Na disku nejde vytvořit partition ani ho inicializovat
Napsal: pát 10. led 2014, 21:04
Zdravím,
nejsem sice úplná lama, ale vyskytl se mi problém, se kterým si nevím rady. Po starém notebooku mi zbyl 320 GB disk, pro který jsem si pořídil externí box. V tom samém boxu půjčeném od kamaráda už jsem si dříve stáhnul z disku veškerá data a zformátoval ho celý na jednu partition. Dnes, když mi přišel box vlastní, tak po vložení disku a připojení k PC se nic nedělo. Tak koukám do Správce disků a zjišťuju že:
- na disku není žádná partition
- žádná partition ani nejde vytvořit, protože disk se musí nejdříve inicializovat (o čemž jsem dodneška nikdy neslyšel)
- když se snažim disk inicializovat, ať už jako MBR nebo GPT, tak se dopracuju k chybě, že "Zařízení není připraveno", nebo "Chyba (redundantní kontrola)"
- přestože má disk kapacitu 320 GB (dostupných 298 GB), tak při každém připojení ukazuje ve Správci disků jiná čísla - 581 GB, 687 GB, jednou dokonce 1,7 TB. Sem tam teda ukáže i správných 298 GB
- ve správci úloh se taky zobrazuje různě zkomolený název disku - někdy je správný, jindy samé paznaky, občas zase půl napůl
Je to docela bludný kruh a bohužel nevím co s tím
Zkoušel jsem i freewarový EaseUS Partition Master 9, ale ten mi zas píše, že jednotka je chráněna proti zápisu. Máte někdo podobné zkušenosti?
Chci si od kamaráda znovu půjčit jeho box, kde bylo vše vpořádku, ale spíš mi přijde, že najednou je chyba v disku. Nevíte někdo náhodou co s tim?
Za každou radu budu vděčný! Díky
nejsem sice úplná lama, ale vyskytl se mi problém, se kterým si nevím rady. Po starém notebooku mi zbyl 320 GB disk, pro který jsem si pořídil externí box. V tom samém boxu půjčeném od kamaráda už jsem si dříve stáhnul z disku veškerá data a zformátoval ho celý na jednu partition. Dnes, když mi přišel box vlastní, tak po vložení disku a připojení k PC se nic nedělo. Tak koukám do Správce disků a zjišťuju že:
- na disku není žádná partition
- žádná partition ani nejde vytvořit, protože disk se musí nejdříve inicializovat (o čemž jsem dodneška nikdy neslyšel)
- když se snažim disk inicializovat, ať už jako MBR nebo GPT, tak se dopracuju k chybě, že "Zařízení není připraveno", nebo "Chyba (redundantní kontrola)"
- přestože má disk kapacitu 320 GB (dostupných 298 GB), tak při každém připojení ukazuje ve Správci disků jiná čísla - 581 GB, 687 GB, jednou dokonce 1,7 TB. Sem tam teda ukáže i správných 298 GB
- ve správci úloh se taky zobrazuje různě zkomolený název disku - někdy je správný, jindy samé paznaky, občas zase půl napůl
Je to docela bludný kruh a bohužel nevím co s tím
Chci si od kamaráda znovu půjčit jeho box, kde bylo vše vpořádku, ale spíš mi přijde, že najednou je chyba v disku. Nevíte někdo náhodou co s tim?
Za každou radu budu vděčný! Díky