Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Paul »

http://www.kingdomcomerpg.com
Trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=MefZfhxgpZE

Tohle je po Zaklínači 3 moje nejočekávanější hra. Na kickstarteru vybráno přes milion liber (33 milionů korun). K tomu mají finance od Bakaly. Vydání v druhé polovině 2015.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) Paul dne čtv 20. úno 2014, 00:53, celkem upraveno 2 x.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od TankGeorge »

http://www.youtube.com/watch?v=gwnSo9bcIyA <<< 2012 první zmínka o projektu

Tuhle záležitost po očku sleduju, když to ještě nemělo jméno a je docela smutné, že jsem nedávno četl, jak si Dan Vávra stěžuje na nezájem investorů. Prý si investoři udělali svoje průzkumy na amerických poloopech s fetišismem na sádrokartonové Disney fantasy hrady a těm se reálně pojaté středověké open RPG nelíbilo.

Fuck that logic... proč se lidem líbí Game of Thrones? Protože je to fantasy? Právě syrovost a realita GoT je zmiňována jako etalon pro tuhle hru. Fandím jim, ať najdou investora, který nečumí na tendenční průzkumy trhu.

Kdyby si Henry Ford dělal průzkumy trhu, dal by lidem místo auta rychlejšího koně. Kdyby si Steve Jobs dělal průzkumy trhu, tak dodnes máme tlačítkové telefony.
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Paul »

Pokud jsi to nečetl, tak si přečti ty články na blogu na jejich ofic. stránce. Tam tu interakci s distributory (a spoustu dalších věcí) velmi detailně popisuje, a je to hodně zajímavý čtení.

Já fakt doufám že to nějak vydaj, ikdyby to mělo jít přes kickstarter. Realistických nefantasy RPG je extrémně málo. V podstatě mě ani žádný historický nenapadá.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Riku »

Na tuhle hru čekám a doufám, že to Danovi vyjde. Byla by to škoda. Ale teda jsem zvědavej na plnej trailer a zajímalo by mě, jak vypadalo to, co ukazovali případným vydavatelům...
Protože ten teaser je strašnej, a název je ještě horší. Navíc screenshoty neukazují zrovna next-gen grafiku a mohli aspoň aplikovat antialiasing. Zatím nic dalšího hodnotit nejde.
PS5 | LG OLED CX55
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Paul »

Jo, teaser i název mi taky přijdou slabý. Hlavně název evokuje propadák Amalur, a teaser má takovej amatérskej air about it.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Alfajk »

podle me ta hra nespatri svetlo sveta,bude to propadak a jeste kdzy oznamili,ze tam nebudou zadny fantasy prvky ani magie,to se muzou rovnou zahrabat...
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Shakall605
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2011
Bydliště: Vidíte ten palác? Tak tam ne. (Ostrava)

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Shakall605 »

Nefantasy to bude mít těžké. Kdyby to udělali třebas do doby kolem 17 stol. Londýn ve stylu krimi, mysteriózní (město jim šlo, viz. Mafia). Stím že nechají nějakou záhadu vyšší moc, taková "špička" ledovce. Udělají lépe. Jde o to že volný svět ve středověku bude jen pro fajnšmekry a ti tu hru nezaplatí. Bohužel, ale je to tak...

Engine je dobrý výběr, ale ostatní aby to prodali, musí mít něco navíc a ne ubírat se slovy "my se lišíme". Děj by musel být strhující, aby to šlo ráz na ráz. Jinak v okamžiku jak někde zabloudíte je po nadšení a zbude to zdlouhavé utrpení ve volném světě. Pro film se potřebuje brilantní režisér, k pobavení diváka, aby mohl udělat z kraviny diamant a u hry je to nonsence.
A přitom by stačilo tam dát několik ras navíc, kopu válečných strojů k ovladatelnosti pro začátek. Hráč hraje, protože se chce lišit od původního žití, že je spešl v jakékoliv situaci, nehraje aby se mohl potrápit, ještě více než je.
Můj názor...
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Alfajk »

uz jen ta kombinace volny svet + seriozni stredovek je smrtelna kombinace,co v tom svete asi budes delat? pomahat sedlakovi zorat pole nebo odvazet mrtvoli ke spaleni pri moru? zabava nadevse...
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Hladis »

Doufam, ze se jim podari to dodělat tak jak chteji. Mohlo by to byt slusny RGB v podobny kvalite jako Zaklinac.
Obrázek
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Paul »

Alfajk píše:uz jen ta kombinace volny svet + seriozni stredovek je smrtelna kombinace,co v tom svete asi budes delat? pomahat sedlakovi zorat pole nebo odvazet mrtvoli ke spaleni pri moru? zabava nadevse...
Tvoje dementní kecy mě fakt dostávaj :-D
Jasně, tým 25 lidí pracuje na hře rok a půl aniž by měli tušení co tam hráč vlastně bude dělat :-D
To že nemáš fantazii neznamená že jsou takhle dementní i ostatní, FYI.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Alfajk »

to je hezky,ze vyvojari vedi,ale hraci a investori ne,takze tudy asi cesta nepovede ;-)
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od TankGeorge »

Napadají mě stovky větších a menších činností, co v takové hře dělat. Hunting, crafting, cooking, building (vlastní chajda/tvrz). Odlišné specializace a combat styl - lehká/těžká zbroj, střelné zbraně, tupé/ostré/krátké/dlouhé/střední. Tuning/chov válečného koně. Podnikání - vypalování konkurenčních polí, provozování bordelů... členství v cechu/náboženství/sektě a hierarchický postup.

Bych tu mohl psát do půlnoci. Stačí mít trochu fantazie, nebo nebýt vymydlený a určitě se dá vymyslet skvělá herní náplň i bez kostlivců, draků a Harry Potterů v teplákách.

Samozřejmě je třeba dělat kompromisy v realismu, bo nikdo nechce hrát hru, kde se 90min oblíkáš, 15min nasedáš na koně a pak zdechneš na šíp od neznámého střelce. Ale to je věc balancu, ne duchovního a výtvarného pojetí. Lidi z Warhorse snad ví, jak dělat hru a nehrozí, že z toho bude matroš pro zaprděný dějepisný šťourače, co po večerech řeší, jestli byl Žižka slipař, nebo trenkař.

Bohužel, jak píšou v blogách, je těžké zaujmout investory RPG hrou, protože nejde v trailerech ukazovat padající mrakodrapy, střílení z jedoucího džípu a výbuch atomovky.
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Weslo »

TankGeorge píše: Fuck that logic... proč se lidem líbí Game of Thrones? Protože je to fantasy? Právě syrovost a realita GoT je zmiňována jako etalon pro tuhle hru.
Dík za varování, už jsem se o tohle chtěl zajímat ale jestli to bude podobná trága jako GoT tak raději ne.
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Riku »

Jste si ještě nezvykli že Alfajk je troll? :D

Já jsem teda rád, že konečně vznika středověký RPG bez draků a kouzel. Ale doufám, že to nebude jen suchá realita. Nějaký tajemno a záhady by tam mohly být, vždyť lidé ve středověku věřili na kde co ne? Prostě nějaký povídačky mezi lidmi, že v lese straší a mizí tam děti a vyšetřováním zjistíte, že místní blázen chodí do lesa hejkat a mordovat děti :D
PS5 | LG OLED CX55
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Paul »

Riku píše:Jste si ještě nezvykli že Alfajk je troll? :D

Já jsem teda rád, že konečně vznika středověký RPG bez draků a kouzel. Ale doufám, že to nebude jen suchá realita. Nějaký tajemno a záhady by tam mohly být, vždyť lidé ve středověku věřili na kde co ne? Prostě nějaký povídačky mezi lidmi, že v lese straší a mizí tam děti a vyšetřováním zjistíte, že místní blázen chodí do lesa hejkat a mordovat děti :D
Já si zvyknul dávno a proto ho mám v ignore, ale občas nějakej ten post rozkliknu...abych se přesvědčil že to bylo správný rozhodnutí :)

Mě osobně by tedy zcela realistický pojetí vyhovovalo, takový RPG jsem prostě ještě nehrál. Furt jen samý fantasy/post-apo/scifi.
A jedna present day vyjímka v podobě Alpha Protocolu.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Paul »

Weslo píše:
TankGeorge píše: Fuck that logic... proč se lidem líbí Game of Thrones? Protože je to fantasy? Právě syrovost a realita GoT je zmiňována jako etalon pro tuhle hru.
Dík za varování, už jsem se o tohle chtěl zajímat ale jestli to bude podobná trága jako GoT tak raději ne.
Tohle je hodně bizarní post teda. Když pominu že ti GoT připadá jako "trága" (což je samo o sobě zvláštní), tak ignorovat tuhle hru protože někdo kdo s developmentem nemá nic společnýho na fóru zmíní GoT mi přijde opravdu hodně mimo.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Riku »

Paul píše:Mě osobně by tedy zcela realistický pojetí vyhovovalo, takový RPG jsem prostě ještě nehrál. Furt jen samý fantasy/post-apo/scifi.
A jedna present day vyjímka v podobě Alpha Protocolu.
To mně taky, ale přeci i reálným světě lidé věří na takový věci. Proto jsem dal příklad, že z Hejkala se vyklube úchyl ze vsi, tím pádem se fantasy nekoná :D
PS5 | LG OLED CX55
zumpar1234

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od zumpar1234 »

Ale aspon to zavaňa starou školou ako sa vyvijalo v minulosti najprv prisla hra od vyvojara a potom sa riesil kapital. Dnes najprv pride kapital a potom sa riesi taky malicky detail ako je samotna hra a ked sa chyti a je to trhak doji sa aspon 10 rokov pokracovaniami rok čo rok.
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Weslo »

Paul píše: Tohle je hodně bizarní post teda. Když pominu že ti GoT připadá jako "trága" (což je samo o sobě zvláštní), tak ignorovat tuhle hru protože někdo kdo s developmentem nemá nic společnýho na fóru zmíní GoT mi přijde opravdu hodně mimo.
Promiň, byl jsem včera nalitej. Ale merit věci mi (snad) neuniknul. Jakkékoliv "nefanstasy" a "reálné" hry ignoruji. Jsem divnej já vím, ale bez draků to není ono :)
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Paul »

Weslo píše:
Paul píše: Tohle je hodně bizarní post teda. Když pominu že ti GoT připadá jako "trága" (což je samo o sobě zvláštní), tak ignorovat tuhle hru protože někdo kdo s developmentem nemá nic společnýho na fóru zmíní GoT mi přijde opravdu hodně mimo.
Promiň, byl jsem včera nalitej. Ale merit věci mi (snad) neuniknul. Jakkékoliv "nefanstasy" a "reálné" hry ignoruji. Jsem divnej já vím, ale bez draků to není ono :)
No tak to už je samozřejmě jiná. Sice mi taky přijde mimo, ale aspoň to jakž takž chápu :) . Ikdyž je to škoda, ochuzuješ se :) A ten GoT ty draky má taky :)
Riku píše:To mně taky, ale přeci i reálným světě lidé věří na takový věci. Proto jsem dal příklad, že z Hejkala se vyklube úchyl ze vsi, tím pádem se fantasy nekoná :D
Jo ten příklad by byl dobrej, něco takovýho bych tam taky uvítal.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“