Stránka 1 z 1

Monitor na Hry 23-24" s kvalitním obrazem

Napsal: úte 11. úno 2014, 16:47
od Igoreso
Zdravím.
dlouhou dobu mám monitor LG 22" TN Full-HD ale už mě sere ta jeho zrnitost :)
Ted jsem si hrál s NB Asus U38N který má podle mě parádní displej. 13" Full-HD AH-IPS

co by jste doporučily za monitor s náplní 80% hry a 20%net a video.
Rozlišení asi vetší než Full-HD (grafika AMD 6870 1GB)
22-24"
asi jemně matnej (ne ty zrnité šileně matné příšernosti na kterejch je bílá k posrání)
NE TN!
Panel min 8bit
preferuji manší jas a "výraznou" čarnou
Kdyby to mělo podsvícení pod celým displejem(ne okolo) nezlobil bych se. :)

hral jsem si s iiyama ProLite XU2390HS

Kód: Vybrat vše

http://www.iiyama.com/gb_en/products/prolite-xu2390hs-1/
což je nejlepší monitor co mám na prodejně a zase zrnité, moc matné,ale barvy ucházející a podsvetlení bylo kupodivu celkem rovnoměrné :)

Re: Monitor na Hry 23-24" s kvalitním obrazem

Napsal: úte 11. úno 2014, 17:56
od LoCo99
uvedl bych rozpočet , vzhledem k tomu že ti takhle někdo může doporučit IPS za 4 tisíce nebo taky za 10

Re: Monitor na Hry 23-24" s kvalitním obrazem

Napsal: úte 11. úno 2014, 18:02
od Igoreso
no puvodně jsem chtěl do cca 5500kč.
ted bych řekl že i více.. cca 8000kč bych i dal.
třeba ted se mi líbil BenQ BL2411PT za cca 8000kč,ale matná vrstva je moc matná a silné podsvetlění :(

Re: Monitor na Hry 23-24" s kvalitním obrazem

Napsal: úte 11. úno 2014, 19:03
od cameroncz
Možná kouknout na nějaké AOC monitory? Můj stál sice jen necelé 4000, ale treba by sis taky nejaky vybral.

Edit Igoreso: To je rada k nezaplacení :) procházím recenze už asi 14dní. zatím bezvýsledně..
Jde mi o radu konkrétních modelů,né výrobce..

Re: Monitor na Hry 23-24" s kvalitním obrazem

Napsal: úte 11. úno 2014, 22:45
od Ache
Jo ten BL2411PT by na hry byl super - parádní odezva (při AMA HIGH naproto ideální), minimální inputlag, a pěkné pokrytí sRGB (což bohužel u LED podsvícených displejů nebývá pravidlem). Akorát mě na něm teda vadilo nic moc podání černé barvy a dost silný glow (o dost výraznější než třeba na mém LG IPS234).

Vybírat v dnešní době dobrý monitor je fakt Hardcore... skoro bych řekl že se sitace na trhu spíš stále zhoršuje... dříve se dokonce experimentovalo s širšími gamuty i v levnějších TN monitorech (Samsung 226CW, LG 227WT, HP 2408h....) pak už tohle vymizelo... a s nástupem LED podsvícení se gamut už sotva vybelhává na normu sRGB. Dále se IPS se ošililo o ATW polarizér (ano S-IPSka z roku 2007 třeba měly černou z jakéhokoliv uhlu ok) VAčka neměly tak silný black-crush protože se používalo více domén (akorát byl nižší kontrast)... a OLED který by ve všech ohledech zabil LCD v nedohlednu. :old9:

Ten zmíněný BL2411PT je tedy docela dobrý univerzál, ale dokonalý taky neni. :)

Re: Monitor na Hry 23-24" s kvalitním obrazem

Napsal: úte 11. úno 2014, 23:18
od Igoreso
Prosím tě co to je ten glow?
jak se to v praxi projevuje?

ja třeba nepotřebuji uhly,sedím před monitorem pořád na stejném místě i poloze :)
Ale chci perádní černou (hraji radši temné hry a miluji scifi) :)
minimální prusvit
dobré barvy i při menším jasu. max 20% jas..
taky dost nemám rád ten efekt marné obrazovky,kdy bílá vypadá jako posypaná bordelem :)


skusím si ten BL2411PT pujčit a vyzkoušet osobně..

Re: Monitor na Hry 23-24" s kvalitním obrazem

Napsal: úte 11. úno 2014, 23:28
od Ache
Igoreso píše:Prosím tě co to je ten glow?
jak se to v praxi projevuje?
že černá ze strany mizí do stříbro/zlatavé barvy např:
http://www.youtube.com/watch?v=uBdnijR9qSA

Jinak pokud vyfasuješ dobrý kus bez průsvitů podsvícení, tak při normálním pohledu je černá na IPS ok a hlavně tmavé scény stále mají detaily. Barvy a jejich jas se na IPS naštěstí i pod úhlem nemění (narozdíl od TN nebo xVA) což je velký plus, protože až na to glow se tam nic jiného neprojevuje.

Na takový VA panelu zase sice je černá fakt brutální, ale tmavý scény se slejvají a i pod mírným úhlem se rychle mění jas viz třeba tohle video s toho nového 120Hz herního EIZA:
http://www.youtube.com/watch?v=DSoeoaeyH6w

Ale to se musí vidět na vlastní oči, každýmu může vadit něco jiného. Ale je fakt že v rámci IPSek je mezi různými modely (tedy spíše osazenými panely) docela rozdíl v chování toho GLOWu - tedy jediného negativa IPS panelů.

Re: Monitor na Hry 23-24" s kvalitním obrazem

Napsal: stř 12. úno 2014, 06:52
od Igoreso
Dik za odkazy.
Koulam ze ips glow mi vadit nebude,z uhlu se na monitor fakt nedivam.
VA panely jsou dost drahe a skoda ze u nich cerna ztraci detajly.
Takze vladtne hledam IPS monitor leskly a nebo polomat a idealne led podsvetlenim pod celou obrazovkou. Je neco takoveho?

Re: Monitor na Hry 23-24" s kvalitním obrazem

Napsal: stř 5. bře 2014, 09:22
od 12kiLer12
Známej si pořídil EIZO Foris FS2333-BK a zatim je maximálně spokojenej a já taky přemejšlim nad jeho koupí.

Re: Monitor na Hry 23-24" s kvalitním obrazem

Napsal: čtv 10. dub 2014, 11:52
od Bobin
Dell P2414H? Mimochodem, rozlišení větší než Full HD ti určitě tvoje HD 6870 neutáhne, navíc v 22"-24" neexituje.

Re: Monitor na Hry 23-24" s kvalitním obrazem

Napsal: pát 18. dub 2014, 16:11
od Ukuk
Existuje 1920/1200 coz je vic nez FHD, sice ne o moc ale je to trosku znat:)Navic nechapu proc by nemela HD 6870 utahnout vic nez FHD jde predevsim o hry co chce hrat a kdyz nebude hrat nejnovejsi pecky na max detaily tak mu klidne staci:)