Stránka 1 z 1
Rychlej HDD
Napsal: pát 28. úno 2014, 19:00
od Igoreso
Zdarek,
hledám HDD kterej by zvládal rychle číst i zapisovat zároven a nebyl to SSD

určení:
jako stahovací HDD kde se hned po stažení rozbaluje a poté exportuje na NAS.
mám klasická 2TB Green po WD a dost to nestíhá (pomalé)
Re: Rychlej HDD
Napsal: pát 28. úno 2014, 19:58
od Trady
Raptory?
WD VelociRaptor DH - 1TB
je i 1TB serverovy raptor cca o 500 drazsi.. pak uz jsou ssd
Re: Rychlej HDD
Napsal: pát 28. úno 2014, 21:10
od Suke001
Tam asi jedine raptor no. Pokud ti jde o ticho mozna by stacily Redy

Re: Rychlej HDD
Napsal: pát 28. úno 2014, 21:38
od Igoreso
ty velociraptory jsem zvažoval.
mám možnost koupit 150GB (stačí) s 2,5let zárukou za 500kč.
Konkrétně WD1500BLFS
SSD bych mám pocit rychle odkurvil
mám ted pruměr stažených dat asi 50GB/den + rozbalení = 100GB/den zapisu
to je za rok 1 095 000GB

Re: Rychlej HDD
Napsal: pát 28. úno 2014, 22:03
od PKBO
To jsi se rozhodl zálohovat celej vesmír pro příští generace ne ?

Re: Rychlej HDD
Napsal: pát 28. úno 2014, 22:05
od Igoreso
no 50GB je jeden film
nebo ted stahuji Star Trek: The Next Generation kde 1 serie má cca 100GB

tech sérií je zatím 5
a ne vše archivuji.. (ten prumer je za poslední 2 mesíce,asi ted tahám nějak více)

Re: Rychlej HDD
Napsal: pát 28. úno 2014, 22:32
od LoCo99
50 GB jeden film ? co to je film...
jinak WD green má míň než 7200rpm pokud se nepletu, tak nestačil by obyčejnej 7200rpm disk ?
Re: Rychlej HDD
Napsal: pát 28. úno 2014, 22:41
od Igoreso
klasicky Blu-Ray
Re: Rychlej HDD
Napsal: sob 1. bře 2014, 08:41
od cameroncz
Raptory by asi nebyly špatné, ale já bych šel spíše do REDu. Každopadne pak kdyztak napiš, jak si to vyřešil

Re: Rychlej HDD
Napsal: sob 1. bře 2014, 09:32
od Igoreso
Proč spíš do RED?
kapacitu neřeším,potřebuji to jako mezipamet.
spíš řeším rychlost v zapisu malých bloku(stahovani vice souboru naraz) a následné rozbalení v RAR
Re: Rychlej HDD
Napsal: sob 1. bře 2014, 15:08
od dexterav
tak či onak naraz zápis/čítanie poriadne nestíha nič mechanické z logických dôvodov
ja to reálne vidím iba na tie raptory
Re: Rychlej HDD
Napsal: sob 1. bře 2014, 16:16
od Lokomotiva
Mně Velociraptor vyhovuje.
A 2 v RAIDu 0 jsou i docela svižné:
Re: Rychlej HDD
Napsal: sob 1. bře 2014, 16:18
od Lokomotiva
Možná si shodnou utilitou otestuj současný disk/disky a budeš mít přímé srovnání.
Re: Rychlej HDD
Napsal: sob 1. bře 2014, 16:35
od Spring
WD RED nemaji ani rychlost a ani kapacitu protezovani, protoze je to jen nejlevnejsi HDD pro 24/7/365 do domacnosti nebo male firmy s minimalistickym tokem a zatezi. Nemuze se rovnat zakladnimu modelu RE4 Reseni existuje v podobe hybridniho pole, ale to stejne vsichni znate a nebudu tahat drevo do lesa.
Bude to chtit poradny SSD (z portofolia Samsung by to zvladl jen SM843T a SM1625), protoze jiste nekdo prohlasi dokonale 840/EVO s 10ti letou vydrzi (pozn.: zelena slova), ackoliv to nedokaze rozdychat ani celkem obstojny Samsung 840 Pro ve 128GB variante (kombinace flashnuteho LSI2008 SuperMicro i Adaptec 6405), se kterym jsem podpobnou srandu zkousel s bcache i hybridnim ZFS jako dalsi tridu adresovane hiearchie.
Lokomotiva:
Takove srovnani by bylo stejne hodnotne, jako vetsina utilit pro "rychlost" SSD, ktere nerikaji vubec nic. Popadni disk, udelej si dva oddily a uvidis svet i z opacneho uhlu pohledu.
Re: Rychlej HDD
Napsal: sob 1. bře 2014, 18:18
od Igoreso
Brutus pomalé
puvodně to bylo jen uložiště tak se rychlost neřešila..
Ještě mě napadlo vzít 1TB HDD ale 1plotnový klasický 7200ot.
cena bude o dost níže než u velociraptora a výkon by měl bejt taky OK.
Re: Rychlej HDD
Napsal: sob 1. bře 2014, 18:34
od dexterav
stále je tu možnosť enterprise SSD

Re: Rychlej HDD
Napsal: sob 1. bře 2014, 18:34
od Spring
Ted popisujes Synology nebo neco jineho?
Slo by pouzit ZFS RAIDZ2 s RAM caching (32GB ECC RAM) nebo si buildnout vlastni kernel bcache a SSD typu Intel 320, Intel 710, Micron P400m, Intel S3700, Kingston E100 nebo SM843T. Nakonec bottleneck bude v NIC.
Re: Rychlej HDD
Napsal: sob 1. bře 2014, 18:38
od Igoreso
Jde o to mít co nejvetší rychlost za co nejméně penez

ted jsem kupoval monitor,dovolená na horách....
Proto jsem koukal ne velociraptory které se prodávají použité za pekné peníze 500-1000kč 250-300GB
nebo neco nového do 1500kč.
Re: Rychlej HDD
Napsal: sob 1. bře 2014, 23:07
od Lokomotiva
Já bych použila 2 Velociraptory, ale jinak než to mám já - nonRAID.
Takže na jeden z nich by se data ukládala a po uložení by se data dekomprimovala na druhý z nich.
Takže čtecí hlavy jednoho disku by převážně načítaly data ke zpracování a čtecí hlavy druhého disku by převážně zapisovaly zpracovaná data.
Pokud musí oboje zvládnout čtecí hlavy jen jednoho disku, dojde k takovému jejich rozkmitání, že to práci výrazně zdrží.
U SSD by to bylo jedno, ale ten vylučuješ.
Takže radši 2 disky než libovolný klasický disk - pokud by byl jen jeden.
Re: Rychlej HDD
Napsal: úte 4. bře 2014, 11:09
od Igoreso
Tak jsem nakonec vzal
1TB Seagate Barracuda 64MB SATAIII 7200rpm 2RZ
ST1000DM003
podle testu velmi tiché a rychlé zařízeníčko (na urovni velociraptoru starší než aktuální generace)