NVIDIA G-sync - info a vše okolo

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: NVIDIA G-sync - info a vše okolo

Příspěvek od Krteq »

mouldy píše: ned 8. kvě 2022, 12:59 Pardon... jsem idiot, neměl jsem ve hře zapnutý V-Sync.

Tzn mé nastavení 144Hz, 144FPS limit, V-sync a odezva na Ultra a chodí to krásně.
Však si forcni V-Sync v control panelu :)
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: NVIDIA G-sync - info a vše okolo

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Pokud bude limitem frameratu vsync, tak může způsobovat zvýšenej inputlag i když systém běží v režimu Gsync/freesync. Proto je lepší off + framelimitter lehce pod max refresh monitoru.
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: NVIDIA G-sync - info a vše okolo

Příspěvek od Zofrenko »

gsync funguje aj ked je v control panely Vsync vypnuty? stači locknut fps pod refresh monitora?

Ja používam v control panely Vsync ON . a frame limiter mam na olede 120hz na 117hz nastavene v riva tunery a Gsync ON.. tak je neaky lepši sposob ako to nastavit ?
Naposledy upravil(a) Zofrenko dne ned 8. kvě 2022, 17:23, celkem upraveno 1 x.
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: NVIDIA G-sync - info a vše okolo

Příspěvek od Krteq »

Ano, minimálně G-Sync Compatible/Adaptive-Sync/FreeSync takto fungují.
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: NVIDIA G-sync - info a vše okolo

Příspěvek od alienGT »

Hele zkousel jsem to na 165Hz LCD a nelibilo se mi to. Porad kdyz vypnes synch, tak mas sutter. Nejak tomu systemu Max Hz - 3procenta = limiter a bez synchu nerozumim. O co to ma byt jako lepsi? Kdyz to stiha grafika plnit, proc bych to umele rezal? Ano, asi je pravda, ze malinkato inputlag narostl, ale je to fakt mozna jen placebo u techhle frekvenci. Kdo z nas beznych hracu pozna nejake 3ms na mysi....
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: NVIDIA G-sync - info a vše okolo

Příspěvek od alienGT »

Zofrenko píše: ned 8. kvě 2022, 17:20 gsync funguje aj ked je v control panely Vsync vypnuty? stači locknut fps pod refresh monitora?

Ja používam v control panely Vsync ON . a frame limiter mam na olede 120hz na 117hz nastavene v riva tunery a Gsync ON.. tak je neaky lepši sposob ako to nastavit ?
Ja si to nemyslim. POkud je ve hre vypnuto, mel by byt vypnuty. Aspon HW g-synch to tak mel. Otestuju a napisu.
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: NVIDIA G-sync - info a vše okolo

Příspěvek od DOC_ZENITH »

alienGT píše: ned 8. kvě 2022, 17:25 Hele zkousel jsem to na 165Hz LCD a nelibilo se mi to. Porad kdyz vypnes synch, tak mas sutter. Nejak tomu systemu Max Hz - 3procenta = limiter a bez synchu nerozumim. O co to ma byt jako lepsi? Kdyz to stiha grafika plnit, proc bych to umele rezal? Ano, asi je pravda, ze malinkato inputlag narostl, ale je to fakt mozna jen placebo u techhle frekvenci. Kdo z nas beznych hracu pozna nejake 3ms na mysi....
Nejsou to 3ms ale tak 10-20 dle frameratu. Pointa je v tom že jakmile je vsync limitem tvého frameratu tak přichází na slovo pedbuffer a následující snímky se začínaj bufferovat aby byly hned připravený pro další frame. Jakékoliv bufferování = inputlag. Dokud jsi pod limitem vsyncu tak tento lag nehrozí. ALE konkrétní herní enigny mívaj nechvalné vlastnosti v podobě vlastního lagu vázaného na framerate, obvzláště pokud je onen framerate výsledkem limitu na straně GPU.

Pro obě dvě tyto situace ostatni vzniky ty různé antilag features co jsou dnes v driverech. Pomáhaj, ale zázračné řešení to není. Člověk může experimentovat také s tím. Dle mého názoru je ale ideální vsync off + SW framelimit. Ano člověk pak možná nevyužije max range svého monitoru ale je to lepší jak inputlag v situacích že by jsi se o tento limit opřel. Toto jest ale můj názor a já jsem člověk preferující absolutně minimální lag nad absolutně perfektní plynulostí. Pokud chceš to druhé tak zapni vsync a je to.
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: NVIDIA G-sync - info a vše okolo

Příspěvek od alienGT »

Pokud bych nemel stutter, tak to beru. Musim to testnout na novem monitoru.
Nechavam max 1 snimek generovat dopredu, pro snizeni inputu.

PS1: 1. test BF4 s v-synch off a limiter a skutecne neni stutter a inputlag je pryc i kdyz i tak byl sotva pozorovatelny. Spis me zarazi to, ze mi prijde obraz ostrejsi s limiterem na 169, nez synchovany na 175. Jdu testnout PUBG, ale zatim to vypada nadejne.

Je nejake pravidlo o kolik snizovat limiter vuci Max LCD Hz? Ja videl jen doporuceni na 60Hz dat 57, a z toho jsem si dopocital limit pro 175Hz panel.

PS2: Dalsi test na PUBG to defakto potvrdil. Kdyz jsem dal limit 150, tak ostrost byla podobna jako 175 se synchem. Je to neco cemu nerozumim, ale neresim to. Zvlastni je, ze i inputlag pusobi stejne jako to predesle tvrzeni. 150 no-synch je stejne rychly jako 175 synch.

Si tak rikam, ze kdyz mam v prumeru hry nastavene na 80% GPU Load, jestli ten zbytek neni prave ten inputlag ze? :-D logicky

V podstate bych to zhrnul tak, ze v-synch musi bezet o 20% vyssi frekvenci, aby pusobil odezvou i ostrosti jako bez synchu s limiterem (u me). Cim mensi GPU Load - tim vetsi rozdil - GPU nic nedela - ceka - roste lag.
Jeste to budu dale testovat, ale zmenili jste mi pohled na synch, jenz jel se mnou dobrych 8 let a dale compatible synch je lepsi nez hw g-synch u kusu kolem roku 2017.
Naposledy upravil(a) alienGT dne ned 8. kvě 2022, 22:20, celkem upraveno 23 x.
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: NVIDIA G-sync - info a vše okolo

Příspěvek od Ache »

mouldy píše: pát 6. kvě 2022, 11:49 Jak nastavit Gsync na "non-validated monitor" pro co nejlepší funkčnost?

Monitor: BlitzWolf®BW-GM2
https://m.blitzwolf.com/BlitzWolfBW-GM2 ... p-696.html

Nastavený limit pro hry na 144Fps. Každopádně občas se objevuje tearing a Gsync neni uplně 100%, co s tím?
To máš nastavený ok, ale limit fps forcni spíš na 140 fps.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: NVIDIA G-sync - info a vše okolo

Příspěvek od Holda »

Začal se mi objevovat problém, kdy mi při zapnutém VRR problikávají světlá místa. Nějak to nedokážu bohužel spojit s nějakou změnou v PC a děje se to jenom někdy :?
Původně jsem myslel, že jsem přehnal OC VRAM, ale ani v defaultu, ani při podtaktování se to neděje. Jakmile v driverech vypnu G-Sync, je to ok.
Jde o 3060 Ti + Dell S2721DGF, grabnul jsem to v TW3 - https://www.youtube.com/watch?v=vMcY3wLl7rk
Nevíte?
.
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: NVIDIA G-sync - info a vše okolo

Příspěvek od Krteq »

Můžu potvrdit, s AOC FreeSync monitorem a RTX 3080 mám to samé i v jiných hrách, s vypnutým G-Sync Compatible bez problémů. Na předchozí kartě s aktivním FreeSync bez problémů
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: NVIDIA G-sync - info a vše okolo

Příspěvek od Ache »

Ale kdo chce hrát bez G-SYNC že jo (teda teď mi na 970tce taky nejede, protože ta neumí G-SYNC compatible), tak to nevyzkouším, ale takový bugy si z RTX 3070 nepamatuju (G-SYNC sem měl zaplej furt).
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: NVIDIA G-sync - info a vše okolo

Příspěvek od Holda »

Je to posledních nevím 4-5 dnů, čistý drivery, default na gpu a vram, odinstalovany RTSS, ale náhodně se to vrací.
Trochu bych chtěl, aby to bylo vadnou gpu a měl jsem důvod koupit novou, to chci ale asi moc :lol:
.
vinniczech
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2008

Re: NVIDIA G-sync - info a vše okolo

Příspěvek od vinniczech »

Cus. V nastavení grafiky Vsync on a ve hře off. Je to správně, abych měl g-sync compatible? Když dám Low latency mode na ultra, tak mi to lockne snímky na 59, ale grafika nesnižje takty, takže po chvilce začně řvát. Rtx 3060ti Ghost od Gainwardu
please wait... rebuilding
Sasakr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2010

Re: NVIDIA G-sync - info a vše okolo

Příspěvek od Sasakr »

Jaká je pointa locknout to pod refresh rate a ne na refresh rate? Jsem teda z Freesync tábora, ale lockuju na 120, protože proč ne?

K výše řešenému poblikávání - dle mé zkušenosti to způsobují rozkolísané frametimes, kdy se ve velmi rychlém sledu zapíná a vypíná LFC. Řešením je zajistit si hladký frametimes graf (nižší detaily, DXVK, výměna za nezprasenou hru) nebo vypnout VRR. Pak ale holt najít nějakou použitelnou hranici framerate locku, jinak tearing and stutter.
Epidot
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. říj 2003
Bydliště: Šumperk

Re: NVIDIA G-sync - info a vše okolo

Příspěvek od Epidot »

U Gsync modulů se dělal ručně malý odstup od vsync hodnoty. A vsync se vypinalo. Sem tam jak chodily aktualizace, které rády rozbíjí i věcy co nejsou vidět, mohlo to přeskakovat do vsync módu což dělalo stutter.
S ručním odstupem byl forced Gsync a potlačený vsync, neboť jsi na něj nedosáhnul a bylo to víc fluid i s třema fps/Hz míň. Teď už to je snad definitivně vyřešené, kdo ví.
Více na blurbusters.com
13600k+Noctua D15S, MSI Z690 Tomahawk, 32GB Kingston Fury Renegade 3600, ASUS RTX 3070 Noctua OC Edition, ASUS ROG SWIFT PG279Q HW G-Sync, Samsung 990Pro 2TB, 970Evo+2TB, 970Evo+1TB, 960Evo 500GB, Kingston A2000 500GB, Intel 660p 2TB, Crucial M550 256GB, Intel X25-M 80GB, Corsair RMx550, Logitech G502+G815 tactile US, Secretlab OMEGA Classic, RME ADI-2 DAC FS+Denon AH-D9200
vinniczech
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2008

Re: NVIDIA G-sync - info a vše okolo

Příspěvek od vinniczech »

Tak jsem na to šel ještě jinak. Vsync na Fast a fps limiter v ovladačích na 60. V crysis v úvodní scéně s těma volumetrickýma mrakama mám až o 200mhz nižší frekvenci, tedy větší prostor pro boost. Jsem spokojenej. Teď teprve mám radost z monitoru a grafiky :)
please wait... rebuilding
vinniczech
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2008

Re: NVIDIA G-sync - info a vše okolo

Příspěvek od vinniczech »

Ahoj zase. Problém.. Komp je po servisu. Dali mi novou desku. Od té doby mi nechce fungovat DisplayPort. Po nainstalování ovladačů grafiky po logu woken při zapínání pc jenom tma. Hdmi jede vpoho. Měl jsem stejný problém, když jserm upgradoval z Gtx 970 na Rtx 3060 Ti, ale nějak se mi to podařilo rozjet nakonec, teď nic. Já chci G-sync! :D :) Poradí někdo? Zkoušel jsem akorát v nastavení monitoru přepnout na DP, ale nic..
please wait... rebuilding
Epidot
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. říj 2003
Bydliště: Šumperk

Re: NVIDIA G-sync - info a vše okolo

Příspěvek od Epidot »

Začal bych stažením posledních ovladačů a DDU.
Pak reboot do nouzáku a DDU a restart. Můžeš i odpojit na chvíli ethernet kabel z desky než to najede bez ovladače a hodit tam stažený driver, ať tam Windows nenacpe něco svého.
13600k+Noctua D15S, MSI Z690 Tomahawk, 32GB Kingston Fury Renegade 3600, ASUS RTX 3070 Noctua OC Edition, ASUS ROG SWIFT PG279Q HW G-Sync, Samsung 990Pro 2TB, 970Evo+2TB, 970Evo+1TB, 960Evo 500GB, Kingston A2000 500GB, Intel 660p 2TB, Crucial M550 256GB, Intel X25-M 80GB, Corsair RMx550, Logitech G502+G815 tactile US, Secretlab OMEGA Classic, RME ADI-2 DAC FS+Denon AH-D9200
vinniczech
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2008

Re: NVIDIA G-sync - info a vše okolo

Příspěvek od vinniczech »

Tyjo DDU bych zkusil až jako poslední možnost. Něco jsem četl o UEFI změně v biosu, nevíš o tom něco?
Radši změnim jednu položku v biosu, než se učit jak do nouzovýho stavu a dlouze odinstalovat a instalovat :)

edit: zkusil jsem DDU, ale bez nouzovyho stavu. Já bych řekl, že to bude kabelem. Teď už ani nemám logo při zapnutí kompa, jen No video output
please wait... rebuilding
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“