Stránka 1 z 1

6.4k HDD v ntb - není s ním něco?

Napsal: stř 22. led 2014, 21:00
od D4n1el
Ahoj, mám notebook Dell Vostro, HDD s rychlostí 6400rpm.

Zdá se mi že to jede docela pomalu, někdy v pohodě, ale třeba když najedu na stranu obrazovky a chci vyhledat nějakou aplikaci (Windows 8), úplně se to při hledání kousne, když začnu psát tak se to sekne i při tom, takže píšu, zásek, a až po nějaký chvilce se tam ukáže co jsem tam napsal, a až pak to něco najde.. nedělá to vždycky, ale je to docela často.

Příjde vám to normální?

Jinak - http://i.imgur.com/pMXOjSv.png

Re: 6.4k HDD v ntb - není s ním něco?

Napsal: stř 22. led 2014, 21:08
od PKBO
Stáhni si HD Tune a pošli sem obrázek záložky health..

http://www.hdtune.com/

Re: 6.4k HDD v ntb - není s ním něco?

Napsal: stř 22. led 2014, 22:11
od D4n1el
http://i.imgur.com/xQ5mPHu.png

Případně třeba nedostatek RAMky?

Re: 6.4k HDD v ntb - není s ním něco?

Napsal: čtv 23. led 2014, 11:57
od Nagant
Mně se nelíbí ta hodnota parametru (C7) Interface CRC Error Count.
Indikovalo by to nějaký problém mezi HDD a řadičem.
Pak by to asi mohlo dělat co popisuješ.

Re: 6.4k HDD v ntb - není s ním něco?

Napsal: čtv 23. led 2014, 15:46
od D4n1el
A dá se to nějak napravit?

Re: 6.4k HDD v ntb - není s ním něco?

Napsal: čtv 23. led 2014, 16:57
od Nagant
Zkusil bych disk vymontovat, prohlédnout a jemně očistit, např. propylakoholem, konektor a znovu sesadit.
Pokud je šance prohlédnout i protikus.

Pak sledovat, zda ta hodnota bude dál růst.
Pak případně vyzkoušet jiný disk, eventuálně dát do servisu.

Pokud to má nějakou utilitu pro test disku v biosu (nedestruktivní), tak zkusit.
Případně nabootovat z CD specializovanou testovací utilitu od výrobce disku.
Tímhle bych asi začal.