Rada s projektorem

Stolní i přenosné projektory - rady a zkušenosti, včetně výběru.

Moderátor: maXXmilian

Rodeo65
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2006
Bydliště: Cerveny Ujezd
Kontaktovat uživatele:

Rada s projektorem

Příspěvek od Rodeo65 »

Ahoj,

rozhodl jsem se, že si pořídím projektor do obyváku. V cenové hranici do 14tis. Obraz bych promítal ze vzdálenosti 2.5m(strop), nebo 3.5m(parapet). Rád bych alespon 720p. Obraz bych měl rád na šířku 180-220cm. Jestli to je reálné.

Jsou nějaké rozumné projektory v této cenové hranici, které maji dobré vlastnosti, něco vydrží a náhradní lampa není extra raketa? Nebo se mám rovnou dívat po použitém zboží od někoho??


Díky
PC Desktop Intel i9 | Laptop M2 Pro | PS5 | Xbox Series X | Switch hacked | retro 2x 3DS XL
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s projektorem

Příspěvek od Stratos »

AHoj

promin ze pisu az ted ale mel jsem tu zakaz psani :)

Takze z posledni doby co jsem mel projektory v ruce na testy bych vzal asi neco od Optomy. Mometalne dost kraluji v tomto segmentu trhu.

treba tento model je pekny
http://www.czc.cz/optoma-h180x/143038/p ... utabhl4a8f

hlucnost pod 30dbA
- 3D bryle v baleni
kontrast 18 000:1
Rodeo65
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2006
Bydliště: Cerveny Ujezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s projektorem

Příspěvek od Rodeo65 »

Ahoj,

díky za reakci. Na tu Optomu jsem též koukal, Benq bych asi nebral a moc jiného lepšího není (v dané ceně).
Provozně jsou Optomy na tom papírově imho fakt dobře.

Musím se podívat, jak si stojí ve velikosti obrazu na danou vzdálenost.
Koukal jsem prvně na Optoma W301, ale ta H180x je taky dobrá. Myslel jsem si, že mi je 3D k prdu, ale možná i tato varianta stojí za zamyšlení.


Myslíš, že H180X je lepší jak W301? má lehce lepší parametry a je 3D... tak to vidím já amatér.

Díky
PC Desktop Intel i9 | Laptop M2 Pro | PS5 | Xbox Series X | Switch hacked | retro 2x 3DS XL
Rodeo65
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2006
Bydliště: Cerveny Ujezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s projektorem

Příspěvek od Rodeo65 »

Tak už jsem byl na cestě do krámu pro novej projektor H180X a našel jsem na netu za 16k EPSON EH-TW3600 (ale 1500h nasvíceno), ale to není tak hrozné. Sice bez záruky, ale hodně zvažuji.

Dále jsem na vážkách...

Má cenu si připlatit 3k za tento jetej projektor??

Teď mě uchvátila Optoma HD131XE.

Takže Optoma, nebo Epson? :)
PC Desktop Intel i9 | Laptop M2 Pro | PS5 | Xbox Series X | Switch hacked | retro 2x 3DS XL
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s projektorem

Příspěvek od Stratos »

tak EPSON je urcite lepsi v pripade TW3600 mas i vetsi svit lampy tj muzes provozovat projektor i v hure zatemnenych prostorech.
Ted otazka zda ozelet tu zaruku.. :(... To uz je spis na tobe zda mas "koule" do toho jit i s moznosti ze se za 2 mesice vysype a ty das 10tis za opravu.
Rodeo65
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2006
Bydliště: Cerveny Ujezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s projektorem

Příspěvek od Rodeo65 »

To je právě ono, jestli na to mám "koule". Asi jsem už dost pohodlnej.

Navíc v Alze je ta Optoma za 16,7k jetá, s roční zárukou, (cca 1000h nalítáno) což je imho pořád celkem dobré - vemu-li v potaz záruku.


Oproti Epsonu se mi líbí se mi ta záruka, cena lampy a možné 3D (i když to asi nikdy nevyužiju:))

Teď je otázka, zda nejít do nového o 2.5k dražšího... HD131XE

nebo rovnou epson-eh-tw5200 když je tam akce, možnost pěnez zpět... za 20
Naposledy upravil(a) Rodeo65 dne pon 5. kvě 2014, 10:07, celkem upraveno 1 x.
PC Desktop Intel i9 | Laptop M2 Pro | PS5 | Xbox Series X | Switch hacked | retro 2x 3DS XL
mitulko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. říj 2012

Re: Rada s projektorem

Příspěvek od mitulko »

Ak by Ti stačilo 720p nezvažoval si LG PA70G. je to LED projektor lED diody maju 30 000 hodin životnosť a na stránke extreme digital je v ponuke za 420 euro. Mám doma dva takže hovorím z vlastnej skusenosti obraz to ma super a da sa aj v mierne zatemnenej miestnosti premietať
tu su moje videa z izby http://www.youtube.com/watch?v=jsILIVUpX4M
a tu je druhe http://www.youtube.com/watch?v=RYfzxZgER2M
je to robené fotakom to video takže real je ešte krajší.
Mám aj projektor Asus B1M len ten je tak okolo 520 euro cena ale robí väčší obraz z kratšej vzdialenosti a je tiež LED tu je moje video z izby http://www.youtube.com/watch?v=jAfrBN5xrKo
ten chalan na obraze je brat a ma 180cm takže aby si si vedel predstaviť uhlopriečku a ta je z 2,5m robená konkretne u toho videa.
Inak ak chceš optomu tak na tvojom mieste asi idem do tej HD 131XE novej. Ak už teda chceš isť do Full HD. To je len taká moja vsuvka možno Ta inšpiruje. Tie LG mam už asi rok a pol a idu skoro non stop a nemám s nimi problem zatial.
PC Intel i5 3570 HD2500,Kingston 2x4GB kit DDR3 CL9, system disk SSD Kingston 240GB,doska GIGABYTE H77N-WIFI,HDD WD 1TB Blue Edition, case Cooler Master N200,case fan Corsair Quiet edition AF120 4ks,zdroj Seasonic S12II 520W Bronze, grafika MSI N760 Gaming, monitor 24" Asus,headset Genius ZABIUS HS-G850.
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s projektorem

Příspěvek od Stratos »

Rodeo65 píše:To je právě ono, jestli na to mám "koule". Asi jsem už dost pohodlnej.

Navíc v Alze je ta Optoma za 16,7k jetá, s roční zárukou, (cca 1000h nalítáno) což je imho pořád celkem dobré - vemu-li v potaz záruku.


Oproti Epsonu se mi líbí se mi ta záruka, cena lampy a možné 3D (i když to asi nikdy nevyužiju:))

Teď je otázka, zda nejít do nového o 2.5k dražšího... HD131XE

nebo rovnou epson-eh-tw5200 když je tam akce, možnost pěnez zpět... za 20
Ja bych sel asi do novy OPTOMY.. Zaruka se muze vzdycky hodit.
Epson ma navic hlavne ten LenShift tj pokud toto ozelis muzes bejt v klidu.
Jinak OPTOMA je zatim jedina firma u ktere me neboli oci z jejich aktivniho 3D, nevim jak to delaj ale proste mi to vadi celkem malo.. U vsech ostatnich znacek od Epsonu, BenQ, Nvidia mi proste to 3D vadi a hned me zacnou palit oci..
mitulko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. říj 2012

Re: Rada s projektorem

Příspěvek od mitulko »

Jo ja sa priklanam k Stratosovi ked nový Full HD tak ber tu optomu.
Ja tiež zvažujem, len ja mám poväčšine filmy HD ripy tak mi full HD projektor pride tak trochu zbytočný a hlavne tie LED projektory su dobre v tom, že na tom pozeram aj kablovku, čiže neriešim či to svieti 2 hodiny alebo 10 hodin ma to spotrebu ako LED televizor čiže neriešim.
Ta optoma ma láka len vzhladom k tomu, že by som si zahral hry na Full HD z PC na tom.
Inak tu maš obrazky ako chlap nastavil obraz na LED projektore LG PB60G ten je slabší brat tej 70ky ten stoji na extreme digital stranke 350 euro čo je skoro zadarmo. ten projektor je velky ako obal na DVD a takýto braz vie urobiť http://www.avsforum.com/t/1418978/lg-pb ... lumens/180
uhlopriečka sa mi zda že tam uvadza 108"
Naposledy upravil(a) mitulko dne pon 5. kvě 2014, 10:40, celkem upraveno 1 x.
PC Intel i5 3570 HD2500,Kingston 2x4GB kit DDR3 CL9, system disk SSD Kingston 240GB,doska GIGABYTE H77N-WIFI,HDD WD 1TB Blue Edition, case Cooler Master N200,case fan Corsair Quiet edition AF120 4ks,zdroj Seasonic S12II 520W Bronze, grafika MSI N760 Gaming, monitor 24" Asus,headset Genius ZABIUS HS-G850.
Rodeo65
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2006
Bydliště: Cerveny Ujezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s projektorem

Příspěvek od Rodeo65 »

Děkuji,

tak jsem objednal a dám vědět jak pojede.
PC Desktop Intel i9 | Laptop M2 Pro | PS5 | Xbox Series X | Switch hacked | retro 2x 3DS XL
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s projektorem

Příspěvek od Stratos »

neni zac 8-)
mitulko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. říj 2012

Re: Rada s projektorem

Příspěvek od mitulko »

Zobral si teda tu Optomu? Daj potom vedieť aké maš z toho dojmy aj nejaké video možeš urobiť ak sa Ti bude chcieť.
PC Intel i5 3570 HD2500,Kingston 2x4GB kit DDR3 CL9, system disk SSD Kingston 240GB,doska GIGABYTE H77N-WIFI,HDD WD 1TB Blue Edition, case Cooler Master N200,case fan Corsair Quiet edition AF120 4ks,zdroj Seasonic S12II 520W Bronze, grafika MSI N760 Gaming, monitor 24" Asus,headset Genius ZABIUS HS-G850.
Rodeo65
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2006
Bydliště: Cerveny Ujezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s projektorem

Příspěvek od Rodeo65 »

Ano vzal jsem tu Optomu HD131Xe, jak bude doma, tak něco natočím. A poreferuji.

Teď mám nějakej starej epson 800x600, takže změna to bude neuvěřitelná, tak jako tak.
PC Desktop Intel i9 | Laptop M2 Pro | PS5 | Xbox Series X | Switch hacked | retro 2x 3DS XL
mitulko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. říj 2012

Re: Rada s projektorem

Příspěvek od mitulko »

Ok daj vedieť. A nech Ti slúži k spokojnosti. Tak zmena to bude a určite nie k horšiemu...:)
PC Intel i5 3570 HD2500,Kingston 2x4GB kit DDR3 CL9, system disk SSD Kingston 240GB,doska GIGABYTE H77N-WIFI,HDD WD 1TB Blue Edition, case Cooler Master N200,case fan Corsair Quiet edition AF120 4ks,zdroj Seasonic S12II 520W Bronze, grafika MSI N760 Gaming, monitor 24" Asus,headset Genius ZABIUS HS-G850.
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s projektorem

Příspěvek od Stratos »

podle me si zvolil dobre.. Novej produkt je novej produkt..
Ja treba taky mam dost HW z druhy ruky, ale vzdy jeste s 2/3 zarukou...
Bez zaruky uz je to vo hubu..
Rodeo65
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2006
Bydliště: Cerveny Ujezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s projektorem

Příspěvek od Rodeo65 »

Uvidím co mi na to řeknou oči. Jestli 3LCD nebude pro mě lepší. Budu zatím promítat na zeď než koupím plátno. Za normálního dne bude asi DLP lepší, ne?

Kdyby mi ta Optoma neseděla, tak ten Epson-eh-tw5200 vyjde na (20000-800(prodej toho kávovarského krámu-2700(akce co lze dostat zpět)) 16500,- tj o 2000 méně jak Optoma, taky nový, tak bych pak dal vědět...
PC Desktop Intel i9 | Laptop M2 Pro | PS5 | Xbox Series X | Switch hacked | retro 2x 3DS XL
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s projektorem

Příspěvek od Stratos »

ja ted osobne premyslim na 1080p LED projektorem od Optomy HD91
http://www.optoma.cz/projectordetailshc ... ypedb=Home Entertainment&PC=HD91
Obrázek
Budu ho mit tento mesic na TEST a pak se rozhodnu..
Mam moznost ho mit za 60K fungl novej tak uvidime...
S tim bych uz asi preckal do prichodu 4K projektoru dalsi generace..
Rodeo65
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2006
Bydliště: Cerveny Ujezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s projektorem

Příspěvek od Rodeo65 »

PC Desktop Intel i9 | Laptop M2 Pro | PS5 | Xbox Series X | Switch hacked | retro 2x 3DS XL
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s projektorem

Příspěvek od Stratos »

a co jak si spokojenej?
Rodeo65
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2006
Bydliště: Cerveny Ujezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s projektorem

Příspěvek od Rodeo65 »

Zatím bomba, jen mi příjde že na horní části, tak 5-10% z obrazu je obraz mírně rozostřenější. Ovšem jsem neměl moc času to řešit, včera jen jeden díl GoT a šmitec. Ale stálo to za to.

Teď už mi ke štěstí chybí jen sehnat někde kryt na čočku, která v balení FAKT nebyla, což je dost divné.
PC Desktop Intel i9 | Laptop M2 Pro | PS5 | Xbox Series X | Switch hacked | retro 2x 3DS XL
Odpovědět

Zpět na „Projektory“