Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

elcrys píše:Já vycházel z recenze na anandtechu, kde to bylo nestabilní a dokonce v manuálu byly dvě nejvyšší frekvence přelepené:
https://www.anandtech.com/show/153

Taky zde:
http://www.k6plus.com/phpBB3/viewtopic.php?t=470

Nicméně v pozdějších revizích a s novějším BIOSem už to zřejmě na těch 100 MHz chodilo. S tímhle infem bych to za 500,- risknul, ale to by stejně jaksi nestačilo :)
I když to nedá tak s 83 se furt dostaneš na 500Mhz ala 6x83, sám jsem takhle jel K6-3 na boardu co jí vůbec neznal, naštěstí 3 jak má vlastní L2 cache už je na boardu dost nezávislá.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

GFTi4200 za takovy prachy. Neni to tak davno, kdy jsem tuhle sehnal na Aukru asi za dve kila https://aukro.cz/graficka-karta-msi-ti4200-6996998295 asi novy trend https://aukro.cz/nvidia-geforce4-ti-420 ... 6997132691 Nakonec obyc MX440 https://aukro.cz/nvidia-geforce-mx-440- ... 6997132580 ktery se snad vyhazovali po bednach zadara, ostatne tuhle Gainward mam snad za "Dobry den". DOCu to tam prihazujes i ty jako D..H takovy sumy ?
Obrázek
janis
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. pro 2004
Bydliště: Olomoucko

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od janis »

Těch 3500 za SiS5591 je extrém, i těch 1500 za Gigabyte je moc, ale už se to blíží realitě - do litru mi to s CPU přijde akceptovatelné, pokud někdo stojí o SS7 fakt moc. Holá M590 "Psí čip" tam visela pár měsíců za 500,- na Kup teď a nakonec ji někdo klofnul taky a to je o třídu horší škvár, než ty ECS a GB.
Jinak to tam koukám dost osciluje, jedny a tytéž věci jdou jeden týden za desetikoruny, druhej za tisíce...
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Hladis píše:GFTi4200 za takovy prachy. Neni to tak davno, kdy jsem tuhle sehnal na Aukru asi za dve kila https://aukro.cz/graficka-karta-msi-ti4200-6996998295 asi novy trend https://aukro.cz/nvidia-geforce4-ti-420 ... 6997132691 Nakonec obyc MX440 https://aukro.cz/nvidia-geforce-mx-440- ... 6997132580 ktery se snad vyhazovali po bednach zadara, ostatne tuhle Gainward mam snad za "Dobry den". DOCu to tam prihazujes i ty jako D..H takovy sumy ?
Jop a byl jsem instatně přehozen, nebyl to vůbec boj. To MSI jksem třeba chtěl z nostalgickejch důvodů byla to karta co jsem tehdy měl. No, tak někdy jindy no.

Nevim kdo co ale jde po stejné éře, protože tam třeba leží jedna MSI FX5700LE což je sice cetka, ale LE má obrovské OC rezervy a po OC je to lepší karta, tak proč takovej boj za TI?

TI má hodnotu leda pro mě, jalk už jsem řekl citovou, a taky protože je to poslední NV co je vesa VBE3.0 compatible ala dovede zvedat refresh rate ve vesamodech v DOSu, což je dobrý pro velká CRT. Ale nevim co no, někde tu žije můj bohatší klon? Asi jo no. Já jsem poslední dobou přihazoval docela vysoko na spoustu věcí a prakticky instantě se vždy někdo oběvil a "NE!".
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Ja myslel ze obecne GF4Ti4200 mas dost. Tuhle jsem uz na Aukru nekolikrat videl za par supu, ti reknu kdyz ji nekde vyhmatnu, ja uz ji mam.
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ne, mam už jen jednu, měl jsem 2 a ta MSI co jsem měl od r 2002 chcípnula. Koroze od mejch chladídích "modů" z té doby jí konečně dostala. Vlastně mam zase 2, jednu jsem získal v jednom bundlu kterej nešel draho ta je na cestě, ale chtěl jsem tuhle no, to je fuk. Grafik mám obecně dost.

Stejně mě ale dostává že ta 5950U je třeba aukce bundlu 5 grafik čílo 66. Číslo 66 a pokračujem. Kolik tam toho má? :P Hlavně že v popisu že tomu nerozumí, ale jamile tam má 3DFx kartu tak ta je vystavena solo ne v bundlu. :twisted:
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Psal jsem, ze tomu tihle prekupnici rozumi velice dobre, tenhle vzdy vezme jednu "drahou" kartu a k ni bundl bezcenych, tedy dobre vi co je co a takhle to kombinuje, aby to rozprodal vse a jeste jako dava pocit, ze toho kupujes vic, tak hezky prihod vic. 3Dfx samo prodava zvlast. Kdyby tomu nerozumel, tak by to takhle cilene tezko michal. :roll:

U toho Leadteku A380 me svrbi prsty a tam budu chapat ze to poleze hodne nahoru a tam klidne muzu pustit chlup, ale ten risk ze to je tezitko.... mno nevim zda se zucastnim.
Obrázek
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od MV »

Tak to snad vyprázdním "sbírku" a nechám si jen něco, co funguje, když by mě to zase chytlo a jsou ceny jaké jsou a to jsem teda kupoval na bazoši tak 4 roky zpět karty za pár stovek. Teď jsem doma objevil jednu neotestovanou R9800Pro, chladič jsem vyčistil a uvidím, je to klasika sapphire. A pak mám ještě 9800XXL (oem MSI z medionu) ta funguje, ale je taková meh.
Nic jsem teď nekupoval, teda kromě celerona :) Oprášil jsem abitku zm6, co jsem kdysi dostal v paklíku s neznámou funkčností, že jí dám šanci, dva kondy nafouklý, ale fungovala i před výměnou těch kondů, ale pro klid duše jsem je vyměnil. Ale měl jsem po ruce jen celerona 433. Nechtěl jsem jí teda nějak dál pájet a upravovat http://krick.3feetunder.com/370mod/ aby tam šel coppermine. Jinde jsem zjistil, že copperminy tam jedou, ale musí to být ty první revize do B0. C0 a novější bez modu nejdou. Flashnul jsem poslední bios, kde se zmiňuje podpora Celerona 533A/566/600 ale sehnat je dneska kupodivu problém, málokdo listuje s-spec. Nakonec jsem na FB sehnal 566 v B0, jo dal jsem pánovi 2 stovky, ale protože jsem si pro to sjel a byl víkend a chtěl jsem to mermomocí zprovoznit.
A super, samozřejmě tam ten CPU najel, lehce jsem zvýšil voltáž z 1.5 na 1.6V a jede to na 850MHz a spokojenost. Není to tak nepraktický jako slot1 desky, má to ISA a případně i SB-header a je to abit se vším všudy, stabilní, bezproblémový. Není to na "hraní si s HW" jen to prostě funguje, tak jako kdysi.
Žádný trable s AGPkompatibilitou, at konektorem, headerama, polofunkčním ACPI, nestíhající onboard cache ....... to se teda klidně socket7 desek zbavím i K6-III+ a bude klid.
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

To mi říkáš novinku že jsou 2 různé typy coppermine, můje zkušenost je špíš že když funguje jeden fungujou všechny, jen ty pozdní revize maj lepší OC, ke konci se dostávaly k cca 1200Mhz kdežto ty úplně první mívej strop mezi 800-900, ale ne že by byly kompatibilnější, hmm.
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od MV »

No "něco" se tam změnilo. Ty B0 mají taky jen 1.5V a vyšší modely už maj automaticky vyšší vcore. B0 se dají sehnat do PIII/700 a Celerona600 včetně (ale nejsou všechny jen B0)

Pán, co jsem bral celera 566 měl i celera 600 v B0, ale bral jsem pomalejší jako větší jistotu pro případný OC na 100 MHz FSB což se potvrdilo.
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
maltra
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. říj 2010
Bydliště: Západná Stredozem

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od maltra »

Aky je dovod pomerne vysokej ceny QuadroFX 3000 AGP? Viem ze je to v podstate podtaktovana FX 5900 Ultra (alebo FX 5900 s 256MB) a ze je to esteticky pekny kusok ale je tam aj nieco ine co ju robi zaujimavou? Mam jednu funkcnu a chcem ju predat.
PC: R9 5900X | 32 GB DDR4 | X570 Aorus Master | ASUS RTX 4070 Ti TUF | WD_BLACK SN850X 2TB | Phanteks Enthoo Pro M Glass | AX860 | Alienware AW3423DWF
Retro PC: PIII 650E Slot 1 | GA-6BXE Rev 1.9 | 128MB DDR | V4 4500 32MB AGP | SB 32 PnP CT3670 | SpinPoint 80GB>32GB
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Sis sam odpovedel.
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jestli jí chceš prodat mile rád jí od tebe vezmu.

Jinak Hladis ten bundle s 5950U šel jen cca za 1800, já jsem se na to vykašlal a ani to nesledoval, kdybych věděl že to bude takhle tak jsem to aspoň ke trojce vyhnal. Takže v praxi tohle jde za půlku oproti shitózní Socket7 desce s K6-2. WTF.

A ta SB16 mi teď dorazila a buď možná rád že jsi jí nevzal, na těch fotkách to nebylo vidět ale je celá zadělaná od ňákýho mastnýho prachu (ale neni to dehet protože nesmrdí) + zadní strana celkem poškrábaná). Půjde pod sprchu a pak možná budou třeba ještě další opravy.
maltra
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. říj 2010
Bydliště: Západná Stredozem

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od maltra »

Bude na eBay UK, ak sa nepreda ozvem sa ti.

//funguje dobre: https://youtu.be/n-XssNsUpRw
Naposledy upravil(a) maltra dne úte 5. říj 2021, 08:35, celkem upraveno 1 x.
PC: R9 5900X | 32 GB DDR4 | X570 Aorus Master | ASUS RTX 4070 Ti TUF | WD_BLACK SN850X 2TB | Phanteks Enthoo Pro M Glass | AX860 | Alienware AW3423DWF
Retro PC: PIII 650E Slot 1 | GA-6BXE Rev 1.9 | 128MB DDR | V4 4500 32MB AGP | SB 32 PnP CT3670 | SpinPoint 80GB>32GB
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

DOC:
No "jen", stale ber, ze je to neotestovany. Mam docela problem davat nad 1000,- za neotestovany veci. Jo u neceho jako AWE32 jsem to treba risknul, ale to by fakt muselo byt fyzicky hodne poskozeny, aby to nejelo. U grafaren je to vzdy dost velky risk. Jako rozmyslel jsem, ze bych zkusil prihodit nejaky ten litrik, ale neco mi do toho prislo a misto aukce jsem resil rodiny veci, takze jsem to propasnul.

Ja dostal vselijak zasrany komponenty a SB vetsinou staci vycistit a pojede ok, pokud neni nijak drasticky fyzicky poskozeny. Kazdopadne mas nejakou rozhazovacnou naladu, ja myslel ze tyhle karty uz mas.
Obrázek
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od elcrys »

Nedávno jsem na Aukru zachytil dva industrial socket 478 boardy s ISA sloty a říkal si, jestli to k něčemu je. Začal jsem si o tom něco číst a strávil další investigací celkem dost času. Nakonec jsem si řekl, že když už jsem investoval tolik času, byla by škoda to nezkusit. První deska, Ipox, měla jen parodii na AGP (Intel 845GV), druhá, BCM BC845DL, už měla klasiku AGP 4x (845), byť vypadala hůře a byla už používaná, na rozdíl od toho Ipoxu. Nicméně jsem šel do ní, přestože na Vogons už ji kdosi zkoušel a nevypadalo to moc pozitivně:
https://www.vogons.org/viewtopic.php?t=70618

Ten člověk tam zkoušel AWE64Value a ta v DOSu prostě nechodila. Jeho deska byla ovšem nějaká zvláštní varianta, jelikož tam měl místo originálního Whizpro BIOSu klasický Award, takže jsem usoudil, že to nemusí být úplně vypovídající. Navíc deska obsahovala ITE IT8888 ISA můstek, což by měl být dle několika zdrojů ten nejkompatibilnější:
https://ilovepa.ws/2017/07/29/pentium-4-dos-gaming/
https://www.vogons.org/viewtopic.php?f= ... 1&start=20

Ve spojení s ICH2 má teoreticky fungovat (maximum pro funkční ISA DMA je ICH5), byť podle některých se i implementace můstků u jednotlivých desek liší. Každopádně jsem ji vzal, šla za vyvolávačku 700,- což mě celkem překvapilo, na takhle zajímavý kus HW:
https://aukro.cz/prumyslova-deska-socke ... 6996330186

Předevčírem jsem ji zevrubně otestoval, je plně funkční, BIOS je Whizpro a šel bez problémů aktualizovat na verzi 1.06. Poslední verze přináší LBA48, boot menu (přes F8 při POSTu) a nějaká další nastavení ISA slotů. Deska taky umí bootovat z USB flashky, což je super a v BIOSu toho jde nastavit celkem dost, bohužel žádné taktování. Trochu perné chvilky jsem akorát zažil při prvním zapnutí, kdy jsem měl osazený jeden 1 GB DDR400 OCZ modul, se kterým deska nenajela. Whizpro nemá žádné diagnostické beep kódy, což nalezení závady poněkud prodloužilo. Osazením 512 MB DDR400 Kingstonu byl problém vyřešen.

Hned poté jsem samozřejmě zkoušel ISA zvukovku - výsledek v DOSu s ESS byl, že fungovala jen hudba, zvuky ne, ve Windows nešlo nic. To mě dost zklamalo, každopádně jsem zkusil najet do BIOSu, ponastavovat pár věcí a po rezervaci IRQ 5 a DMA 1 a 3 (to z nějakého důvodu používá ESS ve Win) se veškeré ozvučení rozjelo. A funguje naprosto bezproblémově - ve všech hrách, veškeré setupy zvukovku správě detekují a všechno zvučí jak má. S VxD ovladači potom funguje vše i v případě provozu DOS her ve Win 98. Následně jsem pro jistotu vyzkoušel i SB16 a ISA Yamahu a také vše bez problému. Zaregistroval jsem jenom obligátní praskání zvuku ve hrách při použítí SB16, což jenom deklasuje použití SB v mých očích obecně, jelikož ostatní zvukovky zjevně s rychlejší platformou nemají problém.

Jinak desku jsem testoval s P4 2 GHz SL66R, ten běžel standardně a se zajímavějším Mobile Pentium 4 2,3 GHz SL789, který běží na nižším napětí a má poloviční TDP. Deska ale SpeedStep zřejmě neumí, takže CPU jelo na 1,6 GHz při 1,17 V v "bateriovém" módu (alespoň napětí nastavila správně). V tomhle módu si dokážu představit běžný provoz, CPU bylo úplně studené i s položeným chladičem bez pasty. Každopádně jsem zkusil taktování přes SetFSB a deska i CPU bez problému zvládala 133 MHz (533 MHz), což potom dost zvedne i propustnost pamětí:
https://abload.de/image.php?img=ram_2x_ ... 1ccjlo.png

Jinak deska se chovala za všech situací příkladně a nenarazil jsem na jediný problém nebo bug. V zásadě chipset 845 v podání této desky pohřbívá BXko v každém ohledu, až si říkám, že si na jejím základě postavím nějaké lepší univerzálnější retro PC (což měl být původně Tualatin s 694T, než jsem zjistil, že ISA je tam jen do počtu).

Ještě dva linky k tématu:
http://rayer.g6.cz/hardware/mbisa.htm
https://flaterco.com/kb/ISA_chipsets.html
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od havli »

Zajimava deska, je super, ze to komplet chodi. Jen skoda, ze P4-M jede jen na minimalni nasobic, ale to je znama vec. Pro zajimavost muzes zkusit tenhle programek. http://falcosoft.hu/dos_softwares.html#sstep Na Pentium M v nepodporovane desktop desce mi to zabralo. O P4 se tam nepise, ale mobilni Northwood a Banias by se ve speed stepu zase tak lisit nemusely. Tak co kdyby nahodou.

Ja se musim dokopat k vyzkouseni toho ESS Solo na starych deskach, kde je sance na funkcnost. Krome MS-6191 tu mam i Asus CUEP2-M http://hw-museum.cz/mb/42/asus-cuep2-m Pokud by s ICH2 stale jeste chodilo DDMA, bylo by to fajn. Deska ma integrovanou LAN, takze osadit V2 + Solo a jeste zbyde misto na dvouslot NV10 based Quadro DDR v provedeni AGP Pro, ktere jinak neni moc kam upichnout. :D
http://www.vgamuseum.info/index.php/cpu ... dia-quadro
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
janis
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. pro 2004
Bydliště: Olomoucko

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od janis »

Tak to se dokopej, protože mě zatraceně zajímá výsledek. Na obdobném modelu TUEP2-M jsem chtěl postavit svůj daily retro, ale ani za svini nerozběhám PCI audio - ALS300 ztroskotá na driveru (po instalaci má najít ext. midi MPU, internal midi OPL-3, joystick a PCI a Wave Audio - nenajde nic, leda žlutej vykřičník), ESS Maestro-1 se sekne při přehrávání FM, driver vypadá ok.
Na jiných čipsetech a deskách no problem, ale s Intelem peklo. Tak to zatím drtím na KT400A a XP2500+, ale to je mašina tak na XP a na ty mám jiné stroje. Kdyby se ti podařil nalézt funkční setup, Solo si seženu - chci FM ve starých DOS/W9x hrách a ideálně na tom 815EP2 s Tuleněm.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

KT400A k win98 úplně v pohodě. Já jsem to taky chtěl testovat (alespoń s tim AMD) ale bohužel přišly jiné věci takže jsem to odložil.
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od havli »

Tak jsem prohrabal bedny s deskama a vypadlo na me tohle:

Asus CUSL2-M (i815 + ICH2).... nejak jsem nanasel tu predchozi zminovanou CUEP2-M, ale tohle je totez jen s IGP navrch
MSI 815M Pro (MS-6334) (i815 + ICH)
OEM Medion (Apollo Pro 133A + VT82C686A)
MSI K7 Pro (AMD-751 + AMD-756)
Intel VC820 (i820 + ICH).... ma SBLINK, takze by to mohlo byt o dost jine nez i815
FIC P4MA Pro (VIA P4M266 + VT8235)
Gigabyte GA-8SIMLH (Sis 651 + 962L)

Pocitam, ze na nekterych deskach to urcite nepujde - treba ten SiS, ale stoji to za pruzkum.
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“