Stránka 1 z 1

Pomaly nabeh pc...

Napsal: stř 5. úno 2014, 18:01
od Kalba222
Ahoj,

vcera jsem si do pc pripojil 2x WD3 TB - v biosu jsem zvolil moznost RAID1, ve srovnani s AHCI je nabeh pc strasne pomaly.... a to bootuju z ssd.

nevite cim by to mohlo by ?

Re: Pomaly nabeh pc...

Napsal: úte 11. úno 2014, 10:24
od PCTed
Aha, tak jestli bootuješ z SSD tak je to opravdu divné.. Zkus ty disky zapojit do SATA III 3.0
Taky mě napadá, že máš slabý zdroj.. Pokud by jsi to měl před zapojením disků výkon zdroje pro uživení celého PC na hraně a zapojíš tam ještě dva tří terový disky.... Tak to budeš potřebovat o cca 65 W více ...

Re: Pomaly nabeh pc...

Napsal: úte 11. úno 2014, 10:40
od Mr Lucas
Zdrojem to nebude, když při normálním zapojení problém není. Spotřeba při startu těch dvou WD RED je mnohem menší než 65W - ani ne polovinu, viz: http://extrahardware.cnews.cz/testy/wd- ... strana/0/6

Re: Pomaly nabeh pc...

Napsal: úte 11. úno 2014, 11:32
od Kalba222
Provedl jsem update biosu & dale taky intel storage manager a zatim to jaks taks jede. Doba je odost kratsi. Podle me to bylo zpusobene starou verzi biosu i intel storage - myslim, ze se moc nekamosili s 3TB.