Stránka 1 z 1
Ma tu nekdo HP server? ( proliant apod. ) Problem s radicem
Napsal: pon 10. úno 2014, 11:08
od N_o_c_l_a_f
Potreboval bych downgradovat firmware na radici P410 - ktery, zda se, nefunguje od jiste verze na nonHP HW. Takze uz s nim nenabootuju a tudiz si ho nemuzu downgradovat sam.

Re: Ma tu nekdo HP server? ( proliant apod. ) Problem s radicem
Napsal: pon 10. úno 2014, 11:14
od Kalba222
co presne mas za typ serveru ?
Re: Ma tu nekdo HP server? ( proliant apod. ) Problem s radicem
Napsal: pon 10. úno 2014, 11:16
od Chalesnik
s cim konkretne mas problem?... ja mam hp proliant microserver
Re: Ma tu nekdo HP server? ( proliant apod. ) Problem s radicem
Napsal: pon 10. úno 2014, 12:18
od zombux
pod maintenance ho předpokládám už nemáš... jinak by ses asi neptal tady

Re: Ma tu nekdo HP server? ( proliant apod. ) Problem s radicem
Napsal: pon 10. úno 2014, 12:27
od N_o_c_l_a_f
Ja nemam zadny konkretni server. Mam NAS postaveny na SOHO komponentech, konkretne tyhle desce :
GIGABYTE GA-B75M-D2V - Intel B75
s FW 3.66 mi P410 normalne nabehla, ale 3TB disky rozeznala jako 0.00GB. We woknech jsem pres HP Smart Update updatoval FW na posledni nabizeni ( 6.40 myslim ), ale po restartu jsem skoncil v nekonecne smycce inicializace ( cca 30s inicializace - reboot - cca 30s incializace - .... ). Podle nejakych sporadickych prispevku na netu jsem vydedukoval, ze od nejakyho FW ma ten radic problem s funkcnosti na nonHP HW.
Takze potrebuju :
a) na HP HW vratit alespon ten castecne funkcni FW
a idealne
b) poradit jak to zprovoznit na HW co mam
nebo
c) poradit jakou desku koupit aby to fungovalo ( uspornou a levnou

)
Re: Ma tu nekdo HP server? ( proliant apod. ) Problem s radicem
Napsal: pon 10. úno 2014, 12:44
od Spring
Zaskocilo te, ze radice HP SmartArray, Dell Perc potrebuji HDD/SSD s upravenym firmware? Potrebujes takove disky, ktere ten firmware maji. Vyreseno
Re: Ma tu nekdo HP server? ( proliant apod. ) Problem s radicem
Napsal: pon 10. úno 2014, 13:15
od N_o_c_l_a_f
Samozrejme ze nepotrebuji - alespon podle vsech zdroju co jsem prolezl. Na zaklade ceho to tvrdis?
Spatna detekce kapacity disku u FW 3.66 byla zpusobena starym FW ( ale disky byly detekovany jinak dobre ).
A reboot u novejsiho FW uz s disky nesouvisel vubec.
----
EDIT
viz tenhle link :
http://h20566.www2.hp.com/portal/site/h ... cachetoken
HP Smart Array Controller Firmware Version 5.06 is the minimum firmware version required to support 3TB or larger HP SAS/SATA hard drives attached to an HP Smart Array P212, P410/P410i, P411, or P812 Controller.
If an HP Smart Array Controller running firmware version 3.66 (or earlier) is attached to 3TB (or larger) drives, the size of these drives will be shown as zero bytes in HP tools such as the Array Configuration Utility, Array Diagnostics Utility, Option ROM Configuration for Arrays, and the server operating system, until the firmware is upgraded.
----
Takze se laskave mirni se svejma agresivnima a chybnejma prispevkama.
Re: Ma tu nekdo HP server? ( proliant apod. ) Problem s radicem
Napsal: pon 10. úno 2014, 18:10
od Spring
Kdyz uz jsi tak pekne nasel support HP, tak se jeste podivej jake HDD jsou podporovany, jaky maji firmware a kdo jim ho upravil. Pouzij 3TB 628059-B21, 628063-B21 az potom zacni nekoho soudit a osocovat.
Re: Ma tu nekdo HP server? ( proliant apod. ) Problem s radicem
Napsal: pon 10. úno 2014, 19:02
od N_o_c_l_a_f
Videl si ten radic nekdy nazivo? Lidi ho normalne pouzivaji s Barracudama nebo WD Red.
Navic rebootovaci smycka probiha bez ohledu na ne/pripojeni disku - takze pokud ten radic nema telepaticky schopnosti, tak nevi ze chci pouzivat neHP disky...