Stránka 1 z 1
2x WD Raptor v RAID0 vs Kingston SSDNow V300
Napsal: ned 15. pro 2013, 08:56
od radikator
Ahoj. Mám už léta v PC 2x WD Raptor 74GB v RAID0. Chtěl bych se zeptat, jestli si výrazně pomůžu novým diskem Kingston SSDNow V300.
Díky moc
Re: 2x WD Raptor v RAID0 vs Kingston SSDNow V300
Napsal: ned 15. pro 2013, 09:07
od tmaven
No Kingston V300 bych nebral... ale SSD ti ten raid0 strci do kapsy rozhodne

Re: 2x WD Raptor v RAID0 vs Kingston SSDNow V300
Napsal: ned 15. pro 2013, 09:11
od radikator
tmaven píše:No Kingston V300 bych nebral... ale SSD ti ten raid0 strci do kapsy rozhodne

Kingston špatný? Je to o dost rychlejší ? Já to přestal sledovat před pár lety a ted nevim nic.
Re: 2x WD Raptor v RAID0 vs Kingston SSDNow V300
Napsal: ned 15. pro 2013, 10:21
od dexterav
každý normálny SSD v celkovom výkone nakope prdel tomu raidu kedže má xx krát menšiu prístupovú dobu a čítanie malých súborov
tam kde sa HHD plazí 2MB/s má SSD 20+ a prístupová doba je 10ms (a to je už super HDD) vs 0.1ms
to je aj hlavná vec čo robí zo SSD lepším od HDD
Re: 2x WD Raptor v RAID0 vs Kingston SSDNow V300
Napsal: ned 15. pro 2013, 11:19
od pbjun
Mel sem 2x Raptor 36GB v raid 0 a po vymene za SSD jsem rozhodne poznal velke zlepseni... Ono ty raptory maji sice super odezvu - v raidu 0 kolem 6ms ale SSD je o rad jinde... Jako kolega nademnou, rozdil je obrovsky!
Re: 2x WD Raptor v RAID0 vs Kingston SSDNow V300
Napsal: ned 15. pro 2013, 12:16
od radikator
Tak jdu do toho. Díky moc
Re: 2x WD Raptor v RAID0 vs Kingston SSDNow V300
Napsal: úte 17. pro 2013, 02:04
od Spring
Velmi zalezi na cinnosti. Donutit zkolabovat prakticky libovolny bezny SSD na to clovek nepotrebuje server, ale staci i obycejne kulickove pocitadlo, lidska chyba a nejaka ta OLTP cinnost, treba vyvoj a zkouseni PostgreSQL nebo Percona (MySQL). Po trech minutach letaji latence 100ms a do 5ti minut nastane totalni kolaps i SSD jako Samsung 840 Pro. Raid0 s 10000rpm by fungoval vesele dal. Nemusi to byt nutne OLTP a vyvoj ci testovani s databazi, protoze s takovym SSD obsojne zamava i Adobe After Effect.