Stránka 1 z 3
HDD píská
Napsal: ned 24. lis 2013, 20:14
od Blizzard
Přetahoval jsem soubory a z ničeho nic mi začal velice nepříjemně pískat HDD ... PC se i zpomalilo při načítání a když jsem chtěl dat "restartovat PC," kousko se to, pak mi zmizela tapeta a nic ... musel jsem násilně vypnout PC. Po zapnutí to začalo dělat zase ... nevíte, co to má být?
HDD: WD Blue, 1TB 7200ot.
http://www.alza.cz/western-digital-cavi ... .htm#popis
Re: HDD píská
Napsal: ned 24. lis 2013, 20:30
od DOC_ZENITH
Pokud jseš si jistý že zvuk vychází z HDD tak je v háji ložisko, hned zálohuj data když to ještě jde a reklamace.
Re: HDD píská
Napsal: ned 24. lis 2013, 20:32
od Blizzard
jistý nejsem ... mohla by to být DVD mechanika?
Re: HDD píská
Napsal: ned 24. lis 2013, 20:35
od DOC_ZENITH
Pravděpodobně ne. Pískání většunou dělá napějecí kaskáda. Na desce, grafice, ve zdroji.... Pokud píská zdroj je death. Musíš zjistit co je špatně a odkud to jde. A na disk se taky koukni, na smart přes HDtune.
Re: HDD píská
Napsal: ned 24. lis 2013, 20:55
od Blizzard
Zdroj určitě ne ... bylo to někde ve předu case, takže HDD/Mechanika/grafika ... nic jiného. Ale na 90% HDD ... a jak dlouho s tím můžu fungovat?
Re: HDD píská
Napsal: ned 24. lis 2013, 21:12
od DOC_ZENITH
No, pokud si zálohuješ data jak dlouho chceš, ale počítej s tím že definitivní smrt může přijít každou další minutu.
Re: HDD píská
Napsal: ned 24. lis 2013, 21:17
od Blizzard
hm, to mám radost

A to mám HDD sotva 3 měsíce ...
Re: HDD píská
Napsal: ned 24. lis 2013, 21:32
od pbjun
To bude disk... Tehle edice jsem vyhazel mrak... Proste blue a green nebrat, u greenu sektory u blue elektronika nebo motory - jak kdy, ale myslim ze za tu elektroniku mohly ty motory

Re: HDD píská
Napsal: ned 24. lis 2013, 22:45
od Blizzard
hm, a to jsem se rozhodoval mezi Seagate a WD

Re: HDD píská
Napsal: ned 24. lis 2013, 23:55
od DOC_ZENITH
A rozhodl jsi se dobře. Seagaty jsou mnohem horší a poruchovější. Jsi prostě jeden z těch 5 ti ze 100 co maj vadnej HDD z výroby. Máš ještě štěstí že se to projevuje takhle, že to neni smrt ze dne na den u které by jsi neměl šanci zálohovat data.
Re: HDD píská
Napsal: pon 25. lis 2013, 07:13
od pbjun
No nevim jestli dobre, na data jsou spolehlivejsi edice... Brat to nejlevnejsi na trhu neni vzdy to prave... Kazdopadne jako vyse, zalohuj data, pak to projed testem - Sentinel, HD tune atd .....
Re: HDD píská
Napsal: pon 25. lis 2013, 07:50
od Mr Lucas
Pokud chce mít člověk data ochráněna, tak jedině záloha. Nějaké "spolehlivější" edice disků jsou na prd, tyto HDD mají maximálně jinak nastavený firmware.
Re: HDD píská
Napsal: pon 25. lis 2013, 11:57
od DOC_ZENITH
Plnej souhlas. WB black a blue se typicky lišej jen elektronikou a to jen lehce. Fyzicky uvnitře, hlavny, plotny, motor... to samé. Green a RED to samé. Red se vyplácej protože za pár korun maj vyšší záruku, ale žádnej z těch slow disků se nevyplácí na OS. Na to je 7200rpm blue ok kandidát, protože 'Hitach ise tu už nedaj prakticky sehnat a Seagaty jsou na tom ještě hůře.
Re: HDD píská
Napsal: pon 25. lis 2013, 13:00
od Blizzard
dneska jsem zapl PC a HDD je kaput. Myslíte si, že pujdou vytáhnout data?
Re: HDD píská
Napsal: pon 25. lis 2013, 13:28
od Mr Lucas
Pokud jsou vtahu ložiska, tak dle mě jedině nějakej odbornej servis.
Re: HDD píská
Napsal: pon 25. lis 2013, 14:05
od PKBO
Měl jsi poslechnout DOC_ už včera. Ještě by mohl zkusit zamražení - já s tim teda zkušnnost nemam, ale prej je to docela úspěšný.
Re: HDD píská
Napsal: pon 25. lis 2013, 16:22
od pbjun
Jj zmrazit, ale pokud je disk v zaruce tak muzes o zaruku prijit, minimalni teplota provozni bude uplne mimo a myslim ze to lze vytahnout. Jakym zpusobem Ti disk odesel? Je videt v biosu? Klepe? Neroztoci se?
Jinak co se tyka disku na system tak zatim nejspolehlivejsi co sem v serveru mel je WD raptor

Re: HDD píská
Napsal: pon 25. lis 2013, 23:57
od Blizzard
Mrazení bych neriskoval, ještě bych to víc pokazil. Hdd odešel tak, že začal pískat a než jsem stačil to nějak vyřešit, tak při načítání
se zasekl. Potom už ani nenaběhl ...
Re: HDD píská
Napsal: úte 26. lis 2013, 00:04
od PKBO
Blizzard píše:Mrazení bych neriskoval, ještě bych to víc pokazil. Hdd odešel tak, že začal pískat a než jsem stačil to nějak vyřešit, tak při načítání
se zasekl. Potom už ani nenaběhl ...
Jestli na něj máš záruku a data moc důležitý nebyla tak je jasný že by to bylo zbytečný, jestli tam máš něco co převyšuje hodnotu novýho disku tak jedině specializovaná firma, kde jim cvakneš klidně bůra a nebo mrazák, roztočení v ruce, poklepání atd...
Re: HDD píská
Napsal: úte 26. lis 2013, 15:12
od Blizzard
Je starý 3 měsíce, takže záruku mám, ale o to mně nejde ... spíše o ty data, fotky, savy z her atd ...