Stránka 1 z 2
Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost
Napsal: čtv 5. pro 2013, 08:54
od huld4`
Zdravim,
Koupil sem kolegovi z prace k Pc tento disk.Kdyz jsem cely PC sestavil a nainstaloval win7 tak dela disk sileny bordel.Pri kliknuti na jakoukoliv ikonku ve WIN strasne zarachoti.Vim, ze jsem o tom kdysi cetl.Neni to parkovanim hlav nebo necim podobnym co musim vypnout ?
Predem moc diky za radu...
Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost
Napsal: čtv 5. pro 2013, 09:41
od Mr Lucas
Tipnu si na kombinaci více vibrujícího disku a nekvalitní case.
Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost
Napsal: čtv 5. pro 2013, 10:31
od huld4`
ja si nejdriv myslel, ze to dela DVD rom pac ty delaji nekdy sileny a podivny zvuky..ale ze by disk az tak silene nahlas? To snad by bylo na reklamaci...kazdopadne zkusim ho i nepridelany do bedny..abych teda vyloucil spojijost vybraci + spatna case...
Myslis teda ze to s parkovanim hlav nema nic spolecnyho?
bednu mam tuhle...zadnej zazrak, ale az takovej randal by to snad delat nemelo...
http://www.czc.cz/coolermaster-k280-cer ... 99/produkt
Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost
Napsal: čtv 5. pro 2013, 11:02
od PKBO
Ahoj, mě tohle jeden dělá taky, ale po 5 letech neustálého provozu, radši ho nepoužívám jelikož by mě z toho praskla hlava, jinak je rychlej a chyby nedělá..
Já bych to zkusil reklamovat, jestli to nemáš daleko, ale je možný že tě odmítnou.
Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost
Napsal: čtv 5. pro 2013, 11:21
od huld4`
no slozil jsem to az vcera v 11 vecer...takze sem nemel moc cas zkouset..zitra jak bude cas se stim pokusim jeste neco udelat..kdyz ne tak reklamace..jako byt to muj disk a nereklamovalio by me ho tak si koupim novej..to se fakt neda poslouchat..
Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost
Napsal: čtv 5. pro 2013, 12:13
od Jds1cz
Ahoj mam ten samej Hdd a vzhledem k tomu že ho mám přidělanej na gumách tak mi nevybruje ale ,už když jem ho před časem koupil tak mi překvapila jedna věc a to že si ten hdd jednou za čas jakoby hrábne a to bez zjevné příčiny.A je jedno zda je zapojen jako vedlejší nebo systemový.Je to muj první uplně nový hdd a takto velký.Před ním sem kupoval vždy starší a menši hdd a ty to nedělaly.Tolik můj postřeh.Zdar a sílu.
Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost
Napsal: čtv 5. pro 2013, 12:37
od PKBO
Jo zapoměl jsem dodat, jestli jsi jej koupil někdy teď tak máš 14 dní na vrácení bez udání důvodu, takže tu reklamaci řešit nejspíš nemusíš vůbec a rovnou vezmi jinej...
Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost
Napsal: čtv 5. pro 2013, 13:15
od huld4`
Jds1cz píše:Ahoj mam ten samej Hdd a vzhledem k tomu že ho mám přidělanej na gumách tak mi nevybruje ale ,už když jem ho před časem koupil tak mi překvapila jedna věc a to že si ten hdd jednou za čas jakoby hrábne a to bez zjevné příčiny.A je jedno zda je zapojen jako vedlejší nebo systemový.Je to muj první uplně nový hdd a takto velký.Před ním sem kupoval vždy starší a menši hdd a ty to nedělaly.Tolik můj postřeh.Zdar a sílu.
to o cem mluvis ty je prave to parkovani hlav si myslim....takze to asi nebude ten muj problem...
neni tady nekdo trosku znalejsi kdo by me poradil? Ma vubec teda smysl nastavovat APM nebo davat novej FW pri problemech co mam ja?
Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost
Napsal: čtv 5. pro 2013, 13:42
od zombux
u těchle disků hlavně APM ani nastavovat nelze, dneska už je to u většiny modelů obou výrobců zakázáno.
Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost
Napsal: čtv 5. pro 2013, 13:51
od huld4`
takze myslite, ze vratit a vzit nejakej jinej?
Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost
Napsal: čtv 5. pro 2013, 14:25
od Mr Lucas
Pokud to dotyčnému vadí, tak vrátit do 14 dnů nebo RMA.
Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost
Napsal: čtv 5. pro 2013, 17:14
od havli
zombux píše:u těchle disků hlavně APM ani nastavovat nelze, dneska už je to u většiny modelů obou výrobců zakázáno.
Ja jsem parkovani uspesne zakazal.
Nevim jestli to jde ve win, ale linux s tim problem nema.
hdparm -B254 /dev/sda
Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost
Napsal: čtv 5. pro 2013, 20:14
od zombux
psal jsem u většiny, ne u všech. u některých modelů to dneska ještě jde.
Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost
Napsal: čtv 5. pro 2013, 22:25
od havli
Ja to pochopil tak, ze u 7200.14 to nejde. Coz nastesti neni pravda (aspon u 3TB verze). Po nakupu disku jsem pocital pocet parkovani a zivosnost mi vychazela kolem trech roku. To neni nic moc. Na druhou stranu ty disky vetsinou vydrzi o dost vic load/unload cyklu nez je oficialni pocet... Presto ale nevidim zadnej rozumnej duvod, proc by desktop HDD mely parkovat hlavy. Vyrobci dneska cpou kurvitka uplne do vseho.
Na WD snad porad plati wdidle3, nebo to uz zatrhli?
Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost
Napsal: pát 6. pro 2013, 09:10
od Mr Lucas
To už parkujou i 7200ot. disky? Ať jdou ty výrobci někam

Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost
Napsal: pát 6. pro 2013, 11:23
od zombux
havli píše:Na WD snad porad plati wdidle3, nebo to uz zatrhli?
jak u kterého modelu, je to divočina. před rokem jsem kupoval 2TB Greeny u kterých to šlo, letos u 2TB greenů už smolík, nejde. obojí byly/jsou WD20EZRX.
Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost
Napsal: pát 6. pro 2013, 19:54
od vladan500
Off: Koupil jsem si ten samý, akorát 2TB. Chtěl jsem ho použít jako systémový, ale po nainstalovaný systému byl i v idle hlučný - ne vibrace, ale prostě "škrábání" po plotnách - starý to začal dělat po 6 letech. Vrátil jsem ho do 14 dnů (napůl RMA) a řekli mi, že je zcela v pořádku, čekám na peníze....
Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost
Napsal: pon 9. pro 2013, 08:31
od huld4`
tak jen pro zajimavost....problem vyresen...nebylo to diskem, ale stalo se to tak, ze vlatne absolutne nevim cim to je...
mam zapojeny PC a ostatni veci v nejake prepetove zasuvce(svuj PC)....ten co jsem skladal jsem dal hned vedle nej a akorat nutne kabely potrebne pro instalaci win prepojil do postaveneho PC(zdrojovy, monitor atd...)...Kdyz jsem zapl postaveny PC tak jsem slysel lupani pri klikani na ikonky a tak jsem si automaticky domyslel, ze to je diskem..jelikoz byly dva PC hned vedle sebe tak jsem nepostrehl, ze i kdyz jsem delal na novem postavenem PC a muj byl odpojeny ze zesuvky tak praskalo v mem starem odpojenem PC...kdyz jsem pripojil novy PC to jine zasuvky samostatne tak vse slapalo jak hodinky...pro me je to zahada..pro nekoho to asi bude jasny:)...nejspis neco s elektrikou nebo co ja vim..
Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost
Napsal: pon 9. pro 2013, 10:14
od PKBO
Jak k tomu mohlo dojít netušim, ale jestli ti lupe ve vypnutym PC tak bych byl opatrnej na zdroj.
Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost
Napsal: pon 9. pro 2013, 16:25
od huld4`
vy vypnutem a odpojeny zdrojovy kabel od zdroje...