Intel Core 2 Quad Q9xx0 - rady, problemy, taktovanie

Vše o procesorech Integrated Electronics.

Moderátoři: Eddward, Baneshee

Odpovědět
johny-m
Nováček
Nováček
Registrován: 02. bře 2014

Re: Intel Core 2 Quad Q9xx0 - rady, problemy, taktovanie

Příspěvek od johny-m »

Tak uz to kurna mam....
bezim na 3375Mhz a stabilne. pohral jsem si s pametma a potom jsem mohl jit s voltama na cpu dolu. jsem na 1,36 a fse facha super. teploty jsou max 75. tak mam ted ambice na 3500Mhz. pokorim i i7ku :-D dekuji vsem za rady!
Core2Quad Q9300, Asus Striker II NSE, 6GB RAM 1600Mhz, 2x GeForce GTX 650Ti
johny-m
Nováček
Nováček
Registrován: 02. bře 2014

Re: Intel Core 2 Quad Q9xx0 - rady, problemy, taktovanie

Příspěvek od johny-m »

mmj Lavak vyhral :oha:
Core2Quad Q9300, Asus Striker II NSE, 6GB RAM 1600Mhz, 2x GeForce GTX 650Ti
KrucifikX
Nováček
Nováček
Registrován: 05. črc 2012

Re: Intel Core 2 Quad Q9xx0 - rady, problemy, taktovanie

Příspěvek od KrucifikX »

Zdravím všechny, prosím o radu, zda má v dnešní době cenu investovat 2 500,- do procesoru Core Quad EXTREME QX9770 sc.775 3,2GHZ/12MB/1600. Mám střičkou desku ASUS P5K - Intel P35 a v tom aktuálně Core 2 duo e6850. Chtěl bych si pořídit již zmíněný procesor a k tomu bych chtěl přihodit GK Geforce N560 GTX-TI HAWK 1GB-1024MB-Memory 256bits. Jaký je Váš nazor? Díky.
Lokomotiva
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2009
Bydliště: Praha 10

Re: Intel Core 2 Quad Q9xx0 - rady, problemy, taktovanie

Příspěvek od Lokomotiva »

Ono tak moc nevadí že je stařičká, ale že je to hodně ošizená kancelářská deska - viz napájecí obvody procesoru na desce.
Ale od verze BIOSu 1006 je zamýšlený procesor deskou podporovaný, takže jestli BIOS 1006 na desce máš, nebo novější, chodit na ní bude.
Ale já bych radši prodala co máš a jak to je a začala na nové sc.1150 desce s novým procesorem a pamětmi...
Lqa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. srp 2010
Bydliště: Praha

Re: Intel Core 2 Quad Q9xx0 - rady, problemy, taktovanie

Příspěvek od Lqa »

Dobrý den,

kamarád má staré herní PC a aktuálně nemá na nové, tak mě napadlo, že mu ho přetaktuji, aby na něm hry běžely aspoň trochu lépe.. Nicméně jsem narazil na několik překážek, se kterými si nevím rady.
V Biosech MB jsem nikde nenašel, jak změnit STRAP poměr, takže mě v taktování omezuje frekvence severního můstku.
Je tam jen jakési nastavení skrze násobič pro RAMky, ale z toho moudrý úplně nejsem (viz obrázky):
https://i.imgur.com/cCh4twq.jpg
https://i.imgur.com/fZgGVSS.jpg
https://i.imgur.com/XxslRc3.jpg

Potřeboval bych tedy nějak přepnout STRAP na poměr 5:6 (400). Dočetl jsem se, že se to dá nějak udělat skrze Windows programem WPCREDIT. Může mi s tím prosím někdo poradit?

PC spec:
MB: Gigabyte GA-P35-DQ6
CPU: Intel Q9550
VGA: Nvidia GTX 1050
PSU: Seasonic Focus Plus Platinum - 550W (nedávno pořízený, starý dosloužil)
OS: Win 10 Home 64bit.
MB: Asus PRIME X299-DELUXE; CPU: Intel Core i7-7820X; RAM: G.SKill TridentZ RGB 16GB (4x8GB) DDR4 3600; GPU: EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 GAMING, 11GB GDDR5X; Zvuková karta: Creative Sound BlasterX AE-5; SSD: 2x ADATA XPG GAMMIX S11 Pro, M.2 - 1TB; HDD: 2x Seagate Desktop HDD - 3TB; Mechanika: Asus DRW-24F1MT; Zdroj: Seasonic Prime Ultra Titanium - 750W; Case: Cooler Master Cosmos II
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Intel Core 2 Quad Q9xx0 - rady, problemy, taktovanie

Příspěvek od werygood »

Stejně mu to moc nepomůže...
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Intel Core 2 Quad Q9xx0 - rady, problemy, taktovanie

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ne všechny boardy umí měnit strap ručně, většina si jej mění automaticky dle FSB, co od toho ale čekáš. Solidní body se dostanou k FSB 500 i s 333 strapem. Čeho chceš docílit, už takhle jsi se s FSB dostal clkem vysoko, v závislosti na počtu a typu RAM (pokud tam běží 8GB na vyšší OC rovnou zapoměň) to může bejt pro mem controller strop, už teď ti běží dost vysoko, pokud chceš ještě vyšší strap aby jsi mohl snížit děličku pamětí tak na to zapomeň. 2.0 dělička je pro výkon ideální kdyby ti RAM neběžely synchro s FSB resp běžely pod, už by jsi zase ztrácel výkon tam.
Naposledy upravil(a) DOC_ZENITH dne čtv 27. čer 2019, 21:07, celkem upraveno 1 x.
Lqa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. srp 2010
Bydliště: Praha

Re: Intel Core 2 Quad Q9xx0 - rady, problemy, taktovanie

Příspěvek od Lqa »

werygood píše:Stejně mu to moc nepomůže...
To je sice pěkný názor, nicméně to nic nemění na faktu, že mě ta změna strapu zajímá ;) .

Už ten 1 GHz navíc na procesoru mu v některých hrách posunul FPS z nehratelné do hratelné úrovně a určitě by šel posunout ještě o kousek výš, jelikož jsem zatím ani prakticky nesáhl na napětí a časování RAM..
MB: Asus PRIME X299-DELUXE; CPU: Intel Core i7-7820X; RAM: G.SKill TridentZ RGB 16GB (4x8GB) DDR4 3600; GPU: EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 GAMING, 11GB GDDR5X; Zvuková karta: Creative Sound BlasterX AE-5; SSD: 2x ADATA XPG GAMMIX S11 Pro, M.2 - 1TB; HDD: 2x Seagate Desktop HDD - 3TB; Mechanika: Asus DRW-24F1MT; Zdroj: Seasonic Prime Ultra Titanium - 750W; Case: Cooler Master Cosmos II
Lqa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. srp 2010
Bydliště: Praha

Re: Intel Core 2 Quad Q9xx0 - rady, problemy, taktovanie

Příspěvek od Lqa »

DOC_ZENITH píše:Ne všechny boardy umí měnit strap ručně, většina si jej mění automaticky dle FSB, co od toho ale čekáš. Solidní body se dostanou k FSB 500 i s 333 strapem. Čeho chceš docílit, už takhle jsi se s FSB dostal clkem vysoko, v závislosti na počtu a typu RAM (pokud tam běží 8GB na vyšší OC rovnou zapoměň) to může bejt pro mem controller strop, už teď ti běží dost vysoko, pokud chceš ještě vyšší strap aby jsi mohl snížit děličku pamětí tak na to zapomeň. 2.0 dělička je pro výkon ideální kdyby ti RAM neběžely synchro s FSB resp běžely pod, už by jsi zase ztrácel výkon tam.
Čekám od toho, že FSB právě třeba vyženu okolo těch 500, abych takt procesoru dostal přes 4 GHz . Toho však nelze v žádném případě nedosáhnu se strapem 333, jelikož 2 GHz severní můstek nezvládne i se zvýšeným napětím.
Problém s paměťový řadičem není. Ty 4 GB RAM (2x2) zvládají i 1200 MHz s rozumným časováním. Jediné, co mi brání dál taktovat je stabilita severního můstku kvůli jeho už tak přepálenému taktu (aktuálně 1852 MHz). Proto potřebuji znát způsob, jak ten strap přepnout na 400.
Naposledy upravil(a) Lqa dne pát 28. čer 2019, 16:18, celkem upraveno 2 x.
MB: Asus PRIME X299-DELUXE; CPU: Intel Core i7-7820X; RAM: G.SKill TridentZ RGB 16GB (4x8GB) DDR4 3600; GPU: EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 GAMING, 11GB GDDR5X; Zvuková karta: Creative Sound BlasterX AE-5; SSD: 2x ADATA XPG GAMMIX S11 Pro, M.2 - 1TB; HDD: 2x Seagate Desktop HDD - 3TB; Mechanika: Asus DRW-24F1MT; Zdroj: Seasonic Prime Ultra Titanium - 750W; Case: Cooler Master Cosmos II
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Intel Core 2 Quad Q9xx0 - rady, problemy, taktovanie

Příspěvek od DOC_ZENITH »

No, máš tu ještě poslední harcore možnost, zadrátovat patici aby si systém myslel že CPU defaultuje na 400. Já bych to ale ani nezkoušel, k čemu u tohodle veterána, je malej zázrak že ta deska ještě žije, našel bych optimální voltáž na tom co to máš teď stable a nechal bych to.
Lqa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. srp 2010
Bydliště: Praha

Re: Intel Core 2 Quad Q9xx0 - rady, problemy, taktovanie

Příspěvek od Lqa »

DOC_ZENITH píše:No, máš tu ještě poslední harcore možnost, zadrátovat patici aby si systém myslel že CPU defaultuje na 400. Já bych to ale ani nezkoušel, k čemu u tohodle veterána, je malej zázrak že ta deska ještě žije, našel bych optimální voltáž na tom co to máš teď stable a nechal bych to.
Jo to je asi poslední možnost, ale co ten program WPCREDIT? Přes ten to přeci nějak jde vynutit softwarově..
MB: Asus PRIME X299-DELUXE; CPU: Intel Core i7-7820X; RAM: G.SKill TridentZ RGB 16GB (4x8GB) DDR4 3600; GPU: EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 GAMING, 11GB GDDR5X; Zvuková karta: Creative Sound BlasterX AE-5; SSD: 2x ADATA XPG GAMMIX S11 Pro, M.2 - 1TB; HDD: 2x Seagate Desktop HDD - 3TB; Mechanika: Asus DRW-24F1MT; Zdroj: Seasonic Prime Ultra Titanium - 750W; Case: Cooler Master Cosmos II
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Intel Core 2 Quad Q9xx0 - rady, problemy, taktovanie

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Nevi, nikdy jsem to nepoužíval, v době core2 se SW netaktovalo, většinou to končilo tak leda výtuhem.
Jozef62
Nikdy nic nevím
Nikdy nic nevím
Registrován: 25. lis 2017

Re: Intel Core 2 Quad Q9xx0 - rady, problemy, taktovanie

Příspěvek od Jozef62 »

Lqa, vyskúšaj SetFSB, ak program správne identifikuje dosku/generátor máš vyhraté :
https://setfsb.en.lo4d.com/screenshots
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Intel Core 2 Quad Q9xx0 - rady, problemy, taktovanie

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Obecně ale to že se dostala P35 tka s quadem na ňákejch 460 je už teď docela úspěch. Prostě nevhodnej model CPU, quad s příliš nízkym násobičem.
Lqa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. srp 2010
Bydliště: Praha

Re: Intel Core 2 Quad Q9xx0 - rady, problemy, taktovanie

Příspěvek od Lqa »

Jozef62 píše:Lqa, vyskúšaj SetFSB, ak program správne identifikuje dosku/generátor máš vyhraté :
https://setfsb.en.lo4d.com/screenshots
No a umí to i přepnout ten strap? To je jediné, co potřebuji..
MB: Asus PRIME X299-DELUXE; CPU: Intel Core i7-7820X; RAM: G.SKill TridentZ RGB 16GB (4x8GB) DDR4 3600; GPU: EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 GAMING, 11GB GDDR5X; Zvuková karta: Creative Sound BlasterX AE-5; SSD: 2x ADATA XPG GAMMIX S11 Pro, M.2 - 1TB; HDD: 2x Seagate Desktop HDD - 3TB; Mechanika: Asus DRW-24F1MT; Zdroj: Seasonic Prime Ultra Titanium - 750W; Case: Cooler Master Cosmos II
Jozef62
Nikdy nic nevím
Nikdy nic nevím
Registrován: 25. lis 2017

Re: Intel Core 2 Quad Q9xx0 - rady, problemy, taktovanie

Příspěvek od Jozef62 »

To sú už roky, čo som SetFSB použíl, je tam hodne nastavení, či sa dá nastaviť aj strap neviem. Nič za vyskúšanie nedáš.
Lqa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. srp 2010
Bydliště: Praha

Re: Intel Core 2 Quad Q9xx0 - rady, problemy, taktovanie

Příspěvek od Lqa »

Jozef62 píše:To sú už roky, čo som SetFSB použíl, je tam hodne nastavení, či sa dá nastaviť aj strap neviem. Nič za vyskúšanie nedáš.
Díky za tip, zkusím se v tom pošťourat.
MB: Asus PRIME X299-DELUXE; CPU: Intel Core i7-7820X; RAM: G.SKill TridentZ RGB 16GB (4x8GB) DDR4 3600; GPU: EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 GAMING, 11GB GDDR5X; Zvuková karta: Creative Sound BlasterX AE-5; SSD: 2x ADATA XPG GAMMIX S11 Pro, M.2 - 1TB; HDD: 2x Seagate Desktop HDD - 3TB; Mechanika: Asus DRW-24F1MT; Zdroj: Seasonic Prime Ultra Titanium - 750W; Case: Cooler Master Cosmos II
Odpovědět

Zpět na „Procesory Intel“