Stránka 1 z 1

Rozpad RAID 1 po reinstallu

Napsal: ned 9. bře 2014, 20:22
od Kalba222
Ahoj,

reinstaloval jsem PC, na starém OS jsem měl Intel Rapid Storage Technology, v biosu prepnuto na RAID 1, který se skládal z 2x 3TB WD RED. Ale po reinstallu, se mi nezobrazují disky jako jeden, nýbrž jako dva... Co teď ? V biosu jsem nastavení neměnil... Takže systém je v RAIDU, není v AHCI ani IDE.

Re: Rozpad RAID 1 po reinstallu

Napsal: ned 9. bře 2014, 21:27
od X-COM
Zkontroluj si, jestli máš na obou discích stejná data. Pokud ano, tak v ovládacím programu obnov RAID1.
Pokud ne, tak taky obnov RAID1, ale musíš dávat pozor, který disk bude zdrojový.

Re: Rozpad RAID 1 po reinstallu

Napsal: pon 10. bře 2014, 08:06
od Kalba222
Doinstaloval jsem Intel Rapid Storage... provedl restart a už vše funguje jak má. Tedy z 2 disků v tento počítač už vidím už jen jeden, s tím, že v Intel Rapid Storage se mi zobrazuje, že raid 1 je tvořen právě z mých 2x 3TB WD. Takže pohoda :)