada lip multitasking. U jednojadra staci dat dva ukoly navic a system je zasekanej. Kazdopadne asi zkusim najit limity ty 4600+, jelikoz na 2.8GHz sel pomerne snadno a to je v nF3 desce MSI K8N Neo2 Platinum-54G, tedy AGP desce a s nasucho nasazenym chladicem Wraith Prism Cooler RGB. Sam jsem koukal, ze nijak moc neprotestoval a na tech 2.8GHz prosel vsechny benchhe. Kazdopadne ani takhle OClej neda v CPUmarku min taktovany plnohodnotny Toledo v nF4, viz, vysledek, nebo i to jednojadrovy 4000+. Nejak tam ovlivnuje score ta velikost cache.

Jelikoz ma 865PE taky PAT (MSI ma MAT), tak tyhle moznosti jsou stejny a proste vykonostni rozdil mezi obema chipsety se mi projevil nulovy. Tedy nema cenu se honit za 875P, 865PE v solidni desce staci a jediny rozdil je tak asi ta integrovana gigabitova sitovka. PS: Testuju tyhle DDR1 systemy s asi best casovanim jaky jde, tedy 2.2.2.5 T1 a to dela na vykonu docela rozdil. Se mi hodej moje stary A-Data Vitesta 566 8)
Obrázek
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od mr.qeg »

Hladis: nevloudil se ti tam šotek u AthlonuXP 2400? Připadá mi strašný rozdíl v bodech, když frekvence se zvedla jen o 88Mhz oproti XP2800. Není to spíš nějaká 256Kb L2 verze? Té se myslím neříkalo Barton, ale Thorton. Jinak hezká práce a tabulka 👍
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od havli »

Co se tyka i875 - narazil jsem na tohle porovnani. Vyzniva z toho, ze neni PAT jako PAT :D
https://community.hwbot.org/topic/20515 ... ent-604544

Ohledne multiCPU - na 875 jsou zalozene nektere dual s604 desky, takze podpora tam patrne byt musi. Na core2 875 neni spis z jinych duvodu - tipuju cenu a dostupnost chipsetu v dobach, kdy core2 zacinalo.

AM2/3 platformy jsou celkem fajn a je pomerne velka sance natrefit na dobrou desku, ktera stale jeste funguje, coz na 939 je trochu problem. Zrovna nedavno jsem ozivil mrtvou Asus Crosshair III Formula (790FX + SB750, DDR3) - byl tam spatne flashnuty bios. Jinak me nejlepsi jednojadro K8 je prave az na AM2 - konkretne Athlon LE-1640 (Orleans, 90nm, 1MB). Povedlo se mi ho vytocit az na 3,5 GHz stabilne. To pro K8 neni vubec spatne, vesmes to same se da dosthnout na X2 6400+, ale tam to neni moc vzdalene od defaultu. https://hwbot.org/submission/3927497_ha ... ans)_82_cb
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Porovnal jsem oba ASUS Deluxe s temi chipsety, jeste mam MSI 865PE Neo2-PFS Platinum s MAT (to samy jako PAT, jen tomu rikaj jinak) a oba ASUS jsou naprosto vykonove v aplikacich identicky, MSI je o chlup vykonejsi, ale ta "cheatuje" a pri MAT trosku zvedne frekvenci. Za me tedy nula od nuly posla.
mr.qeg píše: stř 2. bře 2022, 17:29Hladis: nevloudil se ti tam šotek u AthlonuXP 2400?
Melo by to byt bez chyb.
Obrázek
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Obrázek
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Dobry luck https://aukro.cz/3-kusy-starsich-grafic ... 7005895059 vsechny tri grafarny jsou funkcni. Ta 8800GTS 512 od Leadteku vypadala jako totalka, chybely vzadu sroubky, byla tam rozlita rez a karta zadelana nejakym bahnem. V chladici pavuciny....... Po zapojeni taky nedavala zadny obraz, ale snaha naject do Win byla, tak jsem ji dal sanci, jelikoz to vypadalo, ze po karte "rozlita" koroze a nejaky bahno kartu zkratuje . Kartu jsem tedy poradne vycistil, sroubky doplnil... proste poradny repas a ejhle, karta je plne funkcni. :) Ta 6800GS od taky Leadteku byla naopak v peknym stavu. Ta MSI byla zasrana prachem, ktery na ni vytvoril taky takovy velky vrstvy bahna, ale po vycisteni jede.

Rozhodl jsem si trochu zahrat na opravare. S tim ze neni co ztratit jsem vytahl pekny, ale artefaktujici karty co tu mam a rozhodl se je "opravit" prumyslovou teplovodivou pistoli. Ta dava "trochu" hodne vysoky teploty, neni na opravu elektroniky, takze se s tim musi dost opatrne, jinak to kartu vylozene propali skrz nazkrz, ale zase to poradne roztavi pajku. :D 8800GT od Leadteku v krasnym stavu odtud https://aukro.cz/stare-graficke-karty-p ... 7005298373 delala pruhy pres obrazovku, tedy studenak pod pameti a po teplotnim soku na pametovy modul jede ok. 7900GTX taky od Ledteku artefaktila styl studenak pod PCB cipu, tak cip a jeho PCB dostali poradny teplotni sok a jede. Obe karty prosly vsemi testy i normalnim hranim. Jsem udelal dobre ze jsem to nevyhodil. :) 8800GT mam pomerne dost, ale 7900GTX se zrovna na zemi nevaleji.

https://aukro.cz/stare-zvukove-karty-pr ... 7005298454 Turtle Beach Montego I Aureal, skoda ze ne II, ale zatim jsem ho jen zkousel v XP zda je funkcni, uvidime v Win98. Treba bude lepsi jak ESS. :P

Kazdopadne tohle je provar https://aukro.cz/nvidia-geforce-6800-ul ... 7006150903 kartu zkratuje mosfet, ktery je dead a neni to 6800 Ultra, ale 7800GTX. Cely system tak nejde zapnout, jen to problikne a konec, ochrana zdroje to hned vypne.
Obrázek
gl_st0rm
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 11. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od gl_st0rm »

Nekdo koupil na Aukru BP6 za bratru skoro 4k, panecku, ja ji sveho casu skoro vyhodil :-) jak tomu tekly kondy...
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od elcrys »

Ten prodejce tam měl i pár SS7 desek, ale taky to šlo za moc (hlavně ATX verze za 2K+).

Já mezitím testnul tohle:
https://aukro.cz/zvukova-karta-isa-addo ... 7006126448

Těchhle OPL3-SAx se po bazarech potuluje celkem dost (už taky jednu mám), tato je ovšem plně osazená včetně wavetable, což je dost vzácné. Osazený QS1000 (ROM 512 KB) ale není podle mého názoru nijak výjimečně dobrý. Nějaké nahrávky zde (poslechově je to identické jako QWave):
https://www.vogons.org/viewtopic.php?f=62&t=86216
https://www.youtube.com/watch?v=uU_F4nd2db4

Kdyby Yamaha osadila nějaké svoje plnotučné wavetable řešení, tak to mohlo být jiné kafe, ale to by ta zvukovka stála pravděpodobně 4x tolik.

Jinak zprovoznění bezproblémové - ve Win 98 s VxD ovladači funguje ve hrách všechno, v čistém DOSu stači inicializace a funguje taky potom vše (zvuk, FM, wavetable). Nutnost je vypnutí zesilovače jumpery, jinak je to klasický "šum" moře.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

gl_st0rm píše: pon 14. bře 2022, 00:41 Nekdo koupil na Aukru BP6 za bratru skoro 4k, panecku, ja ji sveho casu skoro vyhodil :-) jak tomu tekly kondy...
Prodejce ma14 zase nahodil hromadu aukci na Aukru a to i pomerne "srot" leze za sileny ceny. Lidem asi "hrabe", nebo nevedi co s prachama. :D Chtel jsem neco zkusit ulovit, ale to leze vse do nesmyslu.


//
DOCu ty naivko, taky jsi zkousel a byl instantne prehozen. :-D
Obrázek
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od elcrys »

Taky jsem to sledoval, alespoň se člověk pobaví.
https://aukro.cz/3dfx-graficka-karta-pci-5-7006721450
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Lidem hrabe, ISA zvukovy karty, ktery sehnany jednotlive stoji dohromady, at nezeru, cca 1400,-, vysponovali na 4222,- :D Zadny nejaky vzacny kousky a vse neodzkousene. No videl jsem tam DOCa jak jde po 6800GT, 9800XL......, ale instantne byl zadupan do zeme. Posledni dobou je tohle na Aukru norma, ale stale se daji jeste vybrat nejaky drobky, kazdopadne ja se uz dost koukam na ebay.de, jdou tam veci sehnat v aukcich (ne buy it now) levneji nez na Aukru.
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jo končilo to v době kdy jsem věděl že budu na cestě a nebudu moci přihazovat, tak jsem tam něco dal, ale neměl jsem šanci, na tu v3 jsem tam dal například 1700, šla za dvojnásobek eh. Ty ceny už jsou defakto Ebay ceny aukro začíná ztrácet smysl. Leda když někdo najkde něco nepojmenovaného ve špatné sekci a tak.

Co mi vůbec nejde do hlavy je ta BP6. Ta deska je celkem oříšek, je Medocino-only, aby tam chodily Copperminy musej se dělat poměrně rozsáhlý modifikace, nevim proč za to lidi daj tolik daj se sehnat lepší dual SLOT1 desky za méně se kterejma je 0 problémů 0 sraní a tak.

Edit: Jsem zvědavej za kolik bude tohle:

https://aukro.cz/naprosta-rarita-muzejn ... 7006862143
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Ty ceny uz prekracuji ebay ceny. Nebrat dle "Buy it now", ale realny vysledky aukci. Dost veci jsem ted bral z ebay.de a vyslo me to levneji i s dopravou. Jinak me to deni na Aukru nejde do hlavy vubec, naprosto iracionalni prihazovani do nesmyslnych castek a to i u veci, ktery jsou bezne dostupny za daleko nizsi castky a casto netestovany. Ne ze se mi to nelibi, kdyz prodam obyc A-Trend BX desku za osm stovek :D , ale je to ujety. Stale se da tu a tam neco vyzobnout, ale uz to neni co byvalo.

PS: Clovek by cekal, ze se ty lidi i vystavej a dojdou jim prachy, ale sypou to tam pod tlakem. :) Byl jsem svedkem, kdy jeden clovek vysypal behem jednoho dne źa vyhrany aukce u retro HW 11k jen to fiklo.
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ano, jsem zvědavej třeba na ty jerho Tualatin desky za kolik půjdou, netestovaný, jen tak, sice vypadaj good, ale na Ebayi je tohle i s CPU + chladičem + RAM v perfekt stavu.

https://www.ebay.com/itm/313841628239?h ... SwuOph6WrR
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Heh jsem nahodou zjistil, ze se vlastne nektere GeForce 6800 AGP daly odemykat. No a ja tu mam jednu GF 6800 Gainward AGP https://abload.de/img/gpu-z6800gainwardmlkmp.jpg a pekne ten spravny NV40. Tak jsem nahodil RivaTuner a odemkl to https://abload.de/img/gpu-z6800gainwardunlonhk0w.jpg . Nastesti neni nic vadne a odemklo se to komplet bez artefaktu a chyb. Skoda ze ta karta ma jen 128MB pameti, chtelo by to aspon 256MB, ale i tak dobry. :) Narust vykonu kolisa dle aplikace a hry:

A64 X2 4600+ 2.8GHz

FarCry 1.4 Max 1024x768 Rogalo
Default 88.88 fps
Unlock 93.52fps

Doom3 v1.3.1 1024x768 High qality
Default 90.6. fps
Unlock 97.0fps

Doom3 v1.3.1 1280x1024 High qality
Default 65.9. fps
Unlock 72.1fps

AquaMark 3
Default
AquamarkScore: 58047
Unlock
AquamarkScore: 64507

X2 - The Thread 1024x768
Default 88.697 fps
Unlock 95.554 fps

3DM03
Default 9953 marks
Unlock 10631 marks

3DM05
Default 3685 marks
Unlock 4110 marks
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

To se divin že jsi na tohle zapoměl, všechny karty s NV40 čipem šly odemknout, tehdy kolem toho bylo docela halo. Sám jsem tehdy vzal Leadteka (ten pěknej měděnej) 6800LE a po odemčení + vyhnání voltáží přes nbitor jsem se dostal z 8pp 300/700Mhz na 16pp 430/933Mhz a v benchmarcích atakoval Ultru heh. Tohle byl "deal roku" 2004. Škoda těch 128MB, ale za ty prachy, ta karta mě tehdy stála 7000 a vytlačil se z toho výkon absolutního high-endu.
Naposledy upravil(a) DOC_ZENITH dne ned 20. bře 2022, 22:06, celkem upraveno 1 x.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Se nediv, ja mel tehda ATI a 6xxx-7xxx nVidie sly mimo me a resil jsem spis odemykani X800Pro nez tohle (to byl deal delat z x800PRo X800XT PE :) ), takze mi to v pameti neutkvelo.

PS: ta karta je tahle https://www.newegg.com/gainward-geforce ... 6814128197 je cervene podsvicena. Pekny kousek HW, jen holt skoda ty mensi velikosti pameti a ma jeste DDR1, kdezto GT-Ultra maji GDDR3.
Obrázek
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od havli »

Po dlouhe dobe jsem prisel na to, proc u videa nahraneho zachytavackou jsou casto dost podivne barvy... a na kazde karte jine. Ono totiz z nejakeho duvodu barvy v default nastaveni docela "plavou" a je vhodne udelat kalibraci. Prave na tu moznost (a nutnost) kalibrace jsem prisel az ted nedavno. Pri zapojeni ITX desky s integrovanou S3 grafikou byl vystup obzvlaste vyprany, tak jsem si myslel, ze je nejaka zavada ve vystupnich obvodech GPU. A ono ne - po kalibraci je vsechno v nejlepsim poradku.

Je teda blby, ze jsem na to prisel v podstate az s krizkem po funuse... protoze asi tak 90% vsech videi mam uz natocenych. Cili sance, ze by se potkaly proti sobe dve karty a obe zkalibrovane je miziva. No nic, clovek se porad uci.
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od elcrys »

U S3 jsem zrovna nedávno řešil podobnou věc - výstup byl strašně přesvětlený. Ukázalo se, že to není nekvalitou karet samotných, ale nastavením na úrovni Biosu karet. Z nějakého důvodu většina výrobců grafik s S3 čipy aktivuje tzv. BLANK pedestal (zřejmě dle referenčního návrhu), což způsobuje zmíněný problém příliš světlého obrazu. Každopádně řešit lze jednoduše SW cestou i v DOSu:
https://www.vogons.org/viewtopic.php?f=63&t=43472

Jinak jsem si chtěl o víkendu zahrát Reunion a místo toho jsem potom celý den testoval různé forky DOSBoxu. Původně jsem plánoval jen zprovoznit GUS emulaci, jelikož zmíněná hra byla ušita přímo na míru Gravisu, ale postupně jsem do toho zabředl více. Zjistil jsem, že původní DOSBox (SVN) už nemá prakticky cenu používat. Nakonec jsem skončil u DOSBox Staging, u kterého jsem úspěšně zprovoznil a otestoval emulaci Gravisu, GM přes FluidSynth (testováno s Arachno SoundFontem) a MT-32. Taky tam je poměrně funkční vsync (což je u skrolovacích her požehnání) a pixel-perfect mode. Ten ale občas dost przní ideální poměr stran u exotičtějších her, takže jeho použití je třeba uvážit.
Musím říct, že takové pohodlí a flexibilitu pro DOS hry prakticky žádné retro PC neposkytne.

Každopádně DOSBox Staging doporučuji:
https://github.com/dosbox-staging/dosbox-staging
https://github.com/dosbox-staging/dosbo ... /wiki/MIDI

Taky jsem nakupoval nějaké věci a narazil na výprodej kulatých IDE kabelů, kdyby někdo sháněl:
https://www.tntrade.cz/produkty-revolte ... etail-4560

Kvalita je velice slušná a jsou včetně kovového opletení/stínění.
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“