Stránka 1 z 1

Rozdělení disku-Svazek nelze zmenšit za hranici

Napsal: čtv 26. pro 2013, 00:18
od zblamak
Čau,
potřebuji rozdělit na novém notebooku 1TB disk na dva svazky. Moje vidina byla 200Gb na systém etc a zbytek cca 650Gb na hudbu, fotky etc. Řešil jsem to skrz Win8, konkrétně Správa počítače->Správa disků. Tam mě to ale vyhodil hlášku ''svazek nelze zmenšit za hranici, na které se nachází nepřesunutelné soubory''. Což bylo zhruba v půlce-400/400Gb. No tak jsem nainstaloval všechny aktualizace, dal defragmentaci, restart a zkusil znova. Stejnej problém.
No a teď tedy co s tím: zkusit lepší defrag (např. O&O Defrag)?
Použít software na rozdělování disků? Kterej? Kdysi jsem šel touhle cestou na stolním pc, ale smazalo mě to GUID, který se mě nepodařilo obnovit a musel jsem nakonec formátovat a velikost řešit při instalaci.
Nebo ještě nějákej jinej nápad/rada?
Dík.

Re: Rozdělení disku-Svazek nelze zmenšit za hranici

Napsal: čtv 26. pro 2013, 00:21
od PKBO
Udělal bych novou instalaci, než ti někdo odpoví na tvůj dotaz s postupem tak to budeš mít hotové :) akorád až budeš vybírat disk pro instalaci tak udělej formát, odstraň svazky a pak nadefinuj nové...

Re: Rozdělení disku-Svazek nelze zmenšit za hranici

Napsal: čtv 26. pro 2013, 00:28
od zblamak
No, normálně bych to taky tak řešil, ale Win8 tam byly už předinstalovaný a nebylo k tomu instalační dvd. Tím si jistej nejsem-není to můj notes a nemám ho teď u sebe. Ale co to tak znám, tak akorát zezadu daj nálepku s keyem a konec. Btw jedná se o Acer-nemá tam nějákej nástroj na správu už danej? u Lenova to tuším bývalo.
Jinak díky za rozumnou radu.

Re: Rozdělení disku-Svazek nelze zmenšit za hranici

Napsal: čtv 26. pro 2013, 00:46
od KubasCZ
Mám dobrou zkušenost s tímhle SW: http://www.partition-tool.com/

Re: Rozdělení disku-Svazek nelze zmenšit za hranici

Napsal: čtv 26. pro 2013, 21:07
od zblamak
Super, EaseUS Partition můžu jedině doporučit. Jednoduchý, relativně rychlý a bez problémů.
Dík!