Obermaier

Zde budeme zveřejňovat, co se chystá v časopise - pište náměty, stížnosti, budeme se snažit vyhovět.
Odpovědět
cameroncz
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2012

Obermaier

Příspěvek od cameroncz »

Jak dlouho ho tu budeme ještě trpět? Já si myslim, že recenze by meli být psané někým, kdo hodnotí objektivně a je nezaujatý oproti značce.

Ne, že by pro me byly recenze na pct nejak důležité, na to tu jsou zahraniční weby, ale dle me vás táhne ke dnu
CPU: 9900k @ 5Ghz @ D15 GPU: EVGA 980ti SC+ MB:ASUS ROG STRIX Z390-H RAM: 32GB HDD: WD Red 2TB SSD: 970 EVO 500GB, 850 PRO 1TB CASE: CM Storm Stryker Monitor: 27" PG279Q PSU: Corsair RM750i
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Obermaier

Příspěvek od kotas »

Nevím co proti němu máš, mě se zdají jeho články a recenze v poho a hlavně bez něj bych se nedozvěděl tolik informací ohledně daného HW a nepřijde mi zaujatý, to spíše horší je to s Jiříkovou a 50% článků od Rybky, když už teda jsme u toho :|

tak z poslední recenze jsem se dozvěděl co jsem potřeboval..:
Obrázek
Nebo kde měl být zaujatý? To spíše ty máš na něho alergii :mrgreen: Vadí ti, že na pořádný HW má a prachy taky? Tak si je nauč taky vydělávat :lol:
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Obermaier

Příspěvek od Riku »

Myslím, že lidi už tak nějak vědí co čekat od recenze na PCT -> nic nového se tu nedozvíme a grafy jsou strašně dementně seřazeny. Ale jinak mi moc zaujatej nepřipadá, akorát mi přijde divný dát jako zápor že nedostanu hru zdarma :D
PS5 | LG OLED CX55
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Obermaier

Příspěvek od kotas »

Riku píše:akorát mi přijde divný dát jako zápor že nedostanu hru zdarma :D
Mě zase ne, přece jenom, za ty prachy bych čekal nějakou games k tomu, ke kartám za pár stovek se taky běžně dávaj :)
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Obermaier

Příspěvek od rbclass »

Preco tam nedal r9 290 teda ? :)
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Obermaier

Příspěvek od Krteq »

Nechápu, proč se tady tomu zase divíte. Tyhle články generují takovou čtenost, že by Wlkus byl blbej aby OBRovi tyhle články zatrhnul :roll:

To, že se tímhle PCT mag dostává na úroveň bulváru nechám stranou.

Mimochodem, nevím, kde OBR sebral informaci, že ke kartě nejsou žádné hry zdarma. Program AMD Never Settle Forever stále běží :mrgreen:
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Obermaier

Příspěvek od kotas »

to Krteq: a to k té kartě dostanu nějakej kupón, nebo tak něco? Protože o AMD Never Settle Forever se nepíše ani na ALFA u těch karet, když jsem se teď na ně díval :|
Obsah balení: karta, instalační CD, ještě tak možná redukce napájení/kablíky :-D
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Obermaier

Příspěvek od AllowedCry »

Mě příjdou jeho články naprosto v pořádku.


//edit Wilik - upraveno + promaz OT
komancero
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. úno 2008
Bydliště: Holešov

Re: Obermaier

Příspěvek od komancero »

nejsem zastance znacky ,ale penez ( svych penez ) , takze by me zajimalo proc testuje s power limitem 0 a potom breci ze je to limit tdp , to by snad udelal jenom debil ,viz jeho screeny z nastaveni
7700k (4,7/4,5 1,296v),noctua nh-d15,asus IX hero,gskill tridentz 3,6 cl16,gigabyte 1080 aorus 2050/12000,samsung 850evo 500gb,toshiba p300 2tb,evga sup. p2 750w,be quiet! pro900,logitech g510s,g500s,logitech z906,hyperx cloud II,msi optix
i5 4690k (4,5ghz 1,165v),noctua nh-d14,asus z97-pro,seasonic platinum 660w,fractal r4,g.skill 2x4gb,intel 530 480gb,3xhdd (9tb),sony bdrw
(ulozenka:i7 3770k (4,6ghz 1,240v),noctua nh-d14,sapphire hd 7950 1050/6300,asus-p8z77-v pro,seasonic platinum 860w,g.skill 1866mhz (2x8gb),cm stacker 830,samsung 840 pro 256gb,plantronics gamecom 777)
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Obermaier

Příspěvek od rbclass »

je to proste fanda,jeho clanky su tym dost ovplyvnene co sa tyka ich faktickej stranky..a ty by nemalo byt..je to mierna manipulacia oviec,teda vacsinou mladych ludi,co si nevsimnu detail..

ved v podstate o nic nejde,svet funguje na klamstve..len vacsina z nas ho nevnima
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Obermaier

Příspěvek od CageJ »

Cudujete sa? :)
Viete aky je problem poriesit od nVidii nieco na recenziu ? V celom CR+SR nVidia snad poziciava HW 5-6 ludom.. 4-5 su v CR a 1-2 na SK, Obr je medzi nimi...
I od INTELu je 1000x jednoduchsie nieco pozicat.. Takze ked Obrovi daju AMD, tak predsa musi jeho clanok troska PR smrdiet... zeby nahodou nestratil statut nVidia-istu...

EDIT: Ja si ako myslim, ze oproti clankom z minuleho ci 2r dozadu, tam nie je nic take... odporucil GeForce, ale nasilne nevnucoval. V minulosti siel na plnu hubu.... Ked si porovnam s DDworld, tak je natom dobre...
Power Limit zrejme nezvysoval pre teploty, neviem..
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Obermaier

Příspěvek od Riku »

Pořád si raději přečtu recenzi od OBRa než ty dementní slátaniny od Jiříkové :lol:
PS5 | LG OLED CX55
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Obermaier

Příspěvek od blaho »

Riku píše:Pořád si raději přečtu recenzi od OBRa než ty dementní slátaniny od Jiříkové :lol:
To je pravda ....,
ked si tak clovek prejde par recenzii netom, Obr je este celkom v pohode.
Neni extremista ako Stach...

Recenzie od neho su take akurat /do zelena/ , len ma furt vytacal , ked mala prist nejaka nova architektura, ci uz od AMD a nVidie . Furt vsetko unahlene domotal.
matysbrno
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. srp 2004
Bydliště: Brno

Re: Obermaier

Příspěvek od matysbrno »

OBR by měl pouze testovat a psaní článků by měl nechat na někoho jiného. Jeho články už nečtu, občas stačí přečíst prvních 10 příspěvků v diskusi a je mě jasné kdo to zase "vyhrál".
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Obermaier

Příspěvek od PET5 »

Mě se Obrovy recenze dosud líbily. Už jsem si zvykl na to, že inklinuje spíše k výrobkům nVidia a proto je jeho hodnocení nakloněno více na jednu stranu. Na druhou stranu jeho technický popis výrobků byl vždy perfektní.

Poslední jeho recenze R9 290X mě ale zklamala. Před čtenáři zamlčel velkou hlučnost chladiče při otáčkách nad 40% a přitom o problému musel vědět, protože tuto hodnotu otáček ventilátoru nastavil jako mezní i při testu přetaktování. V hodnocení grafiky v závěru recenze se pak zcela zmatečně objevila informace, že chladič je tichý i při přetaktování, za což karta obdržela kladné body.
Ještě závažnější chybu v této recenzi udělal, když testoval možnost taktování karty bez zvýšení Power Limitu. Karta přitom neměla žádný problém s přehříváním a taktování bylo znemožněno pouze omezením limitu TDP. S ohledem na jeho předchozí zkušenosti se vnucuje myšlenka, že to bylo záměrem, aby karta neukázala svůj skutečný potenciál.
Smutné na tom je, že ta recenze s neobjektivním závěrem ohledně chlazení a taktování na webu zůstane a bude dále mást případné zájemce o pořízení nové grafiky. Málo kdo si přečte diskuzi pod recenzí, kde se dozví o nepřesnosti recenze. Solidní autor by měl na základě upozornění na chybu svou recenzi dodatečně opravit, případně vysvětlit své konání.
Přesto se přimlouvám za ponechání Obra v redakci. Jakmile bude vydána nová řada nVidia grafik, která obrátí výhodnost na svou stranu, snad budou jeho recenze opět objektivní. :wink:
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Obermaier

Příspěvek od flanker »

OBR je prostě klasik, legenda české nadšenecké HW scény. Kdo ho zná, ví, kde má svoje stinné stránky (zelené :) ), ale bez něj by to prostě nebylo ono. Rád jeho články stále čtu a když zavzpomínám hodně let nazpět, leccos jsem se díky tomu naučil a patřil mezi pár lidí, díky kterým jsem se dostal na úroveň zapálených nadšenců OC scény. Navíc jeho články se čtou příjemně, je tam prostě cítit trochu toho osobního pohledu. Testy highendu by tu stěží někde udělal lépe po stránce čtenosti.
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Obermaier

Příspěvek od blaho »

Suhlasim na 100 %
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Obermaier

Příspěvek od CageJ »

I ja
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
komancero
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. úno 2008
Bydliště: Holešov

Re: Obermaier

Příspěvek od komancero »

jeho recenze ctu take ,ale tohle me vazne dostalo ,aby pl nechal na nule a jeste na to poukazoval jako ze je to limit a omezeni vykonu karty (-) ,kdyz uz delam podraz tak aspon dr..m h..u ,on si vazne asi mysli ,ze to pise pro absolutni ...... hlupaky nebo deti ze zakladni skoly (i kdyz kolikrat by ty mohli vyucovat "nas" me ) , jeho clanky se mi zdaji ok ,rad je ctu ,ale jsou prinosne pro nekoho kdo zna aspon zaklad a umi si odfiltrovat "zelene kecy" (nekdy dokaze zkritizovat i nvidii )
7700k (4,7/4,5 1,296v),noctua nh-d15,asus IX hero,gskill tridentz 3,6 cl16,gigabyte 1080 aorus 2050/12000,samsung 850evo 500gb,toshiba p300 2tb,evga sup. p2 750w,be quiet! pro900,logitech g510s,g500s,logitech z906,hyperx cloud II,msi optix
i5 4690k (4,5ghz 1,165v),noctua nh-d14,asus z97-pro,seasonic platinum 660w,fractal r4,g.skill 2x4gb,intel 530 480gb,3xhdd (9tb),sony bdrw
(ulozenka:i7 3770k (4,6ghz 1,240v),noctua nh-d14,sapphire hd 7950 1050/6300,asus-p8z77-v pro,seasonic platinum 860w,g.skill 1866mhz (2x8gb),cm stacker 830,samsung 840 pro 256gb,plantronics gamecom 777)
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Obermaier

Příspěvek od Stratos »

flanker píše:OBR je prostě klasik, legenda české nadšenecké HW scény. Kdo ho zná, ví, kde má svoje stinné stránky (zelené :) ), ale bez něj by to prostě nebylo ono. Rád jeho články stále čtu a když zavzpomínám hodně let nazpět, leccos jsem se díky tomu naučil a patřil mezi pár lidí, díky kterým jsem se dostal na úroveň zapálených nadšenců OC scény. Navíc jeho články se čtou příjemně, je tam prostě cítit trochu toho osobního pohledu. Testy highendu by tu stěží někde udělal lépe po stránce čtenosti.
nj jeste schazi trosku toho nezaujateho pohledu :) Mozna za 5 let dospeje :)
Odpovědět

Zpět na „PCtuning - webový magazín“