Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od MV »

Hladis píše:Ja tam hodil 270,- a i tak jsem si myslel, ze hazim moc na desku bez overeny funkcnosti pro P4, ktery normalne jdou za pakatel. Tohle je totalni ulet.
Já to sledoval, že pro známého jako koupím a risknu, ale .......... aukro je prostě svébytné.
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Hromada nepouzitelnyho, neskladnyho a tezkyho srotu. Nezajem. :P
Obrázek
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od elcrys »

Aneb má hromada nepoužitelnýho, neskladnýho a těžkýho šrotu je lepší než ta vaše :-D

K funkčnosti toho Intergraphu se ale moc nerozepsal.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Zadny takovy silenosti nemam, takze to jsi strelil hodne vedle. :roll:

Dat pres litr za takovou chudou GF3Ti200 s neznamou funkcnosti....... https://aukro.cz/medion-geforce3-ti-699 ... escription
Obrázek
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od havli »

Je to krasna masina, jen teda zabira spoustu mista. Nastesti uz podobnou mam od SGI, takze tohle me nechava naprosto chladnym. :D
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Je to good mašina, jen vyhodit tu grafiku, dát tam voodoočko a jede se. Dva Xeony s fullspeed L2 (nenapsal velikost ale whatever výkon bude fajn), BX/GX platforma, má ISA, zdroj bude overkill, pěknej stroj. Nevim proč mu Hladis říká šrot a co je pak taková GTX285 nebo HD6950 a pod? :twisted:

O funkčnosti se nerozepsal, ale na jedný fotce je post screen, takže by to nemělo bejt tak zlý.

Jinak připsal jsem si jednu funkční S7 desku se SIS chipsetem (Pcchips m571), a funkční V3 2000 AGP, byla v bundlu šrotu, škrábance, jeden kondík u RAM neni, a takovýho bordelu že jsem jí musel vyprat pod vodou, ale běží, a ověřil jsem si na ní že voodoočka slkutečně nemaj obecně stejnou kvalitu obrazu. I když je VGA konektor zrezlej, karta má nádrhernej obraz, netahne do žluta, perfektní ostrost, obraz jak R300. O třídu lepší než všechny moje Voodoo5 tky a teď mi to někde vysvětlete.
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od MV »

Hladis píše:Zadny takovy silenosti nemam, takze to jsi strelil hodne vedle. :roll:

Dat pres litr za takovou chudou GF3Ti200 s neznamou funkcnosti....... https://aukro.cz/medion-geforce3-ti-699 ... escription
pasivní GF3Ti200 to taky moc jiných výrobců nedělalo ne? Není tahle za tím účelem ještě nějak podtaktovaná?
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

DOC_ZENITH píše:Je to good mašina
Jen velka predrazena bedna, co sezere misto. :P Ty mas vubec slabost pro takovy doommachines.
DOC_ZENITH píše:co je pak taková GTX285 nebo HD6950 a pod? :twisted:
HD6950 (Cayman) je pekny kram, coz jsem si i uzil s neschopnymi ovladaci. Ta je jen do poctu, Fermi rulez, ale GTX285 je super krasavice a hlavne grafarny jsou maly a skladny. 8-)

Kdyz jme u ty HD6950, tak takovy "beton", coz mel byt asi nejaky pokus o thermal pastu, jsem dlouho nevidel. Byla to priserny nejak odstranit, aby se nic neposkodilo a prepastovat. Jinak mi live pri testech chcipla HD3870 od Sapphire. Holt stane se a truchlit po ni nebudu.
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

SLOT2 systémy (kor s AGP i ISA) jsou poměrně vrzácné. Ale máš obecně pravdu ,já jsem se většinou v tom "normálnim" HW vykoupal do sytosti před mnoha lety, neni platfroma co bych neměl a proto jsou ty extrémnější věci pro mně přitažlivější, protože tam se ještě daj najít místa kdy si můžu říct "tak tohle jsem ještě v ruce neměl".
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Je to predevsim pracovni stanice, tedy pro normalni uziti ne moc vhodne. Taky je treba aby to bylo jako celek tak jak je pro nejakou "hodnotu", ale delat se s tim toho moc neda. To je tak pro lidi jako RETRO Hardware, ktery ma snad cely sklad a muze mu to tam stat leta aniz by to prekazelo. Mozna tak si na to "sahnout", odskrtnout si polozku v "Retro pranich" a prodat dal. :)
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Na normální užití je to úplně stejně vhodné jak kdejaké BX sestava, jen trochu tučnější na některých místech, ale kompatibilita a výkon by měly být dobré. Tohle neni ňáká hovadina s třeba PCI-X only sloty a pod. Tomu se vyhejbám i já, do tohodle se nasune spousta "gaming" hardwaru.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

No a vse co obsahne pro hrani BX deska sehnatelna za 300,- , tak kvuli tomu koupils a vykuchas starou pracovni stanici za 4750,-, tedy maximalni overkill, ktery bezny uzivatelsky programy te doby a hry nijak nevyuzijou ? Tomu se rika hardcore. :mrgreen:
Obrázek
maltra
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. říj 2010
Bydliště: Západná Stredozem

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od maltra »

Dlho som zhanal cd/dvd mechaniku od Creative a zmeskal som jednu aukciu co ma dost nasralo. Podarilo sa mi ale miesto toho zohnat DVD-RAM, je to SCSI s PCI kartou. Na tej BX doske a W98SE to funguje bez problemov a cita aj klasicke CD. DVD-RAM disky sa stale daju kupit.

https://i.postimg.cc/vZh4WFfb/cr-dvd3.jpg
https://i.postimg.cc/2yWqv1FK/cr-dvd2.jpg
https://i.postimg.cc/QtNfx3DP/cr-dvd1.jpg
PC: R9 5900X | 32 GB DDR4 | X570 Aorus Master | ASUS RTX 4070 Ti TUF | WD_BLACK SN850X 2TB | Phanteks Enthoo Pro M Glass | AX860 | Alienware AW3423DWF
Retro PC: PIII 650E Slot 1 | GA-6BXE Rev 1.9 | 128MB DDR | V4 4500 32MB AGP | SB 32 PnP CT3670 | SpinPoint 80GB>32GB
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od havli »

Hladis píše:No a vse co obsahne pro hrani BX deska sehnatelna za 300,- , tak kvuli tomu koupils a vykuchas starou pracovni stanici za 4750,-, tedy maximalni overkill, ktery bezny uzivatelsky programy te doby a hry nijak nevyuzijou ? Tomu se rika hardcore. :mrgreen:
Proste normalni pristup - totez jako shanet nejlepsi KT333 desky na Voodoo, binovat AXP-M, badat ktera P4 dosahne nejlepsiho vykonu na FSB 150 (coz je maximum pro SiS 645/650), atd , atd. :razz:

To uz rovnou muzes dat misto V5 GF4 MX a integrovanou zvukovku a rikat, ze to stejne 99% her nevyuzije.
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

maltra:
Creative mechaniky ve svy dobe nebyly moc kvalitni a hodne odchazely, takze jich asi moc neni. Neprodalo se jich malo, ale proste vychcipaly.

havli:
No ale to je rozdil shanet KT333 desku za par korun, nebo vysolit takovy tucny balik za velkou bednu profi stanice. Je to takova "DOCdoommachine". Spis kousek na vystavu ci muzeum. Kazdopadne jak jsem psal, DOC ma slabost pro takovy silenosti a DOC je hardcore. :) Ostatne https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php ... n&start=60

Jinak nemuzes, GF4 MX je na stary a predevsim Glide hry realne k prdu, takze to se rici neda. :P
Obrázek
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Srandista »

DOC: priznaj sa, ty si to zhrabol, ze? 8-)

Hladis: a preco si myslis, ze to ludia kupuju na realne pouzivanie? Vysoko pravdepodobne si to clovek kupuje prave do zbierky. Havli si tiez nemusel kupovat tu poslednu L-kovu Voodoo 4, a uz vonkoncom nie za take prachy, ved ich ma doma dalsich 5 ci kolko (a okrem nich aj plnotucne Voodoo 5). V retro svete (a nie len tam) ide rozum dost casto bokom a nastupuju emocie, pri ktorych krvaca penazenka...

Keby som si to zobral naozaj do dosledkov, tak v 99% pripadoch netreba riesit ziadne retro komponenty, bo temer vsetko sa da uspokojivo emulovat. A stejne furt staviame hentie stare masiny, pri ktorych akurat hadzeme nervy do kyblu a k sedinam sa dostavame o roky skorej. To naozaj s raciom nema mnoho spolocneho...
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Srandista píše:Keby som si to zobral naozaj do dosledkov, tak v 99% pripadoch netreba riesit ziadne retro komponenty
Ale ja to do dusledku beru a jakymukoliv beznymu userovi, co si chce uzit nejaky retro, vzdy rozmlouvam, aby nezabredl do nejakyho shaneni staryho srotu a vse si udelal na jednom modernim PC, jelikoz to je nejpohodlnejsi a nejlepsi cesta. To jen par nolife "silencu" shranuje tenhle srot, ze to v byte maji jak na skladce elektroodpadu. :mrgreen: :P Na to je potreba vyseparovany velky prostor a nejlepe mimo zraky ostatnich clenu rodiny. Ostatne ja mam vse vyseparovane ve zvlastnim byte a ne primo doma a venuju se tomu jen kdyz mam nejak volno. Kdybych tohle nemel, tak to vse leti pryc, protoze na to neni prostor a cas a bezny smrtelnik takovou "skladku" zrovna neoceni. :D
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ale já se s žádnými běžnými smrtelníky nestýkám, kor kdybych je měl zvát do "doupěte" takže tento problém odpadá. :P

Srandista - Ano, je to moje, teda resp, zatim ne, prodejce zatim nekomunikuje.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

No taky jsi ukazoval nejaky foto z "doupete" a bylo to jen pro odvazne. :mrgreen:

Jinak jeste k tomu to, ze graficky karty se da nejak aspon vystavit, mnoho z nich je vizualne pekna, takze se daji vystavit aniz by to vypadalo blbe. Proto taky svuj Voodoo komp mam v modernim case, jelikoz stara vysisovana bedna s obrim CRT hnusnym monitorem neni zrovna super dekorace. Vesmes mam jen jeden sestaveny retro voodoo komp v modernim case s moderni mysi a klavesnici a zbytek jsou jen desky, predevsim kvuli vizualu MSI Platinum rady a grafarny se zvukovkama, ktery ruzne sestavuju a zase ukladam. Vse je maly a naskladany skladne v krabicich v separatnim byte. Zadny velky neskladny a nepotrebny veci nemam a cokoliv navic jde pryc nebo do popelnice.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“