AMD FreeSync / VESA Adaptive-sync - info a vše okolo

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: AMD FreeSync / VESA Adaptive-sync - info a vše okolo

Příspěvek od Srandista »

Akurat, ze ten 8ms snek bude mat realne farby, ktore sa ti zidu aj v hrach, ale aj pri akejkolvek inej cinnosti na PC. Pri com okrem hrania uzijes 1ms odozvu?
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: AMD FreeSync / VESA Adaptive-sync - info a vše okolo

Příspěvek od oneb1t »

hlavne kdo pozna 8ms od 1ms ... navic tech 8ms se tyka jen prechodu mezi cerna/bila

mate minimalne 100ms input lag od mysi a tady budete resit 5ms na monitoru... blbost
FuWU
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 03. pro 2007
Bydliště: Mimoň

Re: AMD FreeSync / VESA Adaptive-sync - info a vše okolo

Příspěvek od FuWU »

Nerozumim proc by mel mit lepsi barvy kdyz oba maji 99%srgb a k tomu 6+2 bit panel. Pokud se bavim o hernim monitoru tak potrebuju rychlej monitor ja na pocitqci hraju hry, pokud budu delat grafiku tak neptrebuju ani 144hz ani 1ms odezvu ani freesync tudiz si vezmu uplne jiny monitor, jediny ips monitory jako hwrni se daj povazovat 144hz panely s 4ms odezvou bohuzel potrebuju max 24" velikost takovy neexistuje at uz s jakymkoliv rozlisenim a nedejboze aby mel sync jinak ano jde mi o co nejlepsi odezvu / imputlag protoze jsem citlivejsi na tyhle veci a potrebuju vysoky fps
Ona kazda technologie ma svoje a verim ze ips je budoucnost ale kdyz vidim ten bleeding na tom ips tak to taky neni koserhlavnw u tech levnych ips a stale nedosahuji stale rychlosti tn
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: AMD FreeSync / VESA Adaptive-sync - info a vše okolo

Příspěvek od killerek »

Srandista: Asi tak. Ja navic nehraju hry, kde bych poznal rozdil mezi 1 ms a 8 ms. Jen pro info Delly maji USB hub jiz nekolik let a to to ani nemam propojeny ... Vetsi rozliseni mu take uteklo. Jinak sem kupoval Dell sobe i mati kvuli zkusenostem s jejich suportem z prace. Reklamace vyrizena do druheho dne onsite.
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: AMD FreeSync / VESA Adaptive-sync - info a vše okolo

Příspěvek od oneb1t »

mam iiyamu a ta ma nejen usb 3.0 sloty ale taky treba dalkovy ovladani pro OSD nebo drzak na sluchatka :D

navic 8+2bit panel je proti 6+2bit naprosto nesrovnatelny staci se podivat na prechod z cerny do bily a hned je to jasny
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: AMD FreeSync / VESA Adaptive-sync - info a vše okolo

Příspěvek od icebosss »

provozuje tu někdo freesync 120 nebo 144 hz? Mám acera XG270HU a mám problém s lehkým blikáním pokud zapnu hru a pak ji zase vypnu, tak mi desktop poblikává, lehce se jakoby snižuje jas nebo nevím jak to říct. Jakmile v ovladačích odkliknu freesync tak to přestane a když ho zapnu tak taky v pohodě, ale jakmile jdu do hry a vrátím se, znova to dělá..

grafiku mám sapphire R9 fury trix
Naposledy upravil(a) icebosss dne úte 23. srp 2016, 16:17, celkem upraveno 1 x.
VeCkO
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. říj 2008
Bydliště: Vratimov
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD FreeSync / VESA Adaptive-sync - info a vše okolo

Příspěvek od VeCkO »

jop.. mě to nebliká, ale rovnou se mi roz*ebe celý obraz.. :D Freesync už nepoužívám.. nestojí mi to za to s těmi problémy při přechodu do winů apod..
Nejvíce mě to štvalo u CS kde jsem přecházel do 4:3 1280x1024 rozlišení pro CS
Ryzen 7 5800X3D -|- ASUS ROG Strix B550-F Gaming-|- RX 7900 XTX 24GB Nitro+ -|- G.SKILL 4x8GB 3600MHz CL14
3440x1440 UltraWide -|- SAMSUNG S24 ULTRA


>>>>INSTAGRAM<<<<
>>>>CBR1000RR / GoPro / POV / YOUTUBE<<<<
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD FreeSync / VESA Adaptive-sync - info a vše okolo

Příspěvek od havli »

Zkusil jsem cvicne par her a naprosto bez problemu. Normalne ale freesync nepouzivam, takze jestli se rozsype obraz treba po hodine nebo delsim case, to nevim.
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: AMD FreeSync / VESA Adaptive-sync - info a vše okolo

Příspěvek od icebosss »

Ale stve me to, ted nevim jestli je vadny monitor, kdyz je flicker free a nebo je to ovladaci a grafikou. Proste takovy divny poblikavani, mozna je to jen ovladaci, kdo vi.

Zkusim pak schvalme pre crimson drivery,nekomu to pomohlo a aspon zjistim, jestli je to ovladaci nebo monitorem
duris
Nováček
Nováček
Registrován: 23. kvě 2016

Re: AMD FreeSync / VESA Adaptive-sync - info a vše okolo

Příspěvek od duris »

Mám ten stejný problém. Když hraju tak se mi to někdy začne sekat jak kdybych měl 20fps ale přitom mi to ukazuje 60 a i na ploše vidím jak obraz mírně problikává. Pomáhá až restart PC. četl jsem že v nějakých ovladačích opravovali blikání u freesync ale mě to prostě dělá pořád :(
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: AMD FreeSync / VESA Adaptive-sync - info a vše okolo

Příspěvek od icebosss »

To mne se to neseka. A trochu jsem i veril, ze pocitove 40 fps s freesync bude to same jako 60 fps a vic, timhle jsem bohuzel zklamanej. Tearing tam neni, ale to ani ta plynulost a proste jde videt, ze ta hra jede pod 60 fps. Zkusil jsem nastavit freesync range monitoru na 35hz, ale ono to pak nejak zdvojnasobuje hz. Mam 35 fps ale hz na monitoru reba 70 atd a je to samozrejme nehratelne, jak se to trha. Jak si clovek zvykne na 100+ hz uz je to z 60 a min fps/hz je nehratelne, strasne se to skube :D

Mozna v demu na vetrnikach to vypada plynule, ale battlefield s tim pod 60 fps hrat nejde :D
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: AMD FreeSync / VESA Adaptive-sync - info a vše okolo

Příspěvek od Krteq »

Dusan
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2003

Re: AMD FreeSync / VESA Adaptive-sync - info a vše okolo

Příspěvek od Dusan »

Je to hezké že má už tuto podporu a 100 monitorů, ale funkčnost tohoto systému je katastrofální, hraji převážně War Thunder kde mě to na G-Sync frčí jak z praku, ale kámošovi který tuto hru miluje a frčí na AMD s velmi dobrou HW výbavou FreeSync prostě nejede ať ladí a zkouší co chce, ale to je jen příklad.
Pc- Intel- AMD
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: AMD FreeSync / VESA Adaptive-sync - info a vše okolo

Příspěvek od Krteq »

A co má za kartu, monitor, drivery atd.?
Dusan
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2003

Re: AMD FreeSync / VESA Adaptive-sync - info a vše okolo

Příspěvek od Dusan »

Krteq píše:A co má za kartu, monitor, drivery atd.?
Má tento monitor, Acer XG270HUomidpx Gaming, a tuto karu, Asus STRIX-R9FURY, ale drivery to fakt nevím, ale poněvadž bydlí ode mne 10m tak se samozřejmě navštěvujeme při dobré slivovici a slintá nad tím jak mě to šlape, myslím tím Gsync, u této hry dost důležité , protože tam opravdu fps lítá, ale je zapřisáhlej zastánce AMD a čeká kdy to zprovozní, ale roky utíkají a nic se se neděje.
Pc- Intel- AMD
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: AMD FreeSync / VESA Adaptive-sync - info a vše okolo

Příspěvek od Krteq »

V tom případě to buď nemá v panelu vůbec zapnutý, má v pytli systém nebo pěkně kecáš :roll:

V klanu (TGM) má FreeSync monitor a AMD kartu hned několik lidí a ještě jsem na TS neslyšel že by si někdo stěžoval, spíš naopak.

Jestli hrajete, tak můžem někdy dát - Thunderskill - Krteq
Dusan
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2003

Re: AMD FreeSync / VESA Adaptive-sync - info a vše okolo

Příspěvek od Dusan »

A jsi si jistý že ho maj zapnutej? to se tedy poptej a hoď si google, těch uživatelů je tam mraky.
Pc- Intel- AMD
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD FreeSync / VESA Adaptive-sync - info a vše okolo

Příspěvek od havli »

Kdyz jsem nekdy behem cervna zkousel freesync ve WT, tak to vazne nefungovalo. Jestli se neco zmenilo od te doby, to nevim. Ono se neni cemu divit, engine WT je jeden velkej bordel a jeho plynulost silne zavisi na nastavenem refreshi a dosahovanych fps. Idealne mit fps limiter nebo vsync... cili fps = refresh. Funguje obstojne i fps limiter na polovinu refreshe (to pouzivam ja), takze 144Hz refresh a 72 fps limit. Jak by tohle fungovalo s FS si netroufam odhadovat.

Kazdopadne jak uz jsem tady psal nekolikrat, pro 144Hz monitory se FS stava prakticky zbytecnym.
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
Dusan
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2003

Re: AMD FreeSync / VESA Adaptive-sync - info a vše okolo

Příspěvek od Dusan »

On to i tedy já řeší hlavně v tankových bitvách, letadla jsou v pohodě, tam je to stable i bez těchto fičůrek.
Pc- Intel- AMD
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“